Lukostreľba vs. Fingers: Čo je najpresnejšie?

Jednou z najdôležitejších vecí v lukostreľbe je dôslednosť. Pomôcky na uvoľnenie boli vynájdené, aby pomohli lukostrelcom zlepšiť konzistenciu ich výstrelov, ale skutočne zlepšujú presnosť výstrelu v porovnaní s jednoduchým používaním prstov?

Uvoľňovacie pomôcky sú najpresnejšou metódou uvoľňovania pre väčšinu lukostrelcov. Únava a nesprávna forma robia z prstov nekonzistentnú metódu uvoľnenia v porovnaní s mechanickou spúšťou, ktorá nie je ovplyvnená týmito premennými.

Samozrejme, Osobné preferencie vždy hrá úlohu pri výbere lukostreleckého vybavenia, ale je ťažké poraziť zariadenie, ktoré bolo vyrobené na uvoľnenie strún s konzistentnou presnosťou.

Čo je to lukostreľba?

Uvoľňovacie pomôcky nie sú nepodobné spúšť pištole.

Existuje niekoľko rôznych druhov uvoľňovacích pomôcok, ale všetky majú rovnaký základná funkcia: do uvoľniť tetivu luku a poslať šíp lietať.

V minulosti to boli lukostrelcove prsty, ktoré túto prácu vykonávali a stále sa nájdu takí, ktorí to uprednostňujú viac tradičné spôsob uvoľnenia.

Uvoľňovacie pomôcky však boli vynájdené pre a dôvoda väčšina ľudí súhlasí s tým, že pomocou uvoľňovacej pomôcky zlepšuje presnosť svojich výstrelov na konzistentnom základe.

Najlepší spôsob, ako vysvetliť, prečo sú pomôcky na uvoľnenie užitočné, je vysvetliť, ako fungujú, takže poďme do toho rôzne formy uvoľňovacích pomôcok ako fungujú.

Rôzne druhy uvoľňovacích pomôcok

V podstate všetky pomôcky na uvoľnenie spadajú do dvoch rôznych kategórií: pomôcky vyrobené na použitie s zložené lukya pomôcky vyrobené na použitie s tradičné luky (hlavne recurve).

Traditonálne pomôcky na uvoľnenie luku

Začneme s pomôcky na spätné uvoľnenie keďže existujú naozaj len dva hovoriť o.

Teraz lukostrelci, ktorí sa rozhodnú strieľať z tradičných lukov, zvyčajne uprednostňujú tradičnejší zážitok.

Výsledkom je, že uvoľňovacie pomôcky používané lukostrelcami sú menej mechanicky pokročilé zariadenia, ktoré pomáhajú s konzistentnosťou a presnosťou a zároveň zachovávajú hmatový vzťah medzi lukostrelcom a lukom.

Hlavným typom uvoľňovacej pomôcky používanej pri spätných oblúkoch je prstový štítok.

S týmto zariadením v skutočnosti stále sťahujete strunu späť sebaale jazýček spočíva medzi vašimi prstami a šnúrkou.

  Mám bežať na špičkách?

Účelom toho je poskytnúť a hladšie povrch aby sa struna zosunula.

Prstové jazýčky sú dostupné v množstve rôznych materiálov. Väčšina obchodov ponúka karty vyrobené z rôznych typov kožené alebo plastové.

Naozaj to pomáha?

No áno. V skutočnosti toho veľa uberá energie aby struna musela prejsť cez nerovný povrch z vašich troch uvoľňovacích prstov.

Ďalšia pomôcka na uvoľnenie, ktorú používajú oblúkoví lukostrelci, je sotva a zariadenie vôbec, ale stále môže pomôcť zvýšiť presnosť a dôslednosť lukostrelca.

Rukavice vyrobený z kože alebo nylonu zakryte tri uvoľňovacie prsty lukostrelca, čím tetiva kĺže po troche hladšie.

V ponuke aj rukavice ochranu do prstov lukostrelca, čím sa spomalí nástup únavy či bolesti z častého streľby.

Zložené pomôcky na uvoľnenie luku

Tí, ktorí používajú zložené luky, nie sú cudzie pokročilé mechanické zariadenia.

Zložené luky sú v podstate vyrobené z mechanických zariadení určených na vylepšenie luku moc a presnosťtakže pridanie uvoľňovacej pomôcky je prirodzené.

Existujú štyri hlavné typy uvoľňovacích pomôcok v tejto kategórii, tak poďme na to.

The pomôcka na uvoľnenie ukazováka je jedným z jednoduchších dizajnov zložených spúšťačov.

Je tiež najviac podobná spúšti na strelnej zbrani.

Lukostrelec si pomôcku pripevní na ruku pomocou a popruh na zápästie a na strunu s jedným alebo dvoma pohybmi čeľuste že svorka na D-slučka na tetivu luku.

Potom lukostrelec stiahne tetivu späť a natiahne prst k tetive spúšťača ťahá to potiahnutím ruky trochu ďalej.

Ďalšou populárnou voľbou pre zložených lukostrelcov je uvoľnenie palcovej spúštektorý má celkom samovysvetľujúci názov.

Podobne ako pomôcka na uvoľnenie ukazováka, aj uvoľnenie palcovej spúšte sa pripája k strune pomocou D-slučky a malých mechanických ťahákov, ale namiesto stlačenia spúšte ukazovákom, keď ste pripravení na uvoľnenie spúšťač zariadenia tak, že doň udriete svojim palec.

Uvoľňovače palca môžu byť použité buď s remienkom na zápästie alebo bez neho, hoci mnohí lukostrelci sa rozhodnú pridať jeden pre pohodlie.

  Lietajú teplovzdušné balóny lepšie v chladnom alebo teplom počasí?

Pre lukostrelcov, ktorí sa radi vyzývajú, je uvoľnenie závesu je zábavné zariadenie, ktoré môžete použiť pri streľbe z luku.

Na rozdiel od ostatných dvoch uvoľňovacích pomôcok, toto zariadenie pomáha používateľovi dosiahnuť presnejšie a konzistentnejšie uvoľňovanie prekvapiť ich vydaním.

Zdá sa vám to neintuitívne? Viem. Ale vypočuj ma.

Niektorí šikovní ľudia v lukostreleckej komunite na základe skúseností a pozorovaní zistili, že lukostrelci často predvídať ich vlastné uvoľnenie struny s a malé cúvnutie alebo triaška.

Aj keď je trhnutie nerozoznateľné ľudskými očami, mierny pohyb ovplyvňuje stálosť výstrelu a nevyhnutne aj let šípu.

Uvoľnenie závesu rieši tento problém uvoľnením struny vlastnou vôľou skôr ako lukostrelec.

Samozrejme, do určitej miery to závisí od lukostrelca.

Záves neuvoľní tetivu, kým sa lukostrelec úplne nenatiahne a nezačne buď stiahnite mu lopatky dozaduteda predĺženie ťahu a uvoľnenie spúšte, alebo začne uvoľnite jeho uvoľnenú rukuspustenie zariadenia.

Ak sa vám niektorý z týchto uvoľňovacích pomôcok zdá byť užitočný (a aj keď nie), je dobré ich otestovať vo vašom miestnom profesionálnom obchode alebo na lukostreľnici a zistiť, či by mohli zlepšiť svoju streľbu.

Používanie prstov: Výhody a nevýhody

Ak ste stále na pochybách o spôsobe uvoľnenia, ktorý je pre vás najlepší, môže byť užitočné zvážiť niektoré klady a zápory oboch metód.

Pre tradičnú metódu uvoľnenia prsta je skutočne len jeden veľký profík: máte lepšie spojenie na pocit tetivy a luku pred uvoľnením.

Niektorí lukostrelci oceňujú toto spojenie viac ako čokoľvek iné a oddialenie tohto spojenia pomocou uvoľňovacej pomôcky je cítiť Votrelec pre niektoré.

Najväčší kon s použitím holých prstov na strune, a to je dôvod, prečo boli vynájdené uvoľňovacie pomôcky, je, že je ťažké strunu uvoľniť rovnako presný spôsob vždy.

  Najlepší postroj na zlaňovanie pre začiatočníkov

Aj tí lukostrelci s perfektná forma a spot-on kotviace body môže s tým bojovať a dokonca ani pri intenzívnom tréningu vaše prsty jednoducho nebudú robiť to isté pri každom zábere.

Je tam tiež únava prstov trápiť sa a často mozoly čo môže sťažiť držanie struny.

Používanie uvoľňovacej pomôcky: klady a zápory

Je samozrejmé, že vašou výhodou číslo jedna pri používaní uvoľňovacej pomôcky je zlepšená presnosť a konzistencia.

Uvoľňovacie pomôcky umožňujú mať len jeden bod kontaktu skôr na tetivu luku tričo značne znižuje šance, že sa struna o niečo zachytí.

Nielen to, ale aj uvoľňovacia pomôcka by mohla predĺžiť životnosť vašej struny, ktorá by už nemusela byť neustále vystavená degradujúce oleje na koži prstov.

Ako už bolo spomenuté, nevýhodou pre uvoľňovaciu pomôcku môže byť rušenie medzi vami a lukom.

A aj keď to nie je bežné, porucha uvoľňovacej pomôcky by vám to mohlo spôsobiť chýbať dôležitý záber.

Na osobnej preferencii bude opäť veľmi záležať pri zvažovaní, či pridanie uvoľňovacej pomôcky je alebo nie je pre vás to pravé.

Najlepšie uvoľňovacie pomôcky na trhu

Ak máte záujem o to, aby sa pomôcka na uvoľnenie stala súčasťou vašej streleckej rutiny, tu je niekoľko návrhov konkrétne modely nahliadnuť do.


The Sklopná spona TruFire Hardcore Nastaviteľná lukostreľba je populárna pomôcka na uvoľnenie ukazováka s takmer päť hviezdičiek na Amazone.


Najpredávanejším palcovým uvoľňovačom je Hot Shot Vapor 4 Releasektorý je dostupný za 70 – 75 dolárov na Amazone.


TruFire tiež vyrába dobre preskúmanú pomôcku na uvoľnenie pántu, ktorá sa nazýva Okrajový 4-prstový hliníkový ručný lukostrelecký luk Camo a je k dispozícii na Amazone.

Aj keď sa nerozhodnete použiť jedno z týchto zariadení, je dôležité vedieť niečo o uvoľňovacích pomôckach, pretože sú hlavná časť športu a s najväčšou pravdepodobnosťou bude pokračovať vyvíjať sa.