Mám lietať na rybách, keď prší?

Predpoveď počasia dnes volala po jasnom, slnečnom dni, ale keď sa zobudíte, je určite všetko, len nie jasno a slnečno. Prší! Plánovali ste ísť na muškárenie, ale teraz si nie ste istí, či by ste mali. Oplatí sa muškárenie v daždi?

Lietanie v daždi sa určite oplatí. Dážď poskytuje akési maskovanie na hladine vody, ktoré môže vylákať pstruhy a iné ryby z ich obvyklých miest. Navyše pri vode bude menej rybárov. Na muškárenie je najvhodnejší mierny až mierny dážď; vyhnúť sa búrkam.

Tento sprievodca muškárením v daždi bude preplnený informáciami, aby ste si tieto daždivé dni mohli užiť naplno. Povieme si viac o rôznych typoch dažďa, a ktoré najviac prospievajú muškáreniu. Podelíme sa aj o tipy na úspešné muškárenie v daždivých dňoch, takže čítajte ďalej!

Môžete ísť na muškárenie v daždi?

Dážď podľa predpovede nemusí znamenať koniec sveta, ak ste plánovali ísť na muškárenie. Ako sme sa už v úvode dotkli, muškárenie v daždi môže byť výhodné z dvoch dôvodov.

Po prvé, môžete si byť istí, že medzi vami budú len tí najtvrdší rybári. S menším počtom rybárov je konkurencia menej tvrdá. Každý môže chytiť viac rýb, čo znamená plnší chladič!

Po druhé, neprestajné žblnkotanie dažďa na vodnej hladine môže niektoré ryby ukolísať do falošného pocitu spokojnosti. To platí najmä o pstruhoch, obľúbenom u väčšiny muškárskych rybárov.

Samozrejme, musíme poznamenať, že nie každý dážď je rovnaký. V závislosti od typu dažďa, ktorý padá, vaše šťastie pri muškárení bude buď fantastické, alebo nie také dobré. Povedzme si o tom teraz viac.

Mierne mrholenie

Mierne mrholenie môže stačiť na to, aby zničilo vaše piknikové plány alebo vaše túžby navštíviť zábavný park, ale toto je pekné počasie na muškárenie.

Mrholenie vás nezmokne za päť minút a zvuky slabého dažďa dopadajúceho na vodu môžu byť upokojujúce.

Jemné mrholenie, najmä vypnuté a zapnuté, nemá vplyv na správanie rýb. Preto by ste nemali meniť svoje techniky muškárenia. Stačí si priniesť bundu do dažďa.

Čítať  5 najlepších kuší do 400 dolárov a náš obľúbený výber

Nepretržitý, mierny dážď

Keď je dážď konzistentný a silnejší, ryby sa teraz nebudú správať ako za jasného počasia. Hladina vody v rybníku alebo rieke sa zvýši. Ako sme sa už dotkli, zrážky vynesú ryby z ich obvyklých miest.

Ak je na podlahe špina alebo piesok, podmienky vo vode sa môžu zahmliť. To spôsobí, že ryby budú smerovať k kmeňom a kameňom, takže pri muškárení začnite najskôr tam.

Silný dážď

Keď sa dostanete do lejaku, muškárenie je stále životaschopné, ale nie také žiaduce. Dážď spôsobí výrazné zvýšenie hladín. Už aj tak kalné vody sa stanú bahnitejšími alebo pieskovejšími, čím sa stanú ešte nepriehľadnejšími.

Použitie červov alebo nýmf by mohlo byť účinné, ak ryby v tomto počasí stále hryzú.

Búrky

Čo ak dážď prinesie na obzore hromy a blesky? Nie je bezpečné byť vonku a loviť v búrke bez ohľadu na to, koľko rýb môže kousať.

Blesk udrie do akéhokoľvek najvyššieho objektu v oblasti. Ak ste izolovaný, ako napríklad na rybárskej lodi, potom ste najvyšší objekt. Okamžite dostaňte svoju loď na breh a choďte domov, kým neprejdú búrky.

Chytíte viac rýb v daždi?

Aj keď máte na sebe správnu výstroj (viac o tom príde), pri muškárení v daždi stále zmoknete. Pre vaše problémy, je pravdepodobné, že chytíte viac rýb ako pri muške v suchších podmienkach?

Môžete, ale nie z dôvodu, ktorý by ste si mohli myslieť.

Môžete chytiť viac rýb, najmä pstruhov, v daždi, pretože táto ryba má rada dve veci: nízke svetlo a chladné teploty.

Teplota vzduchu a teplota vody nie sú rovnaké, to je pravda, ale keď je vzduch chladný, je len otázkou času, kedy sa voda ochladí.

Je to spôsobené tým, že teploty v podzemí sú tiež chladnejšie, čo znižuje teplotu vody.

Pstruhy preferujú teplotu vody medzi 34 a 67 stupňami Fahrenheita. Dážď by mohol znížiť teplotu vody natoľko, že pstruhy začnú hrýzť.

Slabé svetlo je ďalšou výhodou, ktorá prichádza s dažďom. Keď prší, slnko svieti len zriedka, takže svetlo je dosť slabé na to, aby sa aktivita pstruhov zvýšila.

Čítať  Nosia teplovzdušné balóny padáky?

Samozrejme, slabé svetlo sa netýka len dažďa. Počas zamračených alebo zamračených dní, ako aj skoro ráno a neskoro počas dňa, sú pstruhy aktívnejšie bez ohľadu na to, či prší.

Tipy na muškárenie v daždi

Na záver sa chceme podeliť o naše najlepšie tipy na muškárenie pre daždivé počasie. Tieto ukazovatele vám pomôžu naplánovať najlepšie rybárske výpravy na viac záberov.

Choďte von skôr, ako začne pršať

Jedna vec je, ak ide o náhly dážď, ale väčšina prívalov dažďa sa zvyčajne predpovedá. Keď viete, že bude pršať, vyrazte do cieľa možno hodinu alebo dve predtým, ako sa má začať dážď.

Ryby dokážu čítať zmeny barometrického tlaku, dokonca aj jemné zmeny tlaku. Niekedy budú vedieť, že počasie sa blíži, dokonca skôr ako my ľudia. To je približne v čase, keď ryby začnú meniť svoje správanie, napríklad hľadať úkryt.

Ak sa k rybám dostanete skôr, ako začne klesať barometrický tlak, môžete mať pri ich chytení väčšie šťastie.

Buďte adaptabilní

Muškárenie v daždi vyžaduje, aby ste mali nespočetné množstvo techník, ktoré môžete použiť a ľubovoľne ich prepínať.

Keď začne pršať, počas prvej hodiny zažijete veľa aktivity rýb. Potom, ak dážď bude pokračovať, ryba namiesto kŕmenia na vrchole zamieri hlbšie do vody, aby sa nakŕmila.

Môžete použiť niektoré nymfy s guľôčkovou hlavou, aby ste prilákali ryby späť bližšie k vrcholu vody. Vyberte si farebné nymfy, ktoré vám pomôžu dosiahnuť váš cieľ. Oh, a určite použite aj techniku ​​vysokej palice.

Potom, keď dážď začne klesať alebo úplne ustane, je čas zmeniť prístup ešte inokedy. Lepšie šťastie budete mať pri použití vlnených chrobákov s guľôčkovou hlavou alebo pijavíc zajačika s guľôčkovou hlavou.

Vyberte inteligentné rybárske miesta

Pamätajte, že ani ryby nechcú byť vonku v daždi. Zamieria ku skalám a kmeňom, aby našli úkryt, ale niekedy je známe, že sa zhromažďujú vo vreckách známych ako víry. Tu je hmyz, ktorý sa zmyje do vody z búrky, ľahkou potravou pre ryby.

Čítať  Koľko vážia táborníci v slzách?

Ak použijete muchu, ktorá je podobná hmyzu, môžete si rybu pomýliť a chytiť ju.

Šaty podľa počasia

Neodporúčame vyraziť na muškárenie v daždi vo výstroji, ktorý nie je aspoň vodeodolný, ak nie vodotesný. Od hlavy po päty sa musíte chrániť, inak premoknete na kožu a možno skončíte s prechladnutím alebo chrípkou.

Investujte do dobrých nepremokavých nohavíc alebo šortiek Gore-Tex alebo si môžete kúpiť rybársky dážď. Súčasťou obleku sú nohavice a sako. V chladnom až chladnom počasí nie je na škodu sa navrstviť aj s nepremokavou rybárskou bundou. Bunda by mala mať kapucňu.

Nezabudnite na ruky! Vodotesné rukavice do dažďa zabránia znecitliveniu, takže vaše prsty budú obratné a svižné. Nájdite si čas na vyskúšanie mnohých rôznych párov rukavíc, kým nenájdete ten, ktorý je kompatibilný s vaším rybárskym navijakom.

Ak ešte nejaké nevlastníte, odporúčame vám kúpiť si aj topánky do dažďa. Prosím, neskúšajte muškáriť v daždi v teniskách alebo mokasínach. Nebudete mať veľkú trakciu a premokavé dažde vám zničia topánky!

Rýchle aporty sú najlepšie

Agresívnejšia technika je vhodná, keď čas nie je na vašej strane, napríklad tesne pred dažďom, keď sa snažíte nazbierať čo najviac rýb. Počas tejto doby použite rýchle načítanie a vaša chladnička by sa mala rýchlejšie naplniť.

Počas búrky neodchádzajte

Ak sa nepredpokladá, že búrka bude pokračovať až po západe slnka, odporúčame počkať. Odporúčame vám to dvojnásobne, ak ste zmeškali lukratívne obdobie muškárenia pred začiatkom dažďa.

Akonáhle búrka skončí, ryby budú opäť veľmi aktívne ako pred dažďom. Na toto obdobie sa oplatí počkať!

Záverečné myšlienky

Dážď môže pokaziť veľa plánov, ale vaše muškárske dobrodružstvá nemusia byť jedným z nich. Ryby sa stávajú veľmi aktívnymi pred búrkou a po nej a počas dažďa môžete chytiť viac rýb, ak poznáte správne miesta, ktoré treba hľadať, a správne techniky na použitie. Dúfame, že vám táto príručka pomôže maximalizovať čas strávený muškárením!