Kde loviť lososa Kokanee v Idahu (so súradnicami GPS!)

Keď som bol malý, môj otec ma brával loviť jeho tajomstvá na rôzne jazerá a potoky. Väčšinou som bol úspešný len preto, že ocko vedel, kam ma vziať, aby som chytil tie najlepšie ryby. Takže, kam idete chytať lososa Kokanee v Idahu?

Anderson Ranch Reservoir (Moja obľúbená!)

Vybrané súradnice GPS pre toto miesto sú 43°24’00,5″N 115°24’50,5″Z.

Tieto súradnice vás zavedú do kempu Evans Creek Campground, ktorý sa nachádza na brehu nádrže Anderson Ranch Reservoir, ale najlepšie miesto na rybolov je v skutočnosti pod elektrickým vedením, približne v polovici cesty cez jazero. Nemôžete ho minúť, ak prejdete loďou cez nádrž. Sú tam veľmi vysoké elektrické vedenia s oranžovými guličkami, ktoré vedú cez jazero. Je to presne tam, kde je v nádrži vidlička. Ryba na pravej vidlici (ak idete z priehrady) pod elektrickým vedením. Tam som mal najväčšie šťastie.

Vodná nádrž Anderson Ranch, ktorá sa môže pochváliť titulom prvého bodu strieborného trojuholníka Kokanee a tečie do South Fork rieky Boise, pokrýva 4605,4 akrov a nachádza sa v okrese Elmore.

Tento veľkolepý rybolov v Kokanee ponúka lodné rampy, doky, toalety, kempingy, žiadne motorické obmedzenia a prístup pre ľudí so zdravotným postihnutím.

Zatiaľ čo je ľahký prístup z Anderson Ranch Dam Road, existuje ďalší prístup z Anderson Dam a poľných ciest v okolí. Podľa špeciálnych pravidiel je limit Kokanee pre túto lokalitu 25.

“Niektoré z najlepších rýb kokanee v Idahu!”

KTVB

Ak si to nechcete „drsniť“, máte tiež možnosť ubytovať sa v neďalekých rezortoch Fall Creek, ktoré sa nachádzajú na rôznych miestach v okolí priehrady Anderson Ranch Reservoir. Toto je jedno z mála miest, kde je skvelý rybolov na Kokanee, ako aj skvelé miesta na pobyt, takže to využite a spite v skutočnej posteli!

Ľudia si tam vždy užívajú svoj čas a majú tendenciu sa vracať. Je tu veľa Kokanee a je to skvelá voľba pre každého vášnivého rybára.

Kokanee sú typom rýb, ktoré sa zväčšujú, keď je v danej oblasti menšia populácia. Toto miesto má rybolovný limit 25, čo je oveľa viac ako akékoľvek iné miesto na tomto zozname.

Osobne som na Andersone chytil viac kokanee ako na Lucky Peak, Arrowrock a všade inde dokopy. Anderson bol vždy moje horúce miesto.

Vyskúšajte niektoré veci, ktoré neskúša veľa ľudí, a uvidíte, či dokážete chytiť monštrum, ktoré tu určite číha!

Priehrada Arrowrock

GPS súradnice pre toto miesto sú – 43°35’42,1″N 115°55’21,8″Z
Tieto súradnice vás zavedú k priehrade Arrowrock Dam, ktorá sa od dátumu dokončenia až do roku 1924 pýšila titulom najvyššej priehrady na svete.

Arrowrock bol pre mňa vždy hit-a-miss. Niekedy idem a prinesiem späť celú šnúru a inokedy sa mi sekne. Kokanee môže byť ťažšie nájsť na Arrowrock. Nenašiel som jedno miesto, ktoré vždy produkuje. Zvyčajne trollujem na kokanee na pár hodín a potom prejdem na trolling Rapalas, aby som vytiahol nejaké veľké pstruhy, ktoré tam majú.

Druhý bod strieborného trojuholníka Idaho Kokanee, táto nádrž sa vlieva do rieky Boise. Arrowrock Reservoir pokrýva 3014,2 akrov a nachádza sa v Boise AND Elmore County. Tieto dva okresy môžu mať rôzne limity a pravidlá vreciek, takže buďte opatrní

  Potrebujete prilbu na zips?

Toto miesto ponúka športové lodné rampy, toalety, kempingy a prístup pre ľudí so zdravotným postihnutím. Neexistujú žiadne motorové obmedzenia, takže môžete vystúpiť z basového člna a ísť do mesta!

Člnkovanie, kanoistika, windsurfing a, samozrejme, rybolov, sú niektoré z najobľúbenejších aktivít na priehrade Arrowrock. Nachádza sa na východ od Boise, rybárska sezóna je tu otvorená celoročne.

Prístup tu môže byť trochu zložitejší, ale Kokanee tu má tendenciu byť väčšie ako Kokanee v nádrži Lucky Peak a vo všeobecnosti je na nádrži Arrowrock menej ľudí a menej lodí. Losos Kokanee na tomto mieste je zvyčajne medzi 14 palcov až 17 palcov.

Priemerná veľkosť Kokanee je medzi 8 a 12 palcov, čo znamená, že toto miesto má väčší ako priemerný losos. Keďže je to trochu odľahlé miesto, je to skvelé miesto na získanie veľkého lososa.

Limit vreciek pre Kokanee je 6, takže by ste mali byť schopní naplniť chladničku väčším než priemerným lososom. 6 nie je toľko ako niektoré z týchto iných miest, ale mali by ste byť schopní získať niekoľko dosť veľkých miest, takže to nechám skĺznuť.

Či už ste tu v lete so svojou loďou alebo v zime so šnekom, mali by ste zaznamenať určitý úspech.

Priehrada Lucky Peak

Vybrané súradnice pre nádrž Lucky Peak sú –
43°31’12,5″N 116°03’14,8″Z
Tieto súradnice vás zavedú do rekreačnej oblasti priehrady Lucky Peak.

Najobľúbenejšie miesto na rybolov na vrchole šťastia je hneď oproti prístavu Spring Shores. Len vzlietnite z tej lodnej rampy rovno na druhú stranu a začnite trollovať asi 100′ od brehu a budete na kokanee.

Problém s kokanee na Lucky Peak je len objem rybárov. Počas letnej soboty bude 20 člnov premávať po tej istej oblasti a potom okolo 11:00 vyplávajú lyžiarske člny, čo spôsobí prebudenie. Takže je to veľmi populárne a produktívne, ale ja preferujem Anderson Ranch.

Tretí a posledný bod strieborného trojuholníka Kokanee v Idahu, nádrž Lucky Peak (tiež označovaná a známa ako jazero Lucky Peak) sa vlieva do rieky Boise a pokrýva 2765,8 akrov.
Táto nádrž sa nachádza v okresoch Ada, Boise a Elmore a má limit Kokanee 6.

Priehrada Lucky Peak má lodné rampy, doky, kúpeľne, kempingy a je bezbariérová. Neexistujú žiadne motorické obmedzenia a niektoré kempingy vyžadujú rezerváciu vopred.

Nádrž Lucky Peak, obľúbené miesto na člnkovanie, vodné lyžovanie a piknik, je stále dobrým miestom na rybolov, ale kvôli ľahkej dostupnosti a vyššej premávke, ktorá prechádza, môže byť rybolov o niečo ťažší. Ako už bolo povedané, priemerná veľkosť Kokanee v Idahu je 10 palcov až 12 palcov a Kokanee ulovené v nádrži Lucky Peak sú zvyčajne medzi 14 palcov až 17 palcov.

Vodná nádrž Lucky Peak má člny, vodné skútre a ďalšie vybavenie na vodné športy, ktoré si môžete prenajať v prístave Spring Shores Marina, ktorý sa nachádza v najsevernejšej časti hlavnej vodnej plochy.

  Ako minimalizujem spotrebu elektriny v mojej kabíne

Ak prechádzate iba v Idahu, potom je toto miesto pre vás. Možnosť prenajať si kanoe je úžasná pre tých, ktorí nie sú blízko domova, a priemerná veľkosť Kokanee je tu väčšia ako väčšina ostatných, takže by ste mali mať aspoň nejaké skvelé fotografie.

Ako môžete vidieť na tomto videu, táto oblasť má naozaj krásne výhľady. Je tu veľa otvorenej vody na preskúmanie a nakoniec sa stane vašou obľúbenou časťou vašej cesty po Idahu.

Ako som povedal, toto miesto je naozaj obľúbené a má na to dobrý dôvod. Ak vás veľa iných ľudí, ktorí sú okolo vás, znepokojuje, že to nie je dobré na rybolov, potom prídete o úžasný rybolov. Nebudete ľutovať, že ste sa dostali na toto miesto, sľubujem.

Medzi krásnymi výhľadmi a úžasným rybolovom muselo toto miesto urobiť tento zoznam.

Jazero Pend Oreille

Súradnice tohto miesta sú –
47°57’29,9″N 116°35’23,1″Z
Tieto súradnice vás zavedú do štátneho parku Farragut.

Wow, toto miesto je také pekné. Urobil som, čo bolo v mojich silách, aby som našiel video, v ktorom je to správne. Výhľady na toto jazero sú ohromujúce a tá bohatá modrá voda je úžasná. Veľmi rád chytám ryby, ale rybolov na takom krásnom mieste sa mi páči. Nie je nič lepšie, ako si dať dobrú studenú sódu na jazere s čiarou vo vode, pričom máte úžasný výhľad všade okolo seba.

Všetci máme presvedčenie o malých rybároch a ja mám názor na to, že veľký losos Kokanee má 2 veci: veľa miesta a veľa stromov. Naozaj si myslím, že množstvo stromov v tejto oblasti je skvelým znakom toho, že v týchto vodách sú nejaké veľké lososy, ktoré čakajú, kým prídete a pohádate sa s nimi.

Jazero Pend Oreille sa vlieva do rieky Pend Oreille a pokrýva celkovo 92 765,4 akrov. Nachádza sa v krajoch Bonner aj Kootenai a má špeciálne pravidlá v prospech rybára Kokanee. Pokiaľ ide o rôzne druhy rýb, platia aj iné špeciálne pravidlá.
Pri love z člna nie je obmedzený počet rybárskych prútov na jedného rybára.

Pre rybárov má jazero Pend Oreille lodné rampy, doky, kúpeľne, kempingy a je bezbariérové. Pre toto miesto neexistujú žiadne motorové obmedzenia a na kempovanie si budete musieť urobiť rezerváciu.

Štátny park Farragut, ktorý sa nachádza na brehu jazera Pend Oreille, ponúka množstvo skvelých aktivít pre rodinu, ako je discgolf, chodníky pre kone a lamy, návštevnícke centrum s obchodom so suvenírmi a ukážkami prírody a mnoho ďalších možností zábavy. Súčasťou kempingu sú sprchy, chatky a amfiteáter a počas dňa sa môžete zúčastniť niekoľkých aktivít, ktorých sa môžete zúčastniť. Naozaj je tu veľa aktivít, takže každý by si mal nájsť niečo zábavné.

Naozaj milujem ryby, ale moja rodina nie. Miesta ako toto sú naozaj skvelé, keď chcete ísť na ryby, ale chcete so sebou vziať aj rodinu. Nie je nič horšie, ako skúsiť loviť s ufňukaným 10-ročným dieťaťom v člne s vami. Aj keď chceme, aby naše deti mali radosť z toho, čo baví nás, niekedy to jednoducho nejde. Rád sa zbavím nadbytočnej batožiny a vezmem všetkých ľudí, ktorí skutočne chcú loviť na mojej lodi. (Niekedy som to len ja sám)

  Môžete zipsovať, keď sneží?

Jazero Pend Oreille je jedným z najhlbších a najväčších prírodných jazier na západe Spojených štátov, ktoré údajne siahajú na niektorých miestach až do hĺbky 1 237 stôp. Pravdepodobnosť ulovenia Kokanee sa tu zdá byť dosť vysoká, pretože Fish and Game oznámili, že ich je toľko, že to ovplyvňuje veľkosť rýb.

Losos Kokanee je skutočne citlivý na teplotu vody, a preto milujú mať skutočne hlboké jazero, v ktorom nájdu správnu teplotu vody. Keďže toto jazero je také hlboké, populácia Kokanee je obrovská.

S takou vysokou populáciou by ste nemali mať problém dosiahnuť limit vreciek pre toto jazero, ktorý je 15. Dokonca by som zašiel tak ďaleko, že by som povedal, že si môžete dovoliť byť vyberavý s rybami a hodiť ryby, ktoré sú len v poriadku.

Naozaj potrebujete niečo viac ako 15 rýb?

Priehrada Ririe

GPS súradnice pre toto miesto sú –
43°30’16,3″N 111°45’46,4″Z
Tieto súradnice vás zavedú do oblasti Blacktail Day Use Area na ľavej strane nádrže. Vstup do parku Blacktail vás bude stáť 3 až 5 dolárov v závislosti od dňa v týždni. Malá cena za také úžasné miesto!

Priehrada Ririe sa vlieva do Willow Creek a pokrýva celkovo 1414,5 akrov. Nachádza sa v okrese Bonneville, limit Kokanee je 15.

Priehrada Ririe má štandardné vybavenie, lodné rampy, doky, toalety, kempingy a bezbariérový prístup. Neexistujú žiadne motorické obmedzenia.

Medzi obľúbené aktivity v tejto oblasti patria vodné športy, člnkovanie, rybolov a používanie rekreačných vozidiel, preto si podľa toho naplánujte rybolov, pretože je to obľúbené miesto na oddych miestnych obyvateľov.

Ľudia v Idahu sú vo všeobecnosti ohľaduplnejší ako väčšina iných oblastí, takže wakeboardisti a tubingové člny sa budú snažiť vyhýbať rybárskym lodiam, ako len môžu. Niekedy vás zaplavia vlny, a tak to je.

Trolling je skvelý spôsob, ako uloviť lososa Kokanee na tomto mieste, avšak množstvo rybárov hlásilo úspech pri love z brehu. Priehrada Ririe sa tiež osvedčila ako skvelé miesto na rybolov na ľade a losos Kokanee sa bude chytať aj cez zimu.

Mať skvelé miesto na lov na ľade je nevyhnutné pre každého rybára. Všetci máme svoje obľúbené miesta, kam počas teplejších mesiacov zavítať, tak prečo nemať svoje obľúbené miesto aj počas zimy? Mnoho rybárov uvádza, že toto je ich obľúbené miesto pre ľadové ryby, tak prečo by to nemohlo byť aj vaše?

Na rozdiel od leta, v zime bude Kokanee používať viac druhov návnad. Mnoho ľudí sa môže pochváliť úspechom s použitím ohnivej kukurice, ružových červov (živých alebo syntetických) alebo dokonca nehybných návnad.

Ak ste ešte nikdy nelovili ľad, toto je skvelé miesto, kde začať. Len sa uistite, že ste správne oblečení, pretože tu v Idahu je naozaj zima a vietor!