Kempingové deky namiesto spacích vakov [Quick Guide]

Vždy, keď sa pripravujete na výlet, je balenie jednou z vecí, ktorým venujete najväčšiu pozornosť. Najmä ak plánujete cestovať do kempu pešo – posledná vec, ktorú chcete, je niečo, čo vás zaťažuje.

Aj keď si možno myslíte, že zobrať si spací vak je vaša ideálna voľba, som tu, aby som vám povedal, že je tu ešte jedna vec, ktorú by ste mali zvážiť. To je kempingová deka!

Mnohí táborníci nechali svoje spacie vaky a nahradili ich kempingovými prikrývkami. Tieto prikrývky majú toľko výhod, že by vás to mohlo zmiasť. Možno sa dokonca čudujete, prečo vám o nich nikto nepovedal skôr.

Neboj sa. Ešte stále nie je neskoro veci zvrátiť!

V dnešnom sprievodcovi vám chcem povedať všetko, čo by ste mali vedieť o kempingových prikrývkach predtým, než si nejakú zaobstaráte a použijete ju prvýkrát.

Takže, ak ste ochotní zmeniť veci a vyskúšať tieto prikrývky, musíte zostať naladení. Dôveruj mi; musíte vedieť viac o týchto prikrývkach!

Viac…

spací vak

Je možné použiť kempingovú deku namiesto spacieho vaku?

Mnoho kemperov si vybralo kempingové deky pred spacími vakmi. Poviem vám, že kempingová deka je v poslednej dobe jednou z najvyhľadávanejších vecí. Existuje dôvod, prečo sú také populárne, a vy sa chystáte zistiť, aký je to dôvod!

Viem, čo vás zaujíma – dá sa spací vak nahradiť kempingovou dekou, alebo je lepšie použiť oboje? Mnoho kempingových prikrývok nevyžaduje spací vak. Deku môžete použiť len na zahriatie.

Bude však kempingová deka dostatočne teplá? Áno! Niektoré z najlepších prikrývok vás nielen zahrejú, ale aj vám poskytnú pohodlie. Flexibilita, všestrannosť, pohodlie a jednoduchosť použitia týchto prikrývok sú niečo, čo inde nenájdete.

Ak ste začiatočník v batohu a premýšľate, či by ste si namiesto kempingovej deky nemali zaobstarať spací vak, odporučil by som vám ísť s tou druhou. Má všetky vlastnosti spacieho vaku a ešte väčšiu flexibilitu. Je to perfektná vec pre akýkoľvek výlet s batohom, bez ohľadu na to, aké je ročné obdobie!

Teraz by vás mohlo zaujímať – môže byť kempingová deka príliš ťažká? Ako si môžete vziať prikrývku do kempu bez toho, aby ste niesli príliš veľkú váhu?

Ak cestujete autom do kempu, prenesenie deky nebude problém. Ak cestujete pešo, tiež to nebude problém. Deky majú špeciálny dizajn, vďaka ktorému sú vhodné na tento výlet. Keď budeme pokračovať, poviem vám viac o vlastnostiach týchto prikrývok!

Čítať  Ako sa zbaviť húseníc v stane pomocou úsvitového mydla?

Deky alebo spacie vaky na kempovanie?

Ak ešte stále nepremýšľate o použití kempingovej deky, môžem vám pomôcť prejsť cez tento most! Niektorí ľudia nechcú dôverovať alternatívam spacích vakov a myslia si, že v chladnom počasí nebudú mať žiadnu izoláciu ani teplo. Chápem to – nikto nechce byť celú noc v mrazoch chladno.

Ujasnime si jednu vec – ak máte jednu z najlepších kempingových prikrývok, v žiadnom prípade nebudete musieť znášať mrazivé teploty. V troch kľúčových oblastiach sú dokonca lepšie ako spacie vaky. Týmito oblasťami sú všestrannosť, pohodlie a jednoduchosť použitia. Dovoľte mi to upresniť!

Všestrannosť: deka vyhráva!

Mnoho skvelých spacích vakov prichádza vo všetkých veľkostiach a farbách. Niektoré z nich sú skvelé, s mnohými skvelými funkciami, ako je izolácia, teplo a čo iné. Ale musím povedať, že spacáky nikdy nebudú také univerzálne ako deky.

Tieto prikrývky môžu mať všetky tvary a veľkosti. Môžu byť z rôznych materiálov a môžu byť v rôznych farbách. Poskytnú vám teplo a pružnosť, pričom ich jediným nedostatkom je obmedzená izolácia.

Napriek tomu vám všestrannosť prikrývky umožňuje nájsť takú, ktorá je dostatočne veľká, aby sa vám zmestila okolo tela ako spací vak. To vám poskytne oveľa viac tepla s pridanou izoláciou. Je teda jasné, že deka vyhráva!

Pohodlie: deka vyhráva!

Deky sú tiež veľmi pohodlné, možno ešte pohodlnejšie ako spacie vaky. Ak plánujete spať na nerovnom povrchu, môžete pod neho vždy použiť nafukovací matrac alebo penovú podložku. Môžu zvýšiť váhu, ktorú musíte niesť, ale tiež prispejú k pohodliu, ktoré cítite!

Ak máte k dispozícii viac kempingových prikrývok, môžete si vziať dve alebo viac. Jeden môžete použiť pod telo a nahradiť nafukovací matrac alebo penovú podložku. Pridaná vrstva vás udrží v teple po celú noc, takže sa budete cítiť ako v lete!

Jednoduché použitie: deka vyhráva!

Čo sa týka jednoduchosti použitia, deka je v tejto kategórii jasným víťazom. Spacie vaky, aj tie, ktoré sú na zips, môžu byť dosť obmedzujúce. Musíte ísť do tašky, pomocou zipsu sa tam zazipsovať a potom zostať v tejto polohe celú noc.

Keď sa nad tým zamyslíte, spacie vaky sú veľmi obmedzujúce. Aj keď máte kvalitnú tašku, ktorú môžete otočiť, je pravdepodobné, že sa nebudete cítiť tak pohodlne. Tu prichádza na rad deka.

Čítať  Vesta alebo bunda na turistiku [What Is the Better Choice?]

Stačí, ak ho cez seba prehodíte dekou. Môžete sa s ním túliť, dokonca si ho môžete omotať okolo tela a stále vám to nebude pripadať také obmedzujúce. Jeho používanie je tiež oveľa jednoduchšie – zložíte ho a rozložíte a voilá, je pripravený!

Mám si priniesť deku na kempovanie

Mám si priniesť a Deka Kempovanie?

Ak je jedna vec jasná z vyššie uvedených, mali by ste vždy zvážiť prinesenie a prikrývka na kempingovom výlete. Neodporúčam ho nosiť, keď je vonku príliš teplo a viete, že ho nebudete potrebovať.

Noci však môžu byť v horách aj v lete veľmi chladné. Ak plánujete spať vonku alebo v stane, môžete si so sebou vziať malú prikrývku. Nezaťaží vás, ale bude tam v prípade potreby!

Ako si vyrobíte spací vak z a Deka?

Povedzme, že už máte jednu alebo viac kempingových prikrývok, ktoré máte radi. Ako z nich v chladnejších mesiacoch urobiť spacie vaky? Je to vôbec možné?

Môžem vám povedať, že kempovanie môžete zmeniť prikrývka do spacieho vaku dvoma spôsobmi. Prvým z nich je pripevnenie zipsov na prikrývky a ich premena na spací vak, kedykoľvek je to potrebné. Druhým je použitie závesných očiek.

Všiť zipsy

Prvý z nich je veľmi jednoduchý, ale musíte to urobiť doma, kým sa vydáte na cestu. Na dvoch opačných koncoch tak prikrývka, môžete šiť zipsy, ktoré potom môžete zipsovať k sebe. Tie by mali byť také dlhé ako strana prikrývka.

Pritom sa môžete tiež pokúsiť vytvoriť škatuľku na nohy na jednom konci prikrývka. Vaše nohy tak zostanú neustále v teple. Môžete si dokonca ušiť ďalší kus na výrobu kapucne – ako ten, ktorý nájdete na bežných kempingových taškách!

Použite závesné slučky

Mnoho kemperov používa závesné slučky, keď ich potrebujú vysušiť alebo vyvetrať prikrývka. To môže byť ich primárny účel, ale tieto slučky môžete použiť aj na otočenie prikrývka do kempingovej tašky. Všetko, čo potrebujete, je niečo na pripevnenie slučky na opačný koniec prikrývkaa môžete ísť!

Aj keď je to dobrý nápad, odporúčam s ním ísť pri kempovaní v teplom počasí. Tieto slučky môžu umožniť, aby sa k vášmu telu dostal studený vzduch, takže vám v zime neposkytnú dostatočnú izoláciu. Majte to na pamäti pri vašich budúcich kempingových výletoch.

Oplatí sa táborové deky?

Som si istý, že kempingové deky za to stoja. Aj keď záleží na preferenciách človeka, väčšina kempingových prikrývok má v porovnaní s kempingovými taškami viac pozitívnych ako negatívnych vlastností.

Čítať  Ako uhasiť oheň bez vody? [Guide]

V závislosti od typu prikrývka potrebujete, môžete si vybrať veľkosť, dizajn, kvalitu, materiál atď. Tieto prikrývky sú všestrannejšie, poskytujú vám viac pohodlia a oveľa pohodlnejšie sa používajú. Mnohé kempingové prikrývky sa balia v malom množstve, takže si ani nevšimnete, že nejakú nesiete.

Odporúčam mať niekoľko táborových prikrývok, ktoré môžete striedať v závislosti od sezóny. Takto budete pripravení a pripravení kedykoľvek sa rozhodnete urobiť si výlet do prírody.

Čo robí dobrú kempingovú deku

Čo robí dobrú kempingovú deku?

Nepotrebujete dobrú kempingovú deku; potrebujete skvelý – alebo dokonca ten najlepší! Ak chcete získať jednu z najlepších kempingových prikrývok, musíte myslieť na niekoľko vecí. Rozoberiem vám to, aby ste presne vedeli, čo hľadať pri kúpe vašej novej kempingovej deky.

Hmotnosť

Jedna z prvých vecí, ktorej sa treba báť, je hmotnosť. Chcete, aby bola deka čo najľahšia. To je nevyhnutné, najmä ak plánujete turistiku do kempu.

Hmotnosť prikrývky môže byť rôzna v závislosti od materiálu. Odporúčam použiť prikrývku vyrobenú z nylonu alebo polyesteru, pretože tieto materiály sú ľahšie ako prírodné. Syntetické prikrývky sú tiež voľbou, ktorú treba zvážiť.

Bežná a veľkosť balenia

Môžete si zaobstarať menšiu prikrývku, ak spíte sami, alebo veľkú, ak pod ňou spia dvaja ľudia. Veľkosť sa môže líšiť, no ovplyvní to aj váhu prikrývky.

Pred kúpou jednej z týchto prikrývok sa uistite, že ste zmerali a hľadali veľkosť, ktorá najlepšie vyhovuje vašim potrebám. Keď nájdete niečo blízke tomu, čo hľadáte, skontrolujte bežné veľkosti a veľkosti balenia. Ak sú malé, našli ste na túto príležitosť perfektnú deku!

Vodotesnosť

Spanie na zemi a všetka tá rosa môže viesť k tomu, že vaša prikrývka bude mokrá. Ak máte nepremokavú deku, nemusíte sa o to vôbec starať. Ušetrite si teda problémy a zaobstarajte si vodotesný!

Požiarna odolnosť

Ohnisko, prikrývka pri ňom – musím povedať viac? Ohňovzdorná deka je nevyhnutnosťou pre všetkých táborníkov, ktorí plánujú stráviť noc vonku.

Izolácia a teplo

Izolácia a teplo idú ruka v ruke. Aj keď prikrývky nie sú najlepšou izoláciou, môžete si ich omotať okolo tela, aby ste zostali v teple. Teplo bude nepopierateľné!

Ak hľadáte niečo viac zateplené, potom môže byť pre vás lepší vak na spanie. Pred rozhodnutím však zvážte kempingovú deku a všetky jej dobré vlastnosti.