Kempingové postieľky verzus nafukovacie matrace [Which One To Choose?]

Vždy, keď idete na nočný výlet do prírody, musíte zvážiť svoju spánkovú situáciu. Nemôžete si ľahnúť uprostred cesty a stráviť noc. Budete si musieť vziať nejaký typ prístrešku a niečo na spanie.

Ak sa ma pýtate, roky kempovania ma naučili, že kempingové postieľky a nafukovacie matrace vytvárajú dokonalý kempingový zážitok. Môžete ich použiť na relaxáciu, sedenie alebo spánok a pri každej z týchto vecí sa budete cítiť pohodlne. Napriek tomu niekoľko vecí odlišuje jednu od druhej.

V dnešnom sprievodcovi vám poviem o rozdieloch medzi kempingovými postieľkami a nafukovacími matracmi, aby ste sa mohli rozhodnúť, ktorá je tá správna. Na konci tohto sprievodcu nepochybujem o tom, že budete vedieť, koho z týchto dvoch chcete vziať na ďalší kemping. Poďme teda priamo do sprievodcu a dozvieme sa viac o týchto skvelých povrchoch na spanie!

Viac…

kempovanie so stanom

Čo sú to kempingové postieľky?

Kempingové postieľky sú najbližšie veci ku kempingovým posteliam. Tieto postele si môžete vziať na svoje kempingové výlety, pretože majú zaujímavý rám, ktorý môžete zložiť.

Rám je dosť objemný a pevný, takže na to musíte pamätať, ak sa rozhodnete vziať si postieľku na výlet. Existujú však ultraľahké batôžkové postieľky, ktoré dokážu tento problém odstrániť. Zistíte, že väčšina rámov je zvyčajne vyrobená z kovu alebo dreva. V oboch prípadoch sú dosť odolné a po kúpe vám vydržia roky.

Nie je to tak, že by ste potrebovali spať na kovovom alebo hliníkovom ráme – na hornú časť rámu môžete pridať penovú podložku na spanie, aby bolo pohodlnejšie. Môžete pridať kempingový vankúš, vlnené prikrývky a všetko, čo chcete. Na postieľku by malo byť dostatok miesta, aby sa tieto veci zmestili.

Ak máte tendenciu kempovať s partnerom alebo priateľom, môžete tiež zvážiť obstaranie jednej z dvojitých kempingových postieľok. Sú väčšie a ťažšie sa prepravujú, ale sú najlepším typom prenosnej postele na kempovanie. Tak neváhajte a pozrite sa na ne viac!

Čo sú kempingové vzduchové matrace?

Kempingové nafukovacie matrace sú ďalšou skvelou možnosťou, ktorú môžete zvážiť pri všetkých svojich vonkajších výletoch. Tieto majú dokonca niekoľko výhod oproti kempingovým postieľkam, z ktorých niektoré spomeniem nižšie.

Nafukovací matrac je skvelou voľbou pre vonkajšie kempovanie, pretože je cenovo dostupný a je dostupný v rôznych tvaroch a veľkostiach. Určite nájdete ten, ktorý budete radi používať. Dokonca sa môžete pozrieť na samonafukovací matrac ako na pohodlnejšiu možnosť.

Poviem vám však viac o výhodách, ktoré nafukovací matrac prináša. Jedným z nich je úložný priestor, vďaka ktorému je matrac oveľa lepší ako detská postieľka. Nafukovací matrac je po vyfúknutí taký ľahký a zbaliteľný tak, že sa vám zmestí do batohu. To isté sa nedá povedať o detskej postieľke.

Čítať  Ako čistiť sandále Teva? [Step-By-Step Process]

Ďalšou skvelou vecou na matraci je, že dokonale vyvažuje pohodlie a pevnosť. Tvrdosť si môžete prispôsobiť podľa seba, pričom komfort zvýšite pridaním vankúšov a prikrývok.

Jedinou negatívnou stránkou nafukovacieho matraca je, že ho musíte nafúknuť a vyfúknuť, kedykoľvek ho chcete použiť. Na jej nafúknutie budete musieť použiť pumpu alebo kompresor, čo nemusí byť na kempovanie až také vhodné. Všetky výhody však kompenzujú túto jednu nevýhodu.

turistika v kopcoch

Čo je lepšie – detská postieľka alebo nafukovací matrac na kempovanie?

V diskusii o kempingových postieľkach vs. nafukovacích matracoch je potrebné zvážiť veľa vecí. Tie siahajú od jednoduchého použitia po prenosnosť a odolnosť, komfort a pohodlie, cenu a dostupnosť.

V každej kategórii nemusí byť jasný víťaz. Napriek tomu vám chcem pomôcť určiť víťaza sami, keď sa dozviete viac o charakteristikách. Poďme teda na zoznam charakteristík a určte, či je pre vás lepšia postieľka alebo matrac:

Jednoduchosť použitia

Keď ste na turistickom chodníku alebo v kempe, máte obmedzené zdroje na prácu. Možno máte doma kopu náradia a praktického vybavenia, no priznajme si, že všetko si so sebou vziať nemôžete. Najmä ak sa chystáte na prechádzku do kempu, budete si musieť zobrať len veci, ktoré sa zmestia do batohu.

Z tohto dôvodu je rozumné získať outdoorové vybavenie, ktoré sa ľahko používa. Toto je dôležitá vlastnosť, pretože by ste sa nemali vždy spoliehať na nástroje. Niektoré z nich si možno zabudnete zabaliť alebo dokonca nemáte určité nástroje. Toto je miesto, kde chcem do rozhovoru vniesť kempingovú postieľku.

Kempingová postieľka je pevná plocha na spanie, ktorú môžete nastaviť za pár sekúnd. Rám sa veľmi ľahko používa a nevyžaduje žiadne špeciálne nastavenie. Rám môžete rozložiť, pridať k nemu penovú podložku a môžete ísť!

To isté sa nedá povedať o väčšine nafukovacích matracov. Ak chcete použiť nafukovací matrac, musíte ho nafúknuť. Keďže väčšina nafukovacích matracov je veľká, nemôžete na to použiť ústa. Budete potrebovať vzduchovú pumpu alebo prenosný vzduchový kompresor, ktorý si vezmete so sebou na cesty. To vám pridá na váhe, ktorú budete nosiť.

Ak sa vám táto možnosť nepáči, vždy môžete siahnuť po samonafukovacích moderných nafukovacích matracoch. Sú malé, sú veľmi ľahké a na nafúknutie nepotrebujú vzduchovú pumpu. Sú teda ideálnou alternatívou!

Ak sa ma teda pýtate na víťaza v tejto kategórii, musel by som povedať, že ide o kravatu medzi kempingovými postieľkami a samonafukovacími nafukovacími matracmi. Ktorý z nich pôjdete, by mal závisieť od vašich preferencií.

Čítať  Koľko rokov musíte mať, aby ste mohli kempovať? [Answer Here]

Prenosnosť

Spomenul som niekoľko vecí o prenosnosti kempingových postieľok a nafukovacích matracov. Chcem vám však poskytnúť viac podrobností o tejto téme, takže dovoľte mi začať tým, že sa podelím o pár slov o kempingových postieľkach.

Čo sa týka prenosnosti, kempingové postieľky nepovažujem za dobrú možnosť. To len v prípade, že idete do kempu pešo. Rám je vždy objemný a ťažký, zatiaľ čo penový matrac môže byť dosť veľký.

Obidve veci do kempu budete mať ťažké nosiť, najmä ak si beriete aj ťažký batoh. Ale detská postieľka bude skvelou možnosťou, ak plánujete ísť do kempu autom. Budete mať viac priestoru v kufri, čo znamená, že sa do kufra zmestí aj rám aj podložka.

Ak teraz porovnáte kempingovú postieľku s matracom, matrac je v tejto kategórii jasným víťazom. To platí tak pre prechádzky do kempu, ako aj pre jazdu do neho. Mnohé nafukovacie matrace sú také malé a ľahké, že si ich ani nevšimnete. Navyše môžu prísť s vlastnou cestovnou taškou, ktorú môžete použiť na pohodlnú prepravu.

Ak sa ma pýtate, nič neprekoná matrac v prenosnosti. Dokonca aj nafukovací matrac v dvoch veľkostiach sa zbalí menšie a bude ľahší ako detská postieľka. Z hľadiska prenosnosti by som teda za víťaza vybral nafukovací matrac.

Trvanlivosť

Čo sa týka odolnosti, existuje jasný rozdiel medzi kempingovými postieľkami a nafukovacími matracmi. Od začiatku vám môžem povedať, že kempingová postieľka má oproti nafukovaciemu matracu obrovskú výhodu. Tu je dôvod!

Spomenul som, že väčšina kempingových postieľok má kovové alebo hliníkové rámy. Opotrebovanie týchto rámov bude trvať roky. Nepoškodzujú, nehrdzavejú a neohýbajú sa. Jediná vec, ktorá nemusí byť taká odolná, je skutočná podložka.

Vždy ale môžete podložku vymeniť za novú. Môžete si ich vyrobiť sami, keďže sú také jednoduché, ale môžete si ich kúpiť aj hotové. Nemali by stáť toľko, ale budete sa musieť uistiť, že veľkosť podložky zodpovedá veľkosti rámu.

Ak je to jasné, dovoľte mi prejsť k matracu. Nafukovacie matrace ponúkajú mnoho skvelých vlastností, no odolnosť medzi ne nepatrí. Materiály umožňujú, aby sa matrac veľmi ľahko roztrhol a poškodil. Ak nechcete, aby ste uprostred noci skončili na zemi, budete musieť mať pri sebe súpravu na opravu.

To je skutočný problém, pretože matrace sú veľmi pohodlné. Ak ich umiestnite blízko kameňa alebo ich necháte na nerovnom povrchu, môžu sa poškriabať a vyfúknuť. Nič iné ako súprava na opravu vás nezachráni a matrac budete musieť vymeniť hneď, ako sa vrátite domov.

Čítať  Ako naraziť kolíky do skalnatej pôdy? [Need to Know]

V tejto kategórii je teda jasným víťazom kempingová postieľka. Ak hľadáte odolnú možnosť na spanie na kempingové výlety, zaobstaraním detskej postieľky nemôžete urobiť chybu!

Sú kempingové postieľky pohodlnejšie?

Ako človek, ktorý spal na kempingových postieľkach aj nafukovacích matracoch, môžem s istotou povedať, že oboje vám môže poskytnúť dobrý spánok. Keďže sú obe dosť priestranné, môžete sa dostať do svojej preferovanej polohy na spanie a získať pohodlie. Ráno budete ako nový.

Či idete s táborovou postieľkou alebo matracom, závisí od vašich preferencií. Obe vám môžu poskytnúť dostatok priestoru, pričom väčšie nafukovacie matrace niekedy ponúkajú príliš veľa miesta. Ak plánujete zdieľať matrac s niekým iným, tento priestor navyše si zamilujete.

Kým priestor môže prispieť k úrovni komfortu, tak aj materiály povrchu. Podložka na kempingovú postieľku môže byť o niečo pohodlnejšia, ale nie je to všeobecné pravidlo. Vďaka tone samonafukovacích nafukovacích matracov budete vyzerať ako na obláčiku.

Odporúčam vám pred výberom postieľok a matracov venovať čas a vyskúšať. Uvidíte tak, ktorý sa vám najviac páči a ktorý vám ponúka väčší komfort.

Môžem dať nafukovací matrac na kempingovú postieľku?

Od nafukovacích postelí až po postele so skladacím rámom – postieľka a matrac sú základom outdoorového vybavenia. Mnoho ľudí interne debatuje o tom, či ísť s jedným alebo druhým. Ale prečo sa tak rozhodnúť? Prečo nejsť do oboch?!

Pri zimnom kempovaní môže byť nafukovací matrac lepšou voľbou, pretože ho môžete vložiť do stanu a použiť ho tam. Pri kempovaní v horúcom počasí si môžete vybrať buď matrac v stane alebo detskú postieľku mimo stanu. Počas leta sa tiež môžete rozhodnúť spárovať nafukovací matrac s rámom postieľky a získať to najlepšie z oboch svetov!

Áno, môžete to urobiť. Všetko, čo musíte urobiť, je položiť nafukovacie podložky na spanie cez rám kempingovej postieľky a môžete ísť. Matrac môžete kedykoľvek zložiť a v prípade poškodenia ho vymeniť. Medzitým si môžete vychutnať svoje okolie z pohodlnej kempingovej postele.

Zabaliť

Ďakujem, že ste sa pri mne držali tohto sprievodcu. Dúfam, že ste sa veľa naučili o kempingových postieľkach a nafukovacích matracoch. Aj keď vám nemôžem povedať, ktorá z nich je lepšia kempingová posteľ, dúfam, že diskutované vlastnosti vám pomôžu urobiť toto rozhodnutie.

Skúšali ste niekedy spať na nafukovacom matraci alebo kempingovej postieľke? Ak áno, podeľte sa o svoje skúsenosti s ostatnými čitateľmi a so mnou! Ak nie, dajte mi vedieť, ktorý z nich chcete vyskúšať ako prvý. Nemôžem sa dočkať, až si prečítam všetko, čo ste napísali do sekcie komentárov nižšie!