Ktorý športový rekord je najťažšie prekonať?

Športoví fanúšikovia milujú dlhovekosť. Od významného – shortstop / tretieho hráča v base Cal Ripken Jr., ktorý odohral rekordných 2 632 po sebe idúcich zápasov – po poľutovaniahodné – Chicago Cardinals z NFL prehrali 29 zápasov v rade od roku 1942 do roku 1945 – každý, kto sa skutočne drží športových štatistík, miluje dlhé obdobie. Ale je dobré, že väčšina športových fanúšikov nebude vedieť pomenovať najdlhšiu sériu bez prehry vo všetkých profesionálnych športoch. Volá sa Jahangir Khan a v rokoch 1981 až 1986 nastúpil v 555 po sebe idúcich squashových zápasoch, pričom všetky vyhral. Je ťažké rozhodnúť, ktorá časť jej úspechu – alebo jej života, keď na to príde – je pozoruhodnejšia: že mala 18 rokov, keď začala jej séria; ktorý vyhral majstrovstvá sveta bez straty zápasu; ktorý vyhral šesť majstrovstiev sveta a 10 titulov British Open; alebo že by tento zoznam mohol pokračovať donekonečna? Jedna vec je však istá: dosiahnutie Khanových výsledkov si vyžiada veľa času a úsilia.

V skratke:

Od roku 2020 je Vince Carter držiteľom rekordu v najdlhšej kariére NBA s 22 sezónami.
V roku 2010 John Isner porazil Nicolasa Mahuta v zápase prvého kola vo Wimbledone, ktorý trval 11 hodín a 5 minút a hral sa tri dni. Bol to najdlhší zápas v histórii tenisu;
Ženský basketbalový tím University of Connecticut vyhral v rokoch 2014 až 2017 rekordných 111 zápasov; tím vlastní tri najdlhšie zaznamenané série.

  Aký obmedzujúci je život pre zápasníka sumo?