Môže RV ťahať príves na kone? Priemerné ťažné kapacity pre obytné automobily rôznych tried

Vlastníte príves na kone? Keďže samotný príves nie je pojazdný, vždy potrebujete ťažné vozidlo na prepravu koní na farmu a z farmy alebo kamkoľvek idete. Ak ste si nedávno kúpili obytný automobil, zaujíma vás, či sa to môže stať vaším ťažným vozidlom v budúcnosti. Môže RV ťahať príves na kone?

RV môžu ťahať prívesy pre kone, ale vzhľadom na hmotnosť samotného prívesu a koní, keď je príves plný, budete potrebovať obytný automobil s vyššou ťažnou kapacitou, ako je trieda A alebo v niektorých prípadoch trieda C RV.

Ak ste nováčikom v oblasti obytných áut a nepoznáte rozdiely medzi obytnými autami triedy A, B alebo C, toto je jeden príspevok, ktorý si nenechajte ujsť. Porozprávame sa o nosnosti všetkých troch tried RV a tiež sa ponoríme do zložitosti ťahania prívesu na kone s RV.

Začnime.

Aké sú rozmery prívesu na kone a koľko váži?

Predtým, ako budeme môcť určiť, či RV môže ťahať príves na kone, potrebujeme viac informácií o samotnom prívese, ako sú jeho rozmery a hmotnosť.

Prívesy na kone – tiež označované ako konské plaváky, konské boxy alebo dodávky pre kone v závislosti od toho, z ktorej časti sveta pochádzate – nie sú univerzálnym riešením. Niektoré prívesy na kone sa vyrábajú až pre dva kone, iné pre tri, ďalšie ešte pre osem a niektoré prívesy pre viac ako osem koní.

Pozrime sa bližšie na rôzne veľkosti prívesov na kone.

Prívesy od jedného koňa k trom koňom

Jednotlivé prívesy len pre jedného koňa sú najkompaktnejšie dostupné prívesy na kone. EquiSpiritvýrobca prívesov na kone, má príves pre jedného koňa s názvom SoleMate, ktorý použijeme ako príklad.

Tento príves sám o sebe váži 2 780 libier. Je 14 ½ stopy dlhý a 7 stôp, 6 palcov vysoký vo vnútri. Príves má plochu na prichytenie, ktorá je 24 štvorcových stôp. Jeho zadné dvere merajú 20 palcov x 24 palcov a kapacita nápravy SoleMate je 7 000 libier.

A čo príves na kone až pre dva kone? Ak potrebujete príves na dva kone štandardnej veľkosti, môže byť široký 6 stôp a 7 stôp, 6 palcov vysoký. Príves tejto veľkosti je dlhý 10 stôp pre pripináčik a 2 stopy dlhý pre klinový nos, čo je spolu 14 ½ stopy. Tento príves s dvoma koňmi môže vážiť 2 800 libier alebo viac.

Ak máte väčšie kone, možno budete potrebovať príves na dva kone XL s vyššou vnútornou výškou 7 stôp, 8 palcov. Tento príves môže byť dlhší na 15 ½ stopy a zvýšiť celkovú hmotnosť na niečo ako 3 030 libier.

  Ako dlho môžu ryby zostať nažive v živej studni?

Pre ešte väčšie kone by bol XXL príves s dvomi koňmi širší na 6 stôp, 8 palcov bez zmien dĺžky alebo výšky prívesu. Tento príves by vďaka svojmu širšiemu vzrastu vážil viac, možno okolo 3 230 libier.

Pokiaľ ide o štandardný príves s tromi koňmi, môže to byť 7 stôp, 8 palcov vo vnútri so šírkou 6 stôp, 8 palcov a dĺžkou 29 stôp, 6 palcov. Pridaním ďalšieho zdvihu sa hmotnosť prívesu zvýši na 6 300 libier.

Menšie prívesy s jedným až tromi koňmi sú ťahané niektorými SUV a pickupmi.

Prívesy na štyri kone

Keď máte viac ako tri kone, musíte sa poobzerať po väčšom prívese. Príves pre štyri kone môže mať celkovú dĺžku boxu 21 stôp, 6 palcov a celkovú dĺžku 29 palcov s husím krkom. Výška tohto prívesu by bola medzi 7 stôp, 4 palcov a 7 stôp, 6 palcov so šírkou stojiska 40 palcov a dĺžkou stojiska 117 palcov. Štandardný príves so štyrmi koňmi bude vážiť 6 300 libier alebo viac.

Prívesy pre osem koní

Čo ak máte dvojnásobný počet koní ako v prívese so štyrmi koňmi? Potom budete potrebovať príves s ôsmimi koňmi, ktorý je zvyčajne ťahaný cez husí krk alebo príves s piatym kolesom, ako aj pickupy s dvojitým štýlom schopné ťahať až tonu.

Príves pre osem koní z 4 Spustite Upútavky je 7 stôp vysoký, 44 stôp dlhý a 8 stôp, 6 palcov široký. V zozname prívesu sa nezmieňuje hmotnosť, ale predpokladáme, že niekde na úrovni 10 000 libier, možno o niečo menej.

Ak máte príves tohto rozmeru, môžete na prepravu použiť ešte husí krk. Môžete tiež vyskúšať náves, ktorý je na túto prácu dostatočne statný.

Môže RV ťahať príves na kone?

Teraz, keď sme podrobnejšie preskúmali prívesy na kone, môžeme sa vrátiť k našej hlavnej otázke. Môžete použiť RV na ťahanie prívesu na kone?

Môžete, ale veľkosť prívesu na kone, ktorý môžete bezpečne ťahať, závisí od vašej triedy RV, či už ide o triedu A, B alebo C. Ak potrebujete úvod alebo zopakovanie si typov tried RV, pokračujte v čítaní, pretože my o tom poviem v ďalšej časti. Dostaneme sa aj k ťažným kapacitám na triedu RV.

  7 super lacných šípov, ktoré strieľajú priamo

Príves na kone často nezíde prázdnotou, takže do celkovej nosnosti musíte pripočítať aj hmotnosť koní.

Koľko váži priemerný kôň? To sa líši v závislosti od pohlavia, veku a druhu koňa. Rozsah hmotnosti dospelého koňa je 840 libier až 2 200 libier. To nám ponecháva veľa priestoru na pohyb.

Vzhľadom na to, že príves na jedného koňa váži asi 2 780 libier, pridaním koňa s hmotnosťou 840 libier je vaša celková hmotnosť 3 620 libier. Budete potrebovať obytný automobil, ktorý utiahne aspoň toľko, najlepšie viac.

XL príves s dvomi koňmi váži asi 3 030 libier a s dvoma koňmi s hmotnosťou 840 libier teraz hmotnosť stúpa na 4 710 libier. Príves so štyrmi koňmi, ktorý váži 6 300 libier, po naplnení váži 9 660 libier.

Môžete si len predstaviť, o koľko astronomicky vyššie by boli tieto hmotnosti, keby ste mali koňa s hmotnosťou 2 200 libier.

Aká je ťažná kapacita obytného auta podľa triedy?

Aby sme vám pomohli určiť, ktorý typ RV potrebujete ťahať príves na kone (s pridanou hmotnosťou koní), ako sme sľúbili, poďme diskutovať o troch triedach RV, ako aj o maximálnej ťažnej kapacite pre každú z nich.

Trieda A

Najväčšia a najrozsiahlejšia trieda RV je trieda A. Jeden z týchto mohutných obytných áut môže byť dlhý až 45 stôp. Dokonca aj menšie modely majú približne 26 stôp, čo je dosť veľkorysé. Vzhľadom na ich veľkosť sa do RV triedy A zmestí každé vybavenie, ktoré si kedy želáte, vrátane obytného priestoru, kuchyne, priestoru na spanie, možno aj kúpeľne so sprchovacím kútom. a toaleta.

Všetok tento luxus má svoju cenu, pretože nenájdete RV drahšie ako trieda A. Priemerná cena za RV triedy A je 50 000 dolárov na nižšej úrovni a 200 000 dolárov na vyššej úrovni. Možno budete môcť získať miernu zľavu s ojazdeným obytným autom triedy A, takže to stojí za vyskúšanie. V opačnom prípade budete potrebovať rozpočet takmer taký veľký ako tento obytný automobil, aby ste si mohli dovoliť triedu A.

V priemere môže RV triedy A odtiahnuť 10 000 libier. To by malo stačiť na prepravu väčšiny prívesov na kone vrátane koní.

trieda B

Hoci by ste si mysleli, že podľa abecedy bude RV triedy B ďalším najväčším, v skutočnosti je to najmenšia z troch tried RV. Vyzerajú ako dodávky, ale trieda B je oveľa krajšia ako vaša priemerná dodávka. Vo vnútri môže byť trieda B celkom luxusná, s oveľa menším vybavením ako trieda A kvôli obmedzeniam veľkosti, ale stále príjemnou, útulnou atmosférou pre vás a malú skupinu vašich obľúbených ľudí.

  Je lukostreľba šport?

Najkratšie obytné autá triedy B sú dlhé 17 stôp a väčšie majú 19 stôp. Vážia 6 000 až 8 000 libier v závislosti od ich veľkosti. Niektoré modely obytných áut triedy B sa môžu rozšíriť vďaka zahrnutiu predĺžených stropov a/alebo nástenných výsuvov. Tieto funkcie vám poskytujú ešte viac priestoru na natiahnutie nôh alebo pozvanie ďalšieho priateľa na palubu.

Cena RV triedy B je primeraná, medzi 60 000 a 90 000 USD. Dokonca aj pri najdrahších vozidlách stále nedosahujú rovnaký cenový strop ako trieda A. Získate tiež polovičnú kapacitu ťažného zariadenia, iba 5 000 libier.

S RV triedy B by ste mohli ťahať príves na kone s jedným alebo dvoma koňmi a príves s dvoma koňmi by musel mať štandardnú veľkosť, nie XL alebo XXL.

trieda C

Môžete si predstaviť RV triedy C ako niečo medzi obytnými autami triedy A a triedy B. Tento RV je dlhý 21 až 41 stôp, takže viac než presahuje štandardnú triedu B. Do RV triedy C sa zmestí množstvo vybavenia, a to oveľa pohodlnejšie. Možno tu nebudete mať plnú sprchu, ale získate vyhradené priestory na spanie a jedenie alebo tie, ktoré sa dajú previesť z jedného na druhé.

Ich luxusná kvalita prichádza s cenovkou, ktorá viac pripomína RV triedy A. Za lacnejší obytný automobil triedy C zaplatíte 50 000 USD a za väčší a dlhší od 100 000 do 250 000 USD. Len RV triedy Super C stoja 200 000 dolárov a viac.

Pýtate sa, čo je super trieda C? Tieto dieselové obytné autá sa môžu pochváliť vyšším výkonom vďaka podvozku, ktorým je prekonfigurovaný Ford F-550.

Ak máte väčšiu triedu C alebo dokonca super triedu C, môžete so svojím obytným vozidlom ľahko odtiahnuť 10 000 libier rovnako ako s triedou A.

Záverečné myšlienky

Konské prívesy vážia 2 500 až 10 000 libier v závislosti od toho, koľko koní ťahajú. Ak vezmeme do úvahy, že dospelý kôň môže vážiť 850 libier alebo viac ako 2 000 libier, na ťahanie koňa (koní) aj prívesu by ste potrebovali ťažnú silu obytného auta triedy A alebo triedy C. Veľa štastia!