Kde je zrub Abrahama Lincolna?

Prezident Lincoln je známy svojimi mnohými úspechmi, ale aj skromnými začiatkami. Tieto skromné ​​začiatky sú najlepšie viditeľné v jeho zrubovom dome, ktorý sa tak preslávil, že sa objavuje aj na chrbte niektorých grošov. Ale kde je Lincolnova kabína?

Kde je zrub Abrahama Lincolna? Dve kajuty sa nazývajú Lincolnova kajuta. Chatka, v ktorej sa Lincoln narodil, a chatka, v ktorej Lincoln vyrastal. Chatka, v ktorej sa Lincoln narodil, sa nachádza v pamätnej budove v Sinking Spring Farm, Kentucky. Domov, v ktorom Lincoln vyrastal, je v Knob Creek, Kentucky. Tieto lokality sú národnými historickými pamiatkami.

Tieto kabíny majú bohatú históriu, pretože ľudia sa ich ponáhľali kúpiť alebo si ich spomenúť na počesť jedného z najvplyvnejších amerických prezidentov. Chatka, v ktorej Lincoln vyrastal, bola zbúraná pred rokom 1865 a bola pravdepodobne, aspoň čiastočne, použitá pri stavbe iných blízkych domov v čase jej dekonštrukcie.

Newyorský obchodník nakoniec kúpil starú Lincolnovu farmu a použil guľatiny na pozemku na prestavbu repliky starej chatky. Túto kabínu potom neskôr kúpila LFA (Lincoln Farm Association), ktorá nedokázala kabínu správne poskladať pomocou častí, o ktorých si mysleli, že sú to pôvodné kusy kabíny.

V dôsledku toho bola opäť vyrobená replika a teraz je umiestnená v pamätnej budove v Sinking Spring Farm v Kentucky. Lincolnov detský dom bol dekonštruovaný, aby bol vystavený na svetovej výstave v Chicagu, a keď ho zbúrali, už ho nikdy nevrátili.

Špekuluje sa, že sa používal ako palivové drevo. Takže bol zakúpený susedov dom k Lincolnovmu domu a presunutý na miesto, kde bol kedysi Lincolnov dom v Knob Creek Kentucky.

Nakoniec, tretí trochu nelegitímnejší zrub bol použitý na reprezentáciu Lincolnovej kabíny. Táto chata, ktorá sa nachádza v blízkosti mesta Lerna Illinois, je domovom štátnej historickej lokality Lincoln Log Cabin. Táto chata je replikou zrubu, v ktorom žije Thomas Lincoln, otec prezidenta Lincolna.

Sám prezident Lincoln v tomto dome nikdy nežil, no pomáhal svojmu otcovi zaplatiť ho a celé dni ho navštevoval.

  15 tipov na financovanie nákupu vodného skútra

Lincoln sa stal idolom pre niekoľko krajín, nielen pre Ameriku, ale aj pre národy po celom svete. Jeho skromná, ale odolná postava sa používa ako zástava, ktorá vyzýva na silné a dôstojné vedenie.

Z tohto dôvodu sa takmer všetko spojené s Lincolnom stalo historickým miestom. O Abrahamovi Lincolnovi sa toho dá veľa povedať, ale preberieme, kde žil počas svojho života, čo robil počas svojho prezidentovania a prečo je jeho odkaz taký nezabudnuteľný.

Kde Lincoln žil počas svojho života

Lincoln najprv žil na farme Sinking Spring Farm, Lincoln tu žil len do svojich dvoch rokov, keď sa jeho rodina presťahovala. Potom sa presťahovali na farmu Knob creek a Lincoln tam žil asi do 8 rokov.

Lincolnova rodina sa potom presťahovala na farmu Pigeon Creek v Indiane, kde sa Lincolnova rozšírená rodina presťahovala so svojou rodinou, ale jeho matka, teta a strýko zomreli na chorobu. Lincolnova sestra sa vydala a zomrela pri pôrode. Lincolnov otec sa znovu oženil a potom sa presťahoval do dnešnej usadlosti Lincoln trail v Illinois.

Bolo to tu, keď mal 22 rokov, keď sa Lincoln oddelil od svojich rodičov, aby hľadal svoje šťastie prácou pozdĺž rieky Mississippi. Po čase strávenom na Mississippi zamieril späť do Illinois do New Salemu, kde nastúpil s niekoľkými priateľmi.

Chvíľu slúžil v štátnej milícii, ale nakoniec začal študovať právo a sám sa učil predmety ako gramatika, geodézia atď. Bol zvolený do zákonodarného zboru štátu a po tom, čo pomohol presunúť hlavné mesto štátu Illinois do Springfieldu, sa tam sám presťahoval.

Na jarnom poli zostal s priateľmi, kým sa neoženil s Mary Toddovou. Chvíľu sa pohybovali v hlavnom meste štátu, až si nakoniec kúpili dom na ulici Eighth Jackson.

Toto zostalo ich domovom, kým Lincoln nebol povolaný do prezidentského úradu a žil v penzióne a potom na druhom poschodí bieleho domu.

  Je rybolov drahý na začatie?

Aké boli prezidentské úspechy Abrahama Lincolna?

Abraham Lincoln slúžil ako 16. prezident Spojených štátov amerických. Lincoln vyhral voľby vďaka tomu, že dvaja členovia tej istej strany kandidovali proti sebe, zatiaľ čo svoju stranu, republikánov, zjednotil okolo jediného mena, svojho vlastného.

Je zaujímavé, že mnohí členovia jeho kabinetu boli členmi Republikánskej strany, ktorá kandidovala proti nemu. Veril, že si svojich nepriateľov udrží blízko a že dokáže z nepriateľa urobiť priateľa, čo sa mu podarilo takmer s každým z nich.

Lincoln kandidoval ako abolicionista, niekto, kto bol proti otroctvu, a kým vyhral prezidentské voľby, podarilo sa mu to urobiť bez jediného hlasu z južného štátu. To má za následok väčšie prerušenie väzieb s juhom, čo nakoniec vedie k občianskej vojne.

Občianska vojna sa stala stredobodom Lincolnovej prezidentskej kariéry so všetkým, čo bolo naliate do konceptov vojny. Lincoln si však všimol, že táto vojna nebola o ničom, o čom si ľudia vo všeobecnosti mysleli, zistil, že vojna nebola o otroctve, ako si niektorí ľudia mysleli, ale o nástupníctve juhu.

Od začiatku vzniku Spojených štátov Sever bojoval proti Juhu v snahe získať kontrolu nad krajinou. Lincoln sa snažil krajinu zjednotiť, nie oddeliť. Týmto spôsobom Lincoln začal svoje predsedníctvo s cieľom zlúčiť krajinu ako rovný s rovným.

Najzreteľnejšie je to v Lincolnovom desaťpercentnom pláne, v ktorom uvádza, že za odplatu juhu za spôsobenie občianskej vojny museli jednoduchí zaplatiť daň vo výške desať percent. Niekoľko ľudí si myslelo, že je to príliš nízke, ale Lincoln nemal túžbu trestať juh natoľko, ako chcel byť s nimi znovu zjednotený.

Lincolnovo najznámejšie vyhlásenie je vyhlásenie o emancipácii, v ktorom uvádza, že žiadny štát nemôže mať otrokov. Toto sa často považuje za dokument, ktorý nič nerobil, pretože sa týkal iba severných štátov, ktoré aj tak nemali žiadnych otrokov, ale slúžil na dva účely.

  Aký veľký vietor znesie moja markíza pre obytné auto?

Po prvé, potvrdilo Lincolnov abolicionistický postoj. Nemal záujem otočiť sa chrbtom k svojmu presvedčeniu.

Po druhé, vrátilo ľuďom koncept otroctva späť do myslí. To spôsobilo, že obyvateľstvo prehodnotilo vojnu ako boj o otroctvo.

Práve tieto Lincolnove kroky nakoniec držali krajinu pohromade.

Prečo je Abraham Lincoln taký nezabudnuteľný?

Je ťažké rozobrať úspech človeka, ale Abraham Lincoln bol človek analyzovaný od chvíle, keď nastúpil do úradu a neprestal byť analyzovaný.

Jednoduchá a skromná povaha Lincolna osloví každého a zdá sa, že práve preto si ho tak dobre pamätá. Lincoln bol človek, ktorý bol ochotný riskovať a zároveň uznávať svoje vlastné chyby. Bol skvelý rozprávač a bol hlavne samouk.

Lincoln bol vodcom človeka, nie vodcom jedného špecifického typu človeka. Keď tak často premýšľame o vodcoch, boli skvelí len kvôli okolnostiam, do ktorých sa dostali, no Lincoln sa dosť možno dostal do najhoršej možnej situácie a aj tak z neho vyšiel úžasný hrdina.

To je dôvod, prečo je Lincoln nezabudnuteľný, pretože to bol muž, ktorý čo najlepšie využil hrozné okolnosti, do ktorých sa dostal.

Súvisiace otázky

Kde je pochovaný Abraham Lincoln? Lincoln je pochovaný na cintoríne Oak Ridge v Illinois. Kým Lincoln žil na mnohých miestach svojho života, väčšinu času strávil v Illinois a tam vykonával väčšinu svojich legislatívnych služieb.

Keď bol Lincoln zavraždený, jeho telo bolo premiestnené späť tam, kde bol pochovaný so svojím synom Williem, ktorý zomrel na týfus, keď Abraham Lincoln slúžil ako prezident.

Kde je čerešňa Georgea Washingtona? Príbeh o washingtonskej čerešni sa nikdy nepotvrdil a ľudia stále hľadajú dôkazy o legendárnom pni. Zatiaľ však nie je miesto, kde by sa fiktívna udalosť stala.

Tento príbeh však naďalej ovplyvňuje ľudí ako Abraham Lincoln, ktorý napriek všetkým bájkam, ktoré čítal, povedal, že to bol Washingtonov príbeh, ktorý ho najviac inšpiroval.