Koľko solárnych panelov potrebuje vaša kabína: Kompletný sprievodca

Keď staviate kabínu mimo siete alebo do nej pridávate elektrinu, solárna energia bude pravdepodobne niečo, o čom budete uvažovať.

Páči sa mi solárna energia ako možnosť pre elektrickú energiu v kabíne mimo siete. Je to čisté. Nepotrebujem doťahovať palivo. A zostať mimo siete je nielen oslobodzujúce, ale z hľadiska nákladov a praktickosti je to často nevyhnutnosť. Potom však vyvstáva otázka, koľko solárnych panelov vlastne potrebujete na napájanie vašej kabíny? Odpoveď očividne nie je jedna veľkosť pre všetkých. Tento článok vám však má poskytnúť nástroje, ktoré potrebujete na to, aby ste zistili, aký veľký solárny systém potrebujete pre svoju kabínu.

Zistite, koľko energie denne spotrebujete

Predtým, ako zistíme, koľko solárnych panelov potrebujete, musíme zistiť, koľko energie skutočne spotrebujete vo svojej kabíne.

Najlepším spôsobom, ako to urobiť, by bolo spočítať všetky priemerné spotreby elektrických zariadení a spotrebičov vo vašej kabíne. Spotrebiče by mali v návode na obsluhu a často aj niekde na štítku uvádzať, koľko energie v priemere spotrebujú. Ak číslo, ktoré uvádzajú, je ročná kWh, vydeľte to 365, aby ste dostali dennú spotrebu v kWh. Ak je číslo len vo wattoch, vynásobte toto číslo počtom hodín denne, kedy sa používa, a potom ho vydeľte 1 000, aby ste dostali počet kWh za deň.

Napríklad 400 wattový spotrebič, ktorý beží nepretržite, spotrebuje 400 wattov krát 24 hodín vydelený 1 000, čo je 9,6 kWh za deň. Mnohé spotrebiče sa používajú len príležitostne, napríklad hriankovač. Na to sa dá zvyknúť 30 minút denne. Hriankovač s výkonom 500 wattov teda spotrebuje 500 wattov krát 0,5 hodiny delené 1 000, čo je 0,25 kWh za deň.

Koľko žiaroviek je vo vašej kabíne? Aký je ich výstup? 60-wattová žiarovka spotrebuje 60 wattov. Vynásobte 60 watty krát počet žiaroviek, aby ste získali celkový príkon pre všetky svetlá vo vašej kabíne. Teraz to vynásobte približným počtom hodín denne, počas ktorých svieti každé svetlo. Vydeľte 1 000 a voila! Máte kWh za deň.

Takže opäť, ak máte v kabíne 20 žiaroviek a každá z nich svieti v priemere len 3 hodiny denne, potom vaše svetlá spotrebujú 3,6 kWh za deň. Ak sú to LED diódy, potom pravdepodobne používajú viac ako 8 wattov, takže nahradením týchto 20 žiaroviek LED diódami spotrebujete na osvetlenie len asi 0,5 kWh za deň.

  Musíte si zaregistrovať kanoe?

Môžete vidieť, že sčítanie všetkých elektrických zariadení vo vašej kabíne môže chvíľu trvať. Mali by ste počítať s kuchynskými spotrebičmi, osvetlením, pecou, ​​ak ju máte, klimatizáciou, ak ju máte, počítačom, televízorom, telefónmi a tabletmi, ktoré nabíjate, dokonca aj vysávačom. To môže byť únavné. Niektoré z týchto položiek sú však malé, takže pomyslite na to, čo môžete, a pridajte niečo navyše, aby ste boli v bezpečí.

Jednoduchšia možnosť je nájsť iný dom alebo chatu, ktorá má podobnú veľkosť a má podobné spotrebiče a využitie a zistiť, koľko energie spotrebujú. Ak sú v sieti, ich účet za elektrinu im to povie. Môžete dokonca použiť svoj dom na porovnanie. Ak váš primárny dom spotrebuje 1 000 kWh za mesiac, potom váš dom s menšími spotrebičmi, menej svetlami a bez klimatizácie môže spotrebovať iba 400 kWh za mesiac. Takéto prirovnanie vás dostane do gule.

Pre vašu informáciu, priemerný dom v USA spotrebuje približne 900 kWh za mesiac, ale môže sa pohybovať od 200 do 2 000 alebo viac. 900 kWh za mesiac sa rovná približne 30 kWh za deň.

Zvážte, ako dlho zostanete v chate

Teraz, keď máme dobrú predstavu o tom, koľko energie použijeme, keď sme v kabíne, musíme sa zamyslieť nad tým, ako dlho tam vo všeobecnosti zostaneme. Ak používate kabínu v priemere 2 dni v týždni, potom nepotrebujete toľko solárnej kapacity, ako keby ste ju používali 6 dní v týždni. Teda za predpokladu, že máte dostatočné úložisko energie. Takže teraz musíme zistiť, koľko energie sa spotrebuje, kým tam nebudeme.

Je možné, že niektoré veci budete chcieť spustiť, kým ste preč. Možno chodíte na chatu týždenne a radi skladujete nejaké jedlo v chladničke. Možno by ste chceli nechať pec zapnutú pri nízkej teplote, aby ste zabránili zamrznutiu vodovodného potrubia. Nech je to čokoľvek, musíme zistiť, koľko energie spotrebujeme, keď tam nie sme.

Prejdite rovnakým procesom, ktorý sme načrtli vyššie. Spočítajte využitie pre všetky veci, ktoré chcete mať v prevádzke, keď ste preč.

Teraz spočítajme spotrebu energie za týždeň. Ak sme tam 2 dni a 5 preč, spotrebujeme 2-násobok našej spotreby počas pobytu v chatke plus 5-násobok spotreby, keď sme preč. To nám dáva týždennú spotrebu energie.

Napríklad, ak používame 20 kWh za deň, keď sme tam, a 5 kWh za deň, keď sme preč, berieme (20 x 2) + (5 x 5) = 40 + 25 = 65 kWh za týždeň. No, to je v priemere niečo pod 10 za deň. Takže pokiaľ mám dostatok batériového úložiska na to, aby som tam strávil 2 dni v týždni (40 kWh), potom môžem skutočne nainštalovať systém, ktorý vydá viac ako 10 kWh za deň.

  Kohútie chvosty na vodných skútroch a vodných skútroch (Čo to je a prečo to tam je)

Pridajte tlmivý roztok

Teraz, keď máte aspoň predstavu o tom, koľko energie pravdepodobne používate, pridajte nejaký buffer.

Nechcete sa dostať do situácie, keď budete mať menej energie, ako potrebujete. Ak ste na solárnom systéme, slnko prestane svietiť a vaše batérie sa vybijú, potom sa vaše elektrické spotrebiče a zariadenia jednoducho vypnú. Výpadok prúdu!

Väčšina ľudí vám povie, aby ste pridali 25% vyrovnávaciu pamäť k čomukoľvek, čo ste vypočítali. To nie je zlý nápad. Ak je teda spotreba, ktorú sme vypočítali za týždeň, 65 kWh, vezmeme 65 x 1,25 = 81,25. To je 11,6 kWh za deň, ktoré musíme zabezpečiť od nášho systému, aby sa nám nikdy nevybila energia, keď sme v kabíne.

Zvážte skladovanie energie

Teraz si povedzme o ukladaní energie. Najmä v tejto časti budete chcieť kontaktovať miestnu spoločnosť zaoberajúcu sa solárnou energiou. Ak vám to vyhovuje, môžete ušetriť veľa peňazí inštaláciou vlastných panelov a batérií, ale budete potrebovať pomoc pri správnom nastavení batérie pre vašu kabínu.

Ide o to, že ak máte dostatok energie na to, aby ste prežili svoj normálny pobyt v kabíne, vystačíte si s menším počtom solárnych panelov. Skladovanie však nie je lacné. A možno zistíte, že je lepšie mať viac panelov a menej batérií.

Ak môžete uložiť 40 kWh energie a nikdy nepoužívate kabínu dlhšie ako 2 dni, potom by ste mali byť v poriadku s panelmi, ktoré generujú približne 10 kWh za deň. Ale ak nemáte toľko úložného priestoru, potom budete potrebovať dostatok panelov, aby ste udržali krok s vašimi 20 kWh za deň po celú dobu, keď tam budete. Opäť platí, že tieto čísla slúžia len ako príklad. Vaše skutočné potreby budú závisieť od vašej kabíny.

Vypočítajte si potrebu solárnych panelov

Solárne panely majú zvyčajne výkon 150 až 370 wattov. A tento výstup sa môže veľmi líšiť podľa veľkosti a typu panelu. Navyše, to je výkon, ktorý môžete očakávať na priamom slnečnom svetle. Ak teda chcete zistiť, koľko môže každý panel vygenerovať za deň, budete musieť vziať do úvahy niekoľko faktorov.

  1. Kde je vaša chata. Niektoré oblasti sveta dostávajú viac priameho slnečného svetla ako iné. The Dátové centrum obnoviteľných zdrojov má niekoľko skutočne dobrých máp a informácií, ktoré vám pomôžu zistiť, koľko hodín maximálneho slnečného svetla môžete vo vašej lokalite očakávať.
  2. Ako zatienená je vaša kabína. Ak ste v zalesnenej oblasti, pravdepodobne dostanete menej hodín maximálneho slnečného žiarenia, ako uvádzajú.
  3. Uhol vašej strechy (alebo kdekoľvek sú vaše panely namontované). Ak nemáte pekné ihrisko na južnej strane vašej kabíny, nebudete mať toľko hodín priameho slnečného žiarenia.
  Môžu zruby prežiť tornádo?

Ak zistíte, že budete mať asi 4 hodiny priameho slnečného žiarenia a používate 250 wattové panely, potom jeden panel vygeneruje približne 4 x 250 = 1 000 watthodín alebo 1 kWh za deň. Ak teda potrebujete 10 kWh za deň, potom potrebujete 10 panelov.

Optimalizujte svoje panely počas denného svetla

Existuje spôsob, ako znížiť počet potrebných panelov.

Keď ste vo svojej kabíne, môžete optimalizovať panely pre maximálne priame slnečné svetlo.

Ak ich namontujete na strechu vašej kabíny, budú smerovať tam, kam smerujú, a nedostanú na ne maximum slnečného svetla. Ale ak môžete zmeniť ich uhol počas dňa, potom môžete získať viac hodín priameho slnečného žiarenia.

Montážou našich panelov v dvoch osiach sme schopní ich počas dňa nastavovať do rôznych uhlov, aby sme naše panely lepšie využívali. To nemusí byť niečo, o čo by ste sa chceli starať, keď budete relaxovať v kabíne. Ale môže to byť jednoduchý spôsob, ako ušetriť na nákladoch na solárne panely a umožniť vám vyžmýkať trochu viac energie zo systému, ktorý máte. Ušetrite peniaze tým, že budete veľký!

Jedným zo spôsobov, ako trochu znížiť náklady, je použitie väčších panelov. Vo všeobecnosti môžete získať viac wattov za dolár, ak idete s väčšími panelmi. Takže získanie panela s vyšším výkonom 375 wattov bude stáť viac ako panel s výkonom 250 wattov, ale náklady na jeden watt budú nižšie. To vám v konečnom dôsledku umožní použiť menej panelov a v procese ušetriť nejaké ťažko zarobené peniaze.