Kde pripevniť Bobber na rybársky vlasec

Bobbery sú užitočné na zavesenie návnady a odoslanie háčika s návnadou ďalej do vody. Toto bude prvýkrát, čo použijete bobber a premýšľate, kam ho pripevniť na vlasec. Kam by mal bobber ísť?

Bobbery by mali byť pripevnené k rybárskemu vlascu asi dva metre od háku. Uviažte rybársky vlasec okolo spodného a horného háčika bobbera. Pri love s bobberom by mal byť zavesený, aby bol váš háčik nad všetkými plávajúcimi štruktúrami, ako je drevo alebo burina.

V tomto článku odpovieme na všetky vaše najpálčivejšie otázky o bobberoch, vrátane toho, čo to je, ako ich pripevniť na vlasec a ktorá návnada s bobbermi funguje najlepšie. To si nebudete chcieť nechať ujsť!

Čo je to Bobber a na čo sa používa?

Začnime na začiatku vysvetlením, čo je bobber. V niektorých častiach sveta je tento rybársky nástroj známy ako rybársky plavák, ale v Spojených štátoch sa mu hovorí bobber.

Bobbers sú k dispozícii v každom štýle a veľkosti pod slnkom. Sortiment materiálov zahŕňa všetko od indickej trstiny po plast, korok, balzové drevo, penu a dokonca aj dikobrazové brká.

Druhy bobberov

Okrem škály materiálov existuje aj niekoľko druhov bobberov. Tu je prehľad.

Waggler Bobbers

Ak bobber pripevníte iba za jeho spodný háčik, potom sa označuje ako waggler bobber. Materiály pre tieto bobbery zahŕňajú trstinu, plast, trstinu, balzové drevo a pávie brká. Waggler bobbers môžu byť telové alebo rovné a niektoré majú antény, čo je typ vložky.

Waggler bobbers fungujú najlepšie v hĺbkach vody od troch do 20 stôp na stredné odlievanie. Ryby, ktoré najčastejšie reagujú na tieto bobbery, sú panfish, ostriež žltý, modrák, crappie a pstruh.

Stick Bobbers

Bobber bez tela a zúžený je rovný z jednej strany na druhú. Bobber pripojíte k vlascu pomocou oboch jeho háčikov. Horná časť palice bobber dobre pláva, takže je vyrobená z ľahkého materiálu, ako je balzové drevo. Stonka je ťažšia a môže obsahovať základňu z plastu, tvrdého dreva alebo tvrdej trstiny.

Čítať  Chytia baitcastingové prúty viac rýb ako muškárske?

Hĺbka vody pre tyčový bobber by mala byť medzi 3 a 15 stopami pri vrhaní na stredné vzdialenosti. Môžete chytať ryby ako crappie, basy alebo pstruhy pomocou palice bobber pripevnenej k vášmu vlascu.

Popper Bobbers

Popper bobber, označovaný ako praskajúci korok, je navrchu konkávny, takže vytvára hluk, keď ho ťaháte pozdĺž rieky alebo potoka. Hluk je podobný hučiacemu zvuku, ktorý je počuť, keď sa dravá ryba kŕmi na vodnej hladine. Váš pukavý bobber môže obsahovať pelety, ktoré mu tiež umožňujú hrkať.

Dink Bobbers

Dink bobber má penový valec a potom korkový valec na vrchole. Farby týchto dvoch materiálov sa budú líšiť. Zoberiete vlasec, pretiahnete ho cez hornú časť dink bobber a prevlečiete ho do spodnej časti bobbera.

Cigar Bobber

Cigarový bobber je ako hrubší stick bobber. Stojí rovno vo vode, takže je ťažké ho minúť. Z tohto dôvodu sú cigarové bobbery skvelými indikátormi zahryznutia. Sú tiež známe ako samonaťahovacie bobbery, pretože nevyžadujú žiadne závažia alebo strely. To vysvetľuje, odkiaľ názov pochádza.

Cigarové bobbery majú dlhú vrhaciu vzdialenosť od troch do 30 stôp. S cigarovým bobberom môžete navíjať také úlovky, ako sú sumec, šťuka, losos, ošiaľ, basák alebo tloušť.

Oválny Bobber

Oválne bobbery sú skôr valcovité ako chudé a dlhé. To znamená, že môžete kombinovať oválne bobbery s palicovými bobbermi pre to najlepšie z oboch svetov: oválny bobber. Samotný oválny bobber môže vrhať len tri stopy až 20 stôp. Na chytanie sumcov, šťúk, lososov, ocielníkov a boleňov je oválny bobber vynikajúcou voľbou.

Guľatý pevný Bobber

Ešte menší ako oválny bobber je okrúhly fixný bobber. Ako už názov napovedá, tento bobber má zostať na jednom mieste, keď ho pripojíte k rybárskemu vlascu. Je to dobré pre rybolov na krátke vzdialenosti medzi dvoma a štyrmi stopami. S jedným z týchto bobberov môžete chytiť viac chrapkáčov a pstruhov.

Čítať  Ako pristanete s teplovzdušným balónom?

Bubble Bobbers

Bublinkový bobber obsahuje duté, malé guľôčky, ktoré podporujú lepšiu kontrolu vlasca. Niektoré bubliny majú v sebe vodu, ktorá určuje úroveň plaváka. Na tieto bobbery sa môžete spoľahnúť, keď je na vodnej hladine veľa rastlín alebo keď ste blízko tŕstia.

Bubble bobbers sú určené na rybolov na krátke vzdialenosti nie ďalej ako štyri stopy. S bublinkovým bobberom môžete chytiť všetky druhy panfish, ako aj pstruhov.

Účely Bobberov

Pýtate sa, prečo používať jeden z vyššie uvedených typov bobberov? Bobbery sú nápomocné vo všetkých druhoch každodenných rybárskych situácií, vrátane nasledujúcich.

Na dosiahnutie neprístupných oblastí

Neodporúčame vám, aby ste išli loviť na nelegálne miesta, ale ak existujú oblasti, kam sa váš háčik nedostane, bobber vám ich môže pomôcť dosiahnuť. Ako? Háčik s návnadou môže plávať na vodnom prúde vďaka bobberu, ktorý rozširuje vzdialenosť vlasca. Teraz môžete navíjať všetky druhy rýb.

Na zavesenie návnady

Chcete, aby vaša návnada plávala niekoľko centimetrov hlboko vo vode? S bobberom môžete vytvoriť takú úroveň presnosti, aby ste mohli zacieliť na ryby, ktoré hľadáte.

Pôsobiť ako indikátor uhryznutia

Ako spoznáte, že ryby hryzú? Iste, niekedy cítite ťahanie za vlasec, ale nie vždy. Bobber je skvelým indikátorom záberu. Ak sa váš bobber potápa pod vodou, môžete očakávať, že na vašom háčiku je ryba.

Kde pripevniť Bobber na rybársky vlasec

Ste pripravení začať používať bobber? Správne umiestnenie bobbera na vlasec je rozhodujúce, ak chcete využívať vyššie uvedené výhody. Tu je to, čo robíte.

Ako sme uviedli v úvode, vzdialenosť medzi vaším háčikom a bobberom by mala byť aspoň stopa, ale ak to dokážete, odporúčame dve stopy. Ako začnete, háčik #6 alebo #8 sú dobré možnosti; môžete sa rozvetviť na ďalšie štýly háčikov, keď sa s bobberom budete cítiť pohodlnejšie.

Čítať  Dokáže pozemný hokejový brankár chytiť loptu?

Bobber bude mať háčiky na vrchnej a spodnej strane. Nie sú to rybárske háčiky, ale malé, uzavreté kovové háčiky, ktorými sa má prevliecť vlasec. V závislosti od vášho bobbera nemusia byť obidva háčiky odkryté súčasne.

Horný háčik môžete odkryť stlačením tlačidla a súčasným stlačením spodného háčika. Ak urobíte opak, odhalíte svoj spodný hák.

Budete vedieť, že váš bobber je na správnom mieste, ak je váš rybársky háčik tesne nad dnom alebo nad susednými kmeňmi alebo burinou.

Potom môžete pripevniť návnadu na háčik. Hoci to nezahŕňa bobber, existuje niekoľko návnad s bobberom, ktoré sú bežné medzi rybármi. Patrí medzi ne použitie živej návnady, ako je červ alebo mieň.

Môžete použiť umelú návnadu s Bobberom?

Nepriniesol si so sebou žiadnu živú návnadu. Môžete namiesto toho použiť umelú návnadu s bobberom? To závisí od typu bobbera, ktorý používate.

Napríklad guľaté pevné bobbery fungujú najlepšie s prírodnou návnadou, pretože môžu prilákať agresívne druhy rýb. Cigarové bobbery sa tiež odporúčajú na použitie s prírodnou návnadou, ale ak máte rotačku, lyžicu alebo jig, toto rybárske nastavenie bude fungovať aj s cigarovým bobberom.

Bubble bobbers sú na tajný rybolov, najmä s umelými návnadami, ako sú mušky alebo jigy. Waggler bobbers sú tiež kompatibilné s prípravkami, ale prirodzená návnada funguje. Oválne bobbery, oválne bobbery a palicové bobbery sú tiež použiteľné so živou alebo umelou nástrahou. Pre oválne palice bobbers skúste lyžičku alebo jig.

Záverečné myšlienky

Bobbery sú skvelým doplnkom k vašej rybárskej súprave, pretože môžu dostať váš háčik ďalej vo vode a pôsobiť ako viditeľný indikátor záberu. Teraz, keď už viete, že bobbery môžete použiť s umelou aj živou návnadou, vyskúšajte rôzne typy bobberov a uvidíte, ktorý z nich prináša najlepšie výsledky. Veľa štastia!