Koľko ľudí môže ísť na basovom člne?

Sú chvíle, keď chcete na svojej lodi zobrať tých, ktorí sú vám blízki, ale koľko ľudí sa do vašej lode skutočne zmestí? Koľko ľudí môžete vziať?

Keď idete k vode, koľko ľudí môže ísť na basovú loď? Väčšina lodí plnej veľkosti, ktoré majú okolo 20 až 21 stôp, môže zvyčajne prepravovať 5 ľudí. Zvládnu aj 900 až 1100 libier. Môžu sedieť iba troch ľudí, ale ak máte veľkú prednú palubu, zvyčajne sa tam zmestí viac jazdcov.

Typicky basové člny nie sú tie, ktoré budete používať, keď sa vydáte na hadicu na rieke. Toto je loď, ktorá je navrhnutá pre turnaje, a teda nie je určená pre toľko ľudí. Takže si určite prejdeme základy predtým, ako sa rozhodnete vziať na loď viac ľudí, ako je potrebné – alebo v bezpečí.

Ako bezpečne môže byť na lodi viacero ľudí?

Naozaj záleží na tom, aký typ lode dostanete. Veľa ľudí povie, že sa naozaj nedá veľa urobiť, keď hľadáte basovú loď, ktorá skutočne pomôže udržať ostatných, ktorí chcú vyjsť tiež.

Aj keď si môžete vybrať, čo by ste chceli so svojou loďou robiť, je dôležité, aby ste pochopili, že existuje určitý hmotnostný limit, ktorý môže každá loď uniesť, a je tam z nejakého dôvodu.

Keď idete na vodu, chcete si byť istí, že každý má svoju vlastnú záchrannú vestu, aby v prípade, že by sa niečo stalo, bol chránený a vy by ste sa necítili že zlé, keby sa niečo pokazilo.

Určite je tu niečo, čo si musíte uvedomiť, keď idete na svojej lodi, a to je to, na čo bola vaša loď postavená, pokiaľ ide o hmotnosť, objem motora atď. O tom si povieme v ďalšej časti, ktorú si prejdeme.

Keďže basové člny sú menšie ako rybárske a lyžiarske člny, preto tu nie je veľa miesta na sedenie. Väčšinu priestoru v člne zaberá sklad vybavenia. Majú tiež možnosť zakryť palubu, aby ste mali viac miesta na státie.

  Aký typ tesniaceho prostriedku by som mal použiť na mojom RV a prečo je to dôležité?

Aby ste boli v bezpečí, nesnažte sa preťažiť svoju loď, môže to skončiť len katastrofou. Berte do úvahy váhu ľudí, ktorí budú na lodi, ako aj vybavenie, ktoré budete brať. Vezmite si len to, čo potrebujete. To je dôležité mať na pamäti.

Na čo si treba dávať pozor?

Predtým, ako vyrazíte na vodu, je tu štítok kapacity, ktorý si určite budete chcieť pozrieť predtým, ako vyrazíte na vodu. Tento štítok kapacity vám hovorí o maximálnom počte dospelých osôb, ktoré môžete vziať, o maximálnom hrubom zaťažení a maximálnom objeme motora s výkonom, ktorý môžete legálne prepravovať.

Maximálne hrubé zaťaženie, ktoré môžete vziať, je celková hmotnosť, ktorú môže vaša loď prijať. To zahŕňa ľudí, vybavenie, sklady, palivo, zostavu motora, ako aj ovládacie prvky riadenia.

Nie všetky lode majú tieto štítky s kapacitou, takže si musíte byť istí, že o nich viete

Ak je vaša loď preťažená, všimnete si, že vaša loď bude mať určite výrazný rozdiel v úrovni. Motor pôjde hlbšie pod vodu, ako by ste chceli.

Preťaženie vašej lode je naozaj zlé, pretože zadná časť bude sedieť nižšie vo vode, a to je problém, môže sa stať, že vám voda vnikne do lode z brázdy spôsobenej vašou vlastnou loďou, takže zaplavenie je určite nebezpečné. s ktorými sa môžete dostať do kontaktu, keď preťažujete svoju loď.

Keď sa chystáte von, ak správa o počasí hovorí, že sa niečo chystá, je dôležité, aby ste si toho nezbalili toľko, ako by ste si zvykli. To pomáha zaistiť, že budete o niečo stabilnejší, keď prechádzate drsnou vodou.

Ak loď nie je taká stabilná pri prechádzaní vodou počas búrky alebo len veľkých vĺn, môže to spôsobiť, že sa loď stane natoľko nestabilnou, že sa môže prevrátiť, čo môže tiež spôsobiť strašné problémy, ak nie ste pripravení.

  Najlepšia rybárska šnúra na jigging

Prekročenie kapacity pre vašu loď si len pýta, aby sa niečo zlé stalo, aj keď má byť voda pokojná. Za prekročenie kapacity môžete byť dokonca lístkom.

Keď sa chystáte von, uistite sa, že na jednej strane lode nie je príliš veľa ľudí. Ak máte na jednej strane príliš veľa ľudí, určite to nie je rovnomerné rozloženie hmotnosti, mohlo by to viesť k potenciálnemu problému s prevrátením. Uistite sa, že je všetko v poriadku a že každý je tam, kde má byť.

Skontrolujte počasie

Keď idete von, naozaj musíte skontrolovať počasie, najmä ak beriete viac ľudí, ako sa na vašu loď zmestí. Toto nemá byť zábavná hračka, ale bezpečnosť.

Počasie sa môže zdať, že vydrží, ale ak existuje šanca, že na obzore uvidíte blížiace sa zlé počasie, bude najlepšie, ak sa vydáte na pobrežie a domov. Je to hlavne na to, aby vás ochránil pre prípad, že by sa voda rozbúrila a niečo sa pokazilo.

Pokiaľ ide o vodné oblasti, či už ide o jazero, rieku alebo oceán, nikdy skutočne neviete, čo sa stane, kým sa to zrazu nestane. Galilejské jazero má šialené intenzívne búrky, ktoré prichádzajú len tak z ničoho nič. Veľa prevrátených lodí.

Takže zlé počasie znamená neísť. Aj keď si myslíš, že to dokážeš, nerob to. Nestojí to za vašu loď a rozhodne nestojí za váš život, takže sa rozhodnite byť bezpečnejší, než ľutovať.

Hoci basové člny sú dobré v drsnej vode, stále to nie je niečo, čo by ste chceli riskovať, najmä ak už máte tri miesta naplnené a máte pár ďalších ľudí, ktorí práve sedia vo vnútri člna. Náraz na hladinu môže spôsobiť otras, ktorý prejde loďou, čo má zase potenciál niekoho odraziť do vody. V pokojnej vode je to prekvapujúce, predstavte si to v drsnej.

  Kompletný sprievodca zazimovaním kabíny

Zvážte životy

V tomto príspevku sme hovorili o veciach, ktoré môžete urobiť, aby ste sa uistili, že vaša loď bude v poriadku, ak je v nej viac ľudí, ako by malo byť. Ale niečo, čo naozaj potrebujete mať v hlave, sú životy tých, ktorých máte vo svojej lodi.

Riskovať na vlastnú päsť je jedna vec – je to stále nebezpečné, ale je to lepšie ako len ohrozovať zvyšok životov. Keď ste ochotní podstúpiť tieto riziká s ostatnými ľuďmi na vašej lodi, je to znamenie, že by ste pravdepodobne nemali brať na loď viac ľudí alebo žiadnych ľudí.

Uistite sa, že ste v bezpečí. To je niečo, čo je najdôležitejšie. Nielen s ostatnými, ale aj so sebou samým. Viem, že sa čudujete, koľko ľudí môžete vziať na loď, a preto ste tu, ale predtým, ako privediete iných, musíte začať s bezpečnostnými návykmi u seba.

Keď ste na vode, má to byť dobrý čas. Nepredpokladá sa, že by ste sa mali starať o všetko, čo sa deje s ľuďmi, ktorí sú okolo vás, najmä ak je drsná voda. Uistite sa, že robíte potrebné preventívne opatrenia a pomôže vám to zaistiť, že robíte, čo môžete.

Užite si chvíle, ktoré máte s tými, ktorých máte radi. Vydajte sa na cestu na basovú loď, ale urobte to bezpečne. Dúfajme, že to bolo niečo, čo pomohlo tým, ktorí sa pýtali, koľko ľudí by ste mohli vziať von.