Má moje dieťa chodiť na hodiny plávania?

Ak vezmeme do úvahy počet náhodných utopení a takmer utopení, ktoré každoročne postihujú malé deti, môžu byť hodiny plávania jednou z najlepších vecí, ktoré môžu rodičia svojim deťom poskytnúť. Existuje množstvo neziskových organizácií, ako je YMCA, ktoré pravidelne ponúkajú kurzy plávania pre verejnosť, ako aj súkromní inštruktori plávania, ktorí môžu ponúkať kurzy plávania v súkromí a pohodlí domáceho bazéna. Kľúčom je naučiť veľmi malé deti, aby sa nebáli vody a staršie deti, ako zlepšiť svoju výdrž a sebadôveru.

Existuje otázka týkajúca sa minimálneho veku potrebného na hodiny plávania. Zatiaľ čo niektorí rodičia sa môžu cítiť pohodlne pri dohľade nad dieťaťom na plytkom konci bazéna, odborníci ako Americká asociácia pediatrov naznačujú, že deti mladšie ako štyri roky nie sú vývojovo pripravené na formálne hodiny plávania. Rodičia, ktorí prihlásia svoje najmenšie deti do vodných programov, by sa nemali nechať ukolísať falošným pocitom bezpečia. Utopenie je stále hlavnou príčinou smrti medzi malými deťmi, bez ohľadu na ich skúsenosti s formálnymi hodinami plávania. Rodičia by mali byť pri bazéne alebo na pláži stále v dosahu svojich detí.

U detí od štyroch rokov sa v kurzoch plávania často spája jedna z ich obľúbených rekreačných aktivít s prirodzenou potrebou porovnávať svoje vlastné schopnosti s ostatnými. Dieťa sa môže tešiť zo stretnutia s inými plavcami v jeho veku a učiť sa všetky rôzne štýly spojené s plávaním. Lekcie plávania často zahŕňajú príležitosti na meranie osobného rastu, ako sú časovky alebo neformálne rovesnícke súťaže. Pre deti, ktoré radi trávia čas vo vode, si môžu hodiny plávania užiť rovnako ako akýkoľvek iný organizovaný šport alebo outdoorová aktivita.

Pri výbere vhodných aktivít pre vaše dieťa by ste však mali vždy zvážiť mieru záujmu vášho dieťaťa. Lekcie plávania často zahŕňajú návštevu miestneho vodného centra niekoľkokrát týždenne, čo môže zahŕňať zmeny v dennom režime rodičov. Nie je nezvyčajné, že obľúbené bazény obmedzujú čas na súkromné ​​hodiny plávania alebo otvárajú bazén pre súťažné plávanie veľmi skoro ráno. Lekcie plávania môžu byť naplánované na niekoľko týždňov alebo dokonca mesiacov, takže sa oplatí presne vedieť, aké sú podmienky zápisu ešte pred podpísaním akejkoľvek dohody s inštruktorom.

  Čo je Birdshot?

Lekcie plávania ponúkajú deťom príležitosť zapojiť sa do športu, ktorý milujú, a získať väčšiu sebadôveru, ak prežijú v neznámych vodách. Na druhej strane pre rodičov sú formálne hodiny plávania ako akýkoľvek iný typ štruktúrovanej aktivity, ako sú hodiny hudby, tanečné cvičenia alebo gymnastika. Pred prihlásením do programu sa uistite, že vaše dieťa prejavilo výrazný záujem o kurzy plávania. Naučiť sa základy plávania prostredníctvom formálnych lekcií plávania môže mnohým deťom stačiť, takže rodičia môžu zvážiť úvodnú hodinu alebo naučiť svoje deti základy plávania samostatne.