Kedy začína kempingová sezóna? [Best Time of Year to Go Camping]

Máte nový stan, už sa neviete dočkať, kedy ho vyskúšate? Alebo ešte lepšie, nový karavan, na ktorý sa chcete dostať na cestu? Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek spôsob, kempovanie je fantastický spôsob, ako si užiť pobyt vonku.

Ak ste však v hre nováčikom, pravdepodobne máte nejaké otázky. Jedným z nich môže byť „Kedy začína kempingová sezóna? alebo „Aké je najlepšie obdobie roka na kempovanie?“

Názory na to, kedy sú ideálne podmienky na kempovanie, sa môžu veľmi líšiť od človeka k človeku. Dnes si povieme niečo o tradičnej definícii kempingovej sezóny – a o tom, prečo by ste mohli chcieť kempovať inokedy v roku.

Viac…

kempovanie v zimnej sezóne

Kedy začína kempingová sezóna?

Odpoveď sa líši v závislosti od regiónu. Ak žijete v oblasti so štyrmi rôznymi ročnými obdobiami, začiatkom mája sa veci zvyčajne začínajú. Kempingová sezóna trvá približne do polovice októbra, pričom aktivita v kempingu vrcholí v júni a júli.

Kempingy sa zvyčajne na zimu zatvárajú na miestach so studenými zimami, hoci niektoré zostávajú otvorené a pri príchode chladného počasia sa ich vybavenie znižuje.

Ak bývate niekde, kde je počasie po celý rok mierne, možno budete môcť na myšlienku kempingovej sezóny úplne zabudnúť. Na miestach ako južná Kalifornia, Florida a Arizona (aby sme vymenovali aspoň niektoré) je pravdepodobné, že nájdete kempingy otvorené po celý rok.

Aký je najlepší čas roka na kempovanie?

Najlepší čas roka na kempovanie je záležitosťou preferencií. Pri rozhodovaní o tom, kedy si rezervovať cestu, je potrebné zvážiť množstvo faktorov, ako napríklad:

  • Davy
  • Ceny kempov
  • Či už je obdobie dažďov alebo nie
  • Priemerné vysoké a nízke teploty
  • Ak cestujete s deťmi
  • Či už chcete pohodový kemping, alebo sa radšej postavíte výzvam
Čítať  Potrebujete podložku na spanie na kempovanie?

Pre väčšinu ľudí sú letné mesiace tým najlepším obdobím na táborenie, a preto nie je prekvapením, že kempingy sa zapĺňajú od polovice júna do polovice augusta. V tomto období prevládajú najmä rodiny, ktoré využívajú letnú dovolenku na zábavu na slnku.

Avšak v závislosti od toho, kde bývate alebo kde plánujete kempovať, letné mesiace nie sú vašou jedinou možnosťou. Veľa ľudí sa radšej vyhýba letným davom, namiesto toho sa rozhodnú kempovať počas letných mesiacov. September (a na niektorých miestach dokonca začiatok októbra) je pravdepodobne najlepšou voľbou, ak je váš rozvrh flexibilný.

A dobrá správa, ak milujete kempovanie? Menej ako ideálne počasie vám nemusí brániť v užívaní si nádhernej prírody. Môžete ísť kedykoľvek počas roka, ak ste správne vybavení. So správnou výbavou zvládnete akúkoľvek teplotu či poveternostné podmienky.

Pochopte, aké je kempovanie v každom ročnom období

Čo teda môžete očakávať pri kempovaní v každom z rôznych ročných období? Poďme sa pozrieť na každý jeden.

Letné kempovanie

Nie je žiadnym prekvapením, že väčšina ľudí sa rozhodne kempovať v lete – dôvody sú zrejmé, počnúc počasím. Teplé teploty znamenajú, že môžete byť vonku pohodlne celý deň a nemusíte premýšľať o pridávaní ďalších vrstiev v noci. Môžete si užívať vodné aktivity, ako je plávanie a vodné lyžovanie, a nemusíte sa obávať, že dážď bude stiesňovať váš štýl.

Ale napriek všetkým veciam, vďaka ktorým je letné kempovanie také žiaduce, nie je bez nevýhod.

Je pravdepodobné, že budete musieť bojovať s horúčavami a dávať pozor, aby ste sa nespálili. Budete sa tiež musieť vysporiadať s nepríjemnými (a niekedy nebezpečnými) chybami, ako sú osy a komáre. A samozrejme, ak idete kempovať v lete, je pravdepodobné, že budete v dobrej spoločnosti. Davy ľudí môžu prehlušiť vašu pokojnú dovolenku alebo sťažiť získanie rezervácie.

Čítať  Koľko rokov musíte mať, aby ste mohli kempovať? [Answer Here]

Jesenné kempovanie

Ako sa blíži jeseň, počasie sa začína ochladzovať a začíname vidieť nádherné lístie, ktoré je pre mnohých ideálnym pozadím na kempovanie.

Existuje veľa dôvodov, prečo ísť kempovať na jeseň, a nedostatok davov je veľký. Keď sa august skončí, kempingy sa zvyčajne stanú tichšími, takže ak dávate prednosť pokojnejšej dovolenke, je čas ísť. Navyše väčšina majiteľov kempingov po Sviatku práce výrazne znižuje svoje ceny, takže pravdepodobne zaplatíte oveľa menej, ako by ste platili len o pár týždňov skôr.

Potom je tu fakt, že do jesene väčšina nepríjemných letných chrobákov ustúpila, takže pri táboráku sa dá sedieť pohodlnejšie ako počas úplného leta. A, samozrejme, je pravdepodobné, že vám bude dopriate nádherné jesenné lístie. Keď sa zima začína blížiť, pôsobivé tóny poskytujú perfektnú kulisu vášmu kempingu.

Hlavnou nevýhodou jesenného kempovania je, že počasie je o niečo premenlivejšie. Môžete pršať, takže by ste mali byť pripravení sa s tým vysporiadať a počasie bude chladnejšie. Pre niekoho však chladnejšie počasie nie je nevýhodou. Ak neznášate spaľujúce horúce počasie, ktoré môže strpčovať letné kempovanie, jeseň môže byť pre vás ako stvorená.

Zimné kempovanie

Dobre, úplné zverejnenie: kempovanie v zime nie je pre každého. A nie, nehovoríme o kempovaní v zime na mieste ako je Florida – hovoríme o kempovaní niekde, kde sú extrémne teploty.

Existuje veľa vecí, vďaka ktorým je zima pre mnohých ľudí menej ideálna. Ak kempujete v stane, budete potrebovať špeciálne vybavenie a vybavenie, aby ste sa cítili pohodlne. V závislosti od regiónu môže byť sneh. Je tu tiež menej hodín denného svetla, väčšia možnosť búrok a nebezpečného počasia a veľa miest neponúka zimné kempovanie.

Tie, ktoré však majú, majú zaujímavé výhody. Po prvé, je takmer zaručené, že budete sami. Nemusíte sa obávať žiadnych chrobákov a ak sa chcete vydať na dlhé a namáhavé túry, nebudete sa musieť zaoberať horúčavou. Ak máte obytný automobil, máte zabudovanú ochranu pred poveternostnými vplyvmi, aj keď stále budete potrebovať nejaké kempingové vybavenie v chladnom počasí.

Čítať  Ako urobiť bezdymový oheň? (9 metód, ktoré fungujú)

Na druhej strane, zima je fantastický čas na táborenie, ak žijete niekde s miernym podnebím. Hoci teploty môžu byť o niečo nižšie ako normálne, mali by ste byť schopní kempovať bez problémov.

Jarné kempovanie

Po drsných zimných mesiacoch ponúka jar zaujímavé príležitosti, ako sa priblížiť k prírode – stačí sa pripraviť na počasie, ktoré sa dá stihnúť. Na niektorých miestach je dosť teplo na to, aby sa dalo pohodlne kempovať v stane, ale teploty sú zvyčajne stále nízke a môže pršať. Ak sa rozhodnete kempovať na jar, mali by ste byť pripravení na počasie každého druhu.

Ak áno, budete odmenení úžasnými listami, ktoré si môžete vychutnať prakticky bez davov ľudí. A hoci sú vodné športy ako wakeboarding stále vzdialené, jarné počasie je zvyčajne fantastické na množstvo outdoorových aktivít. Ak radi chodíte na namáhavé túry, jarné počasie je zvyčajne oveľa príjemnejšie ako úmorné letné horúčavy.

Záverečné myšlienky

Ako vidíte, na otázku „kedy začína kempingová sezóna“ neexistuje univerzálna odpoveď pre všetkých?

Na väčšine miest je leto vrcholom kempingovej sezóny, aj keď letné mesiace a dokonca aj zima môžu byť vynikajúcou voľbou. Ale pamätajte – bez ohľadu na to, kedy kempujete, príprava je kľúčom k tomu, aby ste si užili čas vonku.