Koľko stojí poistenie snežných skútrov?

ste poistený? Je to často kladená otázka vodičov osobných a nákladných áut, ale čo váš snežný skúter? O poistení saní ste ani dvakrát nepremýšľali, až kým vám váš priateľ nespomenul, že na poistení dostali veľa. Koľko by ste zaplatili za poistenie snežného skútra?

Ročné náklady na poistenie snežných skútrov sa líšia v závislosti od vašich saní a úrovne krytia, ale priemer je 80 až 100 USD ročne na dolnom konci a 300 až 400 USD na vyššom konci.

Ak si poistenie snežného skútra získavate prvýkrát, odporúčame vám pokračovať v čítaní. Ďalej budeme diskutovať o spoločnostiach, ktoré ponúkajú poistenie saní, o tom, čo je súčasťou vašej poistky a čo nie, ako aj o tom, ktoré faktory ovplyvňujú cenu poistenia.

Začnime!

Ktoré spoločnosti ponúkajú poistenie snežných skútrov a aký druh krytia môžete získať?

Vašou prvou úlohou je výber poisťovateľa snežných skútrov. Nemusíte ísť tak špecializovane, ako ste si možno mysleli. Mnoho známych poisťovacích spoločností, ktoré už možno používate na ochranu svojho domova a auta, môže rozšíriť krytie aj na vaše sane.

Tu je prehľad, ktorý vám pomôže začať.

Allstate

Allstate je jedna z takýchto možností, ktorú máte. Ich poistenie zahŕňa komplexné krytie, havarijné krytie, zodpovednosť za škodu na majetku a zodpovednosť za ublíženie na zdraví. V rámci komplexného pokrytia Allstate ste chránení pred akýmkoľvek poškodením, ku ktorému dôjde na vašom snežnom skútri a ktoré nesúvisí s kolíziami. Patria sem krádeže, vandalizmus a škody spôsobené vetrom alebo záplavami.

Ich pokrytie kolízií sa spustí po kolíziách s inými snežnými skútrami, ako aj prekážkami a predmetmi. Ak musíte opraviť budovy alebo vozidlá, pretože ste spôsobili nehodu, poistenie zodpovednosti za škodu na majetku od Allstate vám môže pomôcť. Nakoniec, ich poistenie zodpovednosti za škodu na zdraví prepláca liečebné náklady, ak vaša nehoda na snežnom skútri zraní niekoho iného.

Progresívne

Už sa môžete spoľahnúť Progresívne na poistenie bytu alebo nájomcu, poistenie domácnosti, poistenie auta a dokonca aj poistenie lode. Váš snežný skúter je tiež v bezpečí s Progressive. Môžete získať 3 000 dolárov na vylepšenia snežných skútrov, ktoré nie sú nainštalované vo výrobe v rámci ich poistného plánu.

Súčasťou vášho poistenia s Progressive je aj finančná pomoc s úhradou zdravotnej starostlivosti v prípade nehody, ako aj havarijné a komplexné krytie. Pred incidentmi spôsobenými počasím, divou zverou alebo vandalizmom ste krytí. Nepoistené zranenia motoristov a škody na majetku od Progressive vás ochránia, ak máte nehodu s niekým, kto nemá žiadne poistenie.

Celoštátne

s Celoštátne poistenie snežných skútrov, získate aj nepoistené krytie motoristov. Ich komplexný plán chráni aj pred nehodami spôsobenými zvieratami, počasím, krádežou a/alebo vandalizmom. Prostredníctvom Nationwide môžete získať aj poistenie zodpovednosti, ochranu pred kolíziou až do výšky 2 000 USD, poistenie zodpovednosti za škodu na zdraví a poistenie zodpovednosti za škodu na majetku.

  Ako dlho vydrží strecha RV? (Tabuľka rôznych štýlov striech)

Ich plán podpory OEM je doplnkom, ktorý vám dáva pokoj, ak váš snežný skúter potrebuje opravu. Doplnok Nationwide zaisťuje, že vaše sane budú opravené iba pomocou originálnych dielov výrobcu alebo dielov, ktoré majú primeranú trhovú hodnotu.

Geico

Ak už máte Geico poistenie, potom má zmysel spojiť ich poistenie snežných skútrov. Ich pokrytie je podľa ich webovej stránky celoročné. V prípade potreby môžete dokonca zvýšiť limity svojej zodpovednosti.

Takéto pokrytie, ktoré získate od Geico, zahŕňa pokrytie kolízií, pokrytie prepravných prívesov, pokrytie doplnkového príslušenstva a dielov, pokrytie ťahaného prívesu a pokrytie bezpečnostného oblečenia. Obmedzujú ľudí vo Washingtone, DC, Texase, Severnej Karolíne a na Havaji, aby získali poistenie snežných skútrov, takže ak žijete v jednom z týchto štátov, budete potrebovať inú možnosť.

Zabezpečenie

Pobočka poisťovne Allstate Zabezpečenie je ďalšou voľbou pre poistenie snežných skútrov. Ponúkajú pokrytie práce a odťahu, pokrytie zdravotných platieb, komplexné pokrytie kolízií (s odpočítateľnou sumou viac ako 1 000 USD), pokrytie zodpovednosti za škodu a poškodenie majetku.

Predovšetkým finančná skupina

Hoci nemajú okamžité rozpoznanie mena, Predovšetkým finančná skupina je stále životaschopnou voľbou pre všetky vaše potreby poistenia snežných skútrov. V rámci programu Foremost máte veľa ochrany, vrátane iného ako krytia proti kolízii pre vandalizmus, poškodenie povodňami, krádež a požiar. Krytie v prípade kolízie, krytie zodpovednosti a krytie zdravotných platieb sú štandardné.

S pokrytím prívesu môžete chrániť príves na snežný skúter v hodnote 7 500 USD. Pokrytie voliteľného vybavenia je pre vaše doplnky, ako sú napríklad ťahané sane až do výšky 500 USD. Pokrytie bezpečnostného oblečenia sa rozširuje na 1 500 dolárov za poškodenie oblečenia na výstroji, ako sú okuliare a prilby.

Markel špecialita

Ak stále uvažujete nad svojimi možnosťami, zvážte Markel špecialita tiež. Ponúkajú veľa možností spoluúčasti na ich komplexnom poistení snežných skútrov v rozmedzí od 500 do 2 000 USD. Pokrytie kolízie je odpočítateľné v rovnakej cenovej kategórii.

Ak hľadáte pokrytie príslušenstva, máte ho, s balíkmi dostupnými za 500 USD na nižšej úrovni a 30 000 USD za odolnú ochranu.

Agentúra pre poistenie saní

Tiež sme sa chceli porozprávať Agentúra pre poistenie saní, spoločnosť známa najmä poistením snežných skútrov. Môžete si vybrať z troch druhov poistenia, havarijného krytia, komplexného krytia alebo poistenia zodpovednosti za škodu. Poistenie zodpovednosti poskytuje spoluúčasť 100 000 USD za zodpovednosť za škodu na majetku, 500 000 USD spoluúčasti za nehody a 250 000 USD spoluúčasti za ublíženie na zdraví.

Koľko zaplatíte za poistenie snežných skútrov?

Ak sa rozhodnete, že jeden z týchto poskytovateľov poistenia snežných skútrov je pre vás ten pravý, koľko zaplatíte?

  Odporúčania dĺžky zlaňovacieho lana, ktoré potrebujete vedieť

Mnoho faktorov určuje vaše mesačné poplatky, takže sa budeme držať len priemerov. Väčšina majiteľov snežných skútrov platí za poistenie 180 dolárov ročne. Ak si to spočítate, je to približne 15 dolárov každý mesiac. Allstate hovorí, že ich poistenie začína na 13 dolároch mesačne, ak navštívite ich webovú stránku podľa vyššie uvedeného odkazu. To je približne v súlade s priemernou cenou.

Samozrejme, že priemer nie je nevyhnutne to, čo by ste mohli zaplatiť. Niektoré poistenie snežných skútrov je drahšie, medzi 300 a 500 USD ročne. Prečo ten obrovský cenový rozdiel? Ako sme povedali, vaše náklady na poistenie budú závisieť od mnohých faktorov, ako sú napríklad nasledujúce.

Poistný plán

Ak chcete okrem svojho komplexného plánu aj poistenie príslušenstva a poistenie prívesu, zaplatíte za to. Ak chcete ušetriť peniaze, môžete požiadať o minimálne požadované krytie, ale uvedomte si, že získate najmenšiu ochranu. Širšie balíky poistenia pokryjú viac, ale aj vaša mesačná splátka bude vyššia.

Odpočítateľné položky

Vyššie spoluúčasti zvyčajne znižujú vaše náklady na poistenie, ale ak potrebujete zaplatiť spoluúčasť, vaša poisťovňa bude očakávať peniaze skôr ako neskôr. Uistite sa, že akákoľvek odpočítateľná položka, s ktorou súhlasíte, je v rámci vášho cenového rozpätia.

Typ snežného skútra, ktorý riadite

Je váš snežný skúter použitý model, ktorý má niekoľko rokov? Sú to úplne nové sane od známej značky? Nový snežný skúter vás bude na konci dňa stáť viac, ale záleží na tom. Veľmi staré použité snežné skútre môžu byť tiež nákladnejšie na poistenie kvôli ich poruchovému potenciálu.

Koľko máte skúseností

Ste úplne nový v jazde na snežnom skútri? Zakaždým, keď na saniach narazíte do kopca, máte vyššiu zodpovednosť kvôli svojej neskúsenosti. Vaše poistenie teda môže byť vyššie ako poistenie vášho priateľa, ktorý má tri roky skúseností so sánkovaním.

Kolko mas rokov

Keďže vek a skúsenosti idú často ruka v ruke, váš nižší vek môže pracovať proti vám, pokiaľ ide o získanie lacného poistenia snežných skútrov.

Koľko nárokov máte

Vždy je dobré snažiť sa zo všetkých síl vyhnúť nehodám na snežných skútroch, nielen kvôli sebe a svojmu zdraviu, ale aj kvôli zdraviu kohokoľvek iného, ​​koho stretnete na svojich saniach. Navyše, história nehôd vás robí rizikovejším pri poistení, a to sa odráža vo vyšších mesačných nákladoch na poistenie.

Nie ste celkom spokojní s cenovou ponukou poistenia z dôvodu kombinácie vyššie uvedených faktorov? Dobrou správou je, že poistenie môžete kedykoľvek znížiť. Mnohé z poisťovní, o ktorých sme hovorili v prvej časti, ponúkajú zľavy, ako aj iné spôsoby, ako ušetriť peniaze.

Môžete sa napríklad zaregistrovať a absolvovať kurz bezpečnosti na snežných skútroch. Môžete tiež znížiť svoje náklady na poistenie zlúčením, ako sme už spomenuli, ako je poistenie motocyklov a snežných skútrov, poistenie domácnosti a snežných skútrov alebo viacero snežných skútrov poistených v rámci toho istého plánu.

  Ako skladovať elektrinu z generátora pre vašu kabínu

Je poistenie snežných skútrov povinné?

Samotný snežný skúter nie je lacný, často stojí niekoľko tisíc dolárov, keď sa kúpi nový. Udržiavanie vašich saní v prevádzkovom stave z roka na rok prostredníctvom údržby môže stáť 200 až 600 USD ročne. Inými slovami, váš snežný skúter už vysáva veľa vašich peňazí. Naozaj potrebujete platiť za poistenie nad rámec všetkého ostatného?

Ak žijete v jednom z niekoľkých štátov v USA, potom áno. V Južnej Dakote, Severnej Dakote, New Yorku, Vermonte a Pensylvánii je poistenie snežných skútrov povinné, nie voliteľné. Aj keď nevoláte domov ani jednému z týchto piatich štátov, poistenie snežných skútrov je oveľa lepší nápad ako nie.

Predstavte si tento scenár: jedného dňa jazdíte na saniach a staráte sa o svoje veci, keď vám niekto zozadu vrazí do snežného skútra. Oni nemajú poistenie a ty tiež nie. Kto zaplatí náklady na opravu vášho snežného skútra? To by si bol ty. Ak ste nárazom nárazu spôsobili na saniach akúkoľvek škodu na majetku, museli by ste za to zaplatiť tiež.

Oh, a ak si zranený? Účty za lekársku starostlivosť sú tiež úplne na vás a tieto účty môžu byť dosť nákladné.

Tu je pre vás ďalší scenár. Zaparkovali ste snežný skúter, aby ste sa mohli zahryznúť do jedla s priateľmi a zahriať sa. Keď sa o hodinu alebo dve vrátite späť na miesto, kde ste zaparkovali sane, je to preč. Niekto to musel ukradnúť.

Môžete zavolať políciu, ale ak to policajti nedokážu vypátrať, je to tak. Váš snežný skúter je navždy preč. Aspoň s poistením snežného skútra by ste mohli potenciálne získať nejaké peniaze na náklady na nové sane.

Potom uvidíte, aké cenné je poistenie snežných skútrov. Je to ako záchranná sieť, ktorú, dúfajme, nebudete musieť použiť. Ak sa však niekedy musíte spoľahnúť na svoje poistenie, budete radi, že ho máte.

Záverečné myšlienky

Poistenie snežného skútra je voliteľné, pokiaľ nežijete v New Yorku, Severnej Dakote, Južnej Dakote, Vermonte alebo Pensylvánii. Napriek tomu mnohé z hlavných poistných značiek, ktoré už pravdepodobne používate na ochranu svojho auta a domova, ponúkajú ochranu aj na saniach.

Poistenie na snežnom skútri vás môže stáť v priemere okolo 180 USD ročne alebo približne 15 USD mesačne. Za toľko, koľko by ste mohli minúť na obed vonku, môžete ochrániť svoj snežný skúter, seba a ostatných sánkarov, ak dôjde k najhoršiemu. Stojí to za to!