Koľko stoja modulárne zrubové domy?

Modulárne zruby sú tým typom zrubov, ktoré si práve teraz predstavujete vo svojej hlave. Sú také, aké sú na obálkach obrázkových kníh o Jeremiášovi Johnsonovi a také, aké sú na logu zrubového javorového sirupu. Sú malebné, obľúbené a prekvapivo dosť lacné.

Koľko teda stoja modulárne zrubové domy? Súprava na stavbu modulárneho zrubu môže stáť kdekoľvek od 14 000 do 30 000 USD. Súpravy sú súpravy, ktoré vám spoločnosť doručí so všetkými nástrojmi a drevom, ktoré potrebujete na stavbu celej kabíny. Tieto náklady nezahŕňajú nábytok, umývadlá alebo skrinky. Modulárne domy stoja o 10 % až 20 % menej ako tradičné domy, len 50 dolárov za štvorcový meter.

Takže teraz je dôležité rozhodnúť, či s týmito novými informáciami niečo urobíte alebo nie. Ale ako všetci vieme, cena niečoho nie je jediným faktorom, ktorý musíte brať do úvahy pri kúpe čohokoľvek.

Je potrebné posúdiť náklady a prínosy týkajúce sa hmotnosti a kvality. Musíte sa uistiť, že ste v správnej oblasti a že máte správny postoj, aby takéto veci fungovali.

Čo definuje modulárnu kabínu?

Modulárny dom je dom, ktorý nie je postavený na mieste. Tie bývajú menšie, pretože pri ich stavbe je menej miesta ako zvyčajne.

Musia byť tiež extrémne pevné, aby prežili prepravu autom na miesto, kde nakoniec zostanú. Pri výstavbe nie sú vôbec vystavené poveternostným vplyvom, preto sú celkovo kvalitnejšie hneď na začiatku.

Modulárne domy sú menšie a lacnejšie ako tradičné domy alebo chatky. Hlavným rozdielom je umiestnenie staveniska.

Pretože modulárne domy sú postavené na inom mieste, ako sú nakoniec postavené, s výstavbou domu sú spojené náklady na dopravu. Väčšina spoločností zahŕňa náklady na dopravu s počiatočnými nákladmi.

Modulárny zrub je chata so zrejmými, definovanými kmeňmi. V chatkách, ako sú rustikálne alebo poľovnícke chatky, sú vyrobené z plochého upraveného dreva. Ale v modulárnych zruboch môžete vidieť veľké guľatiny používané na stavbu stien kabíny.

  11 perfektných miest na sánkovanie v blízkosti Baltimoru

Tieto polená sú tiež ošetrené. Na stavbu chaty musíte použiť upravené drevo, ak chcete, aby vydržala dlhšie ako len ten rok alebo sezónu. Ošetrené drevo vydrží dlhšie na živloch a počas nepriaznivého počasia.

Ošetrené drevo tiež zaisťuje, že budete mať menej problémov s hlodavcami a inými škodcami, ktorí by sa mohli chcieť zavŕtať do vašich drevených stien. To, čo vidíte ako domáci termit, vidíte len ako jedlo.

Modulárne zruby majú zvyčajne aj verandu. Toto nie je funkcia mimo toho, že by bola príťažlivá, ale zistíte, že väčšina modulárnych zrubov ich má.

Predpokladám, že je príjemné sedieť počas letných večerov na verande, hrať na harmonike a jesť broskyne. Alebo možno to bolo len niečo, čo som videl niekde vo filme.

Modulárne zruby, ako väčšina zrubov, majú zvyčajne len jedno poschodie. Zmyslom zrubu je zjednodušiť a vrátiť sa k základom. Nemusíte stavať zrubové sídlo.

Avšak vďaka modernému pokroku v technológii a konštrukcii je teraz možné postaviť dvoj alebo dokonca trojposchodový modulárny zrub.

Výhody a nevýhody modulárneho zrubového domu

Mnoho ľudí sa rozhodlo ísť cestou „modulárneho domu“, pretože je to oveľa lacnejšie ako mať tradičný dom postavený na mieste. Existuje ďalší, lacnejší spôsob, ako stavať domy a poznáte ich ako obytné prívesy.

Vyrábané obytné prívesy sú lacné, ale majú oveľa nižšiu kvalitu ako modulárne domy.

Vyrobené domy sú dokonca lacnejšie ako modulárne domy. Sú šialene cenovo dostupné, no fungujú naozaj len pre malú rodinu. Moji bratranci (všetci šiesti) žili desať rokov so svojimi rodičmi v dvojitej šírke a len pri pohľade na tú vec som sa cítil klaustrofóbne.

Tieto domy sú tiež obmedzené iba na jeden poschodie a nemusia spĺňať rovnaké kódy, ktorým sa musia prispôsobiť iné domy. To znamená, že ich steny sú tenšie a konštrukcia je celkovo chatrnejšia.

  Kohútie chvosty na vodných skútroch a vodných skútroch (Čo to je a prečo to tam je)

Ak žijete v priemyselnom dome, pripravte sa na chladné zimy a strašné veterné búrky.

Vyrobené domy sú tiež vždy len prenajaté, čo znamená, že ich nikdy nemôžete vlastniť. Každý chce mať svoj vlastný domov, dáva mu to pocit zodpovednosti a dospelosti.

Sú tiež náchylné na znehodnotenie. Je ťažké ich pridať a nikdy si ich nemôžete skutočne prispôsobiť alebo vylepšiť tak, aby vyhovovali vašim potrebám, alebo jednoducho vylepšiť, kedykoľvek sa vám zachce.

Modulárne domy, hoci sú drahšie, sú z dlhodobého hľadiska hodnotnejšie. Môžete si ich prispôsobovať, dopĺňať, vylepšovať a robiť naozaj čokoľvek, čo chcete.

Keďže banky s nimi zaobchádzajú ako so skutočným domom, môžete si ho prenajať iným, dať na hypotéku a predať ho, ako chcete. Je váš a je to skutočný dom.

Modulárne domy sú tiež kvalitnejšie. Sú postavené mimo počasia, takže počas výstavby zostávajú v dobrom stave. Zvyčajne sú hotové do šiestich mesiacov od začatia výstavby.

Na kamióne sa dajú prepraviť takmer kamkoľvek. Majú základy a hrubšie steny, takže máte zaručený pohodlnejší obytný priestor s dlhšou životnosťou.

Napriek všetkým výhodám modulárneho domu existujú aj určité nevýhody. Vopred budete musieť za svoj dom zaplatiť viac, ako by ste zaplatili, keby ste len uložili zálohu na tradične vybudovaný dom s konzervatívnou veľkosťou.

Budete musieť zaplatiť za celý šebang naraz, hneď na začiatku. To bude až 30,00 $ z vrecka, v hotovosti, a to je trochu stresujúce.

Napriek tomu, že v tejto chvíli prídete o veľa naraz, nebudete musieť platiť za veľa iného po celý zvyšok času, keď vlastníte chatu.

Populárne oblasti pre modulárne kabíny

Chatky sa najčastejšie nachádzajú na miestach s horami. To by vám malo byť jasné. Už ste niekedy videli chatku uprostred arkansaského močiara? Najpopulárnejšími miestami sú väčšinou západ a sever Spojených štátov.

  Sprievodca, ako môže beh zmeniť vaše telo

Ak dokážete ukázať na miesto na mape, kde boli horskí muži, ukážete aj na miesto, kde nájdete veľa chatiek.

Chatky, o ktorých si väčšina ľudí myslí, že sú hlboko v lesoch alebo vysoko na horskom svahu, boli s najväčšou pravdepodobnosťou postavené na mieste. Je ťažké dostať celý dom na útes len pomocou žeriavu.

Modulárne chatky sa nachádzajú v menej hustých zalesnených oblastiach alebo na poľnohospodárskej pôde. Colorado, Idaho, Wyoming, Montana, Utah, Pensylvánia, či New York je len zopár štátov, v ktorých nájdete množstvo kajút.

Pretože modulárne kabíny sa musia prepravovať obrovským nákladným autom, budete potrebovať miesto, kde bude dostatok miesta, aby sa jeden mohol otočiť.

Navyše budete potrebovať žeriav, takže aj na to budete potrebovať dostatočne veľký priestor

Aj keď väčšina ľudí rada stavia chatky, aby si mohla nájsť miesto, kde môžu byť sami v lese, chatky často nájdete aj v obývaných oblastiach. Chatky sú nielen funkčné, ale aj krásne a príťažlivé na bývanie.

Miesta so stredne veľkou populáciou majú často najlepšie ceny na kúpu pozemkov, na ktorých môžete stavať alebo na ktoré môžete dopraviť modulárny dom.

Súvisiace otázky

Koľko stojí poľovnícka chata? Poľovnícka chata je malá chatka s holou kosťou, takže je lacnejšia ako modulárny dom. V priemere bude poľovnícka chata stáť asi 20 000 dolárov.

Ktoré spoločnosti predávajú stavebnice zrubov? Existuje množstvo spoločností, ktoré poskytujú službu, kde vám postavia a dodajú modulárny zrub prispôsobený vašim potrebám. Existujú aj služby, ktoré vám pošlú stavebnicu, ktorú si môžete sami postaviť.

Battle Creek Log Homes, Southland Log Homes a Riverwood Cabins sú všetky spoločnosti, ktoré sú všeobecne známe ako vynikajúce zdroje zrubových súprav.