Kto má udržiavať turistické a turistické chodníky?

Je ľahké brať ako samozrejmosť, že cesta bude voľná a stopa bude stabilná, keď budete na náučnom chodníku. Po celej krajine sú chodníky pre pešiu turistiku, cykloturistiku a turistiku a je ťažké si predstaviť, aký druh pracovnej sily je potrebný na vytvorenie a údržbu všetkých týchto chodníkov. Kto je teda skutočne zodpovedný za túto úlohu?

V závislosti od toho, kde sa nachádzajú, turistické a turistické chodníky udržiavajú zamestnanci parku, dobrovoľnícke skupiny a / alebo vládne programy. Cestovatelia môžu tiež prispieť k udržiavaniu chodníkov tým, že zostanú na ceste a upratujú si po sebe.

Chodníky poskytujú bezpečný a malebný turistický chodník. Sú vystavené silám prírody a veľkému počtu chodcov, takže sa môžu časom opotrebovať a erodovať. Nižšie preskúmame niektoré dôvody, prečo je potrebné udržiavať chodníky, kto je za túto úlohu zodpovedný a niektoré spôsoby, ako môžete pomôcť pri vašej ďalšej túre!

Prečo je údržba chodníka dôležitá?

Údržba chodníkov pomáha predchádzať erózii a zachováva chodníky pre budúcich používateľov. Ak by boli tieto cesty ponechané silám prírody, rýchlo by zarástli, boli by nestabilné a nebezpečné. Existuje niekoľko prírodných a umelých problémov, ktoré môžu zničiť chodníky. Niektoré z nich zahŕňajú:

  • Rozširujúce sa chodníky
  • Puddling a mokré škvrny
  • Nebezpečenstvo zakopnutia
  • Ohrozené značenie trás
  • Podstielka
  • Blokády tratí
  • Erózia zosuvov pôdy, veterných búrok alebo pešej dopravy
  • Prerastené buriny, stromy a trávy

Ak sa niektorý z týchto problémov vymkne kontrole, chodníky sa môžu stať nebezpečnými a ťažko použiteľnými. Je dôležité ich udržiavať, aby si ich mohol každý bezpečne užívať.

Kto udržiava chodníky?

Ako sme uviedli vyššie, existuje niekoľko ľudí a organizácií, ktoré môžu mať na starosti vytváranie a údržbu chodníkov. Každý chodník je iný a fyzické umiestnenie vo všeobecnosti určuje, kto sa oň stará.

Napríklad vládni zamestnanci sa zvyčajne starajú o chodníky, ktoré sa nachádzajú v štátnych a národných parkoch. Nižšie pokryjeme každý z hlavných typov správcov.

Strážcovia parku a zamestnanci

Mnoho veľkých parkov, lesov a prírodných rezervácií má na výplatnej listine rotáciu zamestnancov. Niektoré z nich môžu byť sezónne, zatiaľ čo iné fungujú počas celého roka.

Čítať  Kompletný sprievodca zazimovaním kabíny

Strážcovia parku môžu byť zamestnaní v rôznych parkoch, či už na národnej, štátnej alebo okresnej úrovni. Strážcovia majú na starosti udržiavanie parkov prístupných, bezpečných a zdravých. Majú rôzne povinnosti vrátane údržby zariadení parku, vzdelávania turistov a presadzovania politiky parku.

Majú širokú škálu povinností, ktoré niekedy zahŕňajú údržbu chodníkov. Je to však veľká práca pre ich obmedzenú pracovnú silu, takže ostatní zamestnanci parku pomáhajú podľa potreby.

dobrovoľníckych organizácií

Veľa parkov, túr a chodníkov je príliš veľkých na to, aby sa o ne postaral obmedzený personál. Práve tam sa dobrovoľnícke skupiny hodia! Títo ochranárski jedinci sú nevyhnutní pre zachovanie chodníkov.

V priebehu rokov sa zorganizovalo mnoho skupín a pokrývajú rôzne miesta a chodníky. Dokonca aj malé miestne turistické a turistické chodníky sú niekedy udržiavané dobrovoľníckymi skupinami. Ich povinnosti sa líšia v závislosti od ročného obdobia a dizajnu trás, ale môžu pomôcť pri zbere odpadu, inštalácii / výmene značiek trás, odstraňovaní blokád na ceste a jasne vymedzených hraniciach trás.

Nepotrebujete veľa kvalifikácií, okrem základnej úrovne fyzickej zdatnosti, nadšenia pre ochranu prírody a dostatku voľného času na prechádzky po chodníkoch. Každý môže byť správcom prírodného sveta!

Ak máte záujem pripojiť sa k dobrovoľníckej skupine, mali by ste preskúmať rôzne organizácie v tento článok. Mnohé z nich sú špecifické pre danú polohu, takže sa budete musieť pripojiť ku skupine, ktorá je v reálnej vzdialenosti. Niektoré organizácie, ako napríklad American Hiking Society alebo National Park Service, sú celoštátne a sú prístupné každému, kto má záujem.

Miestne, štátne a federálne vlády

Vládne agentúry a úrady tiež nasadzujú personál, finančné prostriedky a pomoc na turistické a turistické chodníky. Strážcov parku môže zamestnávať aj vláda, takže môžu spadať aj do tejto kategórie.

Národné parky a štátne parky sú väčšinou zastrešené vládnymi agentúrami a zamestnancami. Takže ak si užívate túru v Yellowstone alebo Yosemitoch, pravdepodobne budete musieť poďakovať federálnej vláde za tieto krásne chodníky!

Čítať  Majú všetky karavany sprchy?

Súkromné ​​podniky

Niektoré podniky a miestni zamestnávatelia môžu mať záujem aj o udržiavanie blízkych náučných chodníkov. Ak sú značkou zameranou na životné prostredie, možno budú chcieť zachovať blízke chodníky a poskytnúť podporu pri ich údržbe.

Hoci väčšina obchodných manažérov a zamestnancov nie je priamo zapojená do čistenia chodníkov, môžu týmto projektom poskytnúť podporu, propagáciu a financovanie. Program Adopt A Trail používa mnoho verejných a súkromných podnikov.

Ako môžete pomôcť udržiavať chodníky

Za vytváranie, opravu a údržbu náučných chodníkov je zodpovedných množstvo rôznych ľudí. Aj keď pomoc môže pochádzať z mnohých zdrojov, v tejto krajine sú tisíce trás. Pre akúkoľvek organizáciu je ťažké s nimi držať krok, bez ohľadu na množstvo peňazí, času a dobrovoľníkov, ktorých má.

Našťastie každý, kto cestuje po týchto cestách, môže prispieť k ich udržiavaniu.

Zbaliť, zbaliť

Jedným z hlavných pravidiel turistiky je „Nezanechať žiadne stopy“. To znamená, že nesiete zodpovednosť za všetky odpadky alebo predmety, ktoré si so sebou prinesiete. Ak ho prinesiete na cestu, je vašou povinnosťou priniesť ho späť. Neodhadzujte odpadky a nenechávajte za sebou žiadne predmety.

Zostaňte na ceste (žiadne skratky!)

Niekedy je lákavé preskočiť tie nekonečné serpentíny a jednoducho sa strihnúť rovno do kopca. To môže byť nebezpečné pre vás aj pre štruktúru chodníka. Zostaňte na ceste čo najviac a nesnažte sa raziť nové cesty. Mohli by ste spôsobiť eróziu a dokonca aj zosuvy pôdy!

Odstráňte blokády (ak je to možné)

Ak narazíte na veľký blok na ceste, urobte všetko pre to, aby ste ho presunuli z cesty. Vyrúbané konáre, stratené kempingové vybavenie a iné úlomky by mohli sťažiť prechod iným turistom. Opatrne ho posuňte na stranu chodníka, ale nehádžte ho zo svahu.

Ak je prekážka príliš veľká na to, aby ste ju riešili, napríklad vyrúbaný strom alebo veľký balvan, nahláste to úradom a nesnažte sa ho sami odstrániť.

Čítať  Potrebujete rukavice, keď si zapínate zips?

Nahlásiť veľké problémy

Ak narazíte na veľkú blokádu, uvidíte nebezpečnú divočinu v blízkosti cesty alebo si všimnete nebezpečné správanie od svojich spoluturistov, možno to budete musieť nahlásiť správcom trás. Niektoré problémy sú príliš veľké na to, aby ste ich riešili sami, a tieto organizácie existujú z nejakého dôvodu! Zavolajte ich na pomoc, ak ju potrebujete.

Údržba chodníkov je dôležitá, ale môže to zmeniť každý. Ak každý prispeje svojím malým podielom na pomoc, bude oveľa jednoduchšie urobiť chodníky bezpečnejšími a krajšími.

Záverečné myšlienky

Údržba chodníkov je dôležitá a robí to veľa ľudí. Aj keď je to veľká práca, môže to zmeniť každý. Ak každý prispeje svojím malým podielom na pomoc, bude oveľa jednoduchšie urobiť chodníky bezpečnejšími a krajšími.

Súvisiaci obsah

Ak chcete zlepšiť svoj zážitok z turistiky, pozrite si našu odporúčanú výbavu na batoh. Toto je zariadenie, ktoré používam vždy, keď chcem zostať cez noc vonku. Majte však na pamäti, že tieto položky nie sú nevyhnutne všetky položky najvyššej kategórie. Mojím cieľom na tejto stránke je odporučiť výbavu, ktorá má naozaj dobrú cenu a zároveň si zachováva vysoký štandard kvality. Toto sú veci, ktoré používam.

Expozícia je najväčšou hrozbou pre všetky výlety s batohom. Vietor, dážď a sneh môžu rýchlo vysať vaše telesné teplo, takže sa budete triasť počas celej cesty. Strata telesného tepla na výlete s batohom je úbohá, nehovoriac o nebezpečenstve. Ako sa teda môžete na ceste zahriať?

Ak sa počas túr a výletov s batohom budete nudiť, môžete pridať trochu zábavy počúvaním hudby/podcastov, hraním hier na chodníku, nastavovaním osobných výziev a zbieraním predmetov na chodníku. Cestovanie sám môže byť nudné, preto si nájdite priateľa alebo skupinu, ktorá pôjde s vami.