Lepíte si hokejky s loptou?

Loptový hokej je ako ľadový hokej, ale bez ľadu. Hra zahŕňa päťčlenné tímy a potom brankára. Ak skúšate nejaké hokejové tímy vo svojom okolí, možno by ste sa pýtali, či by ste si nemali zalepiť hokejku, keďže ste počuli o iných hráčoch, ktorí to robia. Je nalepenie palice dobrý nápad?

Nalepenie loptičky na hokejku môže zlepšiť priľnavosť hriadeľa hokejky a znížiť opotrebovanie čepele, takže sa to oplatí urobiť, najmä ak je vaša hokejka nová. Nepoužívajte však len starú pásku na lepenie hokejky. Potrebujete hokejovú pásku.

Tento článok bude vaším sprievodcom lepením hokejky. Ďalej vám vysvetlíme viac o tom, ako to urobiť, o správnom druhu pásky pre danú úlohu a o výhodách a nevýhodách tejpovania. To si nebudete chcieť nechať ujsť!

Prečo si hokejisti lepia hokejky páskou?

Ak ste niekedy sledovali zápasy NHL, určite ste si všimli, že veľa hráčov nosí palice, ktoré sú obalené páskou. Nie, nie je to na to, aby ste starú, poškodenú palicu držali pohromade, ani to nepridáva na vzhľad palice.

Namiesto toho v ľadovom hokeji a podobných hrách, ako je loptový hokej, je lepenie hokejky pre hráča v prospech hráčov niekoľkými spôsobmi. Poďme sa teraz porozprávať o výhodách.

Viac kontroly lopty

Vo všetkých formách hokeja sa hráči vždy snažia o to, čo je známe ako pocit puku. Aký je pocit puku? Je to spätná väzba alebo vibrácie, ktoré cítite vo svojej hokejke, keď sa puk spojí s čepeľou.

Rukavice môžu obmedziť váš pocit z puku, rovnako ako niektoré hokejky. Keď sa odpojíte od puku, zmení sa spôsob, akým narábate s hokejkou, rovnako ako aj spôsob streľby. To môže spôsobiť, že sa budete musieť pozerať dole na puk, aby ste zistili, kde sa nachádza, čo naruší vašu koncentráciu a bude vás to stáť drahocenné sekundy.

Teraz sa v hokejbale nehrá s pukom, ale s loptou (odtiaľ názov). To znamená, že pocit puku platí aj pre loptu.

Nalepením hokejky na loptičku majú mnohí hráči zvýšený pocit puku.

Zlepšuje uchopenie hriadeľa palice

Keď ste na ihrisku, musíte ovládať svoju hokejku. Palica, ktorá je voľná vo vašich rukách, zníži vašu silu úderu, takže je menej pravdepodobné, že strelíte gól. Mimo streľby budete bojovať aj s presnou prihrávkou.

Čítať  Je rybolov s WD-40 nezákonný? Funguje to vôbec?

Akonáhle nalepíte svoju hokejku páskou, vaša manipulácia s hokejkou by sa mala zvýšiť. Najväčšie výhody získajú najmä defenzívni hráči, ktorí musia držať hokejku bližšie k vrchu, aby mohli kontrolovať ostatných hráčov.

Znižuje opotrebovanie

Hoci hokejku môžete dostať do rúk už za 30 dolárov, sú to druhy, ktoré sú náchylné na rozpadnutie po niekoľkých hrách. Ak chcete palicu, ktorá vám vydrží niekoľko sezón (v závislosti od toho, aký hrubý ste na palici), môžete zaplatiť až 300 dolárov.

Nalepenie hokejky na loptičku od začiatku môže predĺžiť jej životnosť. Keď sa vaša čepeľ dostane do kontaktu s ulicou (alebo inými tvrdými povrchmi, na ktorých hráte), páska sa odreže a absorbuje poškodenie skôr, ako to urobí samotná hokejka.

Aký druh pásky by ste mali použiť na hokejku?

Nie je to tak dávno, čo ste si kúpili hokejku, takže si myslíte, že si ju pred ďalším veľkým zápasom zalepíte. Máte obrovskú rolku maskovacej pásky, ktorá bude ideálna pre vašu palicu.

Nie tak rýchlo! Na hokejku nechcete použiť maskovaciu pásku, ani montážnu pásku, obojstrannú pásku, elektrickú pásku, lepiacu pásku alebo podlahovú pásku. Tieto rôzne typy pások nie sú určené na použitie s hokejkou.

Iste, pôjdu na palicu dobre, ale keď príde deň, keď sa rozhodnete pásku odstrániť, neodlepí sa. Možno budete musieť pásku vypáčiť a bodnúť, čo môže poškodiť hokejku a zanechať ju poškriabanú a ryhovanú. Aj keď pásku stiahnete, môžu zostať lepkavé, lepkavé zvyšky.

Namiesto toho by ste mali použiť hokejovú pásku. Typy hokejových pások sa líšia v závislosti od druhu hokejovej hry, ktorú hráte (ľadový hokej verzus pozemný hokej). Dokonca aj vtedy existuje niekoľko druhov tejto pásky.

Lepiaca páska bola kedysi ako elektrická páska, ale v súčasnosti sa vyrába zo syntetických vlákien a neelastickej bavlny. Táto verzia pásky na palicu sa dodáva vo všetkých druhoch farieb a môže zlepšiť rotáciu lopty alebo puku, obmedziť poškodenie palice a zlepšiť vašu priľnavosť.

Keď už hovoríme o gripe, ďalším typom hokejovej pásky je grip tape, ktorý je buď elastikovaný alebo neelastikovaný s látkovým podkladom. Posledným typom hokejovej pásky je holenná páska, čo je polypropylénová páska, ktorú nosia hokejisti.

Čítať  Aký typ pneumatík pre ATV by som si mal kúpiť? Náš výber

Budete potrebovať lepiacu pásku. Je to lacné a zvyčajne si môžete kúpiť veci v niekoľkých rolkách naraz, takže vám toho veľa vydrží.

Ako nalepiť pásku na hokejku

Zobral si nejakú hokejovú pásku, takže si pripravený. Tu je návod, ako lepiť hokejku páskou.

Prelepte špičku čepele páskou

Najprv omotajte páskou čepeľ palice blízko špičky. Tu nepotrebujete veľa pásky; stačia pásik alebo dva. Chcete, aby páska bola naklonená tak, aby bola bližšie k spodnej časti palice a potom bližšie k hornej časti, ale len niekoľko centimetrov nad špičkou.

Prelepte zvyšok čepele páskou

Teraz môžete prilepiť pásku z čepele buď na časť hokejky, kde sa ohýba, alebo na špičku. Niektorí hokejbalisti to robia tak a iní inak, tak sa nechajte riadiť podľa vlastných preferencií.

Ak ste začali s tejpovaním na špičke, prekryte pásku niekoľkokrát pri obopínaní čepele. Nechcete však toľko vrstiev pásky, aby sa páska krčila, bola objemná alebo zhlukovaná. Odstrihnutie prebytočnej pásky nožnicami je dobrý nápad, ak si všimnete príliš veľa záhybov.

Vytvorte gombík pásky na zadku palice

Zakrytím drieku hokejky páskou zlepšíte priľnavosť. Tu je malý tip, ako začať pri lepení tejto oblasti: vezmite si obrúsok alebo kus papierovej utierky a položte ho na hornú časť tyčinky.

Potom prilepte a prilepte, kým na konci palice nezískate uchopovací gombík. Rozdeľte každý kus pásky na polovicu. Rovnako ako predtým, dbajte na to, aby sa páska nepokrčila alebo nepokrčila. To znamená, že je v poriadku, ak je tu páska objemná. Len to nepreháňajte.

Vytvorte rebrovanú časť rukoväte

Toto je voliteľné, ale mysleli sme si, že informácie sem zahrnieme pre prípad, že by ste to chceli urobiť. Rebrovaná časť rukoväte vyžaduje, aby ste začali s prilepeným gombíkom na zadku hokejky. Odmerajte aspoň stopu hokejovej pásky, roztrhnite ju a potom z nej urobte lano otočením.

Potom špirálovo naviňte lano okolo drieku hokejky asi stopu od gombíka v hornej časti hokejky. Prelepte rebro páskou, pretože bude lepkavé, a na druhú pásku pridajte priesvitnú hokejovú pásku.

Čítať  Ako držať pozemnú hokejku

Voskujte pásku

S tejpovaním ste skončili, no na záver si hokejisti radi pásku navoskujú. Pri každom údere palice do loptičky to prinesie väčší záber. Ak už vlastníte vosk na hokejku, potom ho môžete použiť na pásku.

Má používanie pásky na hokejku nejaké nevýhody?

Je lepenie hokejky páskou vždy ten najlepší plán? To je niečo, o čom hokejisti už dávno polemizujú.

Existujú dve nevýhody, ktoré hráči osobne zažili a ktoré vás môžu pozastaviť. Prvým je, že na tvrdých povrchoch, ktoré nie sú zľadovatené, sa môže hokejka držať.

To dáva zmysel, ak vezmeme do úvahy, že aj hokejová páska má na spodnej strane lepkavý, lepkavý povrch. Ak sa látková vrstva pásky začne opotrebovávať, odkryje sa lepkavý povrch.

Aj keď kontakt so zemou môže znížiť priľnavosť, predtým môže byť vaša hokejka trochu lepkavejšia, než by ste chceli.

Nehovoríme, že sa vám palica pri hraní zasekne, ale rýchlosť vášho pohybu môže byť ovplyvnená. To môže znamenať rozdiel medzi strelením gólu alebo premeškaním vášho momentu.

Ďalšou oblasťou rozhorčenia, ktorú niektorí hokejisti prijali s lepením svojich hokejok, je zavádzanie ťahu. Vaša hokejka je o niečo ťažšia a nemusí sa pohybovať tak, ako by ste chceli.

Tento problém možno ľahko prekonať použitím menšieho množstva pásky.

Ako často vymieňať pásku na hokejke

Rozhodli ste sa pokračovať a zalepiť si hokejku. Ako dlho bude páska dobrá?

No, to závisí od toho, ako často hráte hokejbal a ako tvrdo ste na hokejke. Počítajte s tým, že pásku na čepeli hokejky budete musieť vymeniť aspoň každý druhý zápas alebo každé dva zápasy.

Záverečné myšlienky

Loptový hokej je variáciou ľadového hokeja, ktorá zahŕňa udieranie loptou, nie puk a hru na tvrdom povrchu namiesto ľadu. Podobne ako v iných hokejových hrách si hráči niekedy prelepia hokejky pre lepší pocit z puku, optimálnu kontrolu a skvelú priľnavosť.

Teraz, keď poznáte výhody a nevýhody lepenia vlastnej hokejky, môžete sa rozhodnúť, či je to niečo, o čo máte záujem.