Môžem použiť papriku ako návnadu na ryby?

Radi chytáte ryby, ale nemôžete sa dočkať obeda, pretože ste si pripravili lahodný taliansky feferónkový sendvič s feferónkami, salámou, šunkou a syrom. Keď vyberiete sendvič z chladničky, kamarát vám navrhne použiť feferónky na rybársky háčik, aby ste ulovili viac rýb. Bude to fungovať?

Áno, feferónky – podobne ako mnohé pripravené druhy mäsa – môžu veľmi dobre dostať do vašej línie viac rýb. Vôňa (a pretrvávajúca mastnota) feferóniek vo vode bude prilákať ryby ako crappie, bluegill, sumec a hnedé býčie hlavy.

Ak vám rybolov s feferónkami znie trochu čudne, nebojte sa. V tomto článku vám povieme všetko, čo potrebujete vedieť. Pokračujte v čítaní a získajte ďalšie informácie o tom, ako používať feferónky, aby sa váš deň rybolovu mohol premeniť na strhujúci úspech!

Môžete použiť papriku ako návnadu na chytanie rýb?

Čo sa týka rybolovu, ste tak trochu purista. V závislosti od príležitosti a rýb, na ktoré lovíte, použijete umelú alebo živú návnadu. Živá návnada, na ktorú sa spoliehate, je vždy štandardná vec, ako sú červy alebo miechy.

Potom vám váš priateľ povedal, aby ste použili feferónky ako návnadu, pretože majú priateľa, ktorý to vyskúšal a zaznamenal skvelé výsledky. Nedá sa nepochybovať. Naozaj feferónky lákajú ryby blízko vášho háčika?

Áno, feferónky môžu fungovať fantasticky ako návnada! V tejto kvalite nie je ojedinelý. Ako sme sa dotkli v úvode, svoju prácu odvedú aj pripravené mäsá všetkých druhov. Medzi ne patrí všetko od spamu po hot dogy a Slim Jim’s.

Hotové mäso ako feferónky je jedným z mnohých potravín, ktoré ryby s radosťou konzumujú. V ďalšej časti, keď hovoríme o druhoch rýb, ktoré môžete dúfať, že ulovíte s feferónkami, uvidíte prečo. Ich strava je zvyčajne dosť nevýrazná, takže akákoľvek šanca oživiť to, čo jedia, je pre ryby príliš ťažké prepásť.

Vec o pripravených mäsách, ako sú Slim Jim’s a pepperoni, je, že môžu byť dosť drahé. To môže niektorých rybárov odradiť od toho, aby ich vyskúšali ako návnadu. Nemusíte to používať ako svoj cieľ, ale feferónky môžu v krátkosti zvýšiť mieru ulovených rýb.

Ktoré ryby priťahujú papriky?

Dobre, ustúpili ste a rozhodli ste sa vyskúšať rybolov s feferónkami ako návnadou. Či to naozaj funguje, musíte vedieť sami.

Keď nakoniec pocítite ťahanie za vlasec, môže to byť ktorýkoľvek z týchto piatich druhov rýb.

Čítať  Ako rýchlo môžu jazdiť snežné skútre?

Crappie

V sladkých vodách po celej Severnej Amerike plávajú krpci. Ak ste smerom na východ, s väčšou pravdepodobnosťou zbadáte čiernych crappies. Biele crappies sú bežné v povodiach rieky Mississippi, Hudson Bay a Veľkých jazier, ktoré sa nachádzajú v častiach Texasu, Južnej Dakoty, Ontária (Kanada) a New Yorku.

V porovnaní s inými panfish sú crappies oceňované pre svoju hĺbku chuti, takže sa ich oplatí chytiť čo najviac.

Bluegill

Bream alebo bluegill sú druhým druhom sladkovodných rýb, ku ktorým sa feferónky priblížia. Rybníky, jazerá, rieky a potoky po celých Spojených štátoch majú veľa modrín.

Na love modraviek je zložité to, že sa dobre skrývajú. Budú hľadať štruktúry pod vodou alebo plávať vo vyhĺbených pňoch stromov, kde sa k nim nemôžete dostať. Tieto plytké ryby tiež zamieria do najhlbších oblastí vody, čo tiež sťažuje ich chytenie.

Už nie! Bluegill len ťažko odolá feferónkam vzhľadom na to, že v každodennom živote konzumuje mieň, slimáky, červy, pijavice, raky, krevety, zooplanktón a hmyz a larvy hmyzu. Pepperoni je veľmi príjemná zmena tempa pre bluegill.

Hoci sú crappies známe svojou chuťou, niektorí rybári tvrdia, že bluegills chutia ešte lepšie. Budete musieť vyskúšať oboje sami, aby ste sa rozhodli!

Sumec

Ak by ste radšej namotali veľký úlovok, ktorý určite zapôsobí na vašich ostatných rybárskych kamarátov na lodi, potom hľadáte sumca. Táto fúzatá ryba má rada aj sladkú vodu, najmä tečúce, plytké vody.

Sumce môžu mať päť až šesť stôp. Väčšie vážia viac ako 100 libier!

To, čo rybári na sumcoch milujú, je to, akí sú nenároční na ich stravu. Sumce zožerú takmer všetko, čo pred nich postavíte, a to určite zahŕňa ľudské jedlá, ako sú feferónky a iné upravené mäso.

Vďaka vitamínu D v sumcoch sa oplatí jesť a niektoré obsahujú aj omega-3 a omega-6 mastné kyseliny. Niektorí rybári však nazývajú sumca bez chuti. Ak patríte medzi nich, skúste si sumca pripraviť rôznymi spôsobmi. Rybieho mäsa by ste predsa mali mať dostatok, aby vám na chvíľu vydržalo!

Hnedé býčie hlavy

Posledným druhom rýb, o ktorých je známe, že ich hryzú na feferónky, je hlavatá alebo hnedá.

Na prvý pohľad si môžete pomýliť býčieho hlavy so sumcom, pretože obaja majú fúzy. To je jeden z dôvodov, prečo je hnedá hlava v niektorých častiach sveta známa ako blatník. Rovnako ako sumce, hnedé býčie hlavy môžu byť pomerne veľké a merajú až 21 palcov.

Čítať  Typy kuší – Váš kompletný sprievodca kušou

V povodí rieky Mississippi, Hudson Bay a Veľkých jazier sa chochlačky hnedé vyskytujú aj vo vodách väčšiny zvyšku USA. Nájdete ich v pomalých potokoch, rybníkoch a jazerách.

Uprednostňujú bahnité vody bez veľkého množstva kyslíka. Tam sa hnedé býčie hlavy budú kŕmiť čímkoľvek, čo je na dne morského dna. Keď ryba zbadá, ako sa vo vode pohupujú feferónky, samozrejme, zahryzne sa.

Treba uznať, že hnedé hlaváče nie sú najobľúbenejšou rybou medzi rybármi. Ak ich však chcete, všetky sú vaše. Hnedý býk nemá veľa prirodzených predátorov, takže tam, kde sú hnedé býčie hlavy, ich zvyčajne nájdete vo veľkých počtoch. To môže byť pre vás veľmi výhodné!

Sú papriky zlé pre ryby?

Predtým, než začnete feferónky používať ako návnadu na ryby, máte otázku. Sú feferónky naozaj to najlepšie, čo môžu ryby konzumovať?

Nie, samozrejme, že nie. Pepperoni je druh konzervovaného lahôdkového mäsa, čo znamená, že je tepelne neupravené. Mäso môže obsahovať baktérie, ako je toxoplazma, ako aj parazity, napríklad listéria.

Ľudia nie sú zvyčajne ovplyvnení týmito baktériami a parazitmi, pokiaľ nie sú tehotné. Potom by žena nemala jesť feferónky až do pôrodu.

Čo sa týka rýb, je ťažké povedať, čo sa stane s ich zdravím, pretože tam nie je veľa informácií. Ryby, rovnako ako iné živočíchy, dokážu spracovať a stráviť prirodzenú potravu, ktorá je pravidelne súčasťou ich jedálnička. Potrava ľudí môže mať negatívny vplyv na zvieratá, takže je rozumné predpokladať, že medzi nimi budú aj ryby.

To všetko nezáleží na tom, či chytáte rybu s úmyslom, aby to bolo vaše ďalšie jedlo. Ak však chytáte a púšťate rybu, vždy môžete použiť prírodnú živú návnadu, ktorú je pre ryby lepšie konzumovať.

Tipy na používanie papriky ako návnady na ryby

Feferónky máte pripravené, tak ako ich použiť na ulovenie rýb? Tu sú naše najlepšie tipy.

Nehádžte celé plátky naraz

Ak na háčik navliekate naraz jeden kus feferónky, aby ste chytili ryby, ste márnotratní. Namiesto toho rozrežte kúsok feferónky pozdĺžne na polovicu (alebo ju roztrhnite, ak nemáte po ruke nôž alebo kuchynské nožnice).

Čítať  Môžu teplovzdušné balóny lietať v daždi?

Potom vezmite túto polovicu a zložte ju na seba, kým nezískate kúsok feferónky. Nasuňte kus mäsa na rybársky háčik a môžete vyraziť.

Používajte s inou návnadou

Nemusíte použiť feferónky ako jedinú návnadu, ktorú si vyberiete. Niektorí rybári natrhajú kúsok feferónky, navlečú ju na olovrant a potom pridajú plastové pstruhové červy. Hlavica by mala byť malá.

Pepperoni necháme vykysnúť

Niektoré ryby sa na feferónky zahryznú okamžite, iným to však môže trvať niekoľko minút. Keď feferónky sadnú, vôňa a mastnota sa rozptýlia a rozšíria sa do okolitých vôd. To môže vzbudiť záujem rýb.

Podeľte sa o svoj sendvič s paprikou – vyskúšajte tieto ďalšie ingrediencie ako návnadu na ryby

Ak sa jednoducho nemôžete prinútiť vzdať sa feferóniek vo svojom sendviči, nemusíte nevyhnutne. Ostatné ingrediencie v talianskom feferónovom sendviči sú tiež vynikajúcou voľbou ako návnada na ryby. Tu je to, čo potrebujete vedieť.

Chlieb

Vezmite roh svojho sendviča, zrolujte chlieb do gule a pripevnite ho k rybárskemu háku. Kapor, prísavky a sumce sú obzvlášť vnímavé na chlieb. Môžete použiť aj chlebové gule s bobberom, tak to skúste!

Syr

Na našom blogu sme napísali skvelý príspevok o používaní syra ako návnady na ryby. Skrátka áno, naozaj to funguje. Od modrého syra po syr čedar a iné tvrdé syry, ryby ako mrena, bluegill, pstruh a býčie hlavy nebudú môcť odolať.

Šunka

Napísali sme aj príspevok o zázrakoch šunky ako návnady na ryby, ktorá funguje s rovnakým účinkom ako feferónky. Chcete použiť malé kúsky šunky naraz, rovnako ako feferónky, aby ste neplytvali príliš veľa. Medzi ryby, ktoré si najviac pochutia na bravčovom mäse, patrí slnečnica červenoklasá, modrák, ostriež, pstruh a kapor.

Šalát

Vytiahnite kúsok šalátu alebo dva z vášho talianskeho sendviča s feferónkami a môžete sa staviť, že sumec za to uhryzne. Nie toľko rýb sa zblázni do šalátu, ale hej, je to lepšie ako nič!

Záverečné myšlienky

Pepperoni je šikovná záloha návnady na ryby, ak vám dôjde živá návnada alebo sa vám práve nenamotáva ryba tak dobre, ako zvyčajne. Majte na pamäti, že feferónky nie sú pre vás ani pre ryby najzdravšou voľbou, takže na chyť a pusť možno namiesto toho použiť štandardnú živú návnadu, ako sú mieňe alebo červy.