Kam ísť Rybárčenie na ľade v štáte Washington

Väčšina rybárov nepovažuje štát Washington za destináciu pre rybolov na ľade. Najmä preto, že jazerá zriedka zamrznú v miernych zimách na západnom pobreží. Pre tých pár neohrozených je však nájdenie skvelého rybolovu na ľade len rýchlou jazdou cez Cascade Mountains do východného Washingtonu.

Zasnežené kaskády sú deliacou čiarou štátu. Mierne nížinné jazerá ležia na západe a zimná krajina zázrakov na východe. Lyžovanie, výlety na snežniciach a rybolov na ľade každoročne priťahujú do východného Washingtonu tisíce návštevníkov.

Jazdite na východ zo Seattlu po Interstate 90 len niekoľko hodín a budete ponorení do krajiny jazera. Nespočetné množstvo jazier ponúka dostatok príležitostí vyskúšať svoje šťastie pri rybolove na ľade.

Ak vás dážď v Seattli svrbí vidieť modrú oblohu a zimnú krajinu, určite sa vám tento rok bude páčiť tento zoznam 5 úžasných jazier na rybolov na ľade.

  • Jazero Patterson
  • Rybie jazero
  • Mojžišovo jazero
  • Ružové jazero
  • Jazero štvrtého júla

Existuje oveľa viac jazier, ktoré poskytujú zimný rybolov a väčšina z nich má v januári peknú hrubú vrstvu ľadu. Týchto 5 patrí medzi najlepších výrobcov, tak si vezmite výstroj a vydajte sa na ľadový rybolov vo Washingtone.

Či týchto 5 jazier nestačí na uspokojenie vášho ľadu? závislosť na rybolove? Potom určite si budete chcieť pozrieť našu elektronickú knihu Tajomstvo rybolovu na ľade v štáte Washington. Zdôrazňujeme 10 vynikajúcich washingtonských jazier, ktoré môžete vyskúšať so skutočnými súradnicami pre produktívne miesta na vyvŕtanie prvých dier. Navyše vám dávame tipy a taktiky špecifické pre Washington, ktoré určite zvýšia vašu mieru úlovkov. Aby toho nebolo málo, naša kniha odhaľuje 41 ďalších jazier v štáte, ktoré ponúkajú vzrušenie z rybolovu na ľade!

Skontrolovať to

1. Jazero Patterson

miesto:

4 hodiny jazdy autom zo Seattlu cez malebné hory cez I-90 vás zavedie na miesto západne od idylického mestečka Winthrop.

Druhy rýb:

Čakajú na vás pstruh dúhový, divoký losos Kokanee, Black Crappie a veľký žltý ostriež.

O jazere:

V uctievanom údolí rieky Methow v okrese Okanogan s rozlohou 160 akrov leží jazero Patterson. Outdooroví nadšenci sa hrnú do oblasti Methow za všetkými druhmi zimných aktivít a jazero si vytvorilo kult pre rybolov na ľade. Existuje veľká šanca, že počas návštevy nebudete jediný, kto vŕta diery, ale dobrý prístup k pobrežiu umožňuje rybárom rozprestierať sa. Aj keď sa počas pracovných dní môžete ocitnúť sami.

Jazero ponúka rozmanitý zimný rybolov s niektorými slušnými veľkými ostriežmi (až 12 palcov) a peknými pstruhmi a kokanee. Príležitostné zadržané pstruhy dosahujú 14 palcov alebo viac. Kokanee málokedy presahujú 11 palcov, ale napriek tomu sú chutnou pochúťkou.

Koncom decembra začne jazero pokrývať dobrý, pevný ľad. Teploty pod nulou počas januára a februára sú najvhodnejšie na vytvorenie bezpečnej hrubej vrstvy ľadu. Pred plánovaním cesty sa poraďte s miestnymi obyvateľmi a získajte správu o ľade.

Prenájom chatiek pri jazere je príjemným útočiskom a v neďalekom meste Winthrop je k dispozícii množstvo zimných ubytovaní.

Tipy na rybolov:

Lov ostriežov v zime poriadne zahreje. Veľké školy možno nájsť v hĺbkach približne 25 stôp. Dobrý vyhľadávač rýb na lov rýb na ľade je veľkou pomocou pri lokalizácii skupín rýb. Ak ho nemáte, stačí niekoľko testovacích otvorov, aby ste začali vytáčať vzor. Vyvŕtajte dieru na sľubnom mieste a lovte aspoň 20 minút, kým sa pohnete ďalej.

Čítať  7 najťažších bojovných sladkovodných rýb: Zvládnete ich?

Dobré návnady pre ostrieže zahŕňajú malé prípravky zakončené voskovými červami.

Väčšina pstruhov sa chytí asi stopu od dna v 15 stôp alebo viac vody. Jazero rýchlo klesá na 50 a viac stôp, takže sa držte oblastí okolo pevninských bodov. Severný a južný koniec sú dobré stávky na hľadanie húfov. Tradičné návnady na prácu pstruhov aj v zime.

Kokanee nájdete vo vode s hĺbkou 20 až 60 stôp. Plavia sa v školách, takže vyhľadávač rýb je nevyhnutný. Rovnako ako na otvorenej vode pridajte malého dodgera nad malý prípravok zakončený kukuricou, aby ste upútali ich pozornosť.

Ak chcete skúsiť šťastie na nejakom čiernom gýčovi, presuňte sa do plytkých, zaburinených častí jazera. Malá lyžička alebo prípravok na hrote s červami robí trik. Zamerajte tieto ryby do asi 10 stôp vody.

2. Rybie jazero

miesto:

Fish Lake sa nachádza len 26 míľ od rušného mesta Leavenworth, v blízkosti susedného jazera Wenatchee. Zo Seattlu môžete očakávať cestu autom niečo málo cez 3 hodiny.

Druhy rýb:

Hlavne destinácia Yellow Perch s dobrými príležitosťami na ulovenie nejakého pstruha dúhového.

O jazere:

Porozprávajte sa s kýmkoľvek o rybolove na ľade v štáte Washington a pravdepodobne budete počuť o Fish Lake. Toto jazero s rozlohou 492 hektárov sa môže pochváliť silným zimným lovom ostriežov a jeho blízkosť k turisticky priateľskej oblasti Leavenworth pridáva na remíze.

V nadmorskej výške necelých 2000 stôp sa koncom decembra zvyčajne vytvorí dobrý ľad. Historicky najlepší rybolov je posledný decembrový týždeň až začiatok januára.

Väčšina rybárov pristupuje k jazeru cez Cove Resort na juhozápadnom konci. Poskytujú rybárske náčinie na ľade, ubytovanie a aktuálne informácie o ľade a podmienkach rybolovu. Obmedzený brehový prístup na severnom a južnom brehu je možný z dvoch lesných obslužných ciest, NF Rd. 6202 a Chiwawa Rd.

Jazero zaznamenáva dobrú účasť oddaných rybárov na ostriežoch väčšinu víkendov po vytvorení ľadu. Keď je sústo horúce, cez ľad sa vtiahne stály prúd 8-9 palcového ostrieža. Tieto chutné ryby sa pekne vyprážajú a s denným limitom 25 sa môžete najesť dosýta.

Tipy na rybolov:

Ostrieže sú určite cieľovým druhom počas zimných mesiacov, ale treba mať aj slušné dúhy. Nájdenie pstruha zahŕňa nájdenie dobrej podvodnej štruktúry.

Rád navštevujem Fish Lake kvôli letnému rybolovu basov. Zatiaľ čo tam, hľadám oblasti s ideálnou podmorskou topografiou na zimný lov pstruhov. Označujem oblasti na svojom GPS a vraciam sa na súradnice, keď jazero zamrzne. Pomocou tejto metódy pravdepodobne nájdete niekoľko medových dier.

Pstruhy sa zvyčajne chytia v okruhu dvoch metrov od dna a jednoduché kvapkadlo s návnadou alebo červami je veľmi úspešné. Washingtonské ministerstvo rýb a voľne žijúcich živočíchov zásobuje toto jazero ročne viac ako 2 500 pstruhomi s veľkosťou 10 až 12 palcov.

Ostrieže sa chytajú väčšinou na malé náčinie alebo mikro lyžičky zakončené červami alebo kúskami nočného lovca. Školia sa, takže keď jedného nájdete, bude ich viac.

3. Mojžišovo jazero

miesto:

Dostať sa k jazeru Moses a jeho rovnomennému mestu zo Seattlu cez Interstate 90. Jazero Moses ponúka niektoré z najbližších ľadových rýb, ktoré majú obyvatelia západnej časti k dispozícii. Všetko, čo potrebujete, je priamy výstrel cez priesmyk Snoqualmie s menej ako 3 hodinami jazdy.

Čítať  Konečný sprievodca džigom pre Kokanee

Druhy rýb:

Najväčšiu pozornosť si zaslúži zdravá populácia pstruha dúhového a ostrieža žltého. Občas sa cez ľad ťahajú aj bolene.

O jazere:

Moses Lake je srdcom letnej a zimnej rekreácie vo východnom Washingtone.

Nachádza sa v úvrati v jednej z najlepších rybárskych oblastí, ktoré Washington môže ponúknuť, a určite je to jazero, na ktorom môžete otestovať svoje zručnosti v rybolove na ľade.

Toto umelo vytvorené jazero s rozlohou 6728 akrov, ktoré vzniklo ako súčasť obrovského projektu Columbia Basin Water Project, má všetko, čo rybári milujú; dobrý rybolov s množstvom verejných prístupov.

Ľadový rybolov na jazere Mojžiš sa primárne zameriava na bohatú populáciu ostriežov, ktoré sa každú zimu množia.

Majte však na pamäti, že tvorba ľadu nie je z roka na rok konzistentná. Občasné mierne zimy niekedy bránia bezpečnému ľadu uzavrieť vodu. Keď sa jazero dobre zaľadne, rybolov môže byť dobrý pre pstruhy aj ostrieže.

Tipy na rybolov:

Vďaka tejto obrovskej vodnej hladine je hľadanie rýb skutočným javom ako ihla v kope sena, ale spoľahlivé úlovky ostriežov sú najlepšie v blízkosti parku Blue Heron.

Jumbo ostrieže sú tiež často chytené, ale dostať sa tam, kde sú, si vyžaduje dobrý ľad. Okno príležitostí je často veľmi krátke a v niektorých zimách sa jazero neloví.

Tradičné návnady na pstruhy a rôzne zimné taktiky na ostrieže fungujú dobre. Tučný ostriež je v chladnej vode letargický a jemne hryzie. Pružinový bobber pridaný na špičku prúta pomáha odhaliť tieto zábery.

Zistil som, že získať dobré informácie o tomto jazere od miestnych obyvateľov môže byť problém. Miestne obchody s náčiním sú vaším najlepším zdrojom informácií o ľade, preto sa pred cestou spýtajte. Keďže popularita rybolovu na ľade v regióne rastie, lepšie informácie a náčinie na rybolov na ľade budú ľahšie dostupné.

4. Ružové jazero

miesto:

Roses Lake sa nachádza 10 míľ od malého mesta Chelan a stojí za to ísť autom z upršanej západnej strany. Urobte si z toho víkendový výlet a 4 hodiny jazdy autom zo Seattlu sa vám nezdajú až také zlé.

Druhy rýb:

Je to skvelá príležitosť pre bucľaté ostrieže a na jeseň vysadené dúhy, ktoré tlačia 20 palcov.

O jazere:

Roses Lake je jedným z troch jazier, ktoré sa nachádzajú míľu severne od Masonu. Jeho susedmi sú jazerá Wapato a Dry, ale s rozlohou 178 hektárov je jazero Roses miestom, kde sa dá rybárčiť na ľade.

Dobrý ľad sa začína tvoriť koncom decembra a môže pretrvávať až do polovice marca, ak je vhodné počasie. Je to dobrá voľba pre neskorý rybolov na ľade, keď vás stále svrbí dostať sa na ľad.

Ak je vaším cieľom ústranie, potom je tým miestom Roses Lake. Vďaka skvelému rybolovu sa toto jazero ešte nestalo preplneným rybárskym miestom a vy si určite nájdete svoje vlastné miesto. Cez víkendy je veľa rybárov, no víkendové dni na konci sezóny sú na ľade osamelé.

Verejné spustenie člnov a parkovisko sa nachádza na južnom pobreží a poskytuje výborný prístup na ľad.

Tipy na rybolov:

Lov pstruha dúhového môže byť vynikajúci v januári a februári v trochu plytkých vodách. Udržujte svoju návnadu asi pol metra od dna, aby ste prilákali prestávky z minulej sezóny. Najviac úspechov mám asi v 15 stopách vody.

Čítať  Úplné porovnanie: Flasher vs. Fish Finder pre rybolov na ľade

Lov ostriežov je stabilný počas celej sezóny. Nájdite školy v hlbšej vode. Trpezlivosť je kľúčová, pretože nevýrazné dno jazera Roses Lake znamená, že školy sú vždy v pohybe a hľadajú jedlo.

25 stôp alebo viac je dobré miesto na začiatok. Vyhľadávač rýb vám pomôže upozorniť na prechádzajúce kŕdle. Upútajte ich pozornosť lyžicou alebo prípravkom na hrote červov. Švédske pupienky sú dobrou voľbou.

Bez citlivého nastavenia prútu vám bude chýbať polovica úderov z jemných záberov. Splietaná šnúra a pružinová bobber špička skutočne zvyšujú rýchlosť pripojenia. Posuňte lyžicu priamo na dno, aby ste rozvírili usadeniny a vtiahli do hladných škôl.

Akonáhle prejde škola, akcia môže byť na chvíľu živá. Po zaseknutí ryby ju naviňte a vezmite si výstroj späť do vody, kým budú pokračovať.

5. Jazero štvrtého júla

miesto:

Je to dlhá cesta zo západnej strany štátu, ale ak zavoláte domov Spokane, Washington, 1 hodina jazdy k jazeru Fourth of July stojí za každú minútu.

Druhy rýb:

Vynikajúci rybolov na vysokokvalitné pstruhy dúhové nad 20 palcov.

O jazere:

Jazero 4. júla je rybolovom iba v zime. Jazero s rozlohou 100 akrov sa otvára na „Čierny piatok“ po Dni vďakyvzdania, čo ponúka skvelú alternatívu k návšteve preplnených nákupných centier.

Otvorená voda pretrváva do začiatku decembra väčšinu rokov. Od konca decembra do februára poskytuje jedny z najlepších príležitostí v okolí, ako ísť po veľkých dúhach cez ľad.

Jazero je dlhé a úzke, takže na dosiahnutie najlepších miest môže byť potrebné trochu chôdze. Keď dorazíte na miesto, očakávajte, že ulovíte pstruhy s priemerom 12 až 14 palcov. V dobrý deň nie je nerozumné chytiť niekoľko pstruhov, ktoré tlačia 24 palcov.

Tipy na rybolov:

Toto jazero je úzke, ale dlhé. Možno budete musieť prejsť rôznymi spôsobmi, ako sa dostať nad hlbšiu vodu. Pstruh má tendenciu držať sa 12 až 20 stôp. O najjužnejšom konci sa vo všeobecnosti hovorí, že produkuje najlepšie úlovky. Zoberte si so sebou sane, aby ste mohli nosiť výstroj počas dlhej túry.

Väčšina rybárov nájde konzistentné uhryznutia na malých lyžičkách alebo holých háčikoch s múčnymi červami alebo kúskami nočného plaza. Používa sa aj powerbait a lososové vajcia.

Lovte svoj výstroj pri dne a príležitostne nastražte návnadu, aby ste upútali pozornosť rýb.

Keď sa, nie ak, spojíš s prasaťom, bojuj trpezlivo. Voda môže byť studená, ale dúhy majú v sebe veľa hry. Väčšina rýb nad 20 palcov sa stratí priamo v diere, keď sa ich pokúsite vytiahnuť príliš rýchlo.

Záverečné myšlienky

Vo veľkom štáte Washington je možných viac príležitostí na rybolov na ľade, než by ste si mysleli. Nájdenie svojho miesta si vyžaduje nejaký čas prieskumu a času, ale vynaložené úsilie je dobre odmenené. Ak chcete uniknúť zimnému útlmu dažďa v Seattli, pripravte sa na rybolov na ľade.

Chcete sa dozvedieť viac o rybolove na ľade a výstroji, ktorú budete potrebovať? Nájdite si chvíľu a prečítajte si náš sprievodca rybolovom na ľade. Je to skvelé pre začínajúcich aj skúsených rybárov.