Koľko vážia karavany? S 20 príkladmi

Karavan je malý príves, ktorý sa zmestí do korby pickupu. Možno si myslíte, že neváži veľa, ale predtým, ako ho odtiahnete na kamióne, chcete mať istotu. Koľko v priemere váži obytný automobil?

Nákladné karavany vážia 1 000 až 4 000+ libier. Faktory, ako napríklad to, či má obytný príves mäkké alebo tvrdé steny, ako aj jeho veľkosť a počet výsuvov, ovplyvňujú hmotnosť prívesu.

Ak sa chcete dozvedieť ešte viac o hmotnostiach karavanov, vrátane príkladov zo skutočných modelov karavanov, ste na správnom mieste. Tento článok bude vaším sprievodcom po tom, čo závisí od hmotnosti karavanu a aký druh nákladného auta je potrebné na ťahanie prívesu ako karavanu!

Koľko váži karavan?

Nákladné karavany sú oveľa menšie ako väčšina typov karavanov alebo prívesov, takže nemôžete očakávať, že budú vážiť niečo podobné ako cestovný príves.

Prinajmenšom bude obytný automobil vážiť 1 000 libier. Ako si povieme viac v ďalšej časti, tieto ľahké nákladné autá sú zvyčajne vyskakovacie.

Vyskakovacie nákladné auto má steny z mäkkého plátna, ktoré neváži veľa.

Najťažšie kamióny majú hmotnosť 4 000 a niekedy dokonca 5 000 libier.

Tieto karavany budú tvrdé, bez plátna alebo mäkkých stien. Môžu mať tiež výsuvy, ktoré pridávajú viac priestoru, ale zároveň zvyšujú hmotnosť karavanu.

20 príkladov skutočných závaží nákladných automobilov

Aby ste mali lepšiu predstavu o tom, koľko môžete očakávať, že karavan bude vážiť, tu je 20 príkladov skutočných karavanov na trhu (ktoré by ste si dnes mohli kúpiť, ak by ste chceli) a koľko každý váži.

 • Northstar Laredo SC: 2 090 libier
 • Lance 1172 s dlhou posteľou: 4 174 libier
 • Krátke lôžko Northstar Arrow 8,5 U: 2 480 libier
 • Hostiteľ Campers Mammoth: 3 955 libier
 • Northwood Wolf Creek 890: 2 284 libier
 • Palomino HS-2910: 3 493 libier
 • Lance 865: 2 012 libier
 • Robustná horská žula 11RL: 3 720 libier
 • Lance 995 dlhá posteľ: 3 354 libier
 • Bigfoot 25C9.4SB: 2 980 libier
 • Iglu Northstar 9,5: 2 900 libier
 • Adventurer 910DB: 3 447 libier
 • Northern Lite 10-2EXCD: 3 265 libier
 • NuCamp Cirrus 820: 2 540 libier
 • Palomino HS-2902: 3 261 libier
 • Adventurer 80RB: 1 762 libier
 • Travel Lite Rayzr Fb: 1 070 libier
 • Outfitter Apex 8: 2 130 libier
 • Lance 650: 1 700 libier
 • Scout Yoho: 958 libier

Faktory, ktoré určujú, koľko váži nákladné auto

Ako je možné, že niektoré obytné autá ako Scout Yoho môžu vážiť tak málo (necelých 1 000 libier), keď dlhá posteľ Lance 1172 váži viac ako 4 000 libier? Poďme sa teraz pozrieť na faktory, ktoré určujú, aký ťažký je karavan.

Mäkké alebo tvrdé steny

Jedným z najväčších určujúcich faktorov je zďaleka to, z čoho sú postavené steny karavanu.

Ako sme diskutovali v minulej časti, karavan môže mať mäkké alebo tvrdé steny.

Mäkké steny sú najčastejšie viditeľné v stanových kempingoch, ktoré sú tak pomenované, pretože je to ako sedieť v kempingu so stanom nad hlavou. Karavany môžu mať tiež ohybné steny.

Čítať  Čo potrebujete vedieť o svojom srdci a behaní

Mäkké plátené steny majú zvyčajne sieťované okná na prúdenie vzduchu a vetranie. Hmyz sa nemôže dostať dovnútra, ale stále môžete cítiť jemný vánok.

Výsuvné plátenné steny sú veľmi ľahké. Ak by ste mali väčší karavan s plátennými stenami, mohol by vážiť viac, ale vo všeobecnosti sa môžete spoľahnúť na to, že karavany s mäkkými stenami sú pomerne ľahké.

Karavany s tvrdými stenami nemajú žiadne zasúvacie schopnosti (pokiaľ nie sú vybavené výsuvnými krytmi; viac na nich príde za minútu). Výmenou získate oveľa odolnejší materiál na steny a strechu vášho karavanu.

V noci nebudete celkom počuť dupot dažďa rovnako ako v karavane s tvrdými stenami, ale ten dodatočný pocit bezpečia je určite príjemný.

Nákladné karavany s tvrdými stenami sú zvyčajne vyrobené z materiálu, ktorý sa používa na konštrukciu zvyšku plášťa karavanu, či už ide o sklolaminát, uhlíkové vlákno alebo kov, ako je oceľ alebo hliník.

Prirodzene, toto váži viac ako plátno, a preto je ťažšia hmotnosť karavanu s tvrdými stenami.

Výsuvy alebo ich nedostatok

Na vysúvanie sú vhodné iba karavany s tvrdými stenami.

Výsuv je funkcia, ktorú možno vidieť v obytných autách a prívesoch. Môžete predĺžiť šírku stien a niekedy aj výšku stropu, aby ste získali viac priestoru.

Na ovládanie výsuvov zvyčajne používate elektrický systém karavanu, a nie manuálne, ale to všetko závisí od značky a modelu.

Hoci by ste nikdy nemali ťahať obytný automobil s vysunutými výsuvmi, napriek tomu sú skvelou funkciou, a preto ich môžete vidieť vo všetkom, od ťahačov hračiek až po točnice.

V predvolenom nastavení sú to prirodzene menšie prívesy, ako je to v prípade karavanov. Je to viac ako mať ilúziu väčšieho priestoru; vysúvací v skutočnosti poskytuje viac priestoru. Budete sa cítiť schopní natiahnuť sa a užiť si priestor na dýchanie.

Ďalšou výhodou výsuvu je, že vytvára pocit súkromia, niečo, čo môže veľmi chýbať v menších prívesoch, ako sú piate kolesá a nákladné autá.

Akokoľvek sú výsuvy výhodné, každý, ktorým je váš karavan vybavený, sa stáva exponenciálne ťažším.

Iné materiály

Steny a strop sú len dve časti z mnohých, ktoré celkovo tvoria váš karavan.

Je tu aj kostra alebo rám, ktorý môže byť vyrobený z odolných hliníkových rúrok. Dvere pridávajú na hmotnosti, rovnako ako okná, kolesá a vlastnosti karavanu (o ktorých si o chvíľu povieme viac).

Veľkosť karavanu

Priemerná veľkosť karavanu je od 8 do 20 stôp. To je rozdiel medzi tým, keď si môžete zobrať kamoša alebo dvoch až šiestich ľudí.

Väčšie karavany sú určite skvelé, pretože máte veľa miesta. Výsuvy sú zvyčajne bežnejšie, aby vytvorili súkromie a viac priestoru, takže nemáte pocit, že máte neustále navrchu svojich cestujúcich.

Samozrejme viete, že čím väčší je váš karavan, tým viac bude vážiť. Dokonca ani mäkké steny by príliš neznížili váhu veľkého 20-stopového nákladného auta.

Do menšieho obytného auta sa možno nezmestí toľko pasažierov, ale vďaka nízkej hmotnosti vášho karavanu si užijete jednoduchšie ťahanie.

Čítať  Ako sa vyhnúť morskej chorobe na lodi

Vybavenie

Posledným faktorom, ktorý ovplyvňuje, koľko váži váš kamión, je vybavenie.

Na prvý pohľad by ste mohli predpokladať, že do obytného auta sa vďaka svojmu tvaru a veľkosti nezmestí veľa čohokoľvek, ale to nemôže byť ďalej od pravdy.

Aj keď to veľmi závisí od značky a modelu karavanu, o ktorom hovoríme, rozloženie týchto vozidiel je také nápadité, že niektoré karavany majú dokonca aj kúpeľne.

Nie je to veľká kúpeľňa, samozrejme, a dostanete sprchu alebo záchod a nie oboje, ale hej, je to kúpeľňa!

Môžete si tiež užiť oddelené priestory na spanie, malú kuchyňu a obývací priestor.

Niektorí ľudia na trhu s karavanom milujú mať vo svojom prívese všetko pohodlie domova (alebo aspoň čo najviac z nich), pretože im to uľahčuje aklimatizáciu na život na ceste.

Ak ste na tej lodi, pripravte sa, že čím väčší počet vybavenia je súčasťou vášho karavanu, tým viac bude príves vážiť.

Pre tých, ktorým nevadí, že sa pri kempovaní zmenšujú a skutočne ho zdrsňujú, zníženie vybavenia vášho karavanu zníži aj jeho celkovú hmotnosť.

Ako zistiť, či váš kamión dokáže ťahať nákladné auto

Hľadáte obytný automobil a zaujíma vás, či je váš pickup schopný ho odviezť? Nechcete len hádať.

Ak sa váš pickup pokúsi utiahnuť náklad, ktorý presahuje jeho ťažnú kapacitu, môžete svojmu nákladnému autu spôsobiť veľké škody.

To zahŕňa deformáciu podvozku, zničenie pneumatík, opotrebovanie bŕzd a potenciálne zničenie prevodovky a dokonca aj motora.

Pozerali by ste sa na tisíce dolárov na nákladné opravy. V tom momente si môžete kúpiť ďalší pickup.

Bez ďalších okolkov teda tu je návod, ako zistiť, akú váhu môže ťahať váš pickup.

Poznajte svoje skratky

Pokiaľ ide o určenie ťažnej kapacity vášho nákladného vozidla, uvidíte veľa podobne vyzerajúcich skratiek ako GAWR a GVWR. Pre nezasvätených môže byť všetko trochu mätúce, dovoľte nám to vysvetliť.

 • GAWR: Prvým je celková hmotnosť na nápravu alebo GAWR. Výrobca vášho pickupu určuje GAWR tak, že určuje, aké veľké zaťaženie znesie jednonápravový systém nákladného vozidla. Zadná a predná náprava budú mať každá svoje vlastné samostatné hodnotenie GAWR.
 • GVWR: Ďalej je to GVWR, čo je skratka pre celkovú hmotnosť vozidla. To je to, koľko naloženej hmotnosti váš pickup bezpečne zvládne. Opäť platí, že GVWR určuje výrobca vášho nákladného vozidla.
 • CGVWR: Posledná skratka je dosť bláznivá a je to CGVWR alebo kombinovaná celková hmotnosť vozidla. Inými slovami, toto je hmotnosť vášho naloženého pickupu plus hmotnosť vášho karavanu, keď je naložený. Ako po celý čas, výrobca nákladných vozidiel nastavuje CGVWR.

Zvážte svoj nákladiak

Dobre, teraz, keď ste sa oboznámili s príslušnými skratkami, je čas začať. To bude vyžadovať, aby ste našli certifikovanú váhu, ako je certifikovaná automatická váha pre nákladné autá alebo váha CAT.

Čítať  Aký veľký vietor znesie moja markíza pre obytné auto?

Váhy CAT sú vysokovýkonné zariadenia na profesionálnej úrovni, takže si ich nemôžete kúpiť na domáce použitie. Odporúčame vám zadať do vyhľadávacieho nástroja „CAT váhy v mojom okolí“ a zistiť, aké máte možnosti.

Za používanie stupnice CAT musíte zaplatiť, ale poplatky nie sú zvyčajne premrštené. Prvé váženie vás môže stáť okolo 15 dolárov. Ak sa musíte vrátiť k rovnakej váhe CAT do 24 hodín a z akéhokoľvek dôvodu znova zvážiť, zaplatíte za to o niečo viac ako 20 dolárov.

Keď zmeriate svoj pickup na stupnici CAT, vezmite túto hmotnosť a odpočítajte ju od GVWR vášho nákladného vozidla. To vám poskytne nosnosť vášho pickupu.

Vykonajte merania

Prvé meranie, ktoré vykonáte, je určiť, aké bude ťažisko vášho karavanu.

Ak to chcete urobiť, zaparkujte svoje nákladné auto. Váhu CAT už nepotrebujete, tak si ju prineste domov.

Od prednej steny korby až po stred zadnej nápravy vezmite meraciu pásku a určte vzdialenosť. Preveďte číslo na palce, ak je to potrebné, a to je ťažisko karavanu.

Ďalej, aby ste zistili, či sa váš karavan vôbec zmestí na váš pick-up (zábavný fakt, nie všetky karavany sa hodia na každú značku a model kamiónu), budete musieť vykonať ďalšie merania.

Zmerajte dĺžku nárazníka pickupu, otváranie dverí batožinového priestoru, výšku kabíny, výšku koľajníc, šírku lôžka a dĺžku lôžka. Potom porovnajte tieto čísla so špecifikáciami karavanu.

Ak sa čo i len jedno alebo dve merania ukážu ako nekompatibilné medzi pickupom a karavanom, musíte pokračovať v hľadaní iného karavanu. Tento nebude správne pasovať do vášho nákladného auta.

Mali by ste problém pripevniť karavan na váš pickup. Ani so správnym závesom by nastavenie nebolo veľmi bezpečné. Váš karavan by sa mohol nekontrolovateľne pohybovať alebo sa mohol pohybovať a spôsobiť dopravné nehody.

Nestojí to za to!

Kúpte si nákladné auto, ktoré sa hodí k vášmu pickupu

Okrem toho, že sa zhoduje so špecifikáciami vášho pickupu, nezabudnite, že váš nový karavan musí mať aj ťažisko, ktoré je kompatibilné podľa meraní, ktoré ste vykonali. Aj vďaka tomu bude vaše nastavenie bezpečnejšie.

Ak je to možné, vždy je lepšie mať najprv ťažné vozidlo a potom kúpiť karavan, ako kupovať karavan bez ťažného vozidla.

Najmä pokiaľ ide o nákladné autá, miniete oveľa viac peňazí na pick-up ako na karavan!

Záverečné myšlienky

Nákladné karavany sú malý typ karavanu kompatibilný s pickupmi, ktoré majú hmotnosť medzi 1 000 a 5 000 libier. Vlastnosti, ako sú tvrdé alebo mäkké steny a výsuvy, budú určovať, koľko váži karavan, rovnako ako jeho veľkosť a vybavenie.

Ak hľadáte nový obytný automobil, dúfame, že tento článok vám povie všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste sa mohli rozhodnúť o kúpe, s ktorým budete spokojní! Kliknutím sem získate informácie o tom, koľko stojí karavan.