Jigging s muškou: 5 stratégií, ako chytiť viac rýb

Jigging sa stal obľúbeným športom pre muškárov, ale bez správnych stratégií to môže byť ťažké. Nie je nič horšie, ako stratiť ryby kvôli chybám začiatočníkov. Urobil som zoznam 5 rôznych stratégií, ako chytiť viac rýb jiggingom s muškárskym prútom.

Aké stratégie jiggingu pomáhajú chytiť viac rýb? Existuje päť špičkových stratégií jiggingu:

  1. Spoznajte vody, v ktorých lovíte
  2. Použite kratšiu tyč
  3. Uvoľnite svoj vlasec potom, čo ste prekonali cieľovú zónu
  4. Použite pletenú šnúru
  5. Vždy sledujte svoju líniu

Či už jugging v slanej vode, sladkovodný jigging, pomalý alebo rýchly jigging, tieto techniky a stratégie vám môžu pomôcť chytiť viac rýb. Fungujú skvele a môžu znamenať rozdiel pri jiggingu na ryby.

1. Spoznajte vodu, v ktorej lovíte

Do stratégie spoznávania vôd, v ktorých lovíte, je toho veľa. Jigging bude podobný všade, kde budete loviť, ale vaše techniky sa budú musieť zmeniť s každou novou vodnou plochou a každým novým typom rýb.

Existujú 2 hlavné dôvody, prečo je skvelou stratégiou spoznať vody, v ktorých lovíte, keď plánujete lov na jig, aj keď existuje veľa dôvodov, prečo by mal každý rybár tráviť čas výskumom.

Keď si robíte výskum prípravku, dozviete sa tieto dôležité tipy, ktoré vám pomôžu na vašej ceste.

Zistite, aký farebný prípravok použiť

Môžete byť celý deň na vode a cvičiť si srdce a potom sa objaví nový chlapík s použitím rovnakej techniky a za pár hodín má peknú zbierku rýb.

A to všetko preto, že použili správny farebný prípravok. Niektoré ryby priťahuje starý verný modrý a čierny prípravok, zatiaľ čo iné budú potrebovať farebnejší prípravok, aby upútali ich pozornosť.

Ušetrí vám veľa času a energie pri vode, ak si urobíte predbežnú prácu a pozriete si, kde budete loviť a čo povedali iní rybári, že im to v danej oblasti funguje.

  Sú Side-by-Sides Street legálne v Texase?

Niekedy výskum znamená byť na vode a skúšať nový prípravok za prípravkom, aby ste zistili, aké farby a vzory vyvolávajú najviac kúskov, takže tieto informácie môžete použiť znova a znova.

Existujú ľudia, ktorí môžu ísť von a chytiť päťkilového bassa z toho istého rybníka rok čo rok, pretože urobili svoj prieskum a vedia, akú farbu prípravku použiť.

Zistite, aké druhy rýb zvyčajne hryzú pri rybolove na Jig v tejto oblasti

Rôzne ryby žijú v rôznych oblastiach a ryby, ktoré hryzú, keď idete džigovať, odkiaľ ste, nemusia byť rovnaké ako miesto, ktoré navštívite, preto si urobte prieskum, aby ste vedeli, aký druh rýb by ste mali očakávať a ktoré z nich. mali by ste sa zamerať.

Ak ste z Kalifornie a ste zvyknutí loviť ryby Yellow Tail, potom ak sa presťahujete alebo sa vyberiete na výlet do Austrálie, nájdete oveľa viac ostriežov a rybárov, na ktorých sa loví, takže budete musieť tieto vody spoznať.

Zistite, aký typ techniky jiggingu použiť

Niektoré oblasti a vody v závislosti od rýb vyžadujú rýchly jig, zatiaľ čo iné potrebujú pomalý jig, ale to nemôžete vedieť, kým neurobíte prieskum o tom, kde ste a ako sa ryby správajú.

Radšej by som si zavolal a porozprával sa s niektorými rybármi, ktorí majú skúsenosti s týmito konkrétnymi vodami, a potom by som sa celý deň snažil zistiť, ako čo najlepšie prinútiť ryby zahryznúť.

V konečnom dôsledku vám predbežný prieskum môže pomôcť naučiť sa techniky a štýly, ktoré vám najviac prospejú, aby ste svoj čas na vode mohli využiť naplno.

2. Použite kratšiu tyč

Dlhšie prúty sú skvelé na otvorené vody a dlhé hody, ale s jiggingom, pretože väčšina vášho rybolovu bude vertikálna, je lepší kratší prút, aby ste mali väčšiu kontrolu.

  Môžete nosiť okuliare v pozemnom hokeji?

Väčšina ľudí, ktorí jugujú, použije 7-metrový ťažký akčný alebo ťažký prút, ktorý im pomôže zostať stabilizovaný a na podporu pri navíjaní rýb. Môžete nakupovať a nájsť značku, ktorá sa vám najviac páči.

Pri kratšom prúte si môžete koniec strčiť pod ruku, aby ste si ušetrili prácu, keď robíte juggingové pohyby, ktoré môžu byť naozaj únavné.

3.Uvoľnite svoju líniu, keď prejdete cez cieľovú zónu

Jednou z najlepších lekcií, aké som kedy mal, pokiaľ ide o jigging, je tráviť čo najviac času v cieľovej zóne. či je cieľová zóna na dne alebo v strede vody.

Povedzme, že vaša cieľová ryba žije asi 30 až 35 stôp nad dnom vody, keď naviniete vlasec 65 až 80 stôp nad zemou, nechajte svoj jig znova stratiť a akonáhle dopadne na dno, začnite odznova.

Nemusíte zakaždým ťahať svoj jig úplne na vrchol, ak necháte svoj jig klesnúť niekoľko stôp za cieľovou zónou, strávite viac času okolo cieľovej ryby a budete mať lepší úspech, keď sa pokúsite jednu navinúť. .

4. Použite pletenú čiaru

Toľko dobrých návnad sa stratilo pri jiggingu, pretože bol použitý nesprávny vlasec. Pri jiggingu potrebujete pevnejší vlasec ako len obyčajný fluorokarbónový vlasec, no ten sa často používa, pretože je pevnejší ako monofilné vlasce.

Pri rybolove s jigom však potrebujete niečo silnejšie ako fluorocarbon, aby sa vám návnady neodlomili.

Použitie pletenej šnúry pomáha udržať vlasec pevný a prípravok chránený.

5. Vždy sledujte svoju linku

Väčšina rybárov vie, že keď idú na ryby, musia si dávať pozor na vlasec. To je základné pravidlo 101, pokiaľ ide o rybolov, ale s jiggingom to môže byť mimoriadne špecifické.

Veľa ľudí pustí vlasec na dno bez toho, aby to skutočne sledovali, ale o niektorých rybách, ako je okúň, je známe, že hryzú do jigov, ktoré sú na ceste dolu aj nahor.

  Je možné použiť Side by Side ako golfový vozík?

Nikto nechce prísť o peknú rybu, takže bdelé sledovanie šnúry môže byť skvelým kľúčom, ktorý odomkne deň plný úlovkov a úspechov, alebo odomkne všetky tie ryby, ak sa to urobí zle.

Tieto tipy sa osvedčili mnohým rybárom a dúfajme, že budú fungovať aj pre vás počas vašich rybárskych dní. Jigging je skvelý spôsob, ako loviť s muškárskym prútom a prináša zábavný deň.

Súvisiace otázky:

Čo je to rybársky prípravok? Rybársky jig je typ návnady, ktorá sa používa na jigging. Ide o olovené závažie, v ktorom je vylisovaný háčik. Keď je ťahaný cez vodu, robí trhavý pohyb. Prípravky sú zvyčajne pokryté mäkkým materiálom, ktorý pomáha prilákať ryby.

Aký je najlepší basový jig? Niektoré z najpopulárnejších basových prípravkov sú Arkie jig alebo futbalový prípravok, ale plavecký prípravok, jemný prípravok a punčový prípravok sú tiež obľúbené pre basových rybárov. Závisí to od oblasti, v ktorej sa nachádzate, a vašich osobných preferencií.

Čo je to odlievací prípravok? Odlievaný prípravok je viacúčelový prípravok, ktorý má zvyčajne okolo pol unce a zvyčajne má okrúhly štýl Arkie, hoci môže mať hlavu s plochým dnom, takže stojí mimo dna vody. V závislosti od vašich preferencií môžete použiť odlievacie prípravky s hrkálkou alebo bez nej.