Koľko zarába kapitán Parasail?

Kapitán parasail alebo prevádzkovateľ lode vedie každú plavbu parasail. Pre vás znie trávenie dní na pláži na lodi celkom úžasne a určite zvažujete túto kariéru. Zarába kapitán parasail veľa peňazí? Koľko?

Kapitáni parasail môžu zarobiť 10 až 28 dolárov za hodinu v závislosti od toho, kde v krajine pracujú, ako aj od toho, ktorá lodná spoločnosť ich zamestnáva. Za rok je to medzi 21 450 a 54 600 USD.

Ak sa chcete dozvedieť všetko o práci kapitána parasail, potom ste na správnom mieste. V tomto článku podrobnejšie rozvedieme potenciál zárobkov prevádzkovateľov lodí a prediskutujeme, ako sa môžete dostať do tejto vzrušujúcej práce.

Koľko peňazí môžete zarobiť ako kapitán Parasail?

Ako sme povedali v úvode, žiadna parasailingová cesta sa nemôže uskutočniť bez kapitána parasail alebo prevádzkovateľa lode. Určujú, kedy je bezpečné vyplávať, aký bude hmotnostný limit pre daný deň na základe počasia, ako vysoko idete pri parasailingu a ako rýchlo.

Koľko zarába kapitán parasail pri takej dôležitej práci?

Hodinový príjem kapitána parasail je 11 až 28 dolárov.

Odkiaľ pochádzajú tieto čísla? Zostavili sme niekoľko zdrojov.

Prvým je Sklené dvere, kde sú uvedené informácie o plate za prácu kapitána lode v Eagle Parasail, o ktorej sa podľa nášho výskumu hovorí na pláži Madeira na Floride. Hodinová mzda je 10 až 11 dolárov, no údaje sú z roku 2018, takže nemusia byť aktuálne.

Pri 10 dolároch za hodinu by ste zarobili približne 19 500 dolárov ročne. Zarábanie 11 dolárov za hodinu by zvýšilo vaše zárobky na 21 450 dolárov ročne.

Naozaj má informácie o platoch kapitánov parasailingu v Marina del Rey v Kalifornii. Na základe údajov tejto stránky môžete zarobiť 14,27 USD za hodinu. Údaje o platoch z Indeed sú však v tomto prípade súhrnom platov piatich zamestnancov, takže nemusia vypovedať o všetkých príjmoch kapitánov lodí v Kalifornii. Ak by ste si toľko priniesli domov, mali by ste ročný príjem približne 27 826,50 USD.

The US Bureau of Labor Statistics alebo BLS má informácie o príjmoch pracovníkov vodnej dopravy. Zdá sa, že toto povolanie dobre zodpovedá popisu kapitána parasail. Majte však na pamäti, že tieto údaje nie sú konkrétne pre kapitánov parasail, pretože nie sú spomenutí podľa mena.

Podľa údajov BLS by pracovník vodnej dopravy mohol zarobiť 27,56 USD za hodinu, čo je 57 330 USD ročne. Podľa BLS bolo v roku 2019 v krajine 81 900 pracovníkov vodnej dopravy. Očakáva sa, že vyhliadky pracovných miest medzi rokmi 2019 a 2029 sa príliš nezmenia, predpokladá sa, že pribudne len 200 pracovných miest.

Ten plat sa môže zdať vysoký, ale Naozaj má ďalší zoznam pre kapitánov lodí na Havaji, ktorý je aktuálnejší, keďže informácie boli aktualizované v januári 2021. Podľa Indeed priemerom 10 platov kapitáni lodí v tomto štáte zarobia 27,72 USD za hodinu, čo je približne to, čo naznačujú údaje BLS.

Čítať  Náklady na cestovný príves: Zoznam aktuálnych cien obľúbených modelov

Aké skúsenosti potrebujete na prácu kapitána parasail?

Teraz, keď sme dostali diskusiu o peniazoch z cesty, ako by ste sa vôbec mohli stať kapitánom parasail? Rovnakým spôsobom získate prácu ako každý typ kapitána lode: prostredníctvom času, vzdelania a licencovania.

Tu sú kroky, ktoré treba dodržať.

Zarobte si svoje morské nohy

Keďže jedného dňa budete kapitánom lode bez dozoru, musíte byť odborníkom na plavbu zvnútra aj zvonku. Podľa Námorný technologický inštitút a postgraduálne štúdium alebo MITAGS, ktorá poskytuje námorný výcvik pre budúcich kapitánov lodí, byť členom posádky alebo kapitánom vlastnej lode sa počítajú ako dostatočné skúsenosti. Aj keď ste dobrovoľníci, stážujete alebo inak nedostávate zaplatené za čas strávený na lodi, na skúsenostiach tu záleží najviac.

MITAGS hovorí, že keď sa snažíte nájsť si prácu ako kapitán parasailingovej lode, pravdepodobne začnete svoju výpravu ako palubný sprievodca. Pýtate sa, čo je deckhand? Je to niekto, kto dohliada na operácie vybavenia na celej lodi. Zariadenie tiež udržiavate v špičkovom stave. Pracovali by ste s ostatnými palubnými pomocníkmi ako súčasť posádky lode.

Urobte si vodácku skúšku

Akonáhle budete mať pocit, že máte dostatočné skúsenosti, je čas prejsť do ďalšej fázy, ktorou je zloženie a zloženie skúšky vydanej prostredníctvom americkej pobrežnej stráže. Budete sa pýtať na oblasti, ako je starostlivosť o palubu, námorníctvo marlinspike a všeobecné techniky a znalosti plavby.

Keďže absolvovanie tohto testu je jediný spôsob, ako získať licenciu na plavbu, je dôležité venovať čas príprave a štúdiu. Môžete sa zapísať do námornej školy, aby ste si oprášili svoje vodácke znalosti, aby ste boli pripravení na to, čo príde.

Žiadosť o licenciu

Ak ste prešli, gratulujeme! Teraz musíte požiadať o licenciu prostredníctvom pobrežnej stráže. Predtým, ako vám len odovzdajú licenciu, pobrežná stráž najprv vyžaduje, aby ste úspešne zložili dôkaz o drogovom skríningu, ako aj fyzickú prehliadku.

Mimochodom, nie všetky licencie sú rovnaké. Podľa MITAGS sú tu tri typy licencií na plavbu:

  • Master Near Coastal: Ak chcete získať licenciu Master Near Coastal, musíte stráviť najmenej 360 dní vo vodách oceánu a celkovo mať 720 dní skúseností s plavbou. S touto licenciou sa môžete pri plavbe loďou vo vnútrozemských vodách vydať na vzdialenosť 200 míľ od pobrežia.
  • Master Inland: Licencia Master Inland vám umožňuje prevádzkovať vašu loď iba v rámci vnútrozemských vodných hraníc. Túto licenciu môžete získať rýchlejšie, pretože sa vyžaduje 180 dní skúseností s oceánom a 360 dní celkovej plavby.
  • Prevádzkovateľ neskontrolovaných osobných vozidiel: Šesťbalíková licencia s názvom Prevádzkovateľ neprehliadnutých osobných vozidiel alebo OUPV obmedzuje vašich cestujúcich na maximálne šesť osôb.
Čítať  Ako si vybrať správneho rybárskeho bobbera pre každú situáciu

Ako si nájsť prácu ako kapitán parasail?

Keď sa stanete licencovaným prevádzkovateľom lodí, získanie práce ako kapitán parasail bude oveľa jednoduchšie. Môžete to mať ešte jednoduchšie, ak žijete v obľúbenej turistickej destinácii alebo v dostatočnej blízkosti. Napríklad parasailing je neuveriteľne populárny na Floride.

Ďalšie oblasti ako Seattle, Myrtle Beach v Južnej Karolíne a Point Pleasant Beach v New Jersey sú tiež hlavnými destináciami pre parasailing. Na rozdiel od Kalifornie a Floridy však niektoré časti krajiny majú parasailing mimo sezóny počas jesene a zimy.

Odporúčame, aby ste s tým zaobchádzali ako s akýmkoľvek iným hľadaním zamestnania. Upravte svoj životopis, napíšte úžasný motivačný list pre každú žiadosť a použite pracovné dosky. Spojte sa so svojou sieťou profesionálnych aj osobných kontaktov a zistite, či má pre vás niekto otvorenie.

Existuje priestor na napredovanie (a viac peňazí) pri práci parasailového kapitána?

Keď získate vytúženú úlohu kapitána parasail, môžete postúpiť v rámci svojej zvolenej kariéry? Ak hovoríte o tom, že postúpite o krok nahor v podnikovom rebríčku, tak nie. Kapitán parasail je už najvýznamnejšou úlohou v každej parasailingovej spoločnosti, možno s výnimkou majiteľa.

Váš príjem by sa mohol zvýšiť, no ťažko povedať s istotou. Parasailingová spoločnosť, pre ktorú pracujete, vám môže ponúknuť zvýšenie platu. Môžete tiež dostávať tipy od parasailers, aj keď koľko peňazí to predstavuje, si môže ktokoľvek domyslieť. Okrem toho, ostatní zamestnanci, ako je posádka, možno budú musieť dostať svoje prepitné.

Niektoré parasailingové spoločnosti nechávajú kapitána do vrecka na poplatky, ktoré parasaileri platia za fotografie a/alebo videá z ich cesty. To, ako všetko ostatné, o čom sme hovorili v tejto časti, nie je v žiadnom prípade zaručené.

Stojí za to byť kapitánom parasailu? Klady a zápory

Ak stále uvažujete o tom, že by ste si našli prácu ako kapitán parasail, určite si prečítajte túto časť plnú výhod a nevýhod tejto práce.

Po prvé, tu sú nepopierateľné výhody.

Môžete byť na pláži každý deň

Väčšina pracujúcich ľudí sníva o tom, že opustia svoje upchaté kancelárie alebo sivé kóje a ujdú na pláž. Nie ty! Ako kapitán parasail by ste nikdy nemuseli pracovať vo vnútri, ale vonku na pláži. Nebudete mať čas špliechať sa a hrať sa na hodinách, ale každý deň by ste boli celý deň medzi teplým morom a pieskom a komu by sa to nepáčilo?

Stretnete veľa zaujímavých ľudí

V práci sa tiež nemusíte obávať izolácie. Každý deň sa vám predstaví množstvo nových zákazníkov. Niektorí sa chystajú parasailing prvýkrát, zatiaľ čo iní sú ostrieľaní štamgasti. Všetky majú svoj príbeh, z ktorých mnohé budete počuť!

Čítať  Najlepšie zložené luky do 200 dolárov a náš obľúbený výber

Pomáhate ľuďom vytvárať spomienky, ktoré vydržia celý život

Práca, kde pomáhate ľuďom, nemusí nutne znamenať, že musíte pracovať ako lekár alebo hasič. Niekomu stačí vyčarovať úsmev na tvárach, a ak áno, stať sa kapitánom parasail bude veľmi naplňujúce. Zakaždým, keď idete na ďalší výlet, pomáhate parasailerom vytvárať neuveriteľné, trvalé spomienky!

Musíme hovoriť aj o nevýhodách, takže tu sú niektoré pracovné riziká práce kapitána parasail.

Potenciálne nízke zárobky

Na hornom konci rebríčka zárobkov je byť kapitánom parasail celkom sladké. Ak však zarábate iba 10 alebo 11 dolárov za hodinu, lesk vašej práce rýchlo vyprchá. Podľa Minimálna mzda.comže malý príjem sa v mnohých štátoch USA považuje za minimálnu mzdu.

Dokonca aj zarábanie 14 dolárov za hodinu je stále minimálna mzda alebo len tesne nad ňou. Z týchto peňazí by ste možno mohli vyžiť, ak máte garsónku, ale ak chcete pekné auto, dom alebo rodinu, potrebovali by ste lepšie platenú prácu.

Buď to, alebo budete musieť nájsť, kde sú všetky tie koncerty parasailingu za 27 dolárov za hodinu!

Musíte robiť tvrdý úsudok

Akokoľvek dokážete vyvolať úsmev na ľuďoch ako kapitán parasail, niekedy musíte prekaziť aj ich dovolenkové plány. Napríklad, ak je obzvlášť veterný deň a počasie nebolo predpovedané, musíte urobiť rýchly, ale dôležitý úsudok. Môžete sa rozhodnúť, že necháte lietať iba samostatných jazdcov, alebo dokonca na tento deň zastavíte parasailing.

Ak sa niekto vážne zraní (alebo ešte horšie), je to na vás

Musíme zdieľať tento článok z Asociácia priemyslu vodných športov alebo WSIA od roku 2014 o tom, ako sa stať kapitánom parasail. Článok popisuje skúsenosť majiteľa parasailovej spoločnosti. Jeden z ich kapitánov mal nehodu a parasailer zomrel, zatiaľ čo ďalší bol vážne zranený.

Parasail spoločnosť skončila obvinením a kapitán bol zatknutý, aj keď sa pokúsil zachrániť ženu aj jej dcéru (ktorá prežila).

Parasailing je veľmi bezpečná aktivita, no môže dôjsť k nehode. Ako kapitán parasail musíte urobiť všetko, čo je vo vašich silách, aby ste sa vyhli týmto nehodám a potom rýchlo zachraňovali životy, ak k takémuto incidentu dôjde. Ak to neurobíte alebo nemôžete, potom je to vaše svedomie, ktoré to môže cítiť celé roky, nehovoriac o tom, že by ste mohli prísť o licenciu a dokonca hroziť väzením. To sú ťažké následky, s ktorými sa musí žiť.

Záverečné myšlienky

Ako kapitán parasail by ste si priniesli 10 až 27 dolárov za hodinu. Teraz, keď už viete, čo práca obnáša a aké sú výhody a nevýhody, máte všetky informácie, ktoré potrebujete na to, aby ste sa rozhodli, či je práca parasail kapitána pre vás to pravé.