Môžem chytiť rybu s párkom v rožku ako návnadou?

Mali ste zbalené všetko, čo ste potrebovali na deň rybolovu, alebo ste si to aspoň mysleli. V polovici rána na svoje zdesenie zistíte, že vám chýba rybárska návnada. Máte po ruke pár párkov v rožku. Môžu párky v rožku fungovať ako provizórna návnada alebo je lepšie, ak si to zavoláte každý deň?

Áno, môžete chytať ryby s hotdogmi ako návnadou, najmä druhy rýb ako sumec, kapor, šťuka severná a niekedy aj modrák. Trocha párku v rožku môže ísť ďaleko, takže radšej odrežte malé kúsky, než aby ste kŕmili rybu celého psa!

Nemôžete uveriť, že môžete použiť párky v rožku ako rybársku návnadu, ale môžete. V tomto článku vám vysvetlíme zložitosť takejto činnosti. Dokonca sa ponoríme do niektorých ďalších zvláštnych možností návnad, ktoré môžu fungovať v núdzi, takže pokračujte v čítaní.

Môžete použiť párky v rožku ako návnadu na chytanie rýb?

Mnoho rybárov si počas dlhého dňa rybolovu prinesie na obed balíček alebo dva párky v rožku. Okrem toho, že si naplníte brucho, aby ste sa mohli sústrediť, môžu párky v rožku slúžiť aj ako návnada, ak zistíte, že sa vám červy vykrútia alebo že ste podcenili návnadu, ktorú na deň potrebujete.

Áno, môže to znieť úplne nepravdepodobne, ale párky v rožku fungujú ako návnada na ryby vo všetkých možných situáciách. V sladkovodných útvaroch, ak sa vo vode pohupuje kus párku v rožku, radšej verte, že vám budú plávať rôzne druhy rýb (o ktorých druhoch rýb si povieme viac v ďalšej časti).

Dokonca aj v morských prístavoch a zátokách by ste mohli prilákať ryby hotdogmi. Pri rybolove na mori je miera úspešnosti zanedbateľná a pochybujeme, že by ste mali veľa šťastia pri rybolove v oceáne s párkami v rožku, ale tieto iné útvary so slanou vodou sú určite použiteľné. Sakra, dokonca by ste mohli ísť loviť na ľad s hotdogmi ako návnadou. Sú super všestranné!

Ak sa pýtate, kedy a kde sa hotdogy stali možnosťou návnady, ťažko povedať. Ich použitie ako provizórnej návnady vzniklo z núdze, keď sa šikovní rybári, ktorí nemali iné možnosti, rozhodli vyskúšať niečo nové. Používanie párkov v rožku bolo určite vhodnejšie ako ísť domov skôr.

Hot dogy sú skvelou voľbou pre návnady pre deti, ktoré by mohli zneškodniť živé červy, hmyz a malé mienky. Hot dog je len jedlo, takže manipulácia s ním je oveľa menej desivá. Všetko, čo bolo povedané, nemali by ste dobrovoľne používať párky v rožku ako návnadu príliš často. Jedna vec je vyčerpať iné možnosti návnady, ale keďže párky v rožku sú plné soli a vedľajších produktov, nie sú zdravé pre ryby, rovnako ako nie sú také skvelé pre vás!

Ktoré ryby priťahujú párky v rožku?

Ak dúfate, že ulovíte sofistikovanú škálu rýb, potom by ste mali mať radšej inú návnadu mimo hotdogov. S klobásami nalákate len toľko druhov rýb, ale aj tak je to lepšie ako nič. Tu je to, čo by ste mali očakávať, že uvidíte na druhej strane svojho rybárskeho háčika.

Čítať  Akú váhu unesie moja strecha RV? Je bezpečné chodiť?

Sumec

Lov hot dogov a sumcov sú synonymá. Dôvodom je, že sumce nie sú až také náročné na svoju stravu. Ako prirodzené kŕmidlá pri dne jedia kôrovce, larvy hmyzu, mäkkýše, malé ryby a vodné rastliny. Pre nich je párok v rožku ako vzácna pochúťka, takže samozrejme prídu vystrčiť z vody s tými dlhými fúzmi.

Niektorí rybári s obľubou dávajú cesnakový prášok na rybársky háčik, pretože sumcom sa jeho chuť celkom páči. Prášok môže tiež zabrániť skĺznutiu kúska párku z háčika, takže má dvojaký účel.

Kapor

Ak by ste chceli ešte väčšiu rybu ako sumec, skúste si namotať kapra s párkom v rožku. Kapor sa nekŕmi pri dne ako sumec, ale jeho potrava je podobná. Tento druh rýb požije rastlinnú hmotu, riasy, mäkkýše, kôrovce, vodné červy, hmyz a párky v rožku.

Šťuka severná

Šťuka severná, ktorá sa často vyskytuje v sladkých a brakických vodách severnej pologule, je štíhla, ale vážna ryba, ktorá v dospelosti môže dosiahnuť 34 libier. Sú možno najnenápadnejšie, pokiaľ ide o ich stravu druhov rýb, o ktorých sme doteraz hovorili. Podľa tohto US Fish & Wildlife Service Ochrana rýb a vodných zdrojov Severská šťuka raz skonzumovala mláďa orla skalného.

To, čo táto ryba zvyčajne žerie, zahŕňa vodné vtáctvo, veveričky obyčajné, piskory, hraboše, obojživelníky, ryby a bezstavovce. Ak by ste si mysleli, že severská šťuka by si pohrdla nosom nad pár kúskami párku v rožku, ste na omyle. Medzi kukuričným sirupom, sacharidmi, bravčovým a hovädzím mäsom v hot-dogoch by si severská šťuka veľmi rada pochutila na jednom.

Bluegill

Aj keď rybári tvrdia, že mali len mierne šťastie, keď použili párky v rožku ako návnadu na chytanie modrice, nevidíme dôvod, prečo by to nefungovalo. Podobne ako šťuka severná, aj modrák je považovaný za oportunistického kŕmidla. Iste, možno nie sú až také ambiciózne, pokiaľ ide o ich stravu, ale modrice ľahko konzumujú červy, kôrovce a hmyz. Ak modrák nehryzie pre samotné párky v rožku, rybári úspešne použili žemle v rožku na chytanie modrín, najmä ak sú žemle trochu zatuchnuté.

Tipy na chytanie rýb s párkom v rožku

Či sa dá úspešne loviť s hotdogmi ako návnadou, musíte sa presvedčiť sami. Než začnete, nezabudnite si prečítať nasledujúce tipy, aby ste neplytvali jedlom.

Použite Lacné psy

Nie je potrebné vyberať prémiové párky v rožku, ak je jediným účelom potravy návnada na ryby. Ryby môžu mať pestrú stravu, ale ich chuťové bunky nie sú dostatočne vyspelé na to, aby rozoznali kvalitné párky v rožku od lacných. Lepšie psy si radšej ušetríte a na ryby použijete párky v rožku.

Menej je viac

Pri love s párkami v rožku nikdy nie je potrebné použiť celého psa na jednu rybu. To platí aj pre väčšie druhy rýb, ako je šťuka severná a kapor. Odmerajte sa po prvý kĺb na palci. Kus párku v rožku tejto veľkosti predstavuje množstvo, ktoré by ste mali použiť na návnadu naraz. Rozrezanie alebo roztrhanie párku v rožku na kúsky tohto malého rozmeru spôsobí, že každý pes vydrží dlhšie, takže za svoje peniaze dostanete viac!

Čítať  Čo robiť, keď sa brzdy na snežnom skútri zablokujú

Iba obyčajné psy

Sme si istí, že je to samozrejmé, ale na hotdog, ktorý používate ako návnadu, nedávajte žiadne polevy. Jedinou výnimkou je natretie cesnakového prášku na rybársky háčik na chytanie sumcov. Od korenín až po ochutenie a nakladané uhorky, polevy skončia len tým, že zriedia kvalitu vody, v ktorej musia žiť iné ryby a vodné druhy.

Pokiaľ ide o to, či vaše párky v rožku musia byť obyčajné hovädzie mäso, je to na vás. Morčacie psy, psy plnené syrom a dokonca aj vegánski psi budú mať viditeľné zmeny v štruktúre a pevnosti, z ktorých posledná je dôležitá pri návnadách hot dogov. Rybám by nemalo príliš vadiť, aký druh hotdogu použijete, aj keď ťažko povedať, či mäsožravé ryby zahryznú do vegánskych hotdogov.

Nahraďte Bobbera párkom v rožku

Modrák, kapor, sumec a šťuka severná sa dajú loviť bobberom, ale pri použití párku v rožku to nebudete potrebovať. Zložte bobber a namiesto toho si pripravte hot dog. Ak potrebujete, aby bol hot dog pevnejší, rybári používajú dva spôsoby.

Prvým je dvojitý chrbát, na ktorý nasadíte hotdog na druhú časť trojháčika. Ak osteň nie je vo vnútri hotdogu, premiestnite ho, kým nebude pes v bezpečí. Vaša druhá metóda vyžaduje viac predvídavosti. Dve noci pred cestou si pripravte dávku Kool-Aid, na chuti ktorej nezáleží. Potom necháme párky namočiť.

Výsledkom budú tvrdé hotdogy. Kool-Aid môže zatraktívniť párky v rožku pre ryby; nikdy nevieš! Ak vás naozaj tlačí čas, môžete hotdogy namočiť radšej na jednu noc ako na dve, ale čím dlhšie budú namočené, budú pevnejšie.

Nelovte v silných prúdoch

Aj keď namočíte párky v rožku, aby ste ich stvrdli, nie sú také pevné ako iné druhy návnad. Nechcete, aby vaše párky v rožku vysal silný prúd. Už sme spomenuli, že rybolov v oceáne sa neodporúča, keď všetko, čo máte ako návnadu, sú párky v rožku, ale ani iné pohyblivé prúdy nie sú tou najlepšou voľbou.

Udržujte svoje odliatky jemné

Sledujte aj svoju techniku! Dokonca aj v pokojných vodách, ak budete hádzať príliš rázne, váš hot dog sa vytrhne z háčika a stane sa voľným jedlom pre akúkoľvek šťastnú rybu, pred ktorou sa hot dog náhodou vznáša. Aj keď to nie je veľká strata, keďže je to len kus hotdogu, ak sú ryby plné, neprídu ohryznúť.

Ďalšie nekonvenčné návnady na chytanie rýb

Ak si myslíte, že je zvláštne, že rybári používajú párky v rožku ako návnadu, ešte sme ani nepoškrabali povrch nepárnych návnad. V porovnaní s nasledujúcimi možnosťami vyzerajú párky v rožku veľmi krotké!

Čítať  Ako sa bežci fotia?

Tyčinkové mydlo

Toto je zďaleka najpodivnejšia návnada, pretože je nejedlá, ale mydlo funguje. Ak nakupujete konkrétnu značku, rybári odporúčajú mydlo Ivory. Kanálske sumce sú hladné po všetkom, aj keď by to nemali jesť, takže dychtivo hltajú mydlo.

Ak chcete pripraviť mydlo na návnadu, zahrejte nôž a nakrájajte mydlo zo slonoviny na štvorce asi palca na kus. Uistite sa, že sa kúsky nerozpadnú, pretože potom nie sú vhodné na použitie ako návnada.

Rozmaznané krevety

Môžete pochopiť, že ako návnadu použijete čerstvé krevety, ale pokazené krevety? Aj keď je vám vôňa absolútne odporná, rybám v neďalekom jazere alebo potoku sa stáva, že jej vôňa je celkom príťažlivá. Ak sa chystáte použiť zhnité návnady, je lepšie loviť sólo, pretože to vaši kamaráti rybári veľmi neocenia.

Tootsie Rolls

Už sme spomenuli, že párky v rožku obsahujú cukor, čo môže byť veľký dôvod, prečo toľko druhov rýb chodí na párky. Vždy môžete vynechať hovädzie mäso a rovno nakŕmiť rybie sladkosti. Hoci postačí takmer akýkoľvek druh cukroviniek, potrebujete typ, ktorý zostane na háčiku ako návnada, preto použite rolky Tootsie.

Rybie oči

Nie, nemyslíme rybie oči ako v objektíve fotoaparátu s rybím okom, ale doslova rybie oči. Keď budete nabudúce chytať rybu, odstráňte jej oči a uložte ich do nádoby. Pridajte trochu soli, aby ste zachovali stav očí. Pstruhy, ostrieže a ostrieže majú radi rybie oči ako návnadu, takže ak dokážete prekonať hrubý faktor, oči sa oplatí použiť!

Matné mini pšenice

Ak máte naplánovaný len krátky deň rybolovu, trochu raňajkových cereálií môže fungovať ako návnada. Platí rovnaký predpoklad ako pri použití cukríkov: cereálie sú sladké, takže rybám chutia. Všetky cereálie sa vo vode rozmočia skôr ako neskôr, ale niektoré cereálie sú o niečo nasiakavejšie ako iné, ako napríklad Frosted Mini-Wheats.

Mačacie jedlo

Mňau! Ak vás za to vaša mačka nebude nenávidieť, vždy si môžete požičať konzervu jej jedla, aby ste ulovili nejaké ryby. Kapor, sumec a modrák majú celkom radi chuť krmiva pre mačky. Aby ste dostali jedlo do použiteľného stavu ako návnady, vezmite si kúsok a kombinujte ho s otrubami, kým nezískate vlhký kus návnady. Na tieto účely môže fungovať aj krmivo pre psov.

Marshmallows

Počuli sme o pečení marshmallows, ale použiť ich ako návnadu? Áno, je to možnosť, ak ste ochotní to urobiť. Marshmallow milujú najmä pstruhy a slnečnice. Váš háčik bude len strašne lepkavý, kým skončíte s rybolovom.

Záverečné myšlienky

Návnadou nemusia byť len červy a rybičky. Hot dogy prilákajú niektoré veľké druhy rýb, vrátane kapra a severskej šťuky. Môžete tiež použiť nekonvenčné návnady, ako sú marshmallows, krmivo pre mačky, Tootsie Rolls a mydlo, ak ryby inak nehryzú!