Má parasailing hmotnostný limit?

Pri rozhodovaní, či je parasailing pre vás to pravé, ste zohľadnili také veci, ako je váš rozpočet a dostupné miesta na parasailing vo vašom okolí. Je vaša váha niečo iné, čo musíte brať do úvahy? Ak áno, aký je hmotnostný limit pre parasailing?

Váhové limity parasailingu sú medzi 100 až 500 librami, pričom v druhom prípade je to zvyčajne limit pre dvoch až troch jazdcov. Tieto obmedzenia sú zavedené pre bezpečnosť jazdca, pretože prekročenie hmotnostného limitu môže spôsobiť prasknutie parasailingovej šnúry.

V tomto článku odpovieme na všetky vaše najpálčivejšie otázky o váhových limitoch parasailingu, na ktoré by ste sa možno príliš hanbili opýtať sa prevádzkovateľa lode alebo inštruktora parasailingu. Budeme dokonca zdieľať niektoré požiadavky na hmotnosť od skutočných parasailingových spoločností z celej krajiny, takže určite pokračujte v čítaní!

Aký je maximálny hmotnostný limit pre parasailing?

Pri parasailingu sa môžete plaviť sami, s druhou osobou alebo až s tromi ľuďmi. Koľko je hmotnostný limit pre parasailingovú skupinu, závisí od každej spoločnosti, ktorá ponúka tieto služby.

Pre väčšinu z týchto spoločností je maximálny hmotnostný limit 450 libier, ale videli sme niektoré služby, ktoré umožňujú jazdcom až 500 alebo dokonca 600 libier. Odporúčame vám kontaktovať parasailingovú spoločnosť, cez ktorú si rezervujete, a opýtať sa, akú má povolenú hmotnosť, ak informácie nie sú dostupné na ich webovej stránke.

Koľko by mal každý parasailer vážiť?

Mimochodom, limit 400+ libier nie je pre jedného jazdca, ale skôr pre dvoch alebo troch. Rovnako ako parasailingové spoločnosti majú obmedzenia týkajúce sa maximálnej hmotnosti povolenej pre skupiny, uprednostňujú aj to, že jednotliví jazdci majú určitú váhu. To je najmenej 100 libier, ale často aj vyššie, napríklad 120 alebo dokonca 140 libier. Niektoré spoločnosti dokonca umožňujú samostatným jazdcom vážiť viac ako 300 libier, ale je to zriedkavé.

Ako zistíte, že ako jednotlivec prekračujete váhový limit? Je to jednoduché, stačí si spočítať. Povedzme teda, že sa počas dovolenky na Floride spojíte s parasailingovou spoločnosťou. Spoločnosť tvrdí, že ich maximálny hmotnostný limit je 425 libier. Ak ste len dvaja, potom každý jazdec nemôže vážiť viac ako 212 libier. Ak plánujete jazdiť v trojčlennej skupine, potom každý jazdec musí vážiť maximálne 142 libier.

Čítať  Ako používať zložené mieridlá – 8 krokov na zlepšenie mierenia

Prípustné hmotnostné limity môžu byť ešte o niekoľko libier nižšie, pretože parasailingová spoločnosť sa môže prispôsobiť aj hmotnosti vybavenia každého jazdca, čím sa pridá k celkovému súčtu. Potom to zopakujeme: skontrolujte si u parasailingovej spoločnosti konkrétne informácie predtým, ako usúdite, že ste v rámci váhového limitu.

Príklady skutočných hmotnostných limitov pre parasailing

Dali sme dohromady komplexný zoznam parasailingových spoločností a príslušné požiadavky na hmotnosť jazdca pre každú z nich. Tieto informácie by sa vám mali hodiť, keď budete pokračovať v rezervácii vášho parasailingového dobrodružstva.

Vážili ste pred parasailom?

Dobre, urobili ste pár základných čísel a myslíte si, že vaša skupina by mala zodpovedať povolenému hmotnostnému limitu stanovenému vašou parasailingovou spoločnosťou. Ak máte náhodou o pár kíl viac, ako požaduje spoločnosť, bude tam niekto, kto vás po príchode odváži?

Nie, samozrejme, že nie. Ak by parasailingové spoločnosti nosili váhy, na ktoré by nútili každého zákazníka stúpiť pred letom, tieto spoločnosti by prestali fungovať kvôli diskriminácii.

To však neznamená, že môžete vyjsť bez škôd. Parasailingové spoločnosti musia stále vedieť, koľko vážite, ale často si tieto informácie pýtajú diskrétnejšie. Keď vypĺňate papiere na let, budete musieť uviesť svoju váhu.

Čítať  Kompletný sprievodca zazimovaním kabíny

Ak ste sa už nejaký čas nevážili, pred vyplnením registračného formulára sa uistite, že ste vstúpili na váhu. Najlepší čas dňa na váženie je prvé ráno. V tomto bode ste strávili jedlo zo včera a ešte ste ho nemali, takže vaša váha je presnejšia.

Čo ak v papieroch nie je nič o vašej váhe? Potom si môžete byť istí, že personál parasailingovej spoločnosti sa vás opýta, kedy prídete na váš let.

Mali by ste ísť na parasailing, ak prekračujete váhový limit?

Naozaj chcete ísť na parasailing, ale prekračujete hmotnostný limit. Keď viete, čo teraz robíte o tom, ako budú parasailingové spoločnosti používať určitý druh čestného systému na meranie vašej hmotnosti, určite je v poriadku, ak si čísla trochu pomýlite, však? kto to povie? Koniec koncov, bolo by veľmi trápne, keby vás poslali domov, pretože prekračujete váhový limit, aj keď je to len o tri kilá.

Existujú prípady, keď jazdci, ktorí sú mierne nad váhovým limitom sólo parasailer, môžu lietať na padáku, ale zvyčajne je to povolené len na vyrovnanie druhého jazdca, ktorý má podváhu alebo je veľmi blízko minimálnemu povolenému váhovému limitu. V opačnom prípade sú limity prísne dodržiavané.

Prečo vôbec existujú hmotnostné limity pre parasailing? Predtým sme o tom nehovorili, takže stojí za to to spomenúť teraz.

Pre dolnú hranicu hmotnosti musíte mať aspoň 100 libier – často oveľa viac – takže vaša váha je dostatočná na to, aby vás pri plachtení nezrazil vietor. Parasailing je vzrušujúci zážitok, no pre niektorých jazdcov je to aj relax. Nechať sa posielať sem a tam kvôli vetru nie je práve relaxačné, ani to správne vzrušujúce.

Čo sa týka maximálneho hmotnostného limitu, je to na mieste, aby sa zachovala integrita parasailingovej šnúry. Poznáte to, ťažné lano, ktoré vás spája s loďou a umožňuje tak všetku zábavu. Väčšina ťažných šnúr je vyrobená z vysoko kvalitných materiálov, ako je polyesterová priadza vystužená dvojitým opletením.

Napriek tomu, že je bezpečné a pevné ako vlečné lano pre parasailing, má svoje hranice. Všetky laná môžu prasknúť, dokonca aj dvojito spletená polyesterová priadza. Prílišným namáhaním šnúry, napríklad tým, že by ste niekoho poslali do vzduchu nad limit hmotnosti, sa môže šnúra kedykoľvek roztrhnúť.

Čítať  Naozaj potrebujem kompas pri batohu alebo celodennej turistike?

Keď čiara praskne, čo si myslíte, že sa stane? Už nie si pripútaný k člnu. Iste, máte padák, takže zabráni rýchlemu zostupu do oceánu. Nenechajte sa však pomýliť, spadnete do vody, len to trvá dlhšie.

Potom ste pripútaní do postroja v oceáne, nehovoriac o tom, že máte váhu premokaného mokrého padáka. Ak vás padák nezakryje pri dopade na vodu, potom bude postroj ťažké udržať sa na vode.

Úmrtia pri parasailingu sú nezvyčajné, ako sme o tom písali, ale neopatrnosť môže spôsobiť, že sa z vás stane štatistika. Na to sú hmotnostné limity tvoj bezpečnosť, nie prevádzkovateľa lode, ani nikoho iného. Prosím, dodržujte ich.

Prečo sa menia hmotnostné limity parasailingu?

Ak máte vybranú parasailingovú spoločnosť, možno budete prekvapení, keď prídete na let a zistíte, že hmotnostné limity sú iné ako zvyčajne. Asi rok ste nelietali na padáku, takže možno sa medzitým niečo zmenilo. prečo?

Parasailingové spoločnosti musia upravovať svoje hmotnostné limity v závislosti od počasia, takže to nemá nič spoločné s tým, ako dlho od poslednej návštevy. Ak je obzvlášť veterný deň, potom sa kapitán môže rozhodnúť sprísniť hmotnostné limity.

To môže byť sklamaním, ak ste na vyššej strane spektra prípustnej hmotnosti, pretože v ten deň možno nebudete môcť jazdiť. Naša rada je počkať do menej nepriaznivého dňa a potom sa vrátiť.

Záverečné myšlienky

Keďže pri parasailingu môžete vystúpiť do výšky 500 stôp, spoločnosti ponúkajúce túto službu nemôžu riskovať. Okrem používania kvalitného vybavenia a pevného pripútania, parasailingové spoločnosti stanovujú aj váhové limity. Tieto limity zodpovedajú hmotnosti niekoľkých jazdcov, až troch, a často sú dosť veľkorysé.

Chceme zopakovať, že existujú hmotnostné limity, aby ste boli vy a vaši spolucestujúci v bezpečí. Ak prekračujete hmotnostný limit, nie je dobrý nápad lietať na padáku práve teraz.

Súvisiaci obsah

Parasailing vyzerá ako taká zábava a videá, ktoré ste videli na YouTube o ľuďoch, ktorí to robia, to takmer vyzerajú jednoducho. Pripúšťam, že máte nejaké obavy, dobre, urobte z toho veľa obáv. Si tak vysoko na oblohe a pod tebou je len voda! Čo ak sa niečo stane? Je parasailing taký nebezpečný, ako sa zdá?