Mal by som si zaobstarať kompostovaciu toaletu v mojom karavane?

Nie je žiadnym tajomstvom, že toalety pre obytné autá nemajú zdobené vodovodné systémy. Namiesto toho, aby ste neustále bojovali s nádržou na čiernu vodu, premýšľate o tom, že namiesto toho prejdete na kompostovaciu toaletu pre váš obytný automobil. Je to správny krok?

Kompostovacie toalety môžu trvať týždne, kým sa budete musieť postarať o odvoz odpadu. Proces odstraňovania je ručný v porovnaní s vypúšťaním nádrže na čiernu vodu a kompostovacie toalety sú často nákladnejšie ako iné toalety pre obytné autá.

Rozhodnutie, či budete vo svojom obytnom aute používať kompostovaciu toaletu, je veľká voľba a my sme tu, aby sme vám to trochu uľahčili. V tomto rozsiahlom sprievodcovi budeme diskutovať o tom, ako fungujú kompostovacie toalety, ich cena a výhody a nevýhody. Nebudete to chcieť zmeškať.

Čo je to kompostovacia toaleta? Ako to funguje?

Najprv sa presvedčte, že plne rozumiete kompostovacím toaletám.

Kompostovacie toalety 101

Počuli ste už o kompostovaní? Ak máte, to je jadro kompostovacej toalety. Ak nie, poďme si to teraz vysvetliť.

Kompostovať niečo znamená umožniť organickým materiálom, aby sa rozložili na zlúčeniny. Ak máte doma záhradu, môžete použiť kompost pre niektoré z vašich rastlín. Potom by ste vedeli, že hnoj je primárnou zložkou kompostu, ale nemusí to byť len živočíšny hnoj.

Kompostovacia toaleta odoberie vaše ľudské výkaly (rovnako ako moč) a rozloží ich. Jedno z týchto toaliet nemusíte splachovať a ani v nádrži nie je voda. Namiesto toho by ste mali do toalety pridať rašelinu, kokosové kokosové vlákno, piliny alebo inú uhlíkovú prísadu. Týmto spôsobom vytvoríte vzduchové vrecká do vnútra toalety, čím sa spustí proces rozkladu.

Na kompostovanie potrebujete pomer uhlíka k dusíku aspoň 25:1. Teplota kompostovacej toalety musí byť 104 až 122 stupňov Fahrenheita alebo 40 až 50 stupňov Celzia. Aktívne miešanie a dimenzovanie komôr môže pomôcť tomuto cieľu. Tiež nemôžete prekročiť 70 percent vlhkosti.

Kompostovacie toalety obsahujú kompostovaciu alebo zbernú jednotku a sedátko. Niektoré záchody vám umožňujú skôr drepnúť ako sedieť, ale to závisí od dizajnu. Kompostovacia jednotka je zložitejšia, pretože v nej sú prístupové dvierka na vyberanie kompostu, systém odvádzania moču alebo zberu výluhu, ventilačný systém a kompostovacia a skladovacia komora.

Ako fungujú kompostovacie toalety

Čo sa stane, keď použijete kompostovaciu toaletu? Najprv urobte svoju vec. Ak má vaša kompostovacia toaleta systém na odvádzanie moču alebo zber výluhu, moč tam zadrží. Výkaly pôjdu do kompostovacej a skladovacej komory. Nie všetky kompostovacie záchody však obsahujú systém na odvádzanie moču, v takom prípade moč putuje aj do kompostovacej komory.

Medzi systémom odvádzania moču a uhlíkovou prísadou, ktorú ste použili na toalete, môže dôjsť k aeróbnemu rozkladu. Ak je proces rozkladu hladký, v kompostovacej toalete zvyčajne nie je veľa zápachu.

Huby a baktérie, súhrnne známe ako mikroorganizmy, rozkladajú obsah v kompostovacej toalete, až kým nezískate konečný produkt, ktorý sa často prirovnáva k humusu. Nie, nie humus je potrava, ale humus, typ amorfnej organickej pôdy.

Čítať  Potrebujem sprej proti hmyzu pri batohu?

Ak by ste chceli, mohli by ste vziať konečný produkt a pridať ho do pôdy doma. To znamená, že predtým, ako vysypete ľudský odpad na svoj dvor, skontrolujte predpisy vo svojom okolí. Tento postup niekedy nie je povolený, pretože zvyšky liekov na predpis zo sortimentu liekov môžu zostať v komposte, ktorý sa môže dostať do podzemných vôd.

Niektoré z bežnejších liekov, ktoré boli zistené v podzemných vodách, sú lieky na zníženie cholesterolu, fibráty, karbamazepín, kofeín, ibuprofén, testosterón, progesterón, estrogén, digoxín, blokátory vápnikových kanálov, ACE inhibítory, riedidlá krvi, antidepresíva a antibiotiká.

Musíme hovoriť o patogénoch, pretože majú tendenciu prežívať v kompostovacích záchodoch. Jedným z takýchto častých patogénov sú vajíčka Ascaris, typ vajíčok hlíst. Ascaris, mimochodom, je parazitický druh škrkavky. Nie všetky červy Ascaris sa šíria medzi ľudí, ale Ascaris lumbricoides môcť. Spôsobuje askariózu.

Táto infekcia tenkého čreva sa môže v závažných prípadoch rozšíriť do pľúc. Kým sú červy stále vo vašom tenkom čreve, medzi príznaky patrí strata hmotnosti, bolesť brucha, nedostatok chuti do jedla, hnačka, vracanie, zmeny stolice a nevoľnosť.

Keď idete do kúpeľne, môžete vidieť červy vo výkaloch. Niekedy sa môžu vyskytnúť aj črevné blokády, ktoré zvýšia rýchlosť zvracania a bolesti brucha. Ak majú vaše deti askariózu, ich rast môže byť obmedzený.

Ak sa červy dostanú do pľúc, závažnosť symptómov sa zvýši. Teraz môžete pociťovať horúčku, bolesť a nepohodlie na hrudníku, krvavý hlien, sipot, grganie a kašeľ. V niektorých prípadoch ľudia hlásili aspiračnú pneumóniu, typ pľúcnej aspirácie, pri ktorej môžu byť sliny alebo žalúdočná kyselina presmerované do pľúc.

Aké sú výhody kompostovacej toalety?

Teraz, keď ste pochopili základy kompostovacích toaliet, je čas ponoriť sa do výhod a nevýhod. V tejto časti si povieme, prečo sa toľko RVerov spolieha na kompostovacie toalety.

Nie je potrebné používať nádrž Blackwater

Nádrž na čiernu vodu je pravdepodobne prekliatím vašej existencie ako majiteľa karavanu. Preplachovanie a čistenie nádrže na sladkú vodu vám nevadí, pretože sa nikdy príliš neznečistí a neobsahuje ľudský odpad. Dokonca aj nádrž na sivú vodu – hoci určite nie je príťažlivá – nie je obzvlášť urážlivá. Ale nádrž na čiernu vodu? Ľutujete deň, keď musíte filtrovať všetku tú špinavú, fekálnu odpadovú vodu z nádrže na skládke. Nezáleží na tom, koľkokrát to urobíte; vyhadzovať to nikdy nebude jednoduchšie.

S kompostovacím záchodom úplne prestanete používať svoju nádrž na čiernu vodu. Kompostovacia toaleta nemá žiadny kanalizačný systém, žiadny septik a žiadne prípojky na nádrže. Všetko ide rovno do záchoda. Stále budete musieť z času na čas prepláchnuť nádrže na sivú a sladkovodnú vodu, ale na skládke už nebudete tak často.

Dlhšie obdobia medzi likvidáciou odpadu

Ako dlho môžete prejsť, kým budete musieť teraz vyprázdniť nádrž na čiernu vodu? Pravdepodobne to nie je viac ako tri dni, však? Možno v zriedkavých prípadoch môžete počkať päť dní, ale stále vysypete obsah aspoň každý týždeň. Keď idete na výlet na mesiac alebo dlhšie, musíte to urobiť veľa.

Čítať  Kde pripevniť Bobber na rybársky vlasec

Kompostovacie záchody dokážu poňať odpad v hodnote najmenej dva týždne a iné tri až päť týždňov!

Povedzme, že máte v karavane naplánovaný dvojmesačný výlet, čo je osem a pol týždňa. To je takmer deväťkrát, čo by ste museli vypustiť nádrž na čiernu vodu. S kompostovacím záchodom by ste mohli vysypať tri až šesťkrát. Áno, je to tak, pomocou kompostovacej toalety môžete znížiť mieru skládkovania na polovicu.

Sú veľkí

Tieto kazetové záchody sa necítia ako váš nočník doma hlavne kvôli rozdielom vo veľkostiach. Kazetové toalety môžu mať rozmery 29 palcov x 17,25 palcov x 21,75 palcov. Porovnajte to s vašou komodou doma, ktorá má v priemere 30 palcov x 31 palcov x 20 palcov.

Kompostovacie toalety sa veľkosťou viac podobajú domácej toalete ako kazetovej toalete. Keď musíte ísť, chcete sa cítiť pohodlne. Kompostovacia toaleta uprednostní vaše pohodlie tak, ako sa vám to pri kazetových toaletách vždy nedostáva.

Kompostovanie je udržateľné

Milujete RVing, ale viete, že jazda na svojom mohutnom vozidle po celej krajine neprispieva k vašej uhlíkovej stope. Preto sa snažíte byť čo najviac ekologický. Vlastniť kompostovaciu toaletu je asi tak udržateľné, ako sa len dá. Odpad, ktorý vytvoríte, môžete znova použiť na rast rastlín a kvitnutie kvetov.

Aké sú nevýhody kompostovacej toalety?

Akokoľvek prospešné môžu byť kompostovacie toalety, musíme hovoriť o nevýhodách používania jednej z týchto toaliet.

Môže byť Stinky

Aj keď sa predpokladá, že aeróbny rozklad je proces relatívne bez zápachu, neznamená to, že pachy nepreniknú. Okrem toho k aeróbnemu rozkladu dochádza len vtedy, keď sú splnené určité kritériá, ako sme diskutovali na začiatku tohto sprievodcu. Ak je váš pomer uhlíka k dusíku vypnutý alebo úrovne vlhkosti nie sú v správnom rozmedzí, potom celý váš RV začne rýchlo zapáchať ako výkaly a/alebo moč.

Iste, môžete vyprázdniť fľašu osviežovača vzduchu v karavane, ale to len maskuje zápach. Museli by ste otvoriť okná a nechať vôňu pomaly vychádzať von. Keď zostanete v kempingu alebo štátnom parku s inými RV, môžete sa staviť, že sa budú sťažovať.

Sú drahé

Kompostovacie toalety nie sú ani zďaleka lacné. Začínajú na 1 000 USD a môžu stáť viac ako 1 400 USD. Na druhej strane základná kazetová toaleta má cenu 100 až 300 dolárov. Za skutočne špičkovú kazetovú toaletu môžete zaplatiť 500 až 700 dolárov, ale vždy sú lacnejšie ako kompostovacie toalety.

Ako majiteľ karavanu už máte dosť peňazí na míňanie. Možno sa rozhodnete urobiť čiaru za toaletou v hodnote 1 000 dolárov a my vás nemôžeme obviňovať!

Odpad musíte odstrániť priamo

Áno, kompostovacia toaleta vám zabráni vyprázdniť nádrž na čiernu vodu, ale všetok odpad, ktorý ide do vašej toalety, tam nemôže zostať navždy. Skladová komora má len toľko miesta, a keď je plná, stanú sa zlé veci. Moč môže unikať, niekedy dokonca aj predtým, ako je nádrž plná, takže musíte byť opatrní pri jej vyprázdnení.

Čítať  Dokážete zoskočiť padákom z teplovzdušného balóna? Čo sa vyžaduje?

Keďže kompostovacie toalety sú bez nádrží, ako sa vlastne zbavíte odpadu? Mnoho kompostovacích toaliet má pod úložnou komorou zásobník, ktorý môžete vytiahnuť. Potom môžete kompostovaný odpad vriecť a robiť si s ním, čo chcete.

Ak vám nie je dovolené opätovne používať kompost udržateľným spôsobom, môžete ho nechať na skládke obytných áut alebo spláchnuť do verejnej toalety.

Keď odstránite odpad, niekedy to budú stále čerstvé výkaly. Inokedy sa odpad skompostuje natoľko, že sa viac podobá na hnoj. Tak či onak, s manipuláciou s vlastným odpadom sa musíte poriadne popasovať.

Mohlo by to viesť k šíreniu patogénov

Okrem škodlivého faktora existuje aj riziko šírenia patogénov a chorôb, ak nesprávne nakladáte s kompostovacím odpadom. Mohli by ste veľmi ochorieť a šíriť červy a iné patogény na svojich kolegov RV, čo nie je pre nikoho zábava.

Mali by ste si zaobstarať kompostovaciu toaletu vo svojom karavane?

Dobre, poďme teda riešiť vašu otázku, dobre? Je pre vás kompostovacia RV toaleta tou správnou voľbou?

Kompostovacie toalety sú určite pohodlné. Ak už používate kompost ako súčasť vašej vnútornej záhrady, potom by malo byť ľahké nájsť kompostovaciu toaletu na vašom karavane. Pre tých, ktorí sú s kompostovaním noví, stále môžete získať jednu z týchto toaliet, len bude strmšia krivka učenia.

Ak chcete kompostovaciu toaletu, aby ste sa už nikdy nemuseli dotknúť nádrže s čiernou vodou, odporúčame vám, aby ste to prehodnotili. Proces odstraňovania odpadu v kompostovacej toalete je oveľa dôležitejší ako posielanie odpadových vôd cez nádrž na čiernu vodu. Musíte vytiahnuť podnos plný výkalov a pre mnohých RVerov to môže byť horšie ako vyprázdnenie nádrže na čiernu vodu.

Zvážte aj svoj rozpočet. Kompostovacie toalety začínajú na 1000 dolároch. Pri správnej starostlivosti môžu vydržať roky, ale uhlíkovú prísadu budete musieť neustále vymieňať. Rašelinový mach začína na 1,10 USD za kubickú stopu. Kokosové kokosové vlákno je asi 20 dolárov za 11-librovú tašku. Piliny stoja 20 dolárov za päť libier. Tieto prísady nie sú obzvlášť drahé, ale náklady sa môžu v priebehu mesiacov a rokov navýšiť.

Ak sa rozhodnete, že chcete pre svoj obytný automobil kompostovaciu toaletu, musíte byť pri manipulácii s odpadom mimoriadne opatrní, aby ste zabránili šíreniu patogénov. Vždy odporúčame nosiť rukavice a iné ochranné pomôcky, ako sú okuliare alebo maska ​​na tvár, ak nechcete vdychovať kúpeľňové pachy. Po dokončení manipulácie s odpadom si dôkladne umyte ruky.

Záverečné myšlienky

Kompostovacie toalety sú ekologickým riešením bez nádrží. Vydržia niekoľko týždňov, a nie dni ako nádrž s čiernou vodou, ale často sa k odpadu musíte dostať blízko a osobne.

Dúfame, že vám táto príručka pomohla rozhodnúť sa, či je kompostovacia toaleta tou správnou voľbou pre váš obytný automobil!