Koľko stojí licencia na rybolov v Kalifornii?

Každý štát má nastavenú inú cenu a štandard pre rybárske licencie. Bol som zvedavý, koľko by stála licencia na rybolov v Kalifornii, tak som si urobil prieskum a tu je to, čo som pre vás našiel.

Koľko teda stojí rybárska licencia v Kalifornii? Licencie na rybolov sa líšia v cene v závislosti od veku, miesta. Kalifornské ministerstvo pre ryby a divokú zver neprijíma hotovosť ako spôsob platby pri zakúpení rybárskej licencie akéhokoľvek druhu. Ponúkajú však online stránku, kde si môžete zakúpiť licencie, kartičky a overenia.

Keďže Kalifornia má toľko premenných, ktoré ovplyvňujú cenu jednej rybárskej licencie, bolo trochu komplikovanejšie odpovedať jednou vetou. Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli o nákladoch na každú licenciu na rybolov, aké sú rozdiely medzi jednotlivými licenciami na rybolov a kde môžete nájsť miesto na zakúpenie licencie na rybolov v Kalifornii.

Náklady na licencie na rybolov

Ročné licencie cena
Rezidentný preukaz na športový rybolov 49,94 dolárov
Povolenie na športový rybolov bez trvalého pobytu 134,74 dolárov
Licencia na rybolov so zníženým poplatkom 7,47 dolárov
Krátkodobé licencie cena
Jednodňová licencia na športový rybolov (rezident alebo nerezident) 16,20 dolárov
Dvojdňová licencia na športový rybolov (rezident alebo nerezident) 25,10 dolárov
Desaťdňová licencia na športový rybolov bez trvalého pobytu 49,94 dolárov
Validácie cena
Overenie vylepšenia oceánov 5,66 dolárov
Overenie druhej tyče 15,69 dolárov
Výkazy cena
Líši sa podľa lokality a druhu 6,74 – 23,76 USD
Duplicitné poplatky cena
Licencia na športový rybolov (ročná) 10,80 dolárov
Overenie druhej tyče 3,24 dolárov
Výkaz o rybolove jeseterov (iba predajné kancelárie CDFW) 15,45 dolárov
Doživotné licencie na športový rybolov cena
Vek 9 rokov alebo mladší 550,25 dolárov
Vek 10 až 39 rokov 899,25 dolárov
Vek 40 až 61 rokov 810,25 dolárov
Vek 62 rokov alebo starší 550,25 dolárov
Dodatočné celoživotné rybárske privilégiá (zahŕňa: overenie druhej udice, overenie vylepšenia oceánu, kartu North Coast Salmon Report Card a Steelhead Report Card) 372,25 dolárov

Poďakovanie za obsah: https://www.wildlife.ca.gov/Licensing/Fishing

Spolu so základným poplatkom je zahrnutý 5% poplatok za manipuláciu s licenčným agentom a 3% nenávratný poplatok za žiadosť.

Ročné licencie sa musia obnovovať k prvému januáru každého roka.

  Sú Side-by-Sides Street legálne v Texase?

Ak sa chystáte zúčastniť komerčného rybolovu, existuje celý ďalší zoznam poplatkov, ktoré sa vzťahujú na licencie, registrácie a pečiatky potrebné na komerčný rybolov.

Tento zoznam nájdete na Kalifornské ministerstvo rýb a voľne žijúcich živočíchov webovej stránky.

Kalifornia ponúka niekoľko možností pre rybárske licencie a hlásenia, ktoré pomáhajú štátu a miestnemu rybolovu sledovať miestne populácie rýb. Tieto informácie im pomôžu udržať prirodzené úrovne pre každý druh.

Jedna z možností licencie na rybolov v Kalifornii, ktorú som našiel pri svojom výskume, je pre mňa jedinečná. Doživotná rybárska licencia vám ponúka možnosť zakúpiť si jednu rybársku licenciu bez toho, aby ste ju museli každoročne obnovovať. Dokonca ponúkajú doživotný poplatok za rybolov.

Ak ste sa rozhodli stať sa vášnivým rybárom na celý život, kúpa doživotnej rybárskej licencie a privilégií vám môže z dlhodobého hľadiska ušetriť veľa peňazí.

Kde si môžete kúpiť rybársky lístok

Nájsť niekde, kde si kúpiť licenciu, môže byť často tou najťažšou časťou v snahe začať s rybolovom (viem, že som s týmto problémom niekoľkokrát bojoval v mojom rodnom meste).

však Kalifornia má asi 20 miest v celom štáte, kde si môžete kúpiť rybársku licenciu.

Keďže sa každý deň otvárajú nové podniky, som si istý, že dnes existuje ešte viac ako 20 miest, kde môžete nájsť a kúpiť svoj rybársky lístok.

V skutočnosti Kalifornia navrhla webovú stránku, ktorá vám má pomôcť nájsť najbližšie oddelenie pre ryby a voľne žijúce zvieratá!

Pozrite si to tu!

Niektoré kalifornské rybárske licencie je možné zakúpiť len v určitom type predajne Fish and Wildlife.

Takže predtým, ako si kúpite rybársku licenciu, uistite sa, že ste vykonali online prieskum, aby ste to presne vedeli ktoré výstup, ktorý by ste mali hľadať.

Nechceli by ste cestovať až do predajne, len aby ste zistili, že ste šli do nesprávneho!

Pre tých, ktorí nechcú ísť autom až do predajne Department of Fish and Wildlife, je tu možnosť nákupu online. Uistite sa, že dať stránky pohľad!

Kalifornské rybárske predpisy

Predtým, ako sa vydáte na svoje kalifornské rybárske dobrodružstvo, nezabudnite si pozrieť štátne rybárske predpisy! Tieto sú kategorizované do 3 rôznych podsekcií a každú časť trochu vysvetlím.

  Ako dlho vydržia hokejky na pozemný hokej?

Metódy rybolovu a obmedzenia výstroja

Táto časť podrobne popisuje každý kus vybavenia, ktoré sa používa počas rybolovu.

Počnúc predpismi o háčikoch:

Pri rybolove v štáte Kalifornia je legálne chytať rybu buď na jeden prút a vlasec, alebo na jeden vlasec.

Každá z týchto šnúr nesmie mať viac ako tri háčiky, alebo ak sa rozhodnete použiť návnady, tri návnady (každá návnada môže mať sama tri háčiky). Ak chcete použiť druhý prút, existuje overenie druhého prúta, ktoré si môžete zakúpiť a ktoré vám umožní použiť druhý prút okrem obmedzených oblastí.

Nepokúšajte sa „chytiť“ rybu. Jediná legálna oblasť na pokus o ulovenie ryby je v ústach. Nabodnutie ryby do akejkoľvek inej časti tela ryby je kvalifikované ako zaseknutie a je zakázané.

„Je nezákonné zabíjať alebo držať v držbe akúkoľvek rybu, ktorá si dobrovoľne nevzala návnadu alebo umelú návnadu do tlamy.

Kalifornská regulácia

Zaujímavým nariadením, ktoré Kalifornia obsahuje vo svojej časti o metódach rybolovu, je, že „je nezákonné zabíjať alebo držať v držbe akúkoľvek rybu, ktorá si dobrovoľne nevzala návnadu alebo umelú návnadu do úst“.

Zdá sa, že toto nariadenie podporuje nariadenie proti zaseknutiu, ale vyvoláva otázku, ako ryba nedobrovoľne vezme návnadu?

V dodatočných pravidlách nie je povolené používanie gaffov vo vnútrozemských vodách a považujú sa za nelegálne vybavenie. Uistite sa, že sa pri rybolove držíte správneho vybavenia a dodržiavate všetky zákony a nariadenia stanovené pre miesto, kde lovíte.

Nezabudnite si skontrolovať limity vreciek pre vodnú plochu, kde lovíte, pretože každá má iný limit vrecúšok pre jednotlivé druhy.

Ak ste zvedaví na akékoľvek iné nariadenia o výstroji alebo metóde, prečítajte si príručku pravidiel na nižšie uvedenom odkaze.

Poďakovanie za obsah: http://www.eregulations.com/california/fishing/freshwater/fishing-methods-gear-restrictions/

Hodiny rybolovu

Keďže rybolov sa odohráva okolo vodnej plochy a všetci vieme, že to prináša ďalšie riziká, ktoré sa bežne počas dňa nevyskytujú. Mnohé štáty majú nariadenia týkajúce sa denného času, kedy sa môže vykonávať rybolov (alebo akákoľvek vodná aktivita).

Kalifornia umožňuje chytať všetky ryby buď v noci alebo cez deň, s 9 veľmi špecifickými výnimkami. Skontrolujte značky okolo vody, ktorú plánujete loviť. Niekde v blízkosti prístupového bodu by mali byť vyvesené predpisy pre túto vodnú plochu.

  Kokanee vs Cutthroat: Aký je rozdiel?

Ak vás stále zaujíma, aké sú výnimky, nájdete ich tu: obmedzenia hodín rybolovu.

V prípade, že vás zaujíma, čo sa v zmysle zákona kvalifikuje ako „deň“, Kalifornia definuje deň ako deň, ktorý začína hodinu pred východom slnka a končí hodinu po západe slnka. Čokoľvek po alebo pred začiatkom dňa sa kvalifikuje v noci.

Predpisy o návnadách

Pri rybolove v Kalifornii sú prijateľnými typmi návnad bezstavovce, mäkkýše, kôrovce, obojživelníky (okrem mlokov), rybie ikry a akékoľvek iné spracované alebo upravené potraviny. Všetky sú v poriadku, pokiaľ boli získané legálnym spôsobom.

Nie je však zakázané používať žiadne druhy v žiadnej z vyššie uvedených kategórií, ktoré sú považované za ohrozené, ohrozené alebo plne chránené.

Ďalším zaujímavým faktom týkajúcim sa predpisov o používaní návnad je, že nie je legálne držať živého pstruha v nádobe, a to z akéhokoľvek dôvodu.

Ďalšie špeciálne predpisy si prečítajte v príručke!

Predpisy podľa oblasti

Ak listujete v príručke predpisov a stále si nie ste istí, či ste našli všetky predpisy a pravidlá pre oblasť, v ktorej lovíte, Kalifornské ministerstvo pre ryby a voľne žijúce živočíchy zverejňuje aktualizovanú mapu predpisov podľa oblastí.

Táto webová stránka je dokonalým nástrojom na to, aby ste sa uistili, že poznáte všetky nariadenia a pravidlá, ktoré vám pomôžu zažiť zábavný a zákonný rybársky výlet.

Určite si to pozrite: https://map.dfg.ca.gov/sportfishingregs/

Súvisiace otázky

Na koho sa vzťahuje rybársky lístok so zníženým poplatkom? Kalifornská licencia na rybolov so zníženým poplatkom sa vzťahuje na zdravotne postihnutých veteránov, zotavujúcich sa členov služby a starších občanov s nízkymi príjmami.

Ak sa však považujete za domorodého Američana s nízkymi príjmami alebo máte poruchu mobility, ako je slepota alebo vývojové postihnutie, za licenciu sa neplatí žiadny poplatok (aj keď ju musíte získať).

Prečo sú licencie na rybolov v Kalifornii také drahé? Náklady na licencie na rybolov v mnohých štátoch pomáhajú financovať liaheň rýb, ako aj úsilie štátov o ochranu vody a pôdy.

Z týchto dôvodov Kalifornia účtuje o niečo vyššie poplatky ako niektoré iné štáty, aby pomohla financovať liahne a snahy o ochranu. V skutočnosti má Kalifornia najdrahšiu rybársku licenciu na celoštátnej úrovni.