Môže sa zrubový javorový sirup pokaziť?

Ach, javorový sirup, stredobod všetkých nových očist, nové „zdravé“ sladidlo, americké magické jedlo. Nemôžete mať kontinentálne raňajky bez palaciniek, však? Takže čo presne robí to tak čarovné? No, podľa kohokoľvek z ulice, tvojej starej mamy, Cathy zo stretnutia PA a každého psa, javorový sirup sa nepokazí. niekedy.

Zvuk je pre mňa dosť magický. Žiaľ, žiadny z týchto zdrojov nie je taký spoľahlivý (myslím tým, Cathy nám minulý týždeň povedala, že ona stále si myslí, že vakcíny spôsobujú autizmus). Tak som to vzal na seba, že na to raz a navždy prídem.

Môže sa teda zrubový javorový sirup pokaziť? Krátka odpoveď: áno. Dlhá odpoveď: záleží. Vždy sa nájde nejaký háčik. Čistý javorový sirup môže začať plesnivieť, no určite zostane čerstvý dlhšie, ako by ste ho zjedli celý. Umelo ochutený kukuričný sirup, ako je Log Cabin Maple Sirup, sa tiež môže pokaziť, hoci trochu iným spôsobom ako čistý javorový sirup. Namiesto toho, aby umelo ochutený kukuričný sirup vyklíčil nejaké výrastky, len začne chutiť trochu smiešne.

Aké sú teda rozdiely medzi zrubovým javorovým sirupom a skutočným obchodom? Ako sa každý pokazí? Čo môžete urobiť, aby ste zachránili svoj sirup pred konečnou skazou? No, našťastie pre vás, na to som tu. Nič nemôže byť dôležitejšie ako vyjasnenie mylných predstáv o javorovom sirupe. Svoje palacinky beriem veľmi vážne, ako by mal každý Američan.

Zistite rozdiel

Čistý javorový sirup sa vyrába zo šťavy čerpanej z javorových stromov. Javory rastú na severe, takže okolo miest ako New York a až do Kanady. To je jeden stereotyp, ktorý má v skutočnosti svoje opodstatnenie. Najprv vyvŕtate asi palec a pol do javora. Urobíte to pod uhlom, aby miazga mohla stekať dole a von. Vložte kohútik, ktorý v podstate funguje len ako ozdobná slamka na pitie, do vyvŕtaného otvoru a zaveste naň vedro. Miazga začne odkvapkávať z kohútika, keď sa strom pokúša opraviť a zhromaždí sa vo vedre. Potom už len stačí miazgu poriadne dlho vyvárať. Začína sa číry, potom stmavne, keď sa vyvarí stále viac vody a cukor, ktorý po nej zostane, tvorí väčšie a väčšie percento celku. Všetko, čo musíte urobiť, je preliať cez vysokovýkonný filter (v podstate dvojnásobný oproti kávovým filtrom) a máte čistý javorový sirup. Na výrobu jedného litra (štyri šálky) javorového sirupu je potrebných asi desať galónov miazgy javorového stromu.

  Potrebujem licenciu alebo povolenie na jazdu na snežnom skútri?

Umelý javorový sirup si vyžaduje všetku túto zručnosť a proces a vyhodí ho von oknom. V podstate je to len kukuričný sirup, kukuričný sirup s vysokým obsahom fruktózy na pridanie sladkosti a množstvo korenín, dochucovadiel a konzervačných látok. Pretože výroba vyžaduje oveľa menej úsilia, umelý javorový sirup je oveľa lacnejší. Navyše, keď máte malé deti, povedzme si úprimne, nebudete míňať peniaze na skutočne dobré veci. Ich chuťové bunky nie sú dostatočne rafinované, aby skutočne ocenili rozdiel. To je dôvod, prečo stále používam na ospravedlnenie toho, že si nechám všetku zmrzlinu pre seba. Čistý javorový sirup nie je o nič zdravší ako umelý javorový sirup. Obe sú preplnené cukrom a bohaté na kalórie. Pre vaše telo je jednoduchšie spracovať prírodný cukor ako kukuričný sirup, ale pre javorový sirup skutočne neexistuje „zdravá“ voľba.

Takže teraz len musíme prísť na záhadu, prečo sa sirup nepokazí. Baktérie nemôžu skutočne rásť v prostredí s vysokým obsahom cukru a nízkou vlhkosťou. To je dôvod, prečo sa med nikdy nepokazí. A myslím, zlatko nikdy pokazí sa. Nie, ak je, a je, alebo ale je o tom. Ak by ste neotvorenú fľašu čistého javorového sirupu nechali na poličke desiatky rokov, správala by sa presne ako med a nikdy sa nepokazí. Keď však otvoríte nádobu a vystavíte sirup vzduchu, začnú tikať hodiny na čerstvosti sirupu. Je pravda, že sirup zostane dobrý ešte veľmi, veľmi dlho. Čistý javorový sirup vydrží asi šesť mesiacov až rok. Umelý javorový sirup vydrží asi 18 mesiacov.

Čerstvý princ z palaciniek

Dobre, musím sa priznať. Povedal som, že umelý javorový sirup ako Log Cabin Maple Sirup sa pokazí asi za 18 mesiacov až dva roky. Klamal som. Môžete to naozaj jesť nekonečne dlho, bez ohľadu na to, či ste fľašu nechali v chladničke alebo na poličke. Avšak, aj keď ho môžete bezpečne prehltnúť až do dňa apokalypsy, začnete si všimnúť zmenu chuti. Pretože sirup je falošný, aj arómy sú falošné, aj keď vám povedia, že sú tam prírodné arómy. Asi po 18 mesiacoch od otvorenia začne príchuť vypršať a váš sirup bude chutiť alebo bude vyzerať „nezvyčajne“ alebo čudne. A to pri palacinkách nechceme. Už som spomínal, ako vážne beriem palacinky?

  Čo robiť, keď sa brzdy na snežnom skútri zablokujú

Čistý javorový sirup sa na druhej strane pokazí veľmi očividným spôsobom. Zhruba po roku sa na ňom skutočne môže začať objavovať pleseň. Akože, bez srandy, úprimné, výtrusy. K raňajkám určite nechcete spóry. Viem, že moja žena ma konkrétne požiadala, aby som vylúčil plesne z jedálneho lístka „raňajky do postele“. Ak vo vašom javorovom sirupe začne rásť pleseň, neprepadajte panike. Stále je šanca, že to prežije.

Keď som povedal slovo „pleseň“, pravdepodobne ste si predstavovali tú skutočne hrubú chlpatú hmotu, ktorá cez noc vyklíčila z každej jednej jahody (hoci ste si ich kúpili ako pred dvoma dňami a viete, že ste si prezreli každú jednu škatuľku, aby ste našli tie najlepšie). No, toto nie je druh plesne, ktorá rastie na sirupe. Pleseň, ktorá ničí ovocie, je v skutočnosti druh baktérie a pleseň, ktorá rastie v čistom javorovom sirupe, je druh huby a v skutočnosti sirup vôbec neovplyvňuje. Napriek tomu by sa palacinky a huby nikdy nemali miešať.

Aby ste sirup ušetrili, jednoducho odstráňte formu z vrchnej časti sirupu a potom ho chvíľu povarte. Zozbierajte zvyšok vecí, ktoré počas procesu vyplávajú nahor, a potom ich znova prevarte. Vráťte ho späť do nádoby a pokračujte v užívaní sirupu. To je dôvod, prečo ľudia hovoria, že javorový sirup sa nikdy nepokazí. Aj keď začne rásť pleseň, vždy ju môžete jednoducho odstrániť a pokračovať v jedení.

Uložte sirup

Nie je všetko stratené. Chystám sa vám poskytnúť niekoľko celkom spoľahlivých spôsobov, ako uchovať javorový sirup na dlhú trať.

Ak chcete kúpiť čisté veci, kúpte ich vo veľkom. Ako vždy, potraviny sú lacnejšie vo veľkom a navyše môžete skladovať v mrazničke v galónových vreckách na zips. Javorový sirup nezmrzne a nepokazí sa ani v mrazničke.

  Problémy zónovania pre kabíny mimo siete

Keď máte otvorenú nádobu na javorový sirup, ktorú používate, zamerajte sa na jej uloženie v sklenenej nádobe. Sklenené nádoby sú vzduchotesnejšie a neprenášajú chute do sirupu. Čistý javorový sirup po otvorení uchovávajte v chladničke a dobre ho uzavrite.

Umelý javorový sirup skladujte na chladnom, tmavom a suchom mieste. Je stabilný v polici, takže ho nemusíte dávať do chladničky, ale môžete, ak chcete, aby vydržal ešte dlhšie.

Súvisiace otázky

Je umelý javorový sirup horší ako čistý javorový sirup? Oba druhy sirupu majú vysoký obsah cukru a nemali by sa konzumovať v nadmernom množstve. Čistý javorový sirup má nejaké antioxidanty a vitamíny, ale v skutočnosti nemá žiadnu nutričnú hodnotu. Umelý javorový sirup má veľa umelých aróm, farbív a sladidiel, takže je o niečo nezdravší ako čistý javorový sirup.

Môžem si javorový sirup vyrobiť doma? Existujú recepty na výrobu javorového sirupu doma, ale tieto recepty sú zvyčajne len prevarená voda, karamelizovaný cukor a javorový extrakt. Môžete čerpať šťavu z javorov a vredov a precediť si ju sami.

Aký je najobľúbenejší javorový sirup? Umelý javorový sirup Log Cabin Artificial Maple Syrup je medzi zákazníkmi skutočne najobľúbenejšou značkou sirupu, tesne nasledovaný značkou Mrs. Butterworth’s.