Koľko rokov musíte mať, aby ste mohli kempovať? [Answer Here]

Kempovanie je zábavná aktivita pre ľudí všetkých vekových kategórií. Predpokladajme, že od malička učíte dieťa milovať prírodu, zvieratá a starať sa o prírodu. Dáte im väčšiu šancu vyrásť v osvietených, šťastných ľudí, ktorí sa budú vždy cítiť v spojení so svetom a jeho krásami. Majte však na pamäti, že mladí ľudia nesmú ísť kempovať sami – aspoň nie do 18 rokov!

Ale namiesto toho, aby som sa zameral na negatívne stránky toho, že ako dieťa nemôžete kempovať sám, chcem vám povedať viac o všetkých zábavných kempingových aktivitách, ktoré môžete robiť so svojou rodinou alebo priateľmi.

Ak sa chcete dozvedieť viac o kempingu a jeho alternatívnych možnostiach pre mladých ľudí, zotrvajte počas trvania tohto sprievodcu.

Viac…

kempovanie s deťmi

Môžete ísť kempovať bez rodičov?

Môžete ísť kempovať aj bez rodičov, ale má to háčik – musíte mať viac ako 18 rokov. Pokiaľ máte plnoletý vek, môžete ísť kamkoľvek chcete.

Mladí ľudia nesmú kempovať sami, pretože ich rodičia sú za nich zodpovední, kým nedovŕšia 18 rokov. Ak by sa deťom niečo stalo, budú za to zodpovední rodičia.

Ak chcete ísť do kempingov alebo národných parkov sám, musíte byť plnoletý. Potom môžete robiť, čo chcete, kdekoľvek chcete. Napriek tomu majte na pamäti, že musíte postupovať podľa pokynov konkrétneho kempingu, ktorý plánujete navštíviť. V opačnom prípade riskujete, že vás z kempingu vyhodia.

Toto sú len niektoré veci, ktoré by ste si mali pamätať, keď plánujete výlet do kempingu. Dohľad alebo schválenie dospelého môže byť povinné, ale nie vždy. Uistite sa teda, že ste si skontrolovali pravidlá pre vašu krajinu a kemp, ktorý chcete navštíviť.

Koľko rokov by ste mali mať, aby ste mohli ísť kempovať bez rodičov (sám)?

Pri kempovaní budete potrebovať dohľad dospelej osoby do veku 18 rokov. Toto je pravidlo vo väčšine krajín, ale niektoré krajiny môžu mať iný zákonný vek. Preto je najlepšie skontrolovať zákonný vek pre krajinu, ktorú máte záujem navštíviť, alebo v ktorej žijete.

Keď budeš plnoletý, môžeš začať kempovať sám. Potom môžete navštíviť akýkoľvek kemping, ktorý sa vám páči. Ste považovaný za dospelého a dokážete sa o seba postarať bez toho, aby ste sa vystavili nebezpečenstvu. Napriek tomu musíte byť opatrní, aby ste neohrozili svoju bezpečnosť alebo bezpečnosť vašej skupiny.

Čítať  Sú bundy Patagonia teplé? [Temperature Ratings Included]

Ak sa počas kempovania chystáte na túru, potrebujete dobrú obuv a vybavenie. Potom potrebujete stan a jedlo a vodu. Tiež sa musíte vedieť zahriať a ako sa chrániť pred divou zverou. Ich prirodzeným biotopom je príroda a lokalita, ktorú navštívite, takže musíte byť úctivý a obozretný pri napádaní ich priestoru.

Ak budete mať na pamäti všetky tieto veci, čaká vás dobrodružstvo na celý život. Užite si krásy divočiny a ak máte viac ako 18 rokov, čas strávený mimo rodičov.

Kempovanie do 18 rokov

Kempovanie pre menej ako 18 rokov?

Ak chceš kempovať a máš ešte menej ako 18 rokov, budeš sa musieť uchýliť k kempovaniu s rodičmi alebo iným dozorom. To môže byť tiež zábava, najmä ak sa vaši rodičia alebo dospelí dozorcovia venujú kempovaniu a turistike. V divočine, národných lesoch alebo dokonca v miestnom parku sa s takouto kempingovou skupinou zabavíte!

Ďalšou možnosťou, ktorú treba zvážiť, je ísť do kempingu, ktorý umožňuje maloletým deťom a tínedžerom zostať bez rodičov. S najväčšou pravdepodobnosťou budete potrebovať písomný súhlas svojich rodičov, aby ste tam mohli ísť, pričom možno budete musieť byť aj súčasťou kempingovej alebo skautskej skupiny. S takýmito skupinami budete môcť stanovať tak často ako každý víkend.

Tieto typy stránok často ponúkajú iné typy dohľadu. Budú tam napríklad táboroví poradcovia a riaditelia táborov. Postarajú sa o to, aby ste mali všetko, čo potrebujete, a aby ste boli chránení.

Čo by ste mali vedieť pred kempovaním

Bez ohľadu na to, kedy a kam idete kempovať, musíte vedieť niekoľko vecí. Tieto veci sú pre vašu cestu kľúčové a môžu ju spôsobiť alebo zlomiť. Okrem skutočnosti, že musíte byť plnoletí, sú to aj veci, na ktoré si musíte dávať pozor. Poďme sa teda pozrieť, čo by malo byť súčasťou každej prípravy na kemping, počnúc samotným plánovaním!

Urobte si nejaké plánovanie pred cestou

Pri plánovaní výletu do kempu je potrebné urobiť istú dávku príprav a plánovania. Najprv si musíte premyslieť kemp, ktorý chcete navštíviť. Väčšina táborov vyžaduje, aby ste si urobili výlet, takže si musíte naplánovať spôsob dopravy.

Čítať  Je spanie v hojdacej sieti zlé pre váš chrbát?

Potom musíte skontrolovať, či potrebujete rezerváciu kempu. V dôsledku pandémie niektoré kempingy prestali v posledných rokoch fungovať. Takže zavolajte a skontrolujte, či je vaša požadovaná destinácia otvorená pre návštevníkov.

Skontrolujte predpoveď počasia

Predtým, ako sa rozhodnete ísť na kemping, je rozumné skontrolovať predpoveď počasia. Môžete tak vedieť, čo môžete na svojej ceste očakávať. Ak predpoveď hovorí, že celý víkend bude pršať, možno bude lepšie výlet odložiť.

Ak by ste tiež chceli odložiť výlet, ak sa chystáte do tábora počas veľmi horúceho letného počasia. Takéto počasie nie je dobré – z prílišného tepla sa môžete spáliť, dehydratovať alebo mať nevoľnosť. Zvážte všetko, ak chcete mať dobrý výlet!

Zvážte, aké kempingové vybavenie by ste mohli potrebovať

Keď idete kempovať do prírody, musíte mať špeciálne vybavenie, ako je nepremokavé oblečenie a obuv. Potom potrebujete špeciálny stan a možno aj hojdaciu sieť na relaxáciu. Keď kempujete v chladnom počasí, musíte si vziať spací vak, podložku na spanie a špeciálne oblečenie, aby ste boli v teple.

Najdôležitejšia zo všetkého je však dobrá obuv. Ak sa chcete počas kempovania vydať na túru, budete potrebovať tieto topánky. Môžu si vyžadovať trochu investície, ale bude to stáť za to.

Prezliecť sa

Predstavte si, že kempujete v národnom lese a zobudíte sa, aby ste videli seba a svoj stan pokrytý rannou rosou. Budete musieť stráviť deň v mokrom oblečení alebo si obliecť nejaké nové oblečenie. To je dôvod, prečo je rozumné vziať si prezlečenie vždy, keď idete kempovať.

Vezmite si dostatok jedla a vody

Čo sa týka vody, skontrolujte, či niekde v blízkosti kempingu nie sú pramene alebo kohútiky. Ak si môžete doplniť fľaše pitnou vodou, nemusíte si z domu toľko brať. V opačnom prípade sa budete musieť postaviť na vodu, ako je to potrebné pre všetky typy výletov.

Vezmite si jedlo a občerstvenie, ktoré neváži toľko a príprava nezaberie tak dlho. Jedlo by malo byť schopné zostať mimo chladničky, pričom by ste ho mali vedieť uvariť aj na ohni.

Čítať  Ako zrolovať spacák Coleman? [Quick Guide]

Napriek tomu pamätajte na to, aby ste udržali jedlo ďalej od vášho kempingu alebo stanu, pretože niektoré divoké zvieratá môžu zachytiť zápach a rozhodnúť sa vás navštíviť. Takže musíte byť v bezpečí!

Naučte sa robiť táborák

Nemôžete ísť kempovať bez toho, aby ste vedeli, ako založiť a zahasiť táborák. Je potrebné ho mať, pretože ho budete potrebovať na blesk, teplo a varenie jedla. Ak nechcete mať oheň na varení, mali by ste si priniesť hotové jedlá z domu a spoliehať sa len na ne.

Naučte sa uhasiť táborák

Ak sa rozhodnete založiť táborák, musíte vedieť aj to, ako ho následne uhasiť. Oheň by mal byť kontrolovaný, pretože nechcete, aby sa rozšíril. Keď skončíte s používaním ohňa, počkajte, kým nezhasne.

To isté by ste mali urobiť aj pri odchode z kempingu – držte sa, kým si nebudete istí, že nie je šanca, aby sa oheň znovu zapálil. Zvážte umiestnenie nečistôt a kameňov na ohnisko ako ďalšie bezpečnostné opatrenie.

Zákaz vyhadzovania odpadkov!

Na záver by som chcel informovať nových a skúsených táborníkov, že nechávať odpadky pri kempovaní je veľké ne-nie. Aj keď v okolí nie sú žiadne odpadkové koše, nesmiete vyhadzovať odpad v kempe. Mali by ste si ho vziať so sebou a hodiť do prvého koša, na ktorý narazíte.

Jediné, čo môžete nechať, je zelenina, ovocie a šupky. Tieto veci môžu slúžiť ako potrava pre zvieratá, keď opustíte táborisko.

Zabaliť

Všetko, čo potrebujete vedieť o kempovaní, keď ešte nie ste plnoletí. Dúfam, že ste dostali odpovede na všetky svoje otázky, ale ak máte ďalšie otázky, podeľte sa o ne v sekcii komentárov nižšie!

Pamätajte si, že ak ste neplnoletí, musíte mať dohľad dospelého alebo rodičov. Keď dovŕšiš 18 rokov, budeš môcť začať kempovať sám. Skôr než sa dostanete do tohto veku, snažte sa čo najlepšie využiť čas, ktorý máte na kempovanie s rodičmi alebo priateľmi.