Koľko stojí súprava zipsu?

Vaše deti mali pred niekoľkými týždňami takú zábavu so zipsom, že vás odvtedy prosili a prosili, aby ste sa vrátili. Namiesto toho ste mali nápad priniesť zábavu so zipsom na váš dvor pomocou súpravy zipsov. Týmto spôsobom môžu vaše deti chodiť na zips celé hodiny. Koľko by vás stála súprava zipsu?

Zipline súpravy sa líšia v cene od približne 100 USD až po 1 000 USD. Keďže amatérske zipsy môžu byť nebezpečnejšie ako komerčné zipsy, chcete si vyčleniť značný rozpočet, aby ste zaistili, že vaša súprava zipsov je vyrobená z vysoko kvalitných materiálov.

Tento článok vám povie všetko, čo potrebujete vedieť o súpravách zipsov, od toho, čo dostanete za svoje peniaze, základných pokynov na montáž a či môže byť amatérska súprava zipsov bezpečná. Predtým, ako sa vaše deti pustia na domácu zipsovú šnúru, určite si budete chcieť prečítať toto!

Čo je súprava na zips a čo je súčasťou jednej?

Súpravy Zip Line 101

Zipline súpravy sú skvelým spôsobom, ako splniť tie najdivokejšie sny dieťaťa. So všetkým, čo je súčasťou súpravy, si môžete na svojom dvore vytvoriť svoj vlastný zips line.

Teraz tento „kurz“ nebude mať zipsový kábel, ktorý je takmer taký dlhý ani strmý ako to, čo vidíte na komerčných kurzoch zipsového obloženia. Väčšina domácich súprav zipsov tiež nevyžaduje, aby jazdci stúpali do rovnakých výšok, aby šli na zips, ale to je v poriadku, najmä z hľadiska bezpečnosti.

Vďaka výhodám súpravy na zips sa oplatí ich vlastniť. Kedykoľvek budú mať vaše deti chuť na zips, nemusíte zbaliť auto a ísť hodinu (alebo viac) na najbližšiu dráhu zipsu. Deti môžu len tak vyjsť na dvor a zipsovať si šnúru podľa svojich predstáv. Tiež sa nemusíte starať o plánovanie jazdy na zipline, ani už nebudete musieť riešiť žiadne dlhé rady.

Och, a spomenuli sme tú výhodu šetrenia peňazí? V ďalšej časti si povieme viac o tom, koľko zaplatíte za súpravu zips line, ale často sa zaplatia sami, ak ich vaše deti dostatočne využívajú. Môžete tiež vložiť viac peňazí, pretože nemíňate hotovosť za plyn a samotnú komerčnú jazdu na zips.

Čo je v krabici?

Keď vaša súprava zipsu dorazí k vašim dverám a vy dychtivo otvoríte krabicu, čo v nej bude? No, ťažko povedať s istotou, pretože obsah sa líši v závislosti od výrobcu, ale prinajmenšom by ste mali očakávať nasledujúce komponenty.

Vozík

Vozík je vaše „sedadlo“ pri podšívke na zips, preto by mal byť vyrobený z vysoko kvalitných materiálov, ako je puzdro z nehrdzavejúcej ocele. Odolné ložiská, ktoré sú dvojvrstvové, utesnené alebo dokonca oboje, tiež zabezpečia, že vozík bude dlho použiteľný. Guličkové ložiská môžu zabezpečiť hladšiu a rýchlejšiu jazdu, dve veci, ktoré majú deti radi.

Niektoré súpravy zipsov môžu obsahovať iba jeden vozík, ale iné môžu mať dva. Ak platíte za dvojité vozíky, musíte očakávať, že vaša súprava na zips bude celkovo drahšia.

Brzdový systém

Vaše deti si musia nejako zastaviť zips a tu príde vhod brzdový systém. Aký druh brzdového systému môže byť súčasťou vašej súpravy zipsov, závisí od výrobcu. To znamená, že bežnou možnosťou je brzdový systém bungee s 30-stopovým lankom, ktorý umožní vašim deťom ísť tak ďaleko, než ich lanko zatiahne. Keďže ide o bungee, šnúra je dostatočne pružná, takže zastavenie nie je náhle ani drsné.

Čítať  Pozemný hokej vs. lakros: Rozdiely, na ktorých záleží

Postroj

Postroje spájajú každého jazdca s lankom zipsu, takže samozrejme môžete očakávať, že budú v krabici vašej súpravy zipsu. Ak sa vaša súprava dodáva s jedným vozíkom, pravdepodobne bude mať jeden postroj, hoci výrobca môže pridať ďalšie. Väčšina postrojov bude obsahovať karabíny a šnúrky na nohy, aby sa vaše deti bezpečne usadili.

Riadidlá

To je to, čoho sa jazdec zipsu drží po celú dobu svojej jazdy. Riadidlá budú s najväčšou pravdepodobnosťou z tvrdého materiálu, ako je plast. Mohlo by to zahŕňať polstrovanie pre priľnavosť, ale keďže väčšina amatérskych jázd na zips je taká krátka, riadidlá by veľmi dobre nemuseli mať žiadne polstrovanie.

Kábel

Zips line kábel je najdôležitejšou súčasťou, pretože potrebujete robustný a bezpečný kábel, ktorý vydrží určité opotrebovanie. Pozinkovaný kov je vždy lepší ako nehrdzavejúca oceľ, pretože prvá je pevnejšia. Niektoré súpravy zipsov používajú kábel kvality pre lietadlá, čo je skutočne odolný materiál.

Napínače

Nie, nie sú to napínače ako v profi wrestlingovom ringu. Namiesto toho vám tieto napínače umožňujú nastaviť napnutie lanka zipsu tak, aby bolo voľnejšie alebo tesnejšie. Väčšina napínačov je 5/8th palcov krát 12 palcov. Pravdepodobne ich dostanete dva, jeden napínač pre každý koniec kábla.

Okrem týchto základných potrieb môže vaša súprava zipsu obsahovať aj:

  • Náprstok a niekoľko káblových svoriek, aby ste mohli kábel zipsovej šnúry ľahko odrezať a skrátiť
  • Závesy na káble na pripevnenie na stromy alebo stĺpy
  • Zastavovací blok ako sekundárna brzda

Koľko stoja súpravy zipsov?

Teraz, keď o nich viete viac, máte veľký záujem o kúpu súpravy zipsov pre deti. Predtým, ako budete pokračovať, však musíte vedieť, čo budete minúť na takúto súpravu.

Ako sme povedali v úvode, priemerná cena súpravy zips line je 100 až 1 000 dolárov. Za 100 dolárov dostanete len tie najzákladnejšie súpravy zipsov pre malé deti, ako je táto Happybuy súprava na Amazone. Dĺžka zipsu je 100 stôp a vozík je len červený plastový disk. Kábel je oceľový.

Deťom, ktoré majú päť až sedem rokov, nemusí vadiť zips na niečom takomto. Napriek tomu bude pre vaše deti jazda na zipsovej linke Happybuy trochu detinská a nudná pre ich vkus. V takom prípade by ste potrebovali vážnejšiu možnosť, ako napr Ultimate Torpedo Zip Line Kit od Backyard Ziplines.

Táto súprava stojí okolo 600 dolárov, ale má vysokokvalitný postroj, ktorý má čierne a oranžové akcenty a je určený pre dospelých. Súčasťou je aj zarážka, brzdová súprava bungee, nylonové lano, dve karabíny, jeden náprstok, tri svorky, dva popruhy na káble a dve napínače. 5/16-palcová káblová cievka sa môže predĺžiť vďaka 10 stôp kábla navyše.

Súprava, ako je zipsová línia Happybuy, je niečo, z čoho vaše deti vyrastú v priebehu niekoľkých rokov. Súprava Backyard Ziplines nie je. Hoci teda stojí šesťkrát viac, vďaka dlhej životnosti sa cena oplatí. Okrem toho, ak chcete, môžete Backyard Zipline použiť aj sami. Súprava Happybuy môže povedať, že je vhodná pre dospelých, ale neodporúčali by sme vám riskovať.

Ak máte značný rozpočet na súpravu zipsov, môžete sa pozrieť na niečo podobné Súprava Rogue Combo Zip Line od spoločnosti Treehouse Supplies. Táto súprava obsahuje zipsový kábel, ktorý je dlhý až 500 stôp, takže si môžete vytvoriť domácu skúsenosť so zipsom, ktorá je na úrovni komerčných spoločností.

Čítať  9 najlepších karavanov s poschodovými posteľami, aké sme kedy videli

Áno, celá súprava stojí viac ako 900 dolárov, ale obsahuje všetko, čo potrebujete, aby ste mohli začať. To zahŕňa 30-stopový brzdový systém bungee, dve sady riadidiel, dve karabíny, dve sady 24-stopových spojovacích prostriedkov, dva postroje, dva káblové vozíky Rogue, náprstok, káblové svorky, dve napínače a dva popruhy na káble, každý z nich majú 8 stôp. Pozinkovaný kábel v leteckej kvalite je 5/16th-palce, štandardná podšívka na zips a kábel má na jednej strane strojové slučky.

Používatelia do vzdialenosti 350 stôp môžu používať túto súpravu na zipsovú výstelku Treehouse Supplies, takže mama a otec môžu opäť ísť s deťmi na zips a vytvoriť si rodinné spomienky priamo na dvore!

Ako zostavíte súpravu Zip Line?

Koľko montáže je potrebné pri kúpe súpravy zipsov? Všetko si musíte dať dokopy, takže ak ste typ, ktorý je frustrovaný pri montáži pohovky IKEA, možno bude lepšie naplánovať si namiesto toho ďalší komerčný výlet so zipsom.

Pre tých, ktorí sú pripravení na pomerne náročný projekt, tu je to, čo potrebujete vedieť.

Kde nainštalujete zips je veľmi dôležité. Váš dvor by mal mať aspoň dva stromy, ktoré sú navzájom rovnobežné (alebo zhruba rovnobežné). Môžete mať domácu zipsovú šnúru, ak je váš dvor bez stromov, ale potom by ste si museli postaviť vlastné kotvy od začiatku pomocou kovových alebo drevených stĺpikov. Je to viac práce, viac času a viac peňazí.

Priestor medzi dvoma stromami by mal byť dostatočný, aby sa do neho zmestil zipsový kábel. Kábel môžete vždy odrezať, ak je príliš dlhý, ale uistite sa, že kábel nie je príliš krátky, pretože to je väčší problém.

Okrem vzdialenosti od seba musia byť stromy aj pevné. Ak nedokážu zvládnuť približne 3 000 libier horizontálnej sily bez ohýbania alebo prasknutia, musíte si vybrať iné miesto. Pred zostavením súpravy zipsov skontrolujte zdravie svojich stromov. Hľadáte poškodenie stromu, ako sú praskliny alebo hniloba.

Mali by ste sa tiež pozrieť na oblasť okolo stromu. Je všade okolo pevne zakorenená tráva alebo voľne nahromadený piesok či zemina? Ak je to to druhé, potom opäť nemôžete použiť strom pre váš zipline kurz. Mohlo by to vyjsť priamo zo zeme, keď vaše deti stúpajú po zipsovej šnúre!

Keď nájdete tie správne stromy, je čas začať. Jeden z dvoch stromov je vaša štartovacia kotva. Zabaľte si popruhy na káble a potom pripojte jeden z dvoch napínačov. Kábel zipsu by sa mal pripojiť k prázdnemu otvoru napínača a potom by sa mal natiahnuť ku koncovej kotve na druhom strome. Pomocou káblových svoriek môžete druhý koniec kábla upevniť na druhú napínačku.

Sú súpravy zipsov bezpečné?

Naozaj premýšľate o kúpe súpravy zipsov pre svoje deti, ale máte na mysli len jednu nepríjemnú obavu. Sú súpravy zipsov také bezpečné?

Ak si prečítate náš príspevok o štatistikách bezpečnosti zipsových šnúr, mali by ste vedieť, že zatiaľ čo zipsová podšívka nie je najnebezpečnejšou vzdušnou aktivitou, ktorú by ste mohli robiť, miera zranení sa v priebehu posledného desaťročia nepochybne začala zvyšovať.

Čítať  Najčastejším chybám, ktorým sa treba vyhnúť pri batohu/turistike

Komerčné kurzy zips line nie sú federálne regulované, takže je často na jednotlivých štátoch, aby vytvorili pravidlá o tom, kto bude linku kontrolovať a ako často. Amatérske zipsy sú ešte viac neregulované, pretože sú v súkromnom vlastníctve. Neexistuje žiadny štátny subjekt, ktorý by nariadil kontroly opotrebovania. To by bolo na majiteľovi zipsovej linky.

To robí amatérske zipsy oveľa nebezpečnejšími ako komerčné zipsy, ale s určitými výhradami. Ak si kúpite kvalitnú súpravu na zips, nemusíte sa toľko obávať o bezpečnosť. Viete, že získavate kvalitnejšie materiály, ktoré – hoci nevydržia večne – sa po niekoľkých použitiach nerozpadnú.

Musíte sa uistiť, že budete postupovať podľa pokynov na montáž veľmi pozorne, pretože čo i len jedna chyba by mohla ohroziť stabilitu súpravy zipsov. Mali by ste si zvyknúť kontrolovať kábel pred jazdou vašich detí, a to zakaždým. Keď príde deň, keď budete musieť vymeniť zipsový kábel, postarajte sa o to bezodkladne.

Aj keď si kúpite prémiovú súpravu zipsov a perfektne ju poskladáte, jazda na zipsovej šnúre môže byť riskantným zážitkom, ak je zneužitá. Poznajte hmotnostný limit pre váš zips a netlačte naň. Nijakým spôsobom nemeňte zips, aby ste sa pokúsili urobiť to rýchlejšie alebo strašidelnejšie.

Tipy na nákup súpravy zipsov

Na záver uvedieme niekoľko tipov, ktoré treba mať na pamäti, keď budete nakupovať súpravy zipsov. Sme si istí, že tieto informácie sa vám pri hľadaní budú hodiť!

Lacnejšie nie je lepšie

Za čo si zaplatíš, to aj dostaneš. To nie je taký veľký problém, keď si kúpite lacný hamburger, ale je to tak, pokiaľ ide o súpravy na zips. Lacné súpravy sú buď zle vyrobené, alebo sú určené pre mladých používateľov, ako sú deti.

Peniaze, ktoré teraz ušetríte, môžu mať za následok neskoršie návštevy lekára alebo cesty do nemocnice, pričom oboje môže stáť 10 alebo 20-násobok toho, čo ste minuli na zips a často ešte viac. Možno vynecháte každoročnú rodinnú dovolenku, aby ste utrácali kvalitnú súpravu zipsov, ale budete radi, že ste to urobili!

Vyberte si pozinkované pred nehrdzavejúcou oceľou

Ak súprava zipsov, na ktorú sa pozeráte, obsahuje kábel vyrobený z nehrdzavejúcej ocele, odporúčame vám, aby ste to prehodnotili. V iných aplikáciách je nehrdzavejúca oceľ v poriadku, ale pre zipsové káble jej chýba pevnosť v ťahu v porovnaní s galvanizovaným kovom. Oceľové lano budete musieť vymieňať znova a znova, a to sú peniaze z vášho vrecka zakaždým, keď to urobíte.

Prečítajte si recenzie

Výrobcovia sa vždy budú snažiť, aby každý produkt vyzeral fantasticky prostredníctvom obrázkov, a to platí aj pre súpravy zipsov. Uistite sa, že vykonáte náležitú starostlivosť a prečítajte si niektoré používateľské recenzie. Ak má súprava zipsov viac pozitívnych recenzií ako negatívnych, je to dobré znamenie. Ak je to naopak, vyhnite sa tejto súprave.

Záverečné myšlienky

Zipline súpravy sa predávajú za 100 až 1 000 USD. Tým, že vynaložíte viac peňazí na vašu súpravu, bude často zahŕňať galvanizované káble, vozíky s dvojitými ložiskami pre hladkú jazdu a pokročilé systémy popruhov. V súprave zipsu, ktorú ste si vybrali, sa môžete cítiť isto a vaše deti si môžu užívať svoje nové obľúbené hobby z pohodlia domova!