Majú štvorkolky počítadlá kilometrov?

Počítadlá kilometrov sú šikovné nástroje na sledovanie najazdených kilometrov, no tie ste na svojej štvorkolke ešte nezbadali. Ste zvedaví, koľko kilometrov ste na ňom najazdili, no informácie nemôžete nikde nájsť. Majú štvorkolky počítadlá kilometrov?

Niektoré modely ATV obsahujú počítadlá kilometrov, ale nie všetky. Ak to vaše nemá, môže mať združený prístroj s počítadlom motohodín. Počítadlo motohodín obsahuje počítadlo kilometrov, ako aj počítadlo kilometrov a čítačku servisných hodín. Svoju štvorkolku môžete vybaviť aj počítadlom kilometrov tretej strany.

V tomto článku vám povieme všetko, čo potrebujete vedieť o počítadlách kilometrov ATV, od toho, kde sa na vašom vozidle nachádzajú, až po to, čo robíte, ak vaša štvorkolka žiadny nemá. Nenecháte si to ujsť, tak pokračujte v čítaní!

Majú všetky štvorkolky počítadlá kilometrov? Kde to nájdete?

Počítadlo kilometrov, niekedy označované ako počítadlo kilometrov, určuje, ako ďaleko vozidlo prešlo. Väčšina počítadiel kilometrov je elektrických, iné sú mechanické a ďalšie sú stále oboje.

Keď si sadnete na svoju štvorkolku a pozriete sa na prístrojovú dosku, možno vás prekvapí nenápadná absencia počítadla kilometrov. Koniec koncov, vaše auto alebo nákladné auto má počítadlo kilometrov priamo na prístrojovej doske, ale nie vaša štvorkolka.

Skutočne, nie každá ATV má počítadlo kilometrov. Možno sa používa vaša ATV a počítadlo kilometrov tam kedysi bolo, ale v jednom bode spadlo. Možno to výrobca nikdy nepridal, čo je pravdepodobnejšie, ak je vaša štvorkolka staršia.

Ak vaša ATV obsahuje počítadlo kilometrov, bude pravdepodobne niekde na prístrojovej doske. Nie je to vždy samostatná súčiastka ako v osobnom alebo nákladnom aute, a to je dizajn. Výrobca štvorkolky tak šetrí miesto.

Ak napríklad vlastníte Polaris Scrambler, Sportsman, ACE alebo RANGER, potom sú informácie o vašom počítadle kilometrov zahrnuté v digitálnom meradle na webovej stránke Polaris.

Digitálny merač zobrazuje množstvo informácií, od ukazovateľa zaradeného stupňa po palivomer, hodiny, servisný ukazovateľ, teplotu okolia, teplotu motora, rýchlosť, napätie, hodiny motora, prevádzkové hodiny a otáčky.

Podľa potreby môžete prepínať medzi týmto a niektorými ďalšími nastaveniami vyššie.

Je zrejmé, že nebudete môcť jazdiť na svojej štvorkolke a robiť to súčasne tak, že môžete riadiť auto a krátko sa pozrieť na prístrojovú dosku, aby ste videli nazbierané kilometre.

Čítať  Ako funguje rýchlomer vodného skútra? Je to presné?

Napriek tomu je to lepšie ako nič!

Čo je prístrojová skupina? Čo vám povie o najazdených kilometroch vašej štvorkolky?

Ak vaša štvorkolka nemá počítadlo kilometrov ako súčasť digitálneho meradla, ako napríklad modely Polaris uvedené vyššie, potom by sa údaje mohli nachádzať v združenom prístroji.

Prístrojový panel je súčasťou niektorých štvorkoliek Polaris, vrátane vozidiel Turbo, Turbo S a XP 1000. Vzhľad klastra sa medzi týmito modelmi ATV Polaris líši, len aby ste vedeli.

Väčšina združených prístrojov Polaris má otáčkomer a prepínacie tlačidlo. Otáčkomer meria pracovnú rýchlosť motora. Nie sú to, samozrejme, presne tie informácie, ktoré hľadáte, no napriek tomu je dobré vedieť.

Väčšina združených prístrojov Polaris obsahuje aj počítadlo hodín motora. To je to, čo potrebujete na zistenie počtu najazdených kilometrov na vašej štvorkolke. Mali by ste byť schopní prepnúť na počítadlo motohodín pomocou tlačidla režimu.

Okrem počítadla kilometrov môžete použiť počítadlo motohodín na meranie počítadla kilometrov a intervalu prevádzkových hodín, pričom interval prevádzkových hodín je programovateľný.

5 dôvodov, prečo vaša štvorkolka potrebuje počítadlo kilometrov

Vieme, čo si asi myslíte. Je počítadlo kilometrov ATV skutočne také integrálne? Ak ste boli bez počítadla tak dlho, ako ste ho mali, určite sa môžete zriecť počítadla kilometrov, však?

Neodporúča sa, nie. Tu je päť dôvodov, prečo je počítadlo kilometrov pre vašu ATV neoddeliteľnou súčasťou.

Umožňuje vám sledovať vašu cestu ATV

Mnoho majiteľov osobných a nákladných áut čaká, kým prejde určité kilometre, a potom oslavujú.

Je to významná udalosť, pretože ich vozidlo bolo s nimi v dobrom aj zlom. Dostali ich do práce az práce, ako aj na zábavné miesta a možno aj na pár medzištátnych výletov.

Aj vy by ste mali mať možnosť sledovať svoju cestu štvorkolkou a bez počítadla kilometrov to nedokážete.

Ak ten váš nemá, oplatí sa kúpiť produkt tretej strany, aby ste mohli začať sledovať, ako ďaleko sa dostanete so svojou štvorkolkou zakaždým, keď ju roztočíte v hline alebo prejdete piesočnými dunami.

Čítať  Ako vyčistiť lukostrelecký výstroj

Určuje, kedy vaše ATV potrebuje pravidelný servis

Najdôležitejším dôvodom, prečo uprednostniť počítadlo kilometrov pre vašu štvorkolku, je vedieť, kedy vaše vozidlo potrebuje servis.

Ak si prelistujete svoju používateľskú príručku, uvidíte odporúčanú sériu úloh údržby, ktoré by mala vaša štvorkolka absolvovať, ako aj kedy. Napríklad väčšina ATV potrebuje výmenu oleja každých 1 000 míľ alebo 100 hodín jazdy.

Iste, môžete manuálne počítať hodiny jazdy, ale buďme úprimní. Kto má na to čas alebo trpezlivosť? Ak na štvorkolke nejazdíte každý jeden deň, môžete ľahko stratiť prehľad o hodinách jazdy.

Bez počítadla kilometrov tiež nemôžete sledovať 1 000 míľ.

Je to viac než len výmena oleja vo vašej štvorkolke, hoci je to dosť kritická úloha údržby.

Ak je vaša štvorkolka nová, budete musieť dať svoje vozidlo do servisu prostredníctvom predajcu trikrát počas prvých 1 500 míľ.

Ako dosiahnete správne načasovanie bez počítadla kilometrov? Nemali by ste inú možnosť, ako sa spoliehať na dohady, a to sa nemusí skončiť dobre.

Bez správneho servisu v správnych intervaloch môže utrpieť výkon vašej štvorkolky a jej životnosť nemusí byť taká dlhá, ako by mohla byť, ak by bola pravidelne udržiavaná.

Výhody pri nákupe ojazdenej štvorkolky

Nie každý sa rozhodne kúpiť štvorkolku novú. Koniec koncov, priemerné náklady na štvorkolku sa pohybujú medzi 5 000 a 15 000 USD, takže nie sú práve lacné.

Pri nákupe ojazdenej štvorkolky musíte vedieť, koľko kilometrov vozidlo za tie roky nazbieralo. Tak ako by ste si nekúpili ojazdené auto alebo nákladné auto, ktoré má na počítadle kilometrov tisíce a tisíce kilometrov, v tomto stave si nechcete kupovať ani štvorkolku.

Táto štvorkolka určite zažila lepšie časy. Prvých pár týždňov, keď ho máte, môže fungovať dobre, potom sa začne často kaziť v dôsledku všetkého opotrebovania, ktoré sa v ňom nahromadilo.

V tomto stave môžete do štvorkolky utopiť veľa peňazí. Za peniaze, ktoré miniete, ste si mohli kúpiť úplne novú štvorkolku, niekedy dokonca dvojnásobnú.

Všetko, čo robíte, je nalievanie peňazí do čiernej diery, a to je hrozné zistenie.

Pomôže vám získať dobrú predajnú hodnotu pre vaše ATV

Možno ste v situácii, keď namiesto kúpy ojazdenej štvorkolky chcete uviesť svoje vozidlo na trh. Máte za sebou pekné roky, ale je načase, aby si štvorkolku užil niekto iný.

Čítať  Mám použiť svoj starý rybársky vlasec? Kedy ho nahradiť?

Ak nemôžete prezradiť najazdené kilometre, niektorým potenciálnym kupcom to dá pauzu.

Práve sme hovorili o prepojení medzi funkčnosťou a počtom najazdených kilometrov. Kupujúci bude chcieť štvorkolku s niekoľkými kilometrami, ale nie toľko, aby sa vozidlo blížilo k posledným dňom.

Ak ste celý ten čas sledovali počet najazdených kilometrov vašej štvorkolky a nie je príliš vysoký, môžete si za svoju ojazdenú štvorkolku vypýtať o niečo viac peňazí a potenciálne ju aj získať!

Povie vám, kedy je čas vyradiť štvorkolku

Tak, ako sa spoliehate na počet najazdených štvorkoliek, aby ste určili, kedy potrebujete dať vozidlo do servisu, počítadlo kilometrov vám tiež môže povedať, kedy je čas vyložiť štvorkolku na pastvu.

ATV môže trvať 10 až 20 rokov. Niekedy je toho času viac a niekedy menej. Počet najazdených kilometrov je väčším určujúcim faktorom ako počet rokov.

Čo sa považuje za vysoké míle pre ATV?

Keď si to uvedomíme, kedy má vaša štvorkolka dostatok hodín na to, aby ste si začali kupovať ďalšiu?

Akonáhle váš počítadlo kilometrov dosiahne 10 000 míľ, vaša štvorkolka bude upadať do ešte väčšieho chaosu, čím dlhšie na nej budete jazdiť.

Ak teraz prestanete používať túto štvorkolku, môžete si ušetriť frustráciu z porúch dielov a finančnú stratu opakovaných ciest k mechanikovi.

Záverečné myšlienky

Štvorkolky nemajú vždy počítadlá kilometrov. Ak na prístrojovej doske nevidíte počítadlo kilometrov, skontrolujte digitálny meradlo. Údaj o najazdených kilometroch tam môže byť skrytý, najmä ak máte štvorkolku Polaris.

Niektoré modely štvorkoliek používajú združený prístroj s počítadlom motohodín. Tu si môžete prečítať počet najazdených kilometrov na počítadle kilometrov.

Pamätajte, že počítadlo kilometrov vám povie viac, než ako ďaleko ste zašli. Tiež signalizuje, kedy potrebujete dať svoju ATV do servisu, ako aj kedy je čas definitívne vyradiť vozidlo.

Ak vaša štvorkolka nemá počítadlo kilometrov, nejazdite bez neho!