Kde nájsť Crappie pri rybolove na ľade

Crappie sú chutné úlovky, ktoré si rybári radi nosia domov pri love na ľade. Nájsť ich však nie je vždy jednoduché. Tento príspevok vám poskytne niekoľko tipov, kde nájdete crappie pri rybolove na ľade.

Ideálne miesto na hľadanie crappie je v plytších jazerách s množstvom vegetácie. Budú plávať v blízkosti trávy, asi dva alebo tri stopy nad dnom jazera, kde sa živia malými organizmami, takže by ste tam mali umiestniť svoju návnadu.

Je to skvelá stratégia na nájdenie crappie, ale pri jej vykonávaní je potrebné mať na pamäti niekoľko ďalších tipov. Je tu tiež otázka, čo robiť, ak nelovíte na plytkom jazere.

Pozrite sa na vegetáciu v plytších jazerách

Crappie cestujú v skupinách. Zistite, kde sa skupina zdržiava, a chytíte veľa rýb. Ale tieto skupiny sa musia pohybovať, takže zistiť, kam zmizli, môže byť dosť ťažké.

Pokiaľ nemáte radi kopanie dier viac ako chytanie rýb, predpokladám, že by ste radšej kopali čo najmenej dier, takže začnime spoľahlivou oblasťou: jazerom, ktoré je trochu plytké a má vegetáciu.

Toto je veľmi špecifická stratégia, samozrejme, ale má dobré výsledky a výsledky sú to, o čo nám ide.

Určite ste si vedomí toho, že ryby, ako všetky stvorenia, potrebujú potravu a kyslík, takže hľadanie rýb je záležitosťou zistiť, kde radi berú potravu a kyslík.

Dôvod, prečo ísť do plytšieho jazera a loviť v oblasti s množstvom buriny, je stávka na istotu, je ten, že krpci radi jedia malé organizmy, ktoré žijú v tráve na dne takýchto jazier. Strávia tam veľa času kŕmením.

Teraz sa škriatkovia radi kŕmia malými rybami, ale až keď sú 6 palcov dlhé. Dovtedy sa živia výlučne malými organizmami. Dospelý crappie nikdy úplne neprerastie toto správanie a nezabudne na tento typ jedla, ak naň narazí. Zdroj

Ako som už povedal, škriatkovia radi držia spolu, takže je nevyhnutné, aby v malom jazierku preplávali oblasťami s množstvom rastlín, kde je veľa malých organizmov.

Ryby obľubujú tieto oblasti aj kvôli dobrému prísunu kyslíka. Rastliny poskytujú kyslík, ryby ho prijímajú.

Takže pravdepodobne nájdete chrapkáča plávať dva alebo tri stopy nad dnom jazera, pokiaľ sa tam nachádza burina.

To robí túto stratégiu celkom jednoduchou. Nebudete musieť klesať ďaleko, pretože jazero opäť nie je príliš hlboké. Pod ľadom môže byť len päť stôp vody. Nebudete chcieť, aby vaša návnada spočívala na dne, takže keď narazíte na dno, naviňte ju späť o stopu. Crappie radi jedia to, čo je nad nimi, takže preto nechcete, aby vaša návnada bola príliš nízka.

Vyberte si správnu návnadu a lovom v oblasti, ako je táto, môžete dosiahnuť veľa úspechov. Samozrejme, návnada je úplne iná diskusia. Momentálne sa zameriavame len na nájdenie týchto rýb.

Skvelá vec na plytšom jazere je, že je tam jednoducho menej miest, kam by chrapúni mohli ísť. Pokiaľ majú jedlo a kyslík, môžu prosperovať. Menej úrodné jazero pravdepodobne neprinesie taký úspech.

  Sú snežné skútre ťažko ovládateľné?

Nečakajte, že hulvát bude neustále hrýzť, keďže školy hulvátov prichádzajú a odchádzajú. Budete mať pomalé časy nasledované veľmi rušnými časmi, všetko kvôli tendencii týchto rýb cestovať v skupinách. Vyžaduje sa teda trpezlivosť. To znamená, že ich pohyb bude v tejto situácii obmedzenejší v porovnaní s väčším jazerom.

Veľkým obmedzením tejto stratégie je skutočnosť, že vyžaduje, aby ste šli ku konkrétnemu druhu jazera. To nie je veľmi flexibilné. Čo ak malé plytké jazierko vôbec nenájdete? Aj keď môžete, pravdepodobne by ste niekedy chceli ísť na nejaké väčšie jazerá a stále chytať frašky. Čo teda robiť?

Pozrite sa do blízkosti nepravidelných štruktúr

Ak lovíte v hlbšom jazere, hľadanie crappie je o niečo komplikovanejšie. Viac vody prirodzene znamená oveľa viac miest, kde by sa mohli kúpať. Napriek tomu existujú stratégie na nájdenie týchto rýb.

Ak chcete dať jednoduchú radu pre hlboké jazerá: pozrite sa do blízkosti akéhokoľvek druhu nepravidelnej štruktúry pod vodou.

Ako teraz viete, čo je pod vodou? Je to ťažké, pokiaľ nemáte zariadenie známe ako vyhľadávač rýb.

Hľadači rýb používajú sonar na čítanie tvaru krajiny, ako aj na identifikáciu potenciálnych kŕdľov rýb. Niekedy tieto zariadenia dokonca obsahujú GPS a topografické mapy, ktoré vám poskytnú veľa informácií o jazerách a skutočne sa hodia v situáciách, ako je táto.

Ak sa chcete dozvedieť viac o vyhľadávačoch rýb a vidieť nejaké dobré, ktoré si môžete kúpiť, napísal som článok práve o tejto téme.

Vyhľadávač rýb tu nie je absolútnou požiadavkou, ale značne to uľahčí. Existujú topografické mapy vyrobené pre rybárov, ktoré vám pomôžu nájsť hlavné podvodné štruktúry a poznať tvar krajiny, takže ak ste na túto výzvu, môžete ich použiť.

To neznamená, že neexistuje žiadna krivka učenia s vyhľadávačmi rýb, ale technicky zdatný človek ich pravdepodobne dokáže rýchlo zistiť.

Okrem toho je vyhľadávač rýb schopný odhaliť skutočné ryby, keď plávajú, čo vám pomôže s istotou vedieť, že ste našli dobré miesto. Využiť sa teda rozhodne oplatí.

Teraz som už povedal, aby som sa pozrel blízko „nepravidelných štruktúr“, ale to je veľmi všeobecná fráza, takže poďme uviesť niektoré konkrétne možnosti.

Jedným príkladom je prudký pokles z bodu. Ak to neviete, bod je miesto, kde je dno plytšie ako oblasť, ktorá ho obklopuje, ako trojuholník. Ryby sa tam nachádzajú veľa.

Podobným príkladom je útes. Útes je jednoducho hrebeň skaly alebo piesku.

Oblasti ako tieto môžu priniesť skvelé výsledky. Crappie bude očakávať, že sa v blízkosti takýchto miest dobre naje, takže je to ideálna príležitosť zaútočiť.

Ak sa nachádzate pri obzvlášť plochom jazere, ktoré nemá také zjavné pevninské črty, stále sú tam pravdepodobne nejaké nezvyčajné štruktúry. Podľa gameandfishmag.com, mali by ste hľadať „zapustené korytá potokov, hrbole, jasličky, potopené krovy a zapustené podložia ciest“. Ktorákoľvek z týchto štruktúr môže priťahovať hlupákov.

Akonáhle identifikujete pevninu, ktorá môže prilákať hlupákov, bohužiaľ, pokiaľ ide o veľké jazero, stále je tu otázka hĺbky. V tejto otázke neexistujú žiadne záruky; crappie môžu byť blízko dna, alebo môžu byť viac na strednej úrovni. Niekedy ich môžete nájsť v oboch hĺbkach v ten istý deň.

  Ako používať švédsky pupienok na rybolov na ľade

Crappie milujú plávanie zavesené na otvorenej vode, takže ak mierite iba na dno, pravdepodobne o to prichádzate.

Skoršie v zime sa škriatky držia viac pri dne, pretože voda je teplejšia a je tam stále dostatok kyslíka, ktorý ich podporuje. Ako však sezóna pokračuje, musia ísť do plytšej vody, aby našli rovnaké hladiny kyslíka. Stáva sa to preto, že kyslík sa spotrebuje a rastliny tam dole nie sú schopné v zime produkovať toľko.

Toto je užitočná informácia. Určite sa môžete pozrieť trochu hlbšie pod vodu, ak je skorá zima, ale v marci to nie je také chytré.

V každom prípade vyskúšajte rôzne hĺbky a ak máte vyhľadávač rýb, použite ho na uľahčenie tohto procesu. Vyhľadávač rýb určite dokáže rozpoznať zhluk rýb visiacich na voľnej vode, čo je presne to, čo hľadáte, takže sledujte obrazovku zariadenia.

Trpezlivosť tu môže byť určite faktorom, najmä keď prvýkrát hľadáte tú sladkú bodku. Ako som už spomenul, hulváti cestujú v skupinách, takže okoloidúca skupina vás môže prinútiť neustále sa namotávať na ryby, ale keď prejdú, môžete na chvíľu zažiť veľa ničoho.

Keď nájdete dobré miesto, je múdre zistiť, či nenájdete iné. Týmto spôsobom, keď zažijete pokoj v jednej diere, môžete prejsť do inej jamky, kam sa ryba mohla premiestniť.

Ak by boli ryby rozložené rovnomerne, tento proces by bol oveľa jednoduchší, ale nanešťastie budú všetky zoskupené a ak im nestojíte v ceste, máte smolu.

Ak však nájdete typy podvodných funkcií, ktoré som uviedol, mali by ste mať veľa úspechov. Ísť do takýchto oblastí je oveľa lepšie ako náhodné odhady. Nezabudnite trochu experimentovať s hĺbkou, pričom nezabúdajte na ročné obdobie.

Choďte v noci na ryby

Ak máte problémy s nájdením hulváta, jeden aspekt, na ktorý ste možno zabudli, je čas dňa. Verte tomu alebo nie, možno budete mať väčší úspech, ak vyskúšate rybolov v noci.

Crappie sú v skutočnosti v zime dosť nočné, čo znamená, že budú aktívnejšie v noci ako cez deň.

Zatiaľ čo škrkavky sa často zdržiavajú v hlbších vodách počas dňa, v noci sú agresívnejšie a je pravdepodobné, že sa dostanú aj do plytkých oblastí.

Oblasti plné buriny, o ktorých som hovoril so zameraním na plytké jazerá, sa môžu v noci stať miestom, na ktoré sa treba zamerať aj pre hlbšie jazerá. Je vysoká šanca, že tam skrachoví pri hľadaní jedla.

Na veľké podvodné stavby je dobré sa vždy zamerať, no ešte viac v noci. Ryby budú opäť agresívne hľadať potravu a pôjdu do oblastí, kde ju s najväčšou pravdepodobnosťou nájdu. Takže, ak viete o nejakých hrboch alebo bodoch, mali by ste sa tam pokúsiť pustiť vlasec.

Rybolov v noci môže znieť divne, ale ak to neurobíte, v podstate prichádzate o najväčšiu príležitosť, akú máte na ulovenie crappie. Nočným vychádzaním výrazne zvyšujete svoje šance na ulovenie týchto rýb.

  Najlepší rybársky sprievodca rybárskymi návnadami

Ak sa rozhodnete postupovať podľa tejto rady, uistite sa, že ste v bezpečí. Prineste si svetlo, aby ste nikdy nechodili naslepo. Noste reflexné oblečenie, aby vás ostatní videli. A uistite sa, že ste pripravení na nízke teploty.

Urobte to všetko a pravdepodobne sa veľmi dobre zabavíte a chytíte veľa mizerných vecí.

Ak nemôžete zostať po zotmení, uvedomte si tiež, že tieto ryby bývajú aktívnejšie skoro ráno. Choďte teda k vode za úsvitu, ak pre vás neprichádza súmrak.

Ak sa chcete dozvedieť viac o rybolove na ľade v noci a všetkých jeho výhodách, napísal som o tom príspevok.

Vráťte sa na minulé produktívne miesta

Išli ste minulú jar na ryby a chytili ste gýča? Ak áno, pravidlá sa úplne nezmenili len preto, že jazero je teraz zamrznuté. Mali by ste sa vrátiť do tých istých oblastí, v ktorých ste vtedy dosiahli úspech.

Návrat do predtým úspešnej oblasti je vždy dobrým východiskovým bodom. Iste, pravdepodobne sa budete chcieť prispôsobovať za pochodu, ale toto je jednoduchý a efektívny spôsob, ako začať hľadať hulváta.

Je pravda, že ak je to z nejakého dôvodu jazero, kde sa hladina vody výrazne posúva, nemusí to byť najlepší prístup. Inak odporúčam.

Na druhej strane, ak sa chystáte na vodnú plochu, na ktorej ste ešte nikdy neboli, potom je často múdre robiť to, čo iní ľudia.

Je zrejmé, že ak čítate tento príspevok, potom sa už snažíte zistiť, kam ísť chytať crappie pri rybolove na ľade, takže by bolo hlúpe, keby som vám povedal, aby ste sa spýtali niekoho iného. Ale pokiaľ ide o konkrétnu oblasť, môžu existovať nejaké tipy, o ktorých miestni obyvatelia vedia, že som ich nedal, a preto je múdre spýtať sa, či sa chystáte niekam nové.

Navyše, ak neviete, kde sa na jazere nachádzajú typy štruktúr, o ktorých som hovoril, a nemáte vyhľadávač rýb, aby ste to uľahčili, tak prečo sa nespýtať ľudí, ktorí túto oblasť dobre poznajú, kam ísť?

Skúsení rybári budú mať určite názory na najlepšie miesta na nájdenie crappie, takže ak nejakého stretnete, nenechajte si túto príležitosť premárniť. Mnohí z nich sa radi podelia o názory, ktoré si vytvorili na základe dlhoročných skúseností.

Teraz, v prospech vášho budúceho ja, ak nájdete nejaké úspešné oblasti, potom by ste mali nájsť spôsob, ako ich označiť, aby ste sa k nim mohli vrátiť neskôr. Jednoduchý spôsob, ako to urobiť, je použiť vyhľadávač rýb s GPS. Existujú aj spôsoby, ako to urobiť pomocou smartfónu, ktorý má tiež zabudované GPS.

Ak to urobíte, za predpokladu, že sa nič drasticky nezmení, mali by ste byť schopní dôsledne motať sa v hlúpostiach a tiež môžete viesť ostatných, kde ich nájsť.

Dúfajme, že tipy, ktoré som tu uviedol, vám pomôžu využiť zimnú sezónu, ktorá je fantastickým obdobím na hľadanie mizerných jedál.