Môžem použiť slaninu ako návnadu na ryby?

Aj keď viete, že to nie je pre vás dobré, nemôžete sa nabažiť chrumkavého chrumkava varenej slaniny. Po obzvlášť sychravom dni na rybačke sa začnete pýtať, či by sa ryby, ktoré sa hemžili vodou, bavili slaninou rovnako vášnivo ako vy. Môžete použiť slaninu ako návnadu na ryby?

Áno, slaninu môžete použiť ako návnadu na ryby. Ryby dokázateľne milujú mäsové výrobky, medzi nimi šunku, takže veľkým hitom by mala byť slanina. Ak sa o slaninu radšej nedelíte, účinný môže byť aj tuk zo slaniny alebo slanina (alias slaninovú masť).

Používanie slaniny ako návnady je jedným z najlepšie strážených tajomstiev medzi rybármi. Pokračujte v čítaní, kde nájdete tipy, ako na to, prečo to ryby milujú a ktoré druhy rýb by ste mohli pomôcť uloviť so slaninou.

Môžete použiť slaninu ako návnadu na chytanie rýb?

Možno ste si prečítali náš príspevok o tom, či je šunka účinná návnada na ryby. Ak vám tento článok unikol, tu je spoiler: áno, ryby milujú šunku.

Šunka je bravčové a slanina tiež. Rozdiel medzi týmito dvoma bravčovými výrobkami nie je len v príprave, ale aj v tom, odkiaľ mäso pochádza. Šunka sa zvyčajne získava z bravčovej zadnej nohy, zatiaľ čo slanina pochádza z iných častí tela vrátane brucha, goliera, bedier alebo chrbta. Slanina je v podstate mäso odkiaľkoľvek okrem bravčových stehien.

Predtým, ako si z raňajkového sendviča alebo BLT vytiahnete uvarené kúsky slaniny, aby ste ich hodili rybe, je tu niečo, čo by ste mali vedieť. Varená slanina nevyvoláva vo vode veľkú reakciu. Bravčové mäso musí byť tepelne neupravené.

Zdá sa, že nezáleží na tom, aký druh slaniny použijete, či je to kanadská slanina alebo slanina na americký spôsob. Ak je tepelne neupravený, ryby zaň uhryznú. To znamená, že niektorí rybári prisahajú na údenú slaninu z bieleho chleba, že chytia viac rýb.

Vždy sa môžete pokúsiť otestovať teóriu pre seba.

Ak vás pri pomyslení na používanie dokonale dobrej surovej slaniny na rybolov krúti hlavou, vedzte, že to nie je vaša jediná možnosť. Vedľajšie produkty zo slaniny môžu priťahovať aj ryby, ako je slanina a masť zo slaniny.

Slaninový tuk je tekutina, ktorá postrieka celú vašu varnú dosku (a zvyšok vašej kuchyne) vždy, keď varíte slaninu. Mnoho ľudí zbiera tuk zo slaniny, pretože by ste ho nemali vylievať do kuchynského drezu, inak by to mohlo spôsobiť zálohy vo vodovodnom potrubí.

Okrem šetrenia vášho drezu je tuk zo slaniny užitočný na vyprážanie jedál, ako sú hamburgery alebo hamburgery, a dokonca aj na pečenie zeleniny.

Čítať  Stojí za to generátor Honda? Prečo som si vybral 2200i

Keďže tuk zo slaniny je práve taký – tuk – nemôžete ho presne pripevniť k rybárskemu háčiku. To, čo mnohí rybári robia, je zakryť chlebovú guľu. Mastnota a vôňa slaniny sa pre ryby ťažko prenášajú!

Navrhli sme aj slaninovú masť, ktorá pochádza z masti zo slaniny. Ak sa tekutý tuk nechá dostatočne dlho pri izbovej teplote, stane sa väčšinou tuhým tukom. Slaninová masť sa z tohto dôvodu označuje aj ako slaninový tuk.

Keďže masť zo slaniny sa môže po zahriatí opäť stať mastnotou, je lepšie natrieť ju o guľu chleba alebo dokonca o umelú návnadu, než bojovať s masťou zo slaniny, aby ste zostali na rybárskom háčiku. nebude.

Ktoré ryby priťahuje slanina?

Ryby, ktoré hryzú šunku, by mali kúsať aj slaninu. Oleje a mastnota sa budú rojiť. Tu sú druhy rýb, ktoré by ste mohli namotať, keď použijete slaninu ako rybársku návnadu.

Sumec

Samotná veľkosť sumca z neho robí pôsobivý úlovok. Ak ste mali na šnúre niekoľko sumcov, ale utiekli, musíte len vedieť, čo radi jedia. Tou odpoveďou je jedlo pre všetkých ľudí.

Vážne, myslíme takmer čokoľvek. Sumce sa zvyčajne živia dnom, žujú trosky a iné mŕtve veci. Keď im dáte kúsok neuvarenej slaniny alebo chlebovú guľu natretú slaninou, prídu k vám s otvorenými ústami.

Crappies

Crapie je sladkovodná slnečnica a má oveľa menšiu veľkosť v porovnaní so sumcami, ale stále je to úlovok, ktorý ohromí vašich rybárskych kamarátov. Všetci od vás budú chcieť, aby ste im uvarili nejaké placky, pretože táto ryba má mať skvelú chuť v porovnaní s inými sladkovodnými druhmi.

Bluegill

Väčšie modré žiabre sú asi stopu dlhé, takže hoci sú panfish, sú väčšie ako mnohé iné. Napriek svojmu názvu nie sú modrice vždy modré, takže ak vidíte červené, zelené, žlté alebo oranžové ryby aktívne skôr za úsvitu a neskôr za súmraku, je to viac než pravdepodobné, že ide o modrúce.

Bluegills sa pokúsia ukryť pod vegetáciou, kde majú prístup k menším rybám, larvám hmyzu, vodným chrobákom a cvrčkom. Ak uvidia surovú slaninu plávajúcu na obzore, možno sa vám podarí vytiahnuť modrú z bezpečného úkrytu.

BAS

Medzi druhy okúňov, s ktorými sa stretáva väčšina severoamerických rybárov, patrí ostriež škvrnitý, ostriež maloústy a ostriež veľkoústy. Všetci si radi pochutia na surovej slanine.

Omák škvrnitý je sladkovodná ryba, ktorá meria v priemere asi 25 palcov a môže vážiť až 11 libier. Ryby uprednostňujú horské toky s chladnými teplotami, ako aj skalnaté morské dno. Omák škvrnitý zvyčajne konzumuje malé ryby, annelid červy, žaby, kôrovce a iný hmyz.

Čítať  Kedy bol vynájdený snežný skúter?

Okúň maloústy zdieľa rovnakú rodinu ako slnečnica. Sladkovodní obyvatelia, ostrieža maloústeho pravdepodobne nájdete v povodí Hudsonovho zálivu, v sústave Veľkých jazier Svätého Vavrinca a v strednom a hornom povodí rieky Mississippi.

Zubáč veľkoústy je častou rybou v sladkých vodách v celej Alabame, na Floride, v Mississippi a Gruzínsku. Ryba váži v priemere asi 25 libier a je takmer 30 palcov dlhá!

Slnečnica červenouchová

Slnečnica červenoklasá – známa aj ako pražma a lastúrnik – je ďalšou sladkovodnou rybou, ktorá bude hrýzť pre vôňu a chuť slaniny. Tieto slnečnice vyzerajú ako väčšie modráky; tieto dva druhy môžete od seba odlíšiť vďaka typickým červeným ušiam prvého z nich na oboch stranách hlavy.

Pstruh

V sladkovodných riekach a jazerách hojne plávajú pstruhy, ktoré si môžete uloviť. Ryby uprednostňujú studené vody do 60 stupňov Fahrenheita a čím je voda čistejšia, tým lepšie. Pstruhy zvyčajne jedia vážky, mäkkýše, potočníky, májky a iné muchy, ako aj bezstavovce, takže ocenia zmenu stravy, ktorou je surová slanina plávajúca vo vode.

Kapry

Ušetrite si miesto v chladničke pre jedného alebo dvoch kaprov. Hoci v USA majú kapry povesť invázneho druhu, prinajmenšom môžete použiť slaninu na ulovenie a vypustenie niektorých kaprov.

Tipy na chytanie rýb so slaninou

Ste pripravení začať dnes loviť so slaninou? Tu je niekoľko tipov, ako pomocou tohto produktu z bravčového mäsa chytiť viac rýb.

Pamätajte si, Keep It Raw

Hoci ste si nevedeli predstaviť, že by ste zaborili zuby do surovej slaniny, pre ryby je to nevyhnutnosť. Varená slanina stráca mastnotu, čo ju znižuje na ryby. Keď skladujete svoju surovú slaninu v tackleboxe alebo chladiči, zabaľte ju radšej do plastovej utierky než do papierovej utierky, aby ste náhodou neabsorbovali mastnotu!

Vyberte najtučnejšie kúsky

Tu je niečo, vďaka čomu sa budete cítiť lepšie, keď sa vzdáte svojej drahej slaniny pre miestne ryby. Nechcete im dať časti s najchudším mäsom, ale radšej mastné kúsky. Zvyčajne aj tak nejete mastné časti slaniny, takže to nie je žiadna koža z nosa.

Zložte slaninu a nasaďte na hák

Ďalším dôvodom, prečo potrebujete surovú slaninu na rybolov, okrem jej zvýšenej mastnoty je, že sa s ňou ľahšie manipuluje. Uvarenú slaninu ste nemohli poskladať na rybársky háčik; prasklo by to. Surová slanina je dostatočne mäkká a ohybná, že z nej môžete odtrhnúť tenký pásik a potom ho poskladať, kým nezískate kus neodolateľného bravčového mäsa.

Chcete si zachrániť slaninu? Prekvapivé predmety, ktoré môžete použiť ako návnadu na ryby

Nie je veľa rybárov, ktorí chodia so surovou slaninou vo vreckách alebo v taštičkách. Možno nabudúce skúsite rybačku so slaninou, ale práve teraz žiadnu nemáte.

Čítať  Vidia ryby váš vlasec?

V rovnakom duchu ako slanina je veľa zaujímavých, dokonca bláznivých jedál a predmetov, na ktoré ryby reagujú, keď sú na konci rybárskeho háčika. Ušetrite si slaninu a skúste namiesto toho tieto!

Žuvačka

Ak radi žujete žuvačku, aby ste strávili čas čakaním na ťahanie za vlasec, žuvačka je lepšia voľba ako návnada ako žuvačka. Minútku alebo dve žmýkajte kúsok žuvačky, ale nenechajte si ujsť chuť.

Sladkosť gumy je to, čo prináša ryby, ako sú pstruhy a sumce. Áno, je to trochu hrubé dávať si žuvanú žuvačku na rybársky háčik, ale funguje to! Čo sa týka lepiaceho háčika, s ktorým potom skončíte, to je cena, ktorú zaplatíte za chladničku plnú rýb.

Marshmallows

Ďalšou lepkavou sladkou pochúťkou, ktorá je účinná, je obľúbenec pri táboráku, marshmallow. Mini marshmallows sú vhodnejšie pre rybársky háčik ako ich väčšie náprotivky. Bluegills a iné slnečnice majú rady bahniaky, rovnako ako pstruh dúhový.

Candy

Niektorí ľudia klasifikujú marshmallows ako cukríky; iní nie. Bez ohľadu na to to nie je jediná sladkosť, po ktorej ryby budú liezť. Gumové cukríky a dokonca aj čokoláda budú fungovať, rovnako ako kyslé brite gumové červy, pretože sú pestrofarebné a podobné červom.

Čokoláda môže mať krátku trvanlivosť vo vode, kým sa stane zábavnou, ale gumové môžu vydržať prekvapivo dlho. Áno, to znamená, že by ste teoreticky mohli chytať ryby pomocou švédskych rýb.

Špaky

Dobre, tento je trochu hrubý, ale podľa niektorých rybárov funguje šialene dobre. Či už sami fajčíte cigarety, alebo vám nevadí zbierať náhodné ohorky zo zeme, použité ohorky majú prilákať ryby.

Hrozienka

Keď už hovoríme o hrubom, veľa ľudí nemá rád hrozienka. Prečo neskúsiť loviť s nimi ako s návnadou? Niektorí rybári odporúčajú zlaté hrozienka pred tmavo sfarbeným druhom, údajne preto, že zlaté hrozienka vo vode napučia. Opuch spúšťa páchnuci proces fermentácie, ktorý by mal získať pozornosť sumcov.

Záverečné myšlienky

Použitie slaniny ako rybárskej návnady – ak si na to môžete ušetriť – je životaschopnou možnosťou. Vždy používajte tepelne neupravenú slaninu a vyberajte najmastnejšie časti. Ak máte po ruke tuk zo slaniny, môžete použiť tento alebo tuk zo slaniny, aby ste si mohli nechať viac slaniny pre seba a stále mali veľa rýb, ktoré si môžete vziať domov!