Koľko stojí parasail?

Náš článok o práci kapitána parasail vás inšpiroval k tomu, aby ste sa vydali touto kariérou. Či už sa snažíte založiť vlastnú parasailingovú spoločnosť alebo sa pripojiť k niekomu inému, potrebujete parasailingovú loď. Koľko miniete na jednu z týchto lodí?

Parasailingové člny môžu stáť viac ako 50 000 až 90 000 USD, pretože sú to špeciálne plavidlá. Zvyčajne sú tiež prispôsobené tak, aby obsahovali jedinečné farby a logá pre parasailingovú spoločnosť. Aby ste ušetrili peniaze, možno si budete môcť kúpiť použitý parasail čln.

V tomto článku sa budeme podrobnejšie zaoberať nákladmi na nové a použité parasailové člny a predstavíme niektoré modely parasailových člnov, ktoré by ste mohli zvážiť. Dokonca vám prezradíme, ako sa starať o svoju padákovú loď, aby ste ju mohli v nadchádzajúcich rokoch využívať ako zdroj peňazí!

Koľko stojí nová parasailová loď? A čo použitý?

Nový cenový rozsah parasailových člnov

Ak by ste si chceli zajtra kúpiť rekreačnú loď, môžete nakupovať online alebo navštíviť desiatky obchodov s člnmi vo vašom okolí. Inak tomu nie je ani v prípade parasailových člnov. Tieto lode sa považujú za špeciálne lode, ako sme povedali v úvode, pretože to nie je vaše každodenné plavidlo. Ak by ste navštívili 200 obchodov s člnmi, stavili by sme sa, že len málo z nich bude mať k dispozícii parasailingové člny.

Namiesto toho, ak chcete dostať do rúk parasailingovú loď, musíte nájsť výrobcu, ktorý ju vyrába. O niektorých z týchto výrobcov si povieme viac o niečo neskôr. Potom si musíte loď objednať na mieru. Väčšina parasail člnov je maľovaná a inak prispôsobená pre parasailingovú spoločnosť. Môžete napríklad umiestniť názov alebo logo vašej spoločnosti cez bok lode. To je dobré pre branding.

Vďaka možnostiam prispôsobenia stoja nové parasail člny okolo 50 000 až 90 000 USD. Niektoré lode môžu byť o niečo lacnejšie, napríklad 30 000 až 60 000 dolárov, ale všetko závisí od veľkosti lode, použitých materiálov a od toho, či je vaša parasailová loď bežná alebo vlastná.

Áno, je to dosť veľa na to, aby ste utratili za loď, ale môžete sa utešiť tým, že za peniaze, ktoré teraz vložíte, sa vám ich neskôr vráti, ak bude vaša parasailingová spoločnosť dostatočne úspešná.

Cenové rozpätie použitého Parasail Boat

Povedzme, že chcete začať podnikať s parasail od nuly, ale momentálne nemáte presne 50 000 dolárov na investovanie. Určite nemáte 90 000 dolárov. Možno je váš rozpočet viac okolo 35 000 dolárov. Môžete ešte dostať svoje ruky na padákový čln?

Áno, ale bude to použité. Koľko vás to vráti? Našli sme zoznam cien použitých parasail člnov, ktoré by vám mali poskytnúť lepšiu predstavu.

 • 2018 Enma Hanna v dobrom stave s motorom Yanmar 315 pri 700 pracovných hodinách a pohonom Bravo 2: 83 147 dolárov
 • 2019 CBB Ocean I vo veľmi dobrom stave s motorom Iveco 400PS pri 350 pracovných hodinách a pohonom Hamilton Jet: 98 812 dolárov
 • 2017 Tansal v dobrom stave s motorom Iveco 400 PS pri 1 200 pracovných hodinách a pohonom Alarmin Jet: 74 711 dolárov
 • 2017 Merc Merc28 v dobrom stave s motorom Iveco 400 PS pri 1 300 pracovných hodinách a pohonom Konig Jet: 71 096 dolárov
 • 2017 Merc Merc24 v dobrom stave s motorom Volvo Penta 300PS pri 1 500 pracovných hodinách a pohonom Bravo 2: 55 431 dolárov
 • 2017 CBB X Pro v dobrom stave s motorom Man 400PS pri 860 pracovných hodinách a pohonom Hamilton Jet: 91 582 dolárov
 • 2017 CBB Benjamino v dobrom stave s motorom Yanmar 315PS pri 1 400 pracovných hodinách a pohonom Bravo 2: 59 648 dolárov
Čítať  7 vynikajúcich saní na rybolov na ľade

Majte na pamäti, že tieto ceny sú za relatívne nové parasail lode. Rovnako ako pri iných ojazdených člnoch a dokonca aj ojazdených autách, čím novšie vozidlo, tým drahšie býva. Ak by ste našli ojazdenú parasail loď zo začiatku 2010-tych rokov, ktorá nemala tisíce pracovných hodín na motore a bola v dobrom stave, bola by pravdepodobne ešte lacnejšia.

Aké sú niektoré príklady parasailových člnov?

Mená vo svete parasailingových lodí sú pre vás úplne nové. Aby sme vám pomohli dozvedieť sa viac a inšpirovať pri rozhodovaní o kúpe, keď príde čas, tu je prehľad štyroch parasailových člnov a ich výrobcov.

Parasailingová loď Moggaro 1000

Spoločnosť Moggaro Aluminium Yachts bola založená v roku 2003 v Španielsku. Je to lodenica a výrobca lodí, ktorý sa špecializuje na hliníkové plavidlá. Lode, ktoré Moggaro vyrába, zahŕňajú pracovné člny, parasailingové člny, turistické osobné člny, stíhačky, pontónové domy, pontónové člny, rekreačné člny, potápačské člny, prúdové člny a ďalšie.

ich Parasailingová loď 1000 bol jedným z prvých hliníkových parasailingových člnov na trhu. Tento čln na mieru je vyrobený z odolného námorníckeho hliníka pre ľahký a efektívny profil. Jeho interiér obsahuje Porexpan s vysokou hustotou, vďaka ktorému sa loď nepotopí. Neodporúčame to osobne testovať!

Palivová nádrž pojme približne 119 galónov. Dieselový vnútorný motor Yanmar, ktorý dokáže dosiahnuť výkon 440 HP pri 3 300 otáčkach za minútu, poháňa túto mohutnú malú parasailingovú loď. Jeho lúč je dlhý 9,2 stôp a trup 28,87 stôp.

Parasailingová loď Badilli Revival

Turecký výrobca lodí Badilli vyrába Parasailingová loď Revival. Všetky lode sú vyrábané v ich výrobnom závode v Antalyi, ktorého súčasťou je aj ich showroom. Môžete tam ochutnať športové rybárske vybavenie Badilli, vybavenie na vodný rybolov, príslušenstvo a ich pôsobivú škálu člnov zo sklenených vlákien, vrátane motorových člnov a parasailingových člnov.

Revival je elegantné plavidlo s kvalitnými spojlermi, bočnými oknami, zatieneným ochranným rámom a štruktúrou karosérie s hlbokým dnom v tvare V. Badilli hovorí, že Revival možno použiť ako párty loď a dokonca aj ako potápačskú loď, ak sa rozhodnete skončiť s parasailingom.

Badilliho parasailingový čln má kapacitu vody 26,42 galónov a kapacitu paliva 52,84 galónov. Cestovná rýchlosť Revivalu je 25 uzlov a jeho maximálna rýchlosť je 45 uzlov. Trup lode je dlhý 11,32 stôp a jeho celková dĺžka je 35,43 stôp.

Mercan Yachting Parasailing 36

Tvorcovia za Parasailing 36 sú Mercan Yachting, ďalšia turecká značka parasailingových lodí, ktorá vyrába plavidlá zo sklenených vlákien. Parasailing 36 je podľa Mercana obľúbený pre svoju „silu a stabilitu na mori“, čo z neho robí solídnu voľbu pre vašu prvú parasailingovú loď.

Čítať  Bude môj trollingový motor fungovať v slanej vode?

S priestorom pre 13 osôb má Parasailing 36 maximálny výkon motora 500 koní. Jeho kapacita paliva je 97,74 galónov a dĺžka lúča je 10,66 stôp. Celková dĺžka lode je 35,60 stôp, vďaka čomu je Parasailing 36 úhľadná loď, ktorá je stále prekvapivo veľká.

Parasailing 36 je vybavený množstvom štandardného vybavenia. Dostanete všetko podstatné, čo by ste očakávali, ako je klaksón, kompas, stožiar, poklop v motorovom priestore (s pribaleným tlmičom), samovysúvací systém a svetlá v strojovni. Súčasťou nákupu sú aj dve automatické odvodňovacie čerpadlá, prenosný hasiaci prístroj, servisná batéria, mraziaci box a odnímateľné čalúnenie pre cestujúcich. Vaše vlastné čalúnenie sedadiel prilby nie je odnímateľné.

V celom Parasailing 36 nájdete veľa úložného priestoru, ako napríklad vyhradenú úložnú platformu, ako aj viac úložného priestoru pod kokpitom a pod sedadlami spolujazdcov. Množstvo dielov z nehrdzavejúcej ocele, vrátane oka luku, štvorstupňového plaveckého rebríka, valčeka na otváranie padáku, zábradlia na otváranie valca padáku, zarážok a kotevného sklzu.

Štandardnú výbavu završuje integrovaný ovládací panel, navigačné svetlá, akrylátové čelné sklo, zábradlie v kokpite a zábradlia na predných sedadlách.

K Parasailing 36 môžete tiež pridať nasledujúce vybavenie, pravdepodobne za príplatok:

 • Grafika nálepky trupu
 • Stan pre sedaciu jednotku
 • Ochranný oblúk z nehrdzavejúcej ocele
 • Stan pre ochranný oblúk
 • Navijakový systém
 • Núdzové zastavenie navijaka
 • Zvukový systém s jedným subwooferom, jedným zosilňovačom a štyrmi reproduktormi
 • Palubný stôl
 • Vešiak na záchrannú vestu z nehrdzavejúcej ocele
 • Bow thruster
 • Antifoulingový náter

CBB Skysurfer

Posledná parasailingová loď, o ktorej chceme hovoriť, je CBB Skysurfer. CBB sme spomenuli v našom zozname cien ojazdených padákových lodí. Ich názov je skratka pre Commercial Boat Building.

CBB predáva nové a použité člny, ako aj prívesy a navijaky. Ich mottom je „inovácia za dobrodružstvom“. Skysurfer má geometrický vzhľad, ktorý určite otočí hlavu a pritiahne biznis pre vašu parasailingovú spoločnosť. Je vyrobený z kompozitných materiálov s 52,83-litrovou palivovou nádržou a motorom s výkonom 330 až 450 HP. Jeho šírka je 10,65 stôp a dĺžka 35,43 stôp.

Mali by ste si kúpiť nový alebo použitý padákový čln?

Teraz prichádza tá ťažšia časť, rozhodnúť sa, či by ste si mali zaobstarať novú padákovú loď alebo ju použiť.

Aby sme vám pomohli pri rozhodovaní, odporúčame vám najskôr vytvoriť rozpočet. Ak začínate s vlastným podnikaním v oblasti parasailingu, budete potrebovať podstatne viac kapitálu, ako keby ste boli súčasťou už existujúcej parasailovej spoločnosti, ale musíte si kúpiť vlastnú loď.

Použité parasailingové lode nie sú vždy o toľko lacnejšie ako nové, ale to veľmi závisí od predajcu, veku lode, jej hodnoty a stavu. Mali sme problém nájsť použité parasailingové lode na výskumné účely mimo webovej stránky CBB. Sú tam vonku, ale vystopovať jedného môže byť časovo náročný proces. Ak zajtra potrebujete parasailing, možno budete mať smolu.

Exkluzivita parasailingových lodí, dokonca aj použitých, ospravedlňuje ceny, ktoré môže predajca stanoviť. Predajca bude menej ochotný ustúpiť z ceny, pretože hej, je to buď kúpiť ich loď, alebo ísť so žiadnou. Ak ste naozaj dobrí v zjednávaní, možno sa vám podarí znížiť náklady tak trochu. Z väčšej časti by však cena, ktorú vidíte za použitú parasailingovú loď, mala byť taká, akú očakávate, že zaplatíte.

Čítať  Ako sa obliekať na vonkajší pozemný hokej: Sprievodca od hlavy po päty

Najväčšou nevýhodou kúpy použitej parasail lode v porovnaní s novou je, že bude mať na sebe pečiatku niekoho iného. Pôvodný majiteľ pravdepodobne upravil loď pre svoje obchodné potreby, takže môže stále obsahovať nápisy a logá parasailingovej spoločnosti, ktorú nevlastníte alebo pre ktorú nepracujete.

Áno, logá môžete vždy zoškrabať alebo pretrieť farbou, ale je to náročná práca, ktorá môže byť aj nákladná.

Tipy na údržbu na predĺženie životnosti vášho parasailového člna

Keďže ste na svojej parasailingovej lodi minuli pekný cent, chcete ju vydržať ešte dlho. Tu je niekoľko tipov na údržbu, ktoré vám to umožnia.

Udržujte svoj čln čistý

Hoci vaša parasailová loď neprejde zo dňa na deň príliš ďaleko, stále môžete najazdiť veľa kilometrov, najmä ak máte nabitý plán parasailingu. Na konci každého dňa alebo aspoň na konci každého týždňa si nájdite čas na prečistenie lode zhora nadol. Počas kúpania skontrolujte, či nie sú škrabance, škrabance alebo známky poškodenia. Okamžite ich opravte.

Používajte suché skladovanie

Keďže vaša parasail boat ide zajtra späť do vody, môže mať zmysel nechať loď vo vode cez noc, však? To však nemusí byť vždy ten najlepší nápad.

Sklolaminát a slaná voda sú kompatibilné, ale čo kovové komponenty, dokonca aj tie z nehrdzavejúcej ocele? Pokiaľ nie sú vopred ošetrené, môžu tieto časti hrdzavieť alebo korodovať pri dostatočnom vystavení slanej vode. Dokonca aj predbežné úpravy môžu časom a používaním vyblednúť.

Vždy je dobré vytiahnuť čln z vody a nechať diely vyschnúť. Aj keď to nie je každý deň, ale len niekoľkokrát týždenne, bude to mať vplyv na životnosť vašej padákovej lode.

Prepláchnite motor

Slaná voda a kovové časti sa k sebe nehodia, ako sme povedali, a to isté platí o slanej vode a vašom motore. Nánosy soli a kryštály sa môžu dostať do motora a narušiť jeho vnútorné fungovanie. Cestu k motoru si môže nájsť aj piesok a iné nečistoty, nič z toho jeho výkonu nepomôže. Prepláchnutím motora sladkou vodou odstránite všetky upchávky a odpadky, takže motor bude mrnčať ako šťastná mačka.

Ako často by ste mali preplachovať motor? V ideálnom prípade po každom použití člna, ale to môže byť nereálne. Opäť odporúčame robiť to aspoň raz týždenne.

Záverečné myšlienky

Parasailové člny môžu stáť 50 000 až 90 000 USD, pričom použité ceny nie sú o veľa nižšie. Tieto lode sú drahšie kvôli tomu, ako je každá parasail loď často postavená od nuly a navrhnutá na mieru s ohľadom na vašu firmu.

Keď nájdete ten správny padákový čln pre vás, nezabudnite postupovať podľa našich tipov na údržbu. Veľa šťastia!