Máte povolené loviť na golfových ihriskách

Každý rybár, ktorý si zahral golf, tiež pravdepodobne sníval o rybolove na golfovom ihrisku. Všetci počúvame príbehy o basoch, ktorí len čakajú na chytenie na plavebnej dráhe, a veľa rybárov na Youtube dokázalo, že v týchto rybníkoch existujú aj monštrá.

Predtým, ako sa chopíte prúta a palíc, musíme si odpovedať na túto otázku: Smiete loviť na golfovom ihrisku?

Rybolov na golfovom ihrisku je povolený a legálny iba vtedy, ak najskôr dostanete povolenie od vedenia ihriska alebo greenskeepera. Golfové ihriská sú súkromným majetkom a podliehajú zákonom o porušovaní. Rybolov bez ústneho alebo písomného povolenia sa rozhodne neodporúča. Väčšina rybníkov na golfových ihriskách je otvorená celoročne, ale pozrite si miestne predpisy pre konkrétne ročné obdobia vo vašej oblasti.

Získanie povolenia na výlov rybníka na golfovom ihrisku je náročná úloha. S trochou snahy a zdvorilosti sa vám môže stať, že budete mať zlatú vstupenku do svojej vlastnej medovej diery. Čítajte ďalej a zistite, ako môžete získať správne povolenie na legálny rybolov na golfovom ihrisku.

Vždy sa opýtajte greenskeepera a manažmentu

Úlohou greenskeepera je udržiavať krásny areál a jazierka, ktoré sa na ňom nachádzajú. Dostať sa na dobrú stranu greenskeepera je pravdepodobne vašou najlepšou stávkou na voľný priechod na ryby. Každý greenskeeper, ktorý stojí za svoju soľ, bude tiež vedieť, kedy, kde a ako by ste mali loviť jednotlivé rybníky, aby ste dosiahli maximálny úspech.

Aj keď vám greenskeeper dá ústne povolenie na rybolov, vždy si vyžiadajte písomné povolenie od vedenia. Týmto spôsobom, ak ste konfrontovaní počas rybolovu, máte dôkaz.

Verejné kurzy verzus súkromné ​​kurzy

Prístup k súkromným kurzom je zvyčajne vyhradený pre členov a ich hostí. To vám dáva dve možnosti, ak chcete loviť na súkromnom kurze.

Vaša prvá voľba; spriateliť sa s členom. Člen golfového ihriska vám môže pomôcť zistiť, aké možnosti rybolovu sú k dispozícii a či je alebo nie je rybolov zakázaný.

Druhá voľba; stať sa členom. Predtým, ako zaplatíte ročné poplatky, uistite sa, že členstvo prichádza s rybárskymi privilégiami.

Verejné golfové ihrisko je otvorené pre kohokoľvek a na hranie sa zvyčajne vyžaduje iba poplatok za green. Uvedomte si, že len preto, že ide o verejné ihrisko, môže byť stále súkromným majetkom. Ak je to na verejnom pozemku, ihrisko je pravdepodobne prístupné len počas denného svetla a aktivity môžu byť obmedzené len na golf alebo chôdzu.

Čítať  Koľko stojí rybárska licencia: Cena každého štátu na rok 2021

Nerobte tú chybu, že by ste si mysleli, že sa môžete vyhnúť pokutám za porušenie verejných súťaží. Odporúčam vám zahrať si kolo a porozprávať sa s hlavným golfovým profesionálom, ktorý vám poskytne ďalšie informácie. V každom prípade vždy získajte povolenie. Istota je istota.

Obchodná práca za oprávnenie na rybolov

Pre tých z vás, ktorí sú posadnutí lovom basov, nie je práca deň alebo dva každý týždeň na miestnom golfovom ihrisku nerozumným obchodom na získanie rybárskych privilégií. Ponúknite, že urobíte menej žiaduce úlohy a rýchlo si získate priateľov a zapôsobíte na vedenie.

Umyte golfové vozíky, nosiče alebo dokonca pomôžte vyčistiť zariadenia. Ak dokážete svoju hodnotu, bude mať problém povedať nie vašej žiadosti.

Zahrajte si golf a prineste prút

Udržiavanie nedotknutého ihriska a rybníkov s možnosťou rybolovu stojí peniaze. Najlepší spôsob, ako sa dostať na ihrisko k rybolovu, je zahrať si golf. Platiaci zákazník s väčšou pravdepodobnosťou dostane povolenie na rybolov.

Vložte rybársky prút a základné basové náčinie do golfovej tašky a je to. Dajte personálu vedieť, že máte záujem o niekoľko odliatkov počas hry. Rešpektujte ich rozhodnutie a ak vás nechajú loviť, ukážte ostatným golfistom správnu etiketu. Nezdržujte hru iných ľudí len preto, aby ste mohli urobiť niekoľko ďalších hodov.

Ďalšie bežné otázky

Majú všetky rybníky na golfových ihriskách ryby

Nie všetky rybníky na golfových ihriskách majú lovné ryby a možno sa budete musieť spýtať, kým budete strácať čas. Väčšina jazierok na golfových ihriskách je však často zásobená rybami, aby sa udržal vodný rast a zachovala sa prirodzená rovnováha vo vode.

Zatiaľ čo niektoré ihriská môžu priamo zakazovať rybolov na ihrisku, iné lovia ryby, aby nalákali rybárov na hru. Nie všetci golfisti sú rybári, ale zarytý rybár s väčšou pravdepodobnosťou bude hrať golf na ihrisku, na ktorom vo vodnej prekážke číhajú aj príšery.

Prvým krokom k zisteniu, či váš miestny golfový rybník má ryby, je opýtať sa manažmentu ihriska. Z prvej ruky budú poznať vodu a druh rýb. Najčastejšie sa vyskytuje ostriež veľkoústy, ale môžu sa vyskytovať aj panfish alebo sumec.

Čítať  Ľadový rybolov s teplými rukami: 11 tipov, ako prekonať mrazy

Je bezpečné jesť ryby z jazierok na golfových ihriskách

Vo všeobecnosti sa neodporúča jesť ryby vylovené z jazierok na golfových ihriskách. Chemické postreky, hnojivá, herbicídy a insekticídy sa používajú na udržanie trávnika golfového ihriska v špičkovom tvare. Odtok z dažďa vyplavuje tieto chemikálie do okolitých rybníkov, kde žijú ryby.

Je nepravdepodobné, že miestne zdravotnícke oddelenia budú vykonávať environmentálne monitorovanie rýb v rybníkoch na golfových ihriskách, takže choďte na bezpečnú cestu a jednoducho chyťte a vypustite.

Majú rybníky na golfových ihriskách rybársku sezónu

Väčšina súkromných rybníkov na golfovom ihrisku je pravdepodobne otvorená celoročne bez obmedzení stanovených oddelením pre ryby a voľne žijúce zvieratá. Ak je rybník súčasťou potokového systému, potom pravdepodobne platia rybárske predpisy. Správa golfových ihrísk môže mať aj svoje vlastné pravidlá a vy by ste mali dodržiavať všetky pokyny, ktoré vám dajú.

Rybárske sezóny určujú miestne oddelenia pre ryby a voľne žijúce zvieratá. Predtým, ako sa vydáte na ryby, si vždy skontrolujte pravidlá a predpisy vašej oblasti.

Potrebujete licenciu na rybolov na golfových ihriskách

Licenčné požiadavky na súkromných alebo verejných golfových ihriskách sa v jednotlivých štátoch líšia. Náš podrobný článok o pravidlá rybárskeho lístka na súkromnom pozemku vám pomôže odpovedať na otázku, kde žijete.

Najlepšie návnady na rybolov na golfovom ihrisku

Dostať sa na golfové ihrisko na ryby je náročné, ale výber správnej návnady to byť nemusí. Taktiky a návnady, ktoré používate na lov golfových jazierok, sú podobné ako pri iných rybárskych jamkách. Najprv musíte vedieť, aké druhy sa v jazierku nachádzajú. Najčastejšie sú to basy a golfové jazierka môžu pestovať niektoré obrovské veľkoústy.

Majte na pamäti, že rybníky na golfovom ihrisku zažívajú menší tlak ako iné verejné rybárske miesta a basy nemusia byť také vyberavé. Malé, plytké jazierka však vyžadujú určitý stupeň utajenia, keď sa priblížite. Minimálny kryt vytvára trochu plaché basy. Hádzajte na blízke strany z niekoľkých metrov dozadu, než vykročíte priamo na okraj a lovíte ďalej.

Tu sú návnady, ktoré tvoria moju súpravu náčinia na golfové ihrisko:

  1. Plastové červy
Čítať  11 najlepších spôsobov, ako udržať vlasec a sprievodcu pred zamrznutím

Plastové červy sú vždy mojou prvou voľbou pre malé jazierka. Vyskúšajte šialené ošúchané Senko pozdĺž okrajov buriny a ľaliových vankúšikov. Žiadna burina? Potom ho len vyhoďte a použite pomalý aport. Často pauzujte, aby sa červ trochu potopil. Jemná prezentácia šialeného náväzca nevystraší ryby a len máloktorý basák odolá prirodzenému vzhľadu a chuti Senka.

Ak je vaším cieľom dostať sa priamo na dno, vyskúšajte súpravu Texas alebo Carolina. Rybník môže byť tučný a lenivý, preto pracujte s návnadou pomaly a snažte sa pokryť každý centimeter, kým sa pohnete ďalej.

  1. Prívlačové návnady

Niekedy sú basy príliš tučné a lenivé a ich pozornosť si získajú len veľké vravy. Spinnerbaits sa hodia. Nie je nič také, ako špliechanie a vibrácie spinnerbaitov, ktoré by prilákali úder od podráždených basov. Môžete tiež rýchlo pokryť veľa vody, čo z neho robí dobrú voľbu návnady pri love medzi odpaličkami.

  1. Poppers

Ak sa vám podarí dostať sa na kurz za úsvitu alebo súmraku, potom by ste určite mali vyskúšať popper. Veľkoústy bude mať problém odolať popperovi, ktorý sa pomaly pohybuje na hladine pokojnej vody.

  1. Prípravky

Väčšie alebo hlbšie rybníky môžu vyžadovať plavecký prípravok zakončený plastovou škrabkou. Prelovte ju cez burinu alebo trávu, kde sa ryby pevne držia, aby ju zakryli. Ak je v jazierku nejaká štruktúra, použite jemný prípravok. Neponáhľajte sa a zakryte si trochu pôdy. Basy nemusia byť vysoko natlačené, ale tiež nie sú také agresívne v jazierkach na golfových ihriskách. Prípravky sú skvelé na to, aby ste im dostali háčik priamo do tváre.

  1. Živá návnada

Nie všetky golfové ihriská umožňujú živú návnadu, ale ak áno, určite to skúste. Jednoduché nastavenie bobbera so živým červom nikdy nezlyhá.

Keď to zhrnieme

Dajte si záležať a s náležitým povolením sa aj vy môžete ocitnúť na golfovom ihrisku vo vašej blízkosti, kde budete loviť prvotriedne basy. Nie všetky kurzy vám umožnia loviť bez ohľadu na to, koľko úsilia vynaložíte. Neberte to však osobne. Neustále sa pýtajte na všetkých miestnych kurzoch. Odmena za vaše úsilie bude veľmi odmenená!