Kohútie chvosty na vodných skútroch a vodných skútroch (Čo to je a prečo to tam je)

Možno sa pýtate, čo je to kohútí chvost na vodnom skútri (PWC). Urobil som prieskum a môžem vám s istotou povedať nielen to, čo to je, ale aj prečo je to na vašom PWC.

Kohútí chvost je úzky prúd vody, ktorý vystreľuje z malej trubice na zadnej palube vodných skútrov Kawasaki a iných PWC. Slúži predovšetkým na to, aby bolo vaše plavidlo viditeľné pre ostatných vodákov ako bezpečnostné opatrenie.

Vo svete zanieteného vodného lyžiara je kohútí chvost dosť kontroverznou témou. Ak sa chcete dozvedieť trochu viac, nižšie sú uvedené podrobnejšie informácie.

Pôvod kohútieho chvosta

Yamaha uviedla na trh svoj prvý Super Jet v roku 1986 a odvtedy je jedným z popredných výrobcov PWC na svete. Zatiaľ čo ich PWC sú mimoriadne populárne, jednou z najmenej obľúbených funkcií, ktoré majú, je kohútí chvost.

Takmer každý používateľ PWC, s ktorým sa rozprávate, vyjadrí jeden z týchto dvoch hlavných názorov.

Jedna strana je vhodná pre rodiny, „Wow to je pekné“, „To je dúha“. Títo ľudia sú vo všeobecnosti ľudia, ktorí prijímajú bezpečnosť, ktorú im poskytuje kohút chvost, a zároveň milujú vzhľad.

Druhou (a väčšou) skupinou sú tí, ktorí sú po okrajoch trochu drsnejší, majú radi svoje PWC rýchle a neocenia nepríjemný sprej, ktorý ich zasiahne pri nižších rýchlostiach.

Kohútím chvostom opovrhujú aj ľudia, ktorých za vodným skútrom ťahajú na tube či wakeboarde. Kohút chvost strieka priamo do vzduchu a namočí toho, ktorého ťahajú za sebou.

Úplne vidím, odkiaľ všetci prichádzajú, osobne sa mi páči vzhľad, ale pri jazde za vodným skútrom naozaj neoceňujem sprej. Celkovo hodnota bezpečnosti prevažuje nad potenciálnou nepríjemnosťou. Na rušnom jazere je nebezpečenstvo skutočné.

  Ako merať dĺžku ťahu v lukostreľbe

Najmä ako malé plavidlo vás môže ľahko minúť. Ponechanie kohútieho chvosta v takte by mohlo viesť k záchrane vášho života alebo prinajmenšom k tomu, aby ste sa nedostali do nepríjemnej havárie.

Prečo je to tam?

Voda, ktorá sa privádza do chvosta kohúta, sa ťahá priamo z trysky. Prúd preťahuje vodu, poháňa vodný skúter a zároveň ochladzuje motor vodného skútra.

Keď je prúd vody na ceste von, časť vody je odklonená do trubice, ktorá je nasmerovaná vertikálne na zadnej strane paluby. To spôsobí efekt „kohútieho chvosta“.

Dôvod, prečo majú kohútí chvost, sú bezpečnostné dôvody. Kvôli 10-metrovému výronu vody vo vzduchu vás môžu vidieť ľudia, ktorí sú blízko alebo ďaleko. Chvost vytvára dúhový efekt, keď sa svetlo odráža od vodnej hmly. Ak sa k vám blíži ďalšie plavidlo alebo čln, budú môcť vidieť vystreľujúcu vodu a budú vedieť, že sa od vás majú držať ďalej.

Toto je skvelé bezpečnostné opatrenie, ktoré spoločnosť Yamaha zabudovala do svojho PWC, ale mnohí spotrebitelia si želajú, aby existoval spínač alebo ventil na ovládanie, kedy a kde túto funkciu použiť.

Bezpečnostné opatrenia pre kohútí chvost

Aj keď vás kohútí chvost môže ochrániť pred nebezpečenstvom, môže spôsobiť nebezpečenstvo aj ostatným jazdcom, ak sa nepoužíva správnym spôsobom a zo správnych dôvodov.

Sú veci, ktoré by ste NEMALI robiť, keď máte na zadnej strane vodného skútra kohútí chvost.

  • Neprechádzajte sa vedľa inej lode alebo PWC, aby ste ľudí na nich zámerne postriekali prúdom kohútieho chvosta.
  • Ak za sebou ťaháte hadicu alebo vodnú lyžu, uistite sa, že lano je dostatočne dlhé, aby im prúd kohútieho chvosta nestriekal do tváre. To môže spôsobiť ich rozptýlenie a odpadnutie.
  • Je dôležité si uvedomiť, že prúd vášho kohútieho chvosta môže byť vo vzduchu oneskorený a stále môže zasiahnuť ľudí, ktorí idú za vami.
  • Drž sa mimo prebudenia ostatných vodákov, aby ich voda neostriekala a naopak.
  Jazda na kajaku po rieke Splendid Santa Fe v High Springs na Floride

Ako odstrániť chvost kohúta

Na každom fóre som videl hlavnú konverzáciu týkajúcu sa funkcie kohútieho chvosta: „Ako ho môžem odstrániť?

Kohútí chvost sa dá odobrať. Tí, ktorí používajú svoje PWC na ťahanie trubice alebo lyžiara za sebou, môžu zvážiť odstránenie svojho kohútieho chvosta, pretože postrieka tých, ktorých ťaháte za sebou. Ak sa rozhodnete ísť sólo na svojom plavidle, môžete znova pripojiť chvost kohúta.

Ako už bolo povedané, pri práci s akýmkoľvek typom motora alebo tlakového systému si radšej urobte domácu úlohu skôr, ako začnete uvoľňovať skrutky alebo presmerovať hadice.

Tu sú základné kroky na odstránenie kohútieho chvosta:

  1. Nájdite výstupný otvor, z ktorého vyteká voda. Bude namontovaný na podlahe.
  2. Pod podlahou v blízkosti trysky odstráňte hadicovú svorku, ktorá spája hadicu s konektorom. Urobte to pomocou krížového skrutkovača.
  3. Rukou vytiahnite hadicu z konektora.

Ako znovu pripojiť chvost kohúta

  1. Pripojte hadicu ku konektoru pod podlahou v blízkosti trysky. Pomocou ruky na ňu zatlačte hadicu.
  2. Pomocou krížového skrutkovača pripojte hadicovú svorku, ktorá spája hadicu s konektorom.
  3. Po pripojení zatvorte podlahu a otestujte svoj vodný skúter, či strieka.

Túto informáciu poskytol itstillruns.com!

Pridanie chvosta kohúta do vášho PWC

Existujú spôsoby, ako si vytvoriť svoj vlastný kohútí chvost, ale tieto „spôsoby“ by boli skôr projektom „roboty“ alebo „urob si sám“ s niekoľkými dostupnými súpravami pre trh s náhradnými dielmi.

Ak chcete kohútí chvost, odporúčam kúpiť vodný skúter, ktorý ho už má.

Môžete si kúpiť trysku, ktorá odvádza malé množstvo vody z prúdu do malej rúrky, ktorá ju vystreľuje do vzduchu. Toto Ak ste oboznámení so svojou tryskou pre vodné skútre a jej fungovaním, možno sa vám to podarí. Všetko, čo poviem, je veľa šťastia.

  Zaujímalo vás niekedy, prečo majú hokejové loptičky jamky? Tu je Prečo!

Ak už máte PWC, ktoré nemá nainštalovaný kohútí chvost, vždy môžete použiť oranžové neónové vlajky a píšťalku, aby ste upozornili ostatných okolo vás.