Kde držíte ryby v kajaku

Používanie kajakov je jedným z najdostupnejších spôsobov, ako môže takmer každý zvýšiť úroveň svojej rybárskej hry. Keď som skončil z pobrežia viazaného na mobilného kajakára, začal som chytať oveľa viac rýb. To však pre mňa znamenalo novú dilemu. Kde držíte všetky tie ryby v kajaku?

Po rokoch lovu z kajaku som na bicykli prešiel všetkými spôsobmi, ako udržať ryby v kajaku. Niektoré určite fungujú lepšie ako iné.

Absolútne najlepšie miesto na chladenie rýb v rybárskom kajaku je vo vodotesnom chladiacom vrecku s ľadom. Nadväzce fungujú, ale predstavujú určité problémy, ak je voda príliš teplá alebo ak sa na mieste, kde lovíte, vyskytujú dravce. Tvrdé chladiče môžete použiť aj v kajaku, ale kvôli priestorovým obmedzeniam je to často nepraktické.

Pri držaní rýb v kajaku treba veľa zvážiť. Čítajte ďalej a ja sa podelím o všetky tajomstvá, ktoré potrebujete vedieť, aby bol váš úlovok čerstvý a ľahko ovládateľný pri love z kajaku.

Stringers vs Cooler tašky na kajaky

Na nespočetných rybárskych výpravách si pamätám, ako som išiel domov so starou oceľovou reťazou plnou rýb. Keď som dostal kajak, dávalo zmysel použiť ten istý nadväzec. Stačí ho zavesiť na kajak a prehodiť cez bok.

Navliekač určite fungoval, ale rýchlo sa ukázalo, že nadväzce na ryby nie sú také dobré ako chladiace vaky v kajaku a tu je dôvod.

  • Výplety pridávajú odpor pri pádlovaní na kajaku. Je dosť ťažké trollovať, bojovať s prúdom a riadiť kajak tak, ako je. Pridajte nadväzec plný rýb ťahajúcich vedľa seba a bude to oveľa ťažšie.
  • Stringers neudržujú ryby čerstvé v teplej vode. Akonáhle sa teplota vody dostane nad 50 ° F, ryby nezostanú čerstvé veľmi dlho. Počas letných teplôt môžete očakávať, že ryby vydržia na šnúre hodinu alebo menej, kým mäso začne mäknúť a vy stratíte chuť.
  • Nadväzce s rybami na nich lákajú dravcov. Umierajúce a krvácajúce ryby plávajúce pri vašom kajaku určite pritiahnu nechutnú pozornosť. Teraz to nie je problém všade, ale rybári na morskom kajaku sa môžu stretnúť so žralokmi alebo tuleňmi a rybári na juhu môžu nájsť aligátorov, ktorí sledujú svoj úlovok.

Chladiace vaky eliminujú každý z vyššie uvedených problémov spojených s výstuhami. Ak lovíte z kajaku, vzdajte sa nadväzca a prejdite na chladiacu tašku s ľadom.

A čo chladiče s tvrdou stranou

Tvrdé chladiče sú jasnou voľbou pre väčšinu rybárov, pokiaľ ide o skladovanie rýb. Problém je v tom, že vo všeobecnosti nie je na kajaku veľa miesta na bezpečné umiestnenie. Malé penové chladiče sú vašou najlepšou voľbou, ak sa vydáte touto cestou. Nezaťažia vás a môžete nájsť rôzne veľkosti podľa vašich potrieb.

Tiež penové alebo tvrdé chladiče sú praktické len v niektorých kajakoch. Kajaky na sedenie majú zvyčajne dostatočný priestor na palube pre montáž malého chladiča na vloženie rýb Vzostup line up z BassPro Shops alebo z Staromestský dravec 13 na Amazone sú vynikajúce rybárske kajaky s priestorom pre pevný chladič.

Čítať  Najlepšie trollingové návnady na pstruhy, ktoré prekonajú všetky ostatné

Majte na pamäti, že pevný chladič skutočne obmedzuje veľkosť rýb, ktoré tam môžete umiestniť. Náruživí rybári slanej vody alebo lososa sa pravdepodobne stretnú s problémami s penovým chladičom, ktorý je vhodný skôr pre ostriežov alebo jedákov. Ruky dole, chladiace tašky pojmú väčšie ryby.

Kam dávate chladiacu tašku do kajaku

Takže ste sa rozhodli zaobstarať si chladiacu tašku na váš ďalší rybársky výlet na kajaku. Teraz už len musíte prísť na to, kam to najlepšie umiestniť. V malých hraniciach kajaku budete mať obmedzené možnosti, ale je potrebné zvážiť niekoľko vecí.

  • Majte ho na dosah – Položte chladiacu tašku bezprostredne pred alebo za miesto, kde sedíte. Takto môžete hádzať ryby bez rizika spadnutia výstroja alebo prevrátenia.
  • Nepochovávajte to – Nechajte chladiacu tašku prístupnú. Aby ste sa k nemu dostali, nemusíte prechádzať spleťou tyčí alebo otvárať poklopy.
  • Zabezpečte to – Do tašky vložíte ťažkú, padajúcu rybu, takže ju pripevnite alebo sa uistite, že je umiestnená na rovnej časti vášho kajaku. Upevnite si popruh, aby ste ho nestratili, ak ho prehodíte.
  • Veľkosť správne – Uistite sa, že si kúpite chladiacu tašku primeranej veľkosti pre ryby, ktoré najčastejšie chováte. Pamätajte, že priestor je obmedzený, takže sa vyhnite príliš veľkým taškám, ktoré zaberajú drahocenný nákladný priestor.

Umiestnenie podľa štýlu kajaku

Sedacie kajaky: Sedacie kajaky patria medzi najlepšie vyrobené rybárske kajaky. Majú dostatok úložného priestoru a sú určené pre rybárov. Vďaka tomu je ľahké nájsť miesto na odloženie úlovku. Ideálne miesto na umiestnenie chladiacej tašky na kajak na sedenie je hneď za sedadlom na plochej palube. Je ľahko dosiahnuteľný, neprekáža a ľahko sa pripevní k člnu na danom mieste.

Sedacie kajaky: Sedacie kajaky majú obmedzenejší priestor ako modely na sedenie, ale nájsť miesto pre vašu rybu nie je príliš ťažké. Zistili sme, že najlepšie miesto pre malú alebo stredne veľkú chladiacu tašku je v nákladnom priestore vpredu medzi vašimi nohami. S mäkkými bočnými chladiacimi taškami sa dajú zložiť a zmestia sa do priestoru, kde je dostatok miesta. Je tiež ľahko a rýchlo dosiahnuteľný.

Ako zabijete rybu v kajaku

Posledná vec, ktorú by ste chceli, je mlátiaca, slizká ryba, ktorá vám poskakuje po kajaku a výstroji. Predtým, ako do svojho kajaku prinesiete rybu, určite ju budete chcieť rýchlo a humánne odoslať.

Zďaleka najjednoduchší spôsob, ako humánne zabiť akúkoľvek rybu v kajaku, je prerezať žiabre ostrými nožnicami. Najlepšie je to urobiť, keď je ryba stále vo vašej sieti a vo vode. Jednoducho odstráňte háčik a potom zasuňte nožnice pod žiabrovú platňu. Odrežte niekoľko žiabier a držte rybu vo vode pomocou siete. Po 20-30 sekundách môžete rybu vložiť do chladničky.

Čítať  Ľadový rybolov s teplými rukami: 11 tipov, ako prekonať mrazy

Krvácanie nielenže zlepšuje kvalitu mäsa, ale je oveľa lepšie ako paličkovať rybu po hlave.

Pre menšie ryby, ako sú panfish a kokanee, ich môžete bez väčších problémov hodiť rovno do chladiacej tašky. Avšak rezanie žiabrov bude mať za následok lepšiu chuť mäsa.

5 najlepších chladiacich tašiek pre vášnivých rybárov na kajaku

Existuje veľa chladiacich tašiek, z ktorých si môžete vybrať. Len málo z nich však vyhovuje potrebám oddaných rybárov na kajaku. Zostavili sme tento krátky zoznam chladiacich tašiek, ktoré skutočne stoja za peniaze. Od lacných modelov bez ľútosti až po modely špeciálne navrhnuté s ohľadom na rybárov, tu sú najlepšie chladiace tašky pre kajakárov.

1. Prenosná chladiaca taška Yeti Hopper M30

Yeti dodáva chladiče najvyššej kvality, ktoré si môžete za peniaze kúpiť. Aj keď sa cena zdá vysoká, získate všetky funkcie, ktoré rybári na kajaku potrebujú na deň na vode. Yeti Hopper, vyrobený z odolných materiálov a nepriepustnej vložky, udrží váš úlovok chladný celý deň. Aj v extrémnych horúčavách.

Máme radi nový magnetický uzáver Hydroshield, ktorý umožňuje rýchle a jednoduché otváranie jednou rukou, na rozdiel od bežných zipsov. K dispozícii sú tiež dostatočné popruhy, ktoré pomáhajú pripevniť chladič k vášmu kajaku.

Yeti Hopper M30 meria 17,5″ na šírku, 25″ na výšku a 12″ do hĺbky. Má dostatok miesta pre pstruhy, bolene, panfish alebo stredne veľké lososy. Keď potrebujete prémiový chladič pre svoje rybárske dobrodružstvá, Yeti je ťažké prehliadnuť.

2. Izolovaná chladiaca taška na ryby Canyon

Zo všetkých chladiacich tašiek na tomto zozname Canyon Fish Coolers jasne uprednostnili potreby rybárov pri navrhovaní svojich tašiek. Ich jednoduchý štýl sa vyznačuje funkčnosťou. Tepelne zatavené švy nikdy nepresiaknu a kožky s vláknami sa nezafarbia, takže čistenie po rybárskom výlete je hračka.

Dvojitá vrstva 1 palca peny udrží ľad dlhšie ako ktorákoľvek iná taška na tomto zozname. Chladiče Canyon majú tiež najširší výber veľkostí, aby vyhovovali priestorovým obmedzeniam akéhokoľvek kajaku, ako aj ryby akejkoľvek veľkosti. Kajakári, ktorí lovia trofejné ryby, by mali zvážiť chladiče Canyon Fish Coolers.

Našou jedinou sťažnosťou je nedostatok upínacích miest na upevnenie na niektoré kajaky. Napriek tomu to môžeme ľahko prehliadnuť, keďže len málo iných tašiek má rovnakú úroveň odolnosti a funkcie ako Canyon Fish Coolers.

Na výber je 17 veľkostí, ale na uchovanie väčšiny druhov rýb v kajakoch odporúčame vaky 20” X 24” alebo 15” X 24”. Zväčšite veľkosť pre veľké ryby.

3. Chladič na športový kajak Seattle

Pre nízky profil a prispôsobený pocit nemôžete poraziť Seattle Sports Kayak Catch Cooler. Je ideálny pre kajaky v sede alebo na vrchu. Pripevnite ho na vrch paluby alebo si ho len zasuňte medzi nohy. Či tak alebo onak, táto chladiaca taška má väčšiu všestrannosť ako ostatné tašky na tomto zozname.

Čítať  Ako zariadiť, aby akýkoľvek luk fungoval na lov s lukom

Záchytný chladič je dobre vyrobený s prebytkom upevňovacích bodov a odnímateľným vreckom na ľahké umývanie. Izoláciu považujeme za dostatočnú na celý deň na vode. Vnútorná vložka tesne tesní, aby sa zabránilo úniku, ale dostať ryby dovnútra nie je také pohodlné ako iné tašky.

Meria 19 palcov na dĺžku, 12 palcov na šírku a 5 palcov do hĺbky, takže sa najlepšie hodí pre menšie ryby, ako sú pstruhy a jedličky.

4. Arktická zóna Titan Deep Freeze

Náš cenovo vyvážený výber chladiacich tašiek na kajaky je Arctic Zone Titan Deep Freeze. Môže sa pochváliť vynikajúcou izoláciou a odolným vonkajším plášťom odolným voči škvrnám. Nepriepustná vnútorná škrupina je dostatočne robustná, aby odolala prepichnutiu od rybích ostňov a po skončení rybárskej výpravy sa dá ľahko umyť.

Tento chladič je ideálny pre rybárov, ktorí sa zameriavajú na panfish, boleňa a vysadené pstruhy. Vnútorné rozmery 17” X 13” X 8” pojmú dostatok ľadu, aby váš úlovok zostal čerstvý, kým sa vrátite domov.

Ramenné popruhy sú skvelé na prenášanie z lode do auta a dve bočné rukoväte sú umiestnené presne na pripútanie tašky k sedadlu kajaku. Celkovo ide o vyššiu kvalitu, ako by ste očakávali od chladiacich tašiek s podobnou cenou.

5. Termálna taška Ozark Trail

Ak si stále nie ste istí chladiacimi taškami na kajak, zvážte termotašku Ozark Trail Thermal Tote Bag. Má perfektnú veľkosť pre každý kajak a ešte lepšie sa hodí pre vašu peňaženku. Toto je naša chladiaca taška „bez ľútosti“.

Len za 4 doláre sa nemôžete pokaziť. Má nepriepustnú vnútornú vložku, o ktorej sme zistili, že je celkom odolná proti ostrým plutvám rýb. Zips je pevný a ľahko sa otvára, zatiaľ čo vonkajší materiál odoláva väčšine škvŕn. Látka sa však časom zašpiní.

Ozark Trail Thermal Tote Bag bola naša prvá chladiaca taška na rybolov na kajaku a dobre nám slúžila roky. Dobre odolal plnému zaťaženiu pstruhov, boleňa, morského ostrieža a ružového lososa. S rozmermi 20” X 18” X 8” má kapacitu viac než dostatočnú. Podľa našich skúseností ľad vydrží takmer celý deň. Celkovo ide o funkčnú chladiacu tašku a fenomenálnu hodnotu.

Žiaľ, nenájdete ho online, ale môžete skontrolovať, či ich má na sklade nejaký Walmart vo vašom okolí. Ten náš sme našli v sekcii športové potreby.

Skontrolujte svoj miestny Walmart.

Keď to zhrnieme

Rybolov z kajaku je úžasný zážitok a najlepší spôsob, ako zavŕšiť celý deň na vode, je priniesť si domov chutné jedlo. Urobte si láskavosť a investujte do chladiacej tašky, aby ste mali tie najčerstvejšie chutné ryby.