Kam ísť na ľadový rybolov v Maine

Maine je neuveriteľné miesto s množstvom rybolovu na ľade. Jazerá sa zdajú byť takmer nekonečné. Rybolov na ľade, ktorý tento štát ponúka, vás určite nesklame.

  • Jazero Moosehead
  • Rybník Sabattus
  • Jazero Wassookeag
  • Jazero Allagash
  • East Grand Lake
  • Jazero Sebago
  • Orlie jazero
  • Portage Lake

Nielen, že je tu veľa oblastí a druhov rýb, ale rybolov na ľade je tu veľmi populárny. V niektorých oblastiach sa dokonca konajú derby rybolovu na ľade, na ktoré je naozaj zábava ísť. Nájdete veľa ľudí, ktorí majú rovnakú radosť z rybolovu na ľade ako vy a možno dokonca nadviažete nové kontakty.

Jazero Moosehead

Druhy rýb: vnútrozemský losos, pstruh potočný, pstruh jazerný, zubáč malý

Jazero Moosehead je pravdepodobne najobľúbenejšie jazero v Maine, na ktorom sa dá loviť ľadom. Je masívny. Leží na impozantnej dĺžke 40 míľ a šírke 12 míľ. Roztiahne svoju hmotu aj na množstvo menších plôch. Existuje veľa miest, kde si môžete zriadiť obchod a zoradiť riadok.

Chodí sem veľa rodín. Je to obľúbené miesto, takže sa to očakáva. Ak chcete začať privádzať svoju rodinu alebo učiť svoje deti, ako loviť ryby na ľade a prijať chlad, toto je skvelé miesto, kde začať.

Keďže popularita jazera je široko rozšírená, existuje rybárske derby na ľade sa koná na jazere každý rok počas posledný januárový týždeň. Majú peňažné ceny pre prvých troch víťazov a ak vytiahnete tú najväčšiu, získate pekných 1500 $! Možno budete mať šťastie, keď sa prídete pozrieť na jazero Moosehead.

Rybník Sabattus

Druhy rýb: šťuka severská, ostriež, mreny, ostriež veľkoústy, ostriež biely, jalec čierny, ostriež žltý

Sabattus Pond je miesto v juhovýchodnom Maine, ktoré si zaslúži vašu pozornosť. Majú veľa rýb na chytanie a údržba na tomto mieste je špičková. Šťuka je tu hlavným ťažiskom. Niektoré z týchto prísavníkov majú 20 libier alebo viac! Práve tým je tento rybník známy. Ministerstvo pre zver a vnútrozemský rybolov udržuje veci zásobené a v kondícii, aby ste mohli uloviť skutočne skvelé ryby.

  Priťahuje surfovanie žraloky?

Podobne ako jazero Moosehead, aj rybník Sabattus má derby s rybolovom na ľade, ale toto je špeciálne pre šťuky. Derby je pre neziskovú organizáciu „Fish for a Cure“, ktorá bojuje proti rakovine. Je to super akcia a odporúčam. Vždy som za pomoc výskumným ústavom rakoviny a iným organizáciám pre dobro ľudí.

Jazero Wassookeag

Druhy rýb: pstruh potočný, jalec potočný, retiazka, pstruh jazerný, úhor americký, ostriež veľkoústy, ostriež maloústy, vnútrozemský losos, ostriež žltý, prísavník biely, ostriež biely

V meste Dexter v štáte Maine sa nachádza jazero Wassookeag. Je to nádherné jazero. Ak budete mať niekedy možnosť ísť, urobte to. V zime je tu veľa čo robiť, ale dnes hovoríme o rybolove na ľade. Je tu celkom rozmanitosť, dokonca aj americký úhor.

Toto jazero má dve časti. Je tu väčšie a menšie jazero. Sú rozdelené priehradou, ktorá bola vytvorená na kontrolu vody. Teraz obe jazerá prekvitajú. Medzi jazerami sú rozdiely. Ten väčší ide oveľa hlbšie a loví sa na ňom oveľa viac ako na druhom. Pre každé z jazier platia iné pravidlá a predpisy. Poskytol som odkaz, ktorý vás zavedie na webovú stránku Maine Department of Inland Fisheries & Wildlife, kde sa nachádza informácie o pravidlách na veľkých a malých jazerách.

Jazero Allagash

Druhy rýb: pstruh potočný, pstruh jazerný, síh jazerný, burbot, losos, šťuka severná

Chceli by ste radšej tráviť svoj čas rybolovom na ľade niekde ďaleko? Doteraz som hovoril len o obľúbených miestach s množstvom rybárov a rodín. Ak by ste pri ľadovom rybolove chceli byť viac spätí s prírodou, mali by ste ísť k jazeru Allagash. Nachádza sa v severnom Maine a ďaleko od ľudí. Jazero je skvelým miestom, kam sa dostať preč. Jazerá v Maine sú úchvatné.

  Aký je rozdiel medzi piatym kolesom a obytným autom?

Nezabudnite si priniesť teplé oblečenie a dostatok tepla. Budete ho potrebovať. Nebudete si musieť robiť starosti s hľadaním miesta na pobyt, pretože hneď pri ceste sa nachádza Johnson’s Allagash Lodge, ktorá vás zahreje, keď príde noc.

East Grand Lake

Druhy rýb: pstruh potočný, ostriež maloústy, vnútrozemský losos, pstruh jazerný, ostriež žltý, ostriež biely, úhor americký

East Grand Lake je ďalším obľúbeným miestom pre rybolov na ľade v Maine. Jazero je dostatočne veľké na dĺžku 20 míľ. Získava si meno a to nie je prekvapujúce vzhľadom na jeho veľkosť. Rád tu chytám ryby. Hlavnými úlovkami sú hlavne pstruhy a ostrieže. Keď sem prídete, viete, do čoho idete.

Keďže je veľký, možno sa pýtate, kam ísť, aby ste ulovili tie najlepšie ryby. Najlepšie miesto, aké poznám, je severne od Work Cove. Keď tam prídete, môžete sa dokonca opýtať ostatných. Ak uvidíte veľa ľudí pohromade, môžete získať nejaké dobré informácie a potom nájsť svoje vlastné miesto.

Jazero Sebago

Druhy rýb: pstruh potočný, losos atlantický, pstruh potočný, ostriež maloústy, pstruh jazerný, ostriež veľkoústy, pleskáč čierny, ostriež biely, ostriež žltý

Jazero Sebago sa nachádza v južnej časti Maine. Hlavným ťažiskom sú tu pstruhy. Máte niekoľko odrôd. Zábavný fakt o tomto mieste je, že je to druhé najväčšie jazero v Maine! Je také veľké, že raz za čas stred jazera cez zimu nezamrzne. Má maximálnu hĺbku 316 stôp, aby sa pridala k jeho už tak masívnej veľkosti. Toto miesto môže byť pre niekoho, kto je tu prvýkrát, veľmi zastrašujúce.

Existuje veľa oblastí na rybolov a veľa oblastí, ktoré môžete vidieť. Majú zátoky, zátoky a ďalšie časti jazera, ktoré umožňujú pestovanie rôznych druhov rýb, ako sú čierne mrle alebo žlté ostrieže. Ak hľadáte nejaké spestrenie a zmenu tempa, vyskúšal by som jazero Sebago. odporucam.

  Aký je najdlhší let teplovzdušným balónom?

Orlie jazero

Druhy rýb: pstruh potočný, vnútrozemský losos, pstruh dúhový

Eagle Lakes sa náhodou nachádzajú v blízkosti malej komunity s pekným mestom a priateľskými ľuďmi. Eagle je pomerne malé jazero. Nie je tu taká šanca stratiť sa a nie je to také odstrašujúce ako jazero Sebago. Nie je tu veľa druhov rýb, ale môžete si pozrieť dosť veľkých pstruhov. Videl som veľa ľudí, ktorí odtiaľ vyšli s veľkými pstruhmi. Ktovie, možno to budeš nabudúce ty.

Jednou z výhod Eagle Lake je, že okolo neho je množstvo ďalších jazier. Square Lake, St Froid Lake a Cross Lake sú všetky neďaleko. Ak chcete vyskúšať iné jazero, nie sú ďaleko. Niekedy, keď chytíte ľadovú rybu, môžete ju zasiahnuť alebo minúť. Ak sa trápite pri jednom jazere, vyskúšajte iné.

Portage Lake

Druhy rýb: vnútrozemský losos, pstruh potočný, šťuka severná, zubáč veľkoústy, bolehlav, ostriež žltý, pleskáč biely

Portage Lake je jedným z tých miest, ktoré sa nachádzajú v malom meste. V meste žije približne 400 ľudí. Keď som povedal malý, myslel som malý. Mesto je veľkorysé. Nenájdete niekoho, kto by nebol ochotný pomôcť. Rýb je tu dostatok a pstruhy sú dobrej veľkosti. Ľad je v niektorých oblastiach dosť šmykľavý. Na tento výlet by som odporučil topánky na ľad. Bezpečnosť predovšetkým.

Je tu veľa vstupov a vždy hovorím ľuďom, aby to využili vo svoj prospech. Keď existujú menšie vodné plochy, ktoré vedú k väčším, ryby budú migrovať do väčších oblastí. Menšie plochy rýchlejšie zamrznú a ryby sa začnú pomaly vzďaľovať. Môžete loviť blízko otvoru a dúfajme, že ulovíte nejaké ryby. Toto je taktika, ktorú rád používam a dúfam, že aj vy z nej nájdete nejaké využitie. Veľa šťastia a zostaňte v teple!