Ľadový rybolov s teplými rukami: 11 tipov, ako prekonať mrazy

Milujem ryby na ľade, ale iba tie najhorúcejšie sústa ma udržia na ľade, ak mi príliš prechladnú ruky. Každý rybár vie, že znecitlivené prsty spôsobujú dlhý deň na ľade. Nehovoriac o tom, že je takmer nemožné nastražiť háčik alebo uviazať uzol, keď sa to stane.

Zdá sa však, že nie všetci rybári trpia chladom rovnako. Aký je rozdiel a ako si môžete udržať ruky na ľade v teple?

Našťastie pre vás som zažil svoju spravodlivú porciu zbytočných, chladných rúk. Po ceste som pochytil niekoľko trikov, ako sa vyhnúť najhoršiemu.

Tu je rýchly zoznam mojich 11 najlepších tipov, ktoré vám pomôžu prekonať mrazy, aby ste aj vy mohli loviť na ľade teplými rukami.

 1. Pred odchodom sa dobre najedzte
 2. Vyhnite sa káve
 3. Kúpte si správne rukavice
 4. Teplé jadro, teplé ruky
 5. Prineste si uterák
 6. Držte sa chrbtom k vetru
 7. Použite prístrešok
 8. Ohrievače a ohrievače rúk sú váš kamarát
 9. Zostaňte mobilný
 10. Prepnite na lepenie
 11. Nebuď tvrdý chlap

1. Pred odchodom sa dobre najedzte

Jedlo dokáže viac, než že vám ráno neškvŕka v žalúdku. Je to palivo, ktoré vyživuje váš metabolizmus, čo je nevyhnutné pre teplo. Naštartujte svoju vnútornú pec a zahrejte si ruky výdatnými raňajkami.

A nie hocijaké raňajky. Veľkorysé porcie vysokokalorických sacharidov v kombinácii s trvalou výživou z tukov a bielkovín vám pomôžu načerpať teplo do vašich rúk po celý deň.

Nájsť raňajkové jedlá, ktoré vyhovujú vášmu účtu, nebude ťažké. Myslite na vajcia, slaninu, klobásu, palacinky, toasty a pečivo. Alebo kombinujte. Či tak alebo onak, ak vaše raňajky vyzerajú, že patria do IHOP menu, môžete ísť.

Nemyslite si však, že môžete vynechať raňajky a jesť, keď sa dostanete na ľad. Prvou reakciou vášho tela po veľkom jedle je odviesť krv z vašich rúk a iných končatín späť do vašich orgánov, aby jedlo spracovali.

Až po vykonaní práce začne vaše telo opäť rozdávať teplo. Uistite sa, že jete aspoň 30 minút pred nárazom na ľad, aby ste sa vyhli tomuto problému.

2. Vyhnite sa káve

Plne očakávam, že väčšina z vás toto preskočí. Ak sa vám však podarí vynechať kávu, môže to stáť za to. Nechaj ma vysvetliť.

Zostať hydratovaný pomáha zlepšiť cirkuláciu v tele. Káva ako diuretikum podporuje časté prestávky na močenie a zanecháva vás dehydrovaný. Nielenže sa spomalia metabolické procesy, ktoré vytvárajú teplo, obmedzíte aj objem teplej krvi cirkulujúcej vašim telom a v konečnom dôsledku aj rukami.

Nehovorím, že sa musíte vzdať kávy na celý život. Vymeňte kávu počas dní rybolovu na ľade za iný horúci nápoj bez kofeínu.

Čítať  Môžete priniesť ryby späť do USA z Kanady

3. Kúpte si správne rukavice

Ak je naozaj chladno, každá rukavica je lepšia ako žiadne rukavice. Nosenie správnych rukavíc však výrazne zvyšuje vaše pohodlie počas dlhého sedenia na ľade.

Videl som veľa rybárov nosiť nevhodné rukavice. Či už zoškrabujete ľad a kašu z výstroja alebo naberáte veľké ryby z diery, podpriemerné rukavice sa nakoniec namočia.

Investujte do toho najlepšieho a vaše ruky sa vám poďakujú. Väčšina rybárov chce teplú, nepremokavú rukavicu s primeranou obratnosťou, takže pri chúlostivých úlohách nie je vždy potrebné ich sťahovanie.

Ešte som nenašiel rukavicu, ktorá udrží moje ruky suchšie a teplejšie ako Rukavice IceArmor od Clam Okrajové rukavice. Sú pružné, nepremokavé a dostatočne teplé na všetky dni okrem tých najchladnejších. V obchodoch BassPro sú za rozumnú cenu.

Neprehliadnite ani zázrak vlny. Rukavice Raggwool sú jedny z najlepších rukavíc, ktoré môžete mať na ľade. Nie sú vodeodolné, ale mokré alebo suché, udržia ruky v teple. V skutočnosti uprednostňujeme štýl flipových palčiakov bez prstov. Získate obratnosť, keď to potrebujete, a dodáte teplo z otočných rukavíc, keď vás začne štípať zima. Ak chcete tie najlepšie rukavice na rybolov na ľade bez vysokej ceny, pozrite sa na Igloo Raggwool otočné palčiaky od spoločnosti Scheels.

4. Teplé jadro, teplé ruky

Vrstvy, vrstvy, vrstvy! Počuli ste to už predtým a ľadová sezóna je čas, aby ste sa tejto rady venovali. Oblečte sa do vrstiev a kúpte si kvalitnú zimnú výbavu. Sľubujem, že vám a vašim rukám bude teplejšie.

Teplé jadro prirodzene vedie k teplým rukám. Je to základná fyziológia. Keď sa vaše telo ochladí, prirodzenou obranou je stiahnuť teplo z vašich končatín späť do jadra, aby sa zachovala životne dôležitá funkcia orgánov.

Našťastie pre nás rybárov na ľade platí aj opak. Dobrá tepelná výbava aplikovaná vo vrstvenom systéme udržuje veci horúce a núti vaše telo cirkulovať prebytočné teplo späť do vašich rúk, nôh a hlavy.

Nasaďte si aj klobúk, aby ste dostali ďalšiu dávku teplej krvi do rúk.

5. Prineste si uterák

Je to dobrý deň, keď je rybolov na ľade taký horúci, že manipulujete jednu rybu za druhou. Jediným problémom je, že máte mokré ruky! Niet pochýb o tom, že mokré ruky sú úplne ošľahané chladom rýchlejšie ako ruky suché.

Ihneď po namočení si ruky osušte uterákom. Zo všetkých vecí na tomto zozname, suchý uterák urobí viac ako čokoľvek iné, aby udržal vaše ruky v teple po celý deň.

Uterák nie je niečo, čo si väčšina rybárov myslí so sebou na ľad. Ale akonáhle uvidíte múdrosť za tým, budete mať vždy po ruke suchý uterák.

Čítať  Potrebujete broďáky na lietanie s rybami?

6. Držte sa chrbtom k vetru

Vietor je na ľade zabijak. Keď je naozaj zle, možno sa zbalím a zavolám si deň. Ale raz za čas je rybolov taký dobrý, že stojí za to postaviť sa aj tým najtvrdším živlom.

Keď prístrešok neprichádza do úvahy, nezostáva vám nič iné, len sa vysporiadať s vetrom. Dokonca aj mierny vánok môže vysať teplo priamo z vašich rúk, najmä ak sú mokré.

Netreba to však komplikovať. Postavte sa chrbtom k vetru čo najčastejšie. Skúste tiež využiť terén a ryby na miestach, ktoré fungujú ako prirodzené bloky vetra.

7. Použite prístrešok

No, toto je zrejmé, ale stále stojí za zmienku. Ak sa vám niekedy zdá, že si počas sezóny ľadového rybolovu nemôžete udržať ruky v teple, zvážte investíciu do ľadového prístrešku.

Prístrešky nie sú ideálne na skákanie do dier, ale keď sa hrbíte na veľkú školu hulvátov, stane sa záchranou života. Väčšina z nich je postavená s dobrou izoláciou a eliminuje vystavenie vetru. Pridajte dobrý ohrievač a bude to toasty.

Dokonca aj vtedy, keď sa chystáte zostať na vrchole potulujúcich sa kŕdľov rýb, vytvorte si prístrešok ako domácu základňu. Choď si vyvŕtať všetky diery a loviť ryby, kým to už tvoje ruky nevydržia. Potom sa vráťte do svojho prístrešku a trochu sa zohrejte. Ktovie, ryba na vás môže čakať, keď sa vrátite.

8. Ohrievače a ohrievače rúk sú váš kamoš

Prenosné ohrievače majú cenu zlata v prístrešku aj vonku. Niekedy stačí na vdýchnutie nového života vašim prstom rýchle opekanie na propánovom ohrievači.

Mr. Heater vyrába niektoré z najlepších dostupných a Buddy ohrievače sú obľúbené sezónu čo sezónu. Big Buddy využíva 1 librové propánové fľaše, ktoré vám poskytujú niekoľko hodín tepla v peknom prenosnom balení.

Nezabúdajme ani na ohrievače rúk. Tieto veci kupujem vo veľkom. Sú lacné a vo vrecku zahrejú práve toľko, aby ste si mohli každých pár minút zahriať ruky. Skúste pridať nejaké vnútorné vrecká na zahriatie vášho jadra alebo dajte svojim nohám trochu lásky a zhoďte pár do topánok.

9. Zostaňte mobilný

Hole hopping robí viac, než že vám pomôže nájsť viac rýb, ale tiež vám rozprúdi krv. Pohyb z miesta na miesto a vŕtanie niekoľkých otvorov je dobré cvičenie, ktoré môže vašim rukám dodať teplo.

Keď teplota klesne, odolajte nutkaniu schúliť sa na jednom mieste celý deň. Viem, že je ľahké nechať sa uniesť tvrdohlavým odhodlaním, ale vstať a pohybovať sa.

Čítať  Ako idete do kúpeľne na lodi

Ak ryby hryzú, nemusíte ani opustiť svoje miesto. Len sa raz za čas postavte, natiahnite alebo urobte skoky. Prebudí vaše svaly a rozdúcha plamene tej metabolickej pece.

10. Prepnite na mŕtve prilepenie

Každý má rád aktívny jigging. Je to návykové, zábavné a veľmi efektívne. Problém je v tom, že celé hodiny visíte na tyči s odhalenými rukami. Aj v rukaviciach vám nakoniec prechladnú ruky.

Všetko, čo musíte urobiť, je prepnúť ho a na chvíľu mŕtvy palec s návnadou. Samozrejme, ak sú ryby po celej vašej jiggingovej návnade, studené ruky sú malou cenou, ktorú musíte zaplatiť. Keď však medzi jednotlivými sústami uplynie nejaký čas, prilepenie vám môže dať prestávku, aby ste sa opäť zahriali.

Zahrejte sa 20 alebo 30 minút. Položte tyč, položte ruky nad ohrievač a urobte si prestávku na občerstvenie. Potom sa môžete vrátiť k jiggingu s pocitom sviežosti a tepla.

11. Nebuď tvrdý chlap

Na ľade sa vždy nájde ten chlap, ktorý sa vzpiera všetkému zdravému rozumu a správa sa, akoby ho zima v živote netrápila ani jeden deň. „Moje ruky sú v poriadku,“ hovorí, ale ty to vieš lepšie. Ruky, ktoré sú červené, nemôžu byť „v poriadku“. Akonáhle sa pokúsi nastražiť háčik, je zrejmé, že jeho prsty prestali počúvať jeho mozog.

Nebuď ten chlap. Nielenže budú trpieť vaše ruky, ale ani nebudete tak efektívne loviť. Je zbytočné zapôsobiť na svojich kamarátov úžasnou toleranciou voči chladu. Namiesto toho majte ruky v teple a zapôsobte na ne svojím rybárskym umením.

Slová na rozlúčku

Neexistuje žiadny dôvod, prečo by teplé ruky a rybolov na ľade nemohli existovať súčasne. Dodržujte všetky tieto rady a už nikdy nebudete musieť stráviť ďalší deň na ľade so studenými rukami.

Ešte neodchádzaj! A čo tvoje nohy? Ak nemáš rád studené ruky, tak pochybujem, že máš rád studené nohy. Môžeme vám pomôcť vyriešiť aj tento problém. Choďte si pozrieť všetky naše najlepšie tipy, ako udržať nohy v teple na ľade.

Chcete zo sezóny rybolovu na ľade vyťažiť maximum? Pozrite si našu e-knihu Tajomstvo rybolovu na ľade v štáte Washington. Naša kniha vyzdvihuje 10 najlepších jazier na rybolov na ľade v štáte Washington so skutočnými súradnicami niektorých z našich najproduktívnejších dier. Navyše dôkladne pokryjeme všetko od výberu výbavy, taktiky a plánovania cestovania. Okrem toho získate informácie o ďalších 41 jazerách s vynikajúcim rybolovom na ľade! Pozrite si to skôr, ako vás prejde sezóna rybolovu na ľade!

Skontrolovať to