Majú snežné skútre tituly?

Auto na vašej príjazdovej ceste je pomenované a motocykel, ktorý príležitostne používate, je tiež pomenovaný. Kupujete snežný skúter, ale skôr ako budete pokračovať, niečo vás zaujíma. Potrebujete názov pre jedno z týchto vozidiel rovnako ako pre osobné alebo nákladné auto?

To, či snežný skúter vyžaduje titul, závisí od štátu, ktorý nazývate domovom, ako aj od predchádzajúceho vlastníka. Ak ste si napríklad kúpili snežný skúter po roku 2001, v niektorých štátoch nie je potrebné označovať sane. Titulovanie zvyčajne nie je zadarmo a poplatok môže byť 23 USD a viac.

Ak žijete niekde v krajine, ktorá vyžaduje titul, podrobne uvedieme pravidlá a poplatky za jeho získanie, aby ste mohli jazdiť na snežnom skútri bezpečne a legálne. Nebudete to chcieť zmeškať.

Je registrácia a názov snežného skútra to isté?

Skôr než začneme, chceme si ujasniť jednu vec: zaregistrovať snežný skúter a pomenovať ho sú dve rozdielne záležitosti. Titul dokazuje vaše vlastníctvo snežného skútra a registrácia vám dáva povolenie na používanie snežného skútra.

Niektoré štáty vyžadujú, aby ste svoje sane iba zaregistrovali, a iné od vás žiadajú titul aj registráciu. Tieto služby však nie sú rovnaké.

Tieto štáty vyžadujú, aby ste mali titul snežného skútra

Teraz, keď máte v tom jasnejšie, poďme diskutovať o štátoch USA, v ktorých je titul snežného skútra povinný. Tieto informácie sú s láskavým dovolením spoločnosti DMV a predpokladá sa, že je aktuálne v tomto čase.

Oregon

V Oregone môžete zabiť dve muchy jednou ranou, pričom získate názov a registráciu svojho snežného skútra v jednom praktickom dokumente. Volá sa Formulár 735-226 a môžete si ho zobraziť, stiahnuť a vytlačiť tu.

Ako sme už spomenuli v úvode, titulovať svoj snežný skúter nie je zadarmo. V Oregone sú náklady na titul medzi 98 a 187 USD, zatiaľ čo registrácia je ďalších 10 USD. Vaša registrácia je platná na dva roky, zatiaľ čo norma je jeden rok, teda aspoň to!

Idaho

V Idahu sú snežné skútre považované za terénne vozidlá. Je to štátna požiadavka na označenie vašich saní v prípade, že vám ich niekedy ukradnú. Navštívte miestnu kanceláriu DMV a začnite proces. V niektorých prípadoch sa váš predajca môže postarať o označenie aj registráciu vašich saní. Už by ste nemuseli robiť nič, kým nenastane čas na obnovenie registrácie.

Čítať  Ako sa vyhnúť morskej chorobe na lodi

Wyoming

Obyvatelia Wyomingu budú musieť kontaktovať svojho okresného úradníka, aby získali názov a registráciu svojho nového snežného skútra. Keď tak urobíte, dostanete nálepku, ktorá je platná od decembra do 1. aprílasv budúceho roka. Potom sa musíte znova zaregistrovať.

Poplatok za registráciu je 35 USD ročne a suma ide predajcovi povolení alebo krajskému pokladníkovi. Nálepku si musíte nalepiť na sane, konkrétne na ľavú stranu krytu, aby bola úplne viditeľná.

Utah

bývaš v Utahu? Ako rezident musí mať vaše sane názov a registráciu. Snežné skútre sa v tomto štáte počítajú ako terénne vozidlá alebo OHV a stojí 30 dolárov za povolenie. Ak si povolenie kúpite online, zaplatíte 5 dolárov navyše. Registrácia je 22 dolárov.

Podľa Utah DMV je vašim saniam priradený jednotný poplatok, ktorého hodnota sa líši v závislosti od veku snežného skútra.

Aljaška

Na Aljaške nemôžete zaregistrovať svoje sánky bez titulu. Tu je formulár, ktorý musíte vyplniť, aby ste mohli požiadať o registráciu. Aj keď na štátnej stránke DMV nie je jasné, koľko stojí titulovanie záprahu, registračné poplatky sa líšia v závislosti od toho, koľko rokov sa rozhodnete zaregistrovať svoj snežný skúter naraz.

Dvojročná registrácia stojí 10 USD, štvorročná 20 USD a šesťročná 30 USD.

Severná Dakota

Podobná situácia je v Severnej Dakote, kde musia byť vaše sane napísané, aby ste ich vôbec mohli zaregistrovať. Budete musieť vyplniť Formulár SFN 2872 a potom ho odošlite do miestnej kancelárie DMV. Registračný poplatok je 50 USD.

Potom dostanete registračné číslo a certifikát, pričom prvé z nich musí byť na každej strane vašich saní. Pre každý nepárny rok (napríklad 2021 alebo 2023) musíte aktualizovať svoju registráciu.

Južná Dakota

Je tu ešte tretí štát, v ktorom sa vyžaduje, aby ste svoje sane pomenovali, aby ste ich mohli zaregistrovať. Formulár, ktorý potrebujete, je MV-608 pre titulkovanie a registráciu. To platí, ak ste sane kúpili od jednotlivca alebo od predajcu.

Južná Dakota má spotrebnú daň do výšky štyroch percent, ktorú musíte zaplatiť, ako aj potenciálne ďalšie poplatky. Registračný poplatok je 10 dolárov a je dobrý na rok.

Iowa

Ak ste si práve kúpili snežný skúter v Iowe od súkromnej strany, musíte ho pomenovať do 30 dní. Toto stojí 11,50 dolárov. Za registráciu svojich saní by ste zaplatili ďalších 17,75 USD. Možno nebudete musieť platiť rovnaké poplatky, ak vám sane prevedú od zosnulého manželského partnera.

Čítať  Aká je najlepšia veľkosť karavanu pre kempingy v národnom parku?

Západná Virgínia

Vo vašej regionálnej kancelárii DMV môžete pomenovať svoj snežný skúter v Západnej Virgínii. Poplatok za titul je 15 USD, ale môže to byť ďalších 10 USD, ak má na sane záložné právo. Budete tiež potrebovať notársky overený kúpny list alebo vyhlásenie o pôvode od výrobcu, ako aj šesť percent z vašej kúpnej ceny.

Pennsylvánia

V Pensylvánii nemáte na výber, či chcete svoje sane označiť alebo zaregistrovať. Vytlačte a vyplňte Formulár 1300-FM-DCNR0043 a potom ho prineste k autorizovanému predajcovi ATV alebo snežných skútrov v štáte. Titul vášho snežného skútra v tomto stave stojí 22,50 USD a ďalších 20 USD za registráciu. Registráciu musíte obnoviť každé dva roky.

Budete tiež potrebovať čestné vyhlásenie o vlastníctve, aby ste získali titul a registrovali svoje sane.

Massachusetts

Obyvatelia Massachusetts musia mať svoje snežné skútre označené, aby ich mohli zaregistrovať, ak si kúpili použité sane. To bude vyžadovať, aby ste prešli cez Massachusetts Energy and Environmental Affairsnie štátne DMV.

Okrem titulu budete potrebovať aj vyplnený titulkovanie a registrácia prihláškyvaše identifikačné číslo vozidla alebo VIN, osvedčenie o pôvode od výrobcu, váš doklad o predaji a potvrdenie o dani z obratu, buď vo forme ST-6E alebo ST-6.

Registrovať sane na dva roky ako rezident stojí 44 dolárov a na rok zaplatíte 33 dolárov.

Vermont

Vo Vermonte musíte dokončiť Formulár VD-038, čo je titulkový a registračný formulár. To je prípad, ak registrujete ojazdený snežný skúter alebo nový. V prípade použitých saní by ste potrebovali doklad o predaji, formulár VD-038 a pôvodný názov (ak ho máte). Registrácia ojazdeného snežného skútra ako nerezidenta stojí 36 dolárov a ako rezidenta 28 dolárov.

Pre nové sane by ste potrebovali doklad o predaji, osvedčenie o pôvode od výrobcu (originál), daňové priznanie Vermontu alebo formulár SU-452 a váš registračný poplatok, ktorý je rovnaký ako vyššie.

Nevidíte svoj štát v zozname vyššie? Potom štát od vás buď nevyžaduje, aby ste označili svoje sane, alebo DMV nemalo pre tento štát politiku označovania snežných skútrov. Pre mnoho južných štátov to dáva zmysel, pretože snežné skútre sú kvôli všetkému teplému počasiu dosť nezvyčajné!

Čítať  Čo môžem urobiť s práškovým snehom?

Kde by ste si mali ponechať titul snežného skútra?

Na rozdiel od registrácií snežných skútrov, o ktoré musíte pravidelne žiadať (odkedy každý rok až každých šesť rokov), po označení snežného skútra už nie je potrebné ho aktualizovať. Jedinou výnimkou je, ak sa rozhodnete predať svoj snežný skúter niekomu inému. Viac si o tom povieme v ďalšej časti, takže určite pokračujte v čítaní.

Titul snežného skútra musíte uchovávať na bezpečnom mieste, najmä preto, že mnohé štáty v celej krajine vyžadujú, aby ste si ho priniesli so sebou pri registrácii alebo opätovnej registrácii snežného skútra. Inak to nie je potrebné mať na sebe, takže kam by to malo ísť?

Trezor je jednou z dobrých možností. Schránku by ste zamkli a mohli by ste sa k nej dostať iba kľúčom alebo kódom podľa vášho výberu. Samozrejme, nezabudnite na kód, pretože potom je bezpečnostná schránka neprístupná.

Odporúčame ponechať si titul snežného skútra s titulmi pre akékoľvek iné vozidlá, ktoré vlastníte, vrátane áut, nákladných áut alebo motocyklov. Váš pas a rodný list by mali byť uložené na rovnakom mieste.

Ako prenesiete titul na snežnom skútri?

Ak sa niekedy rozhodnete, že chcete predať svoj súčasný snežný skúter, aby ste zaplatili náklady na nový, znamená to, že musíte previesť aj vlastníctvo. Pamätajte, že titul znamená vlastníctvo a vy by ste už neboli vlastníkom saní.

Ako prenesiete titul na snežnom skútri? Pravidlá sa líšia v závislosti od štátu, preto vám odporúčame, aby ste si predtým, ako začnete, prečítali svoje štátne požiadavky. Podstatou je toto: museli by ste podpísať titul, čím sa vzdáte vlastníctva snežného skútra.

Potom majiteľ prevezme titul, ide do svojej miestnej kancelárie DMV a získa aktualizovaný titul, ako aj registráciu pre snežný skúter.

Záverečné myšlienky

Snežné skútre vyžadujú tituly v niekoľkých štátoch, ale mnohé ďalšie nie. Aj keď vaše sane nemusia mať titulky, takmer vždy vyžadujú registráciu.

Navyše nie je zlý nápad dať si snežný skúter pomenovať, ak váš štát túto službu ponúka, aj keď to nie je povinné. Mať dôkaz o vlastníctve vám môže pomôcť dostať váš snežný skúter späť, ak vám ho niekedy ukradnú a polícia to bude musieť vyšetriť.