Koľko snehu potrebujete na stavbu snehuliaka?

Ako sa dalo očakávať, odpoveď na otázku „Koľko snehu potrebujete na postavenie snehuliaka?“ je – to závisí od toho, aký veľký chcete, aby bol váš snehuliak. To však nie je obzvlášť užitočné. Preto, v snahe poskytnúť svetu užitočné rady pri stavaní snehuliakov, sa pohrúžime a poskytneme konkrétnejšie a užitočné informácie.

Koľko snehu potrebujete na postavenie snehuliaka? Ak chcete postaviť snehuliaka, ktorý je vysoký približne šesť stôp a je vyrobený z troch gúľ s menšou veľkosťou, budete potrebovať približne 19 kubických stôp snehu.

Stavať snehuliaka, ktorý hneď nespadne ani sa neroztopí, je však oveľa viac.

Počasie pri stavbe snehuliaka

Najprv musíte počkať na ideálne počasie na stavanie snehuliakov. Alebo aby som bol presnejší, počasie, keď sneží, musí byť tak akurát A počasie musí byť na mieste, keď staviate.

Ak sneží, keď je teplota vzduchu okolo 32 stupňov Fahrenheita, sneh by mal mať tú správnu konzistenciu na stavbu snehuliaka.

Ideálny sneh na stavbu snehuliaka

Vidíte, do určitej miery nie je pri stavaní snehuliaka dôležité to, koľko snehu máte, ale typ snehu, ktorý používate.

Existuje prekvapivá škála typov snehu a nie všetky sú vhodné na stavbu snehuliakov.

Vedci rozdeľujú sneh do piatich kategórií. Do ktorej kategórie sneh patrí, závisí od množstva „voľnej vody“ vo vzťahu k ľadovým kryštálom.

 • Suchý sneh má 0% vody
 • Vlhký sneh obsahuje menej ako 3 % vody
 • Mokrý sneh obsahuje 3 až 8 % vody
 • Veľmi mokrý sneh obsahuje 8 % až 15 % vody
 • Kaša obsahuje viac ako 15 % vody

Voda, v ktorej sú ľadové kryštály zavesené, pôsobí ako lepidlo a drží ich pohromade. Ak sa pokúsite vytvoriť snehovú guľu a rozpadne sa vám v ruke, sneh je príliš suchý, pretože nie je dostatok vody, aby kryštály držali pohromade.

Na druhej strane, ak je sneh príliš mokrý, nebude držať svoj tvar, čo spôsobí, že sa váš snehuliak postupne premení na snehovú guľu.

Najlepší sneh na stavbu snehuliaka

Najlepší sneh na stavbu snehuliaka je mokrý sneh. Nie také suché, aby to nedržalo dobre pohromade a nie také mokré, aby to nedržalo tvar.

  Dokážete vyrobiť snehuliaka v ľadovom snehu?

Ak chcete otestovať materiál na stavbu snehuliaka, vezmite veľkú hrsť snehu a stlačte ju, aby ste vytvorili guľu. Teraz to hoďte niekomu.

Ak sa snehová guľa pri lete vzduchom rozpadne a zanechá za sebou prašnú bielu stopu, sneh je príliš suchý. Na druhej strane, ak snehová guľa zasiahne váš cieľ a nerozpadne sa, je pravdepodobne príliš mokrá.

Ak však vaša snehová guľa zasiahne váš cieľ a rozpadne sa, gratulujeme, máte dokonalého snehuliaka na stavbu snehu.

Pro-Tip

Ak chcete ruku pri stavaní snehuliaka, nehádžte snehovú guľu na osobu, od ktorej chcete pomoc.

Back To The Weather

Za predpokladu, že máte sneh, ktorý napadol, keď teplota vzduchu bola okolo 32 stupňov, a z tejto teploty nenastali žiadne divoké výkyvy, ste všetci v poriadku.

Ak sa však oteplí, môžete zistiť, že sneh sa začal mierne topiť a obsah vody sa zvýšil, takže nie je vhodný na stavbu snehuliakov.

Najlepší spôsob, ako postaviť snehuliaka

Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako postaviť snehuliaka. Niektorí ľudia sa rozhodnú natlačiť sneh do obrovskej hromady a potom ho vytvarovať do tvaru snehuliaka.

Iní zrolujú veľkú starú snehovú guľu a potom ju pohladia snehom, aby vytvorili telo snehuliaka. Potom je tu myšlienková škola typu „zrolujte valec a postavte sa“.

Žiadny z nich nie je správny spôsob, ako postaviť snehuliaka!

Najlepší spôsob, ako postaviť snehuliaka, je metóda troch gúľ.

Metóda trojguľového snehuliaka

Môžete postaviť vysoký, relatívne stabilný s čo najmenším množstvom snehu, ak ho postavíte pomocou hromady troch obrovských snehových gúľ.

Vaše pomery by mali byť 3:2:1, pričom spodná guľa by mala mať priemer tri stopy. To vám poskytne širokú a stabilnú základňu pre vášho snehuliaka.

Ak chcete vytvoriť základňu pre snehuliaka, začnite snehovou guľou. Potom položte snehovú guľu na zem a začnite sa kotúľať. Váľajte sneh v rôznych smeroch, aby ste si udržali tvar gule, a keď budete mať správnu veľkosť, umiestnite loptu na miesto, kde bude váš snehuliak žiť.

  Najlepšie vnútorné aktivity pre zlé počasie na chate

Ďalej vytvorte ďalšiu guľu. Táto druhá guľa by mala mať priemer asi dve stopy. Keď vytvoríte obrovskú snehovú guľu číslo dva, položte ju na svoj prvý výtvor. Akonáhle budete mať túto druhú guľu na mieste, pribaľte ďalší sneh okolo miesta, kde sa dve loptičky dotýkajú.

Nakoniec, vaša tretia loptička by mala byť naprieč jednou nohou. Táto guľa sedí na vrchu a stane sa hlavou vášho snehuliaka.

Ovládajte veľkosť svojich sfér

Ak sú vaše gule príliš veľké, kryštály snehu sa ťažko zlepia. Táto nestabilita v kombinácii s hmotnosťou snehu môže mať za následok skôr ohavnú kopu snehu ako rozprávkového snehuliaka.

Ploché topy

Je tiež dobré vytvoriť rovnú plochu na hornej a spodnej strane vašich gúľ. Vďaka týmto plochým povrchom bude váš snehuliak stabilnejší, ako keby ste na seba naskladali úplne okrúhle snehové gule.

Teraz Ozdobte

Môžete sa držať tradičného klobúka a šálu, mrkvy na nos a pár tyčiniek na ruky, ale kde je to zábava?

Zvážte:

 • Oči: Maľované kamienky sú dobré pre oči a pre svojrázny nádych môžete pridať okuliare.
 • Alternatívy vlnených klobúkov: Nemusíte sa obmedzovať na nudnú starú bambulovú čiapku. Čo tak baseballová čiapka pre moderný nádych alebo klobúk proti slnku pre ironický nádych.
 • Vlasy: Môžete úplne vynechať klobúk a dať svojmu snehuliakovi vlasy. Vhodné vlasové prípravky zahŕňajú; priadza, čističe fajok spletené náramky z dúhového stavu alebo nevarené cestoviny rezance.
 • Ostatné dekorácie: Zvážte, či dodáte svojmu snehuliakovi skutočnú osobnosť pridaním príslušenstva, ktoré odráža vaše záujmy. Výstroj na ľadový hokej, či iné športové vybavenie, drevená lyžica a kuchárska čiapka, štetec a paleta, možností je neúrekom.

Ďalšie tipy na stavbu snehuliaka

Existuje niekoľko ďalších vecí, ktoré by ste mali vedieť predtým, ako začnete stavať impozantného snehuliaka.

Vyberte si povrch opatrne

Ak staviate snehuliaka po ľahšom posypaní snehu, dôležitý je povrch, na ktorý ste sa rozhodli stavať.

 • Kde je to možné, postavte svojho snehuliaka na rovný trávnatý povrch.
 • Tmavé povrchy absorbujú teplo, dokonca aj v snehu, takže ak postavíte snehuliaka na asfaltovú príjazdovú cestu, rýchlejšie sa roztopí.
  Ako navrhnúť pri parasailingu – nestratiť prsteň!

Chráňte svojho snehuliaka pred vetrom

Vietor neohlodá len telo vášho snehuliaka. Ak je vietor dostatočne silný, môže dokonca pretlačiť vášho snehuliaka.

Aby ste sa vyhli skorému zániku vášho nového skvelého kamaráta, stavajte na úpätí kopca alebo v ochrannom tieni vášho domova.

Ak však staviate na verejnom priestranstve a vytvárate svojho snehuliaka na úpätí kopca, určite si dávajte pozor na ostatných používateľov kopca. Nechcete, aby do vás vrazil sánkovač.

Minimalizujte vystavenie snehuliaka slnku

Ak je to možné, postavte snehuliaka na tienisté miesto alebo miesto s minimálnym slnečným žiarením. To pomôže vášmu snehuliakovi vydržať. Aby si váš snehuliak udržal svoje veselé smajlíky dlhšie, vytvorte jeho tvár na strane snehuliaka, ktorá bude obrátená preč od slnka.

Zostaňte v bezpečí

A v neposlednom rade, keď staviate snehuliaka, buďte v bezpečí. Teple sa zabaľte a noste rukavice, ktoré neabsorbujú vlhkosť zo snehu. Ak si namočíte oblečenie, choďte dovnútra a prezlečte sa skôr, ako vám bude príliš zima, a ak vám začne byť nepríjemne zima, urobte si prestávku. Oh, a nehrabte sa v žiadnych snehových brehoch, ani si nevytvárajte žiadne snehové jaskyne, aby ste sa v nich schovali.

Chcete najlepšieho snehuliaka z bloku?

Práve ste strávili hodiny vytváraním dokonalého snehuliaka. Teraz musí prísť čas dať mu alebo jej nejakú osobnosť prostredníctvom dekorácií. Iste, mohli by ste sa prehrabať vo svojom dome a pozrieť sa, čo tam je, alebo si dokonca kúpiť sadu na zdobenie snehuliaka, ale chcete ísť proti srsti. Aké skvelé doplnky pre snehuliakov sa vám môžu dostať pod ruku?

Snehuliak kalkulačka

Ak sa chcete naozaj vyblázniť pri výrobe dokonalého snehuliaka, potom je toto nástroj pre vás! Pomocou Fibonacciho sekvencie Anna Szczepanek, Ph.D. vytvoril Snehuliak kalkulačka pomôže vám povedať, ako dlho váš snehuliak vydrží podľa množstva snehu, veľkosti snehových gúľ a či. Pozrite si to, je to úžasné!