Majú štvorkolky rýchlomery?

Sledovanie rýchlosti vašej štvorkolky je pre vašu bezpečnosť, ako aj ostatných motoristov a chodcov okolo vás, ale možno si nie ste istí, či vaša štvorkolka má tachometer. A ak áno, kde by ste našli tento šikovný nástroj?

Staršie štvorkolky sa zvyčajne nedodávajú s rýchlomermi, ale novšie modely áno, zvyčajne na prístrojovej doske. Na štvorkolku môžete dodatočne namontovať tachometer tretej strany (fungujú dokonca aj tachometre na bicykli).

Ďalej vám povieme všetko, čo potrebujete vedieť o rýchlomeroch ATV, kde nájdete tie vaše a ako nainštalovať verziu pre trh s náhradnými dielmi. Nechcete si to nechať ujsť, tak pokračujte v čítaní!

Majú všetky ATV merače rýchlosti?

Dobre, najprv si rozvinieme otázku z úvodu. Má vaša štvorkolka rýchlomer?

To závisí od toho, koľko je rokov.

Spôsob, akým sa vyrábajú staršie a moderné štvorkolky, nemôže byť odlišnejší. Jedným z nápadných príkladov je zahrnutie (alebo jeho absencia) rýchlomera.

Ak je vaša staršia štvorkolka, ktorá bola vyrobená pred viac ako dvoma alebo tromi desaťročiami, potom je dosť veľká šanca, že neobsahuje rýchlomer.

Teraz nemôžeme nikdy povedať nikdy. Možno by stálo za to, aby ste si raz pozreli palubnú dosku štvorkolky, aby ste zistili, či dokážete rozpoznať rýchlomer. Ak ho nevidíte, vždy si môžete nahliadnuť do používateľskej príručky za predpokladu, že ju stále máte.

Ak v používateľskej príručke vidíte odkaz alebo niekoľko odkazov na rýchlomer, vaša štvorkolka ho mala, ale už ho zjavne nemá. To nie je nič strašné, pretože niekoľko skvelých rýchlomerov štvorkoliek vám odporučíme o niečo neskôr v tomto článku.

U novších štvorkoliek je oveľa pravdepodobnejšie, že obsahujú rýchlomery, aby ste mohli vždy merať svoju rýchlosť. To znamená, že opäť používame prístup nikdy nehovor nikdy.

Aj keď je to nepravdepodobné, niektorým novým modelom ATV môže táto funkcia sledovania rýchlosti chýbať. Opäť sa však neoplatí znepokojovať, pretože si vždy môžete nainštalovať svoje vlastné tempomaty.

Ako na to vám povieme neskôr, takže si to určite pozrite!

Potrebuje dokonca vaša štvorkolka rýchlomer?

Jazdiť na štvorkolke môže byť výbuch, ale všetky pravidlá a predpisy nie sú prechádzkou ružovým sadom.

Pri prevádzke štvorkolky pred východom a po západe slnka musíte svoje vozidlo často zaregistrovať, dbať na vekové obmedzenia používania a mať funkčné predné a zadné svetlá.

Môžete sa dostať do právnych problémov, ak sa rozhodnete pokračovať v jazde na štvorkolke bez rýchlosti?

Podľa tejto zbierky zákonov a pravidiel ATV v Spojených štátoch podľa právneho zdroja Edgar Snyder & Associatesnaozaj môžeš.

Prečesali sme všetky štátne zákony a žiadny sa konkrétne nezmieňuje o tachometroch. Nasledujúce štáty však vyžadujú, aby ste mali meradlo rýchlosti, a preto by bol potrebný rýchlomer.

Čítať  Sprievodca otáčaním a riadením kajakov

Arkansas

Podľa Arkansas Code Ann. § 27-21-107(a), „Štvorkolka sa musí prevádzkovať primeranou rýchlosťou v súlade s okolitými okolnosťami“.

Kalifornia

Kalifornský kódex vozidiel Ann. § 38304.1 nariaďuje, že „nikto nesmie viesť motorové vozidlo mimo diaľnice rýchlosťou vyššou, než je primerané alebo rozumné, a v žiadnom prípade rýchlosťou, ktorá ohrozuje bezpečnosť iných osôb alebo majetku“.

Connecticut

Generál štátu Connecticut Ann. § 14-380 vyžaduje, aby „žiadna osoba nemohla riadiť štvorkolku neprimeranou alebo nerozvážnou rýchlosťou vzhľadom na existujúce podmienky“.

Delaware

Delaware Code Ann. sýkorka. 21, § 6814 uvádza, že „osoba nesmie riadiť štvorkolku rýchlosťou, ktorú nemožno ovládať tak, aby sa zabránilo zrážke s akoukoľvek osobou, vozidlom alebo iným dopravným prostriedkom“.

Havaj

Na Havaji musia štvorkolky jazdiť na dvojprúdových uliciach a nesmú prekročiť rýchlosť 35 míľ za hodinu.

Illinois

Pravidlá v Illinois stanovujú, že vodiči štvorkoliek nemôžu riadiť svoje vozidlá „rýchlosťou vyššou, ako mu dovoľuje pri vynaložení primeranej starostlivosti zastaviť terénne vozidlo alebo terénny motocykel v rámci zaručenej voľnej vzdialenosti. dopredu alebo takým spôsobom, ktorý ohrozí život, zdravie alebo majetok kohokoľvek.

Indiana

Ak plánujete vziať svoju štvorkolku na otočku do Indiany, Code Ann. § 14-16-1-21 nariaďuje, že nemôžete prekročiť „rýchlosť vyššiu, než je primeraná a správna s ohľadom na existujúce podmienky, alebo spôsobom, ktorý zbytočne ohrozuje osobu alebo majetok iného“.

Iowa

Pri jazde na štvorkolke po diaľnici v Iowe máte obmedzenú rýchlosť maximálne 35 MPH.

Nebraska

Nebraska Rev. Stat. § 60-6 356 obmedzuje rýchlosť štvorkoliek na max. 30 mph.

New Hampshire

V New Hampshire sú ATV klasifikované ako terénne rekreačné vozidlá alebo OHRV. Podľa New Hampshire Rev. Stat. 215-A:6 Prevádzka všetkých zákonov OHRV, „Žiadna osoba nesmie prevádzkovať OHRV rýchlosťou vyššou, ako je rozumné a rozumné za existujúcich podmienok a bez ohľadu na skutočné a potenciálne nebezpečenstvá.

New York

Veľký štát New York používa podobnú slovnosť v § 2404. Prevádzkové pravidlá, ktoré bránia majiteľom štvorkoliek, aby boli príliš bezohľadní.

Pennsylvánia

Podľa zákona štátu Pennsylvánia § 7726. Bezpečná prevádzka nemôže jazdiť na štvorkolke „rýchlosťou, ktorá je neprimeraná alebo nevhodná za existujúcich podmienok alebo prekračuje maximálne limity stanovené pre premávku vozidiel.“

ostrov Rhode

V § 31-3.2-7. Prevádzka, zákon Rhode Island uvádza, že nemôžete jazdiť na štvorkolke „rýchlosťou vyššou, než je primeraná alebo správna za všetkých okolitých okolností“.

Washington

Pri jazde na štvorkolke vo Washingtone ste obmedzení na rýchlosť iba 35 MPH podľa § 46.09.455 Washing Rev. Code. Povolené a zakázané použitia pre kolesové terénne vozidlá.

Západná Virgínia

V Západnej Virgínii zákonník, § 17F-1-1. Činnosti zakázané prevádzkovateľom; sankcie za porušenie zákon nariaďuje, aby ste neprekročili povolenú rýchlosť 25 mph.

Čítať  Ako správne zdvihnúť snežný skúter

Top 4 tachometre ATV s náhradnými dielmi

Ako, dúfame, posledná časť dokázala, rýchlomery sú neoddeliteľnou súčasťou zážitku z ATV, najmä ak chcete zostať na správnej strane zákona.

Ak vašej štvorkolke v súčasnosti chýba tempomat, nasledujúce 4 popredajné produkty to zmenia.

Univerzálny rýchlomer KingNeed

Na tachometroch s náhradnými dielmi je to, že rýchlomer je zvyčajne vyrobený pre konkrétnu značku a model ATV. Nie Rýchlomer KingNeed!

Tento univerzálny rýchlik sa priamo zasunie a je pripravený na použitie. Vaše vozidlo musí mať zapaľovač cigariet alebo podobný port na napájanie rýchlomera.

Speedo KingNeed má svetelný displej v jasne zelenej farbe, ktorý nie je rušivý, ale umožňuje vám čítať údaje o rýchlosti vo dne aj v noci. Môžete prepínať medzi údajmi o rýchlosti v kilometroch za hodinu alebo MPH.

Môžete tiež sledovať svoju vzdialenosť a čas jazdy!

Vďaka alarmu únavy pri jazde, ako aj alarmu prekročenia rýchlosti pri cestovaní na dlhé vzdialenosti sa s takýmto tempomatom môžete cítiť bezpečnejšie.

Digitálny rýchlomer Trail Tech 752-118 Black Vapor

Ďalej je to jeden z dvoch produktov od Trail Tech Digitálny rýchlomer Black Vapor. Tento speedo je určený pre ATV Can-Am, Polaris, Kawasaki a Yamaha.

Môžete prepínať medzi tromi nastaveniami obrazovky. Prvá obrazovka zobrazuje informácie, ako je teplota motora, teplota okolitého vzduchu, hodiny prejdenej vzdialenosti, stĺpcový graf tachometra a rýchlosť.

Druhá obrazovka vám oznámi čas jazdy a počet otáčok za minútu. Táto obrazovka má dokonca aj stopky.

Tretia obrazovka obsahuje počítadlo kilometrov, celkový čas jazdy v celkovom počte hodín, maximálne otáčky, maximálnu teplotu motora a maximálnu rýchlosť.

Rýchlomer je programovateľný a obsahuje blikajúce LED svetlá, ktoré indikujú vysoké teploty alebo že je najlepšie preradiť.

GoolRC Mini univerzálny LC rýchlomer

Napriek tomu Tachometer GoolRC je vyrobený pre motocykle, je použiteľný aj pre vašu štvorkolku.

Je to tiež univerzálny rýchlik s displejom z tekutých kryštálov a piatimi pruhmi na indikáciu objemu oleja.

Môžete tiež prepínať medzi nastaveniami, ako sú hladiny palivomera, otáčky, počítadlo kilometrov a rýchlomer.

Vodotesný a utesnený speedo GoolRC má biele podsvietenie pre odčítanie vašej rýchlosti v šere.

Súprava digitálneho rýchlomera Trail Tech 202-121 Endurance II

Nakoniec, je tento druhý výber Trail Tech Digitálny rýchlomer Endurance II.

Tento rýchlomer meria iba 4,2 palca x 1,6 palca, takže je to malý, ale skvelý doplnok na palubnú dosku ATV. Priložené pokyny vám povedia, ako nainštalovať speedo.

Vo vnútri rýchlomera Endurance II je snímač kolesa, ktorý poskytuje presné údaje o rýchlosti. Tento rýchlomer je tiež podsvietený, takže môžete vždy sledovať rýchlosť svojej štvorkolky bez ohľadu na podmienky.

Okrem rýchlosti čítania dokáže rýchlik Endurance II merať aj váš celkový čas jazdy a čas cesty. Slúži ako počítadlo kilometrov a stopky.

Čítať  Mám lietať na rybách, keď prší?

Rýchlomer Trail Tech Endurance II je určený pre väčšinu vozidiel Honda vyrobených v rokoch 1997 až 2016.

Ako nainštalovať rýchlomer ATV

Vďaka vyššie uvedenému zoznamu máte nový rýchlomer štvorkolky, ale musíte priznať, že neviete, ako ho nainštalovať.

Vždy by ste sa mali riadiť priloženými pokynmi, ak ich váš speedo má. Ak nie, nasledujúce kroky by vám mali prejsť procesom inštalácie dostatočne jednoducho.

Krok 1 – Namontujte Speedo Display

S vaším novým rýchlomerom v ruke je čas vybrať si, kam ho namontujete.

To bude záležitosťou osobných preferencií, ako aj dostupnosti na prednej časti vašej ATV.

Niektorí fanúšikovia ATV nainštalujú popredajné rýchlomery v blízkosti riadidiel medzi oboma konzolami stĺpika riadenia.

Ak vám toto miesto vyhovuje, potom skvelé! Ak nie je k dispozícii alebo sa vám zdá príliš stiesnený, hľadajte iné miesto na montáž rýchlika.

Krok 2 – Nainštalujte magnet

Váš rýchlomer by mal obsahovať prijímač aj magnet. Magnet môže mať krídlovú maticu, ktorá je určená pre špice bicykla a teda nebude vhodná pre montáž na ATV. Aspoň viete, čo robí krídlová matica.

Najlepšia oblasť na inštaláciu magnetu je blízko zadného brzdového strmeňa a ak môžete, blízko brzdového strmeňa.

Týmto spôsobom nebudete prekážať žiadnej časti vašej ATV. Magnetu tiež umožňujete otáčať sa, keď používate pneumatiky.

Krok 3 – Nainštalujte zbernú cievku

Snímacia cievka musí byť v blízkosti magnetu, zvyčajne nie ďalej ako niekoľko milimetrov. Môžete pripevniť snímaciu cievku k pravému výkyvnému ramenu vašej ATV, ale možno budete potrebovať zipsy alebo iný bezpečný spojovací bod.

Krok 4 – Pripojte káble

Káble, ktoré sú súčasťou vášho speeda ATV, musia viesť k displeju. Drôty pri vedení nedrbte, neohýbajte ani inak nepoškodzujte.

Krok 5 – Test a Kalibrujte rýchlosť

Teraz, keď je váš rýchlomer nainštalovaný, je čas ho zapnúť a nastaviť. V závislosti od modelu budete pravdepodobne požiadaní o zadanie obvodu a veľkosti pneumatiky, ako aj ďalších informácií na zobrazenie hodnoty.

Sú nové hodnoty rýchlostí vždy presné? Možno áno, ale možno budete musieť kalibrovať. Vždy môžete použiť aplikáciu v telefóne na zmeranie svojej skutočnej rýchlosti a potom ju porovnať s tým, čo vám hovorí rýchlik.

Potom je to už o úprave obvodu a rozmeru pneumatiky, takže rýchlomer je presnejší.

Záverečné myšlienky

Staršie štvorkolky väčšinou štandardne neobsahujú merače rýchlosti, no novšie by už mali. Pretože mnohé štáty v USA vyžadujú, aby ste si boli vedomí svojej rýchlosti, potrebujete rýchlomer vybavený k vašej štvorkolke.

Dúfame, že informácie v tejto príručke vám pomôžu začať sledovať rýchlosť vašej štvorkolky. Zostať v bezpečí!