Jednoduché a lacné zabezpečenie kabíny, keď ste preč

Žiaľ, nemôžeme všetci tráviť všetok čas bývaním na chate. Z tohto dôvodu môžu byť kabíny obzvlášť citlivé na vlámanie, vandalizmus a krádež.

Mysleli by ste si, že vzdialená chatka v lese by bola bezpečná pred vlámaním, ale bol som prekvapený, keď som videl a počul o rôznych typoch vecí, ktoré z chatky zmizli. Niektoré z nich boli na skutočne odľahlých miestach, o ktorých väčšina ľudí nevie, že existujú. Je to preto, že aj keď sú na tichých a odľahlých miestach, veľa času tu nikto nie je.

Takže aj keď oblasť okolo vašej chaty nemusí byť veľmi frekventovaná, ľudia, ktorí to vidia, vedia, že je nepravdepodobné, že by ich chytili, ak by sa dostali dovnútra.

Tu je niekoľko lacných spôsobov, ako udržať vašu kabínu v bezpečí. Niektoré veci, ktoré môžete urobiť, je zabezpečiť dvere barikádami, zabezpečiť vchod do dverí, získať zámky na okná a nastaviť skutočné alebo predstierané kamery. Ale to nie je všetko, čo by ste mali urobiť, aby ste zabránili vlámaniu do vašej kabíny. Poďme kopať ďalej, aby bola vaša kabína bezpečná.

Sťažme vlámanie sa do vašej kabíny

Pevne verím, že pokiaľ ide o bezpečnosť, unca prevencie stojí oveľa viac ako libra liečby! Ak dokážete zadržať ľudí mimo vašej kabíny, budete na tom oveľa lepšie, ako keby ste sa spoliehali na poistenie na krytie škôd a justičný systém, ktorý chytí páchateľa a získa späť vaše veci. Poďme sa teda porozprávať o tom, ako udržať ľudí mimo vašej kabíny, keď nie ste nablízku.

Zabezpečte dvere pomocou dverových zábran

Základné zámky dverí sú užitočné, ale nie sú príliš účinné na to, aby držali ľudí vonku, ak sú odhodlaní alebo si myslia, že majú čas na ich strane. Vynález YouTube umožnil mnohým ľuďom naučiť sa vyberať zámky. Alebo použitie jednoduchého kľúča v niektorých prípadoch pomôže. A potom je tu vždy prístup „nakopni to“. Preto rád zabezpečujem svoje vonkajšie dvere trochu viac ako tradičnou metódou.

Veľmi rád používam závoru pri dverách. Existuje veľa možností. Niektoré sú prenosné a pomôžu zabarikádovať takmer všetky dvere bez trvalého nastavenia. Ten, ktorý sa mi páči najviac, je Nightlock Security Lock Door Barricade. Nie je to najlacnejšia možnosť, ale nie je to zlé a je to naozaj efektívne. Pozri aktuálna cena tu na Amazone. V podstate stačí priskrutkovať platňu k podlahe a potom je tu kus, ktorý sa zasunie na miesto a fyzicky blokuje otvorenie dverí. Môžete ho však odstrániť iba zvnútra, takže bude fungovať pre všetky dvere okrem tých, ktoré používate na vstup, keď prvýkrát prídete.

Čo ma privádza k ďalšiemu bodu. Mali by ste určiť jedny dvere, ktoré sú vašimi vstupnými dverami. Zvyšok zabarikádujte a tento nechajte prístupný zvonku. O tom, ako ho zabezpečiť, si povieme ďalej. Ako vstupný bod môžete použiť hlavné dvere alebo bočné dvere. Potenciálny votrelec nebude vedieť, ktorý to je. Mám rád vchodové dvere. Väčšina ľudí predpokladá, že je to najbezpečnejšie a zvyčajne je to také, ktoré je najviac viditeľné z väčšej vzdialenosti. To je pre potenciálneho zlodeja riskantnejšie.

  Sú ulice Side-by-Sides v Utahu legálne?

Ďalším tipom na zabezpečenie dverí, ktorý platí pre všetky vonkajšie dvere vrátane vchodových, je výmena skrutiek na pántoch dverí.

Dverové závesy sa vo všeobecnosti dodávajú s naozaj krátkymi skrutkami. Stačí ich nahradiť 3-palcovými skrutkami do dreva. To dodá vašim dverám tonu väčšiu bezpečnosť, takže je oveľa ťažšie ich vykopať alebo rozbiť.

Zabezpečte svoje vchodové dvere

Teraz si povedzme krátko o vstupných dverách. Toto zjavne nemôžete zabarikádovať. Musíte byť schopní dostať sa dnu pomocou kľúča alebo prístupového kódu. Čomu naozaj chcem zabrániť je, aby niekto len tak rozbil dvere. Opäť je to často jednoduchšie, než by ste čakali. Aj keď sú vaše dvere ťažké a pevné, zárubňa často nie je. A krátke skrutky v pántoch a dverovej doske naozaj jednoducho uľahčia otvorenie dverí.

Jednoduchým riešením je 1) použiť dlhšie skrutky na pánty. A 2) vymeňte malý štítok na dverovej zárubni pre západku dverí a závoru. Môžete to zjednodušiť tento tanier na Amazone, ktorý kombinuje západku a závoru do 1. Rád používam takúto dosku s 3-palcovými skrutkami, pretože dlhšie skrutky idú až do rámu steny, nielen do zárubne dverí. A vďaka tejto platni je podstatne ťažšie rozbiť dvere.

Je to vlastne tá doska, ktorú som použila na domových dverách.

Môžete ísť ešte ďalej tento tanier je dlhý 4 stopy. Môj švagor si to nainštaloval u seba doma a v podstate to robí tak, že niekto by musel úplne rozbiť rám okolo dverí, aby vám vykopal dvere. Vo väčšine prípadov sa to nedeje. Jediný spôsob, ako sa niekto dostane do týchto dverí, je odomknúť ich.

Zámky na okná

Zámky, ktoré sa dodávajú s oknami, sú v poriadku, ale nie také tvrdé. Niektorí ľudia prišli na to, ako ich otvoriť. Ak sa teda obávate, že sa niekto dostane dovnútra cez okná, pridajte do každého okna malý zámok navyše. Tento stojí len pár dolárov a potom sa zasunie na miesto v dráhe okna. Takže aj keď sa niekto naučil, ako otvoriť tradičný zámok okna zvonku, nebude môcť toto odomknúť. Navyše sa dajú zvnútra naozaj rýchlo a jednoducho vybrať.

Zámky posuvných dverí

Ak máte na kabíne posuvné dvere, môže byť notoricky ťažké zabezpečiť ich. Existuje však niekoľko jednoduchých, lacných a úžasných riešení na zabezpečenie vašich posuvných dverí.

Skrátka je toto. Ak sú vaše dvere sklenené, zakryte ich žalúziami alebo závesom, aby do nich ľudia nevideli. Už len to je odstrašujúci prostriedok, o ktorom si povieme o chvíľu. Ale okrem toho použite dobrý zámok. Zámky na posuvné dvere sú ešte menej užitočné ako zámky na okná. Je tam a zamknite tu na Amazone, ktorá sa ľahko inštaluje a je oveľa efektívnejšia.

Dobré zámky alebo visiace zámky na vonkajších skladovacích budovách

Veľa ľudí chatku úplne vynechá, ak máte prístrešok alebo prístavbu, kde skladujete veci. Uistite sa, že váš vonkajší úložný priestor má pevné dvere a zamknite ho dobrým visiacim zámkom, ktorý sa nedá ľahko prerezať. Pánty alebo konzoly pre váš visiaci zámok tiež nemáte na vonkajšej strane, kde sa dajú ľahko odstrániť pomocou skrutkovača.

  Najlepšie lacné ohrievače vody pre kabíny mimo siete

Iní ľudia nemusia mať kľúč alebo kombináciu od vašej kôlne, ale ktokoľvek môže získať skrutkovač.

Ak urobíte všetky tieto veci, väčšina ľudí bude odradená a presunie sa niekam inam. Určite to môžete urobiť o niekoľko krokov ďalej pomocou monitorovanej bezpečnosti, fólií na oknách atď. Ale tieto lacné tipy by mali stačiť na to, aby sa väčšina ľudí nedostala von.

Prinútite ľudí, aby si mysleli, že by ich mohli chytiť, keby sa vlámali dovnútra

Ak je niekto dostatočne trpezlivý alebo drzý, potom pravdepodobne dokáže obísť niektoré alebo všetky vyššie uvedené návrhy. Preto rád pridávam do situácie trochu tlaku.

Chcem, aby ľudia mali pocit, že ak sa pokúsia preniknúť dovnútra, chytia sa. Aby som to urobil, prinútim ich, aby si mysleli, že buď sú, alebo by sa aspoň mohli nahrávať. Rád pridávam aj nejaké lacné alarmy, ktoré sa spustia, ak sa niekto vláme, či už otvorením dverí alebo okna, alebo rozbitím skla.

Votrelci zvyčajne nevedia, či je poplašný systém monitorovaný alebo nie, takže samotný alarm často stačí na to, aby niekto utiekol.

Skutočné alebo fiktívne kamery, ktoré sú viditeľné

Bezpečnostné kamery sú pravdepodobne najväčšou hrozbou pre narušiteľov. Kamerové systémy sa však rýchlo predražia a vyžadujú elektrinu. Ak ste na rozvodnej sieti alebo máte solárny alebo iný systém s domácou batériou, potom môžete svoj kamerový systém prevádzkovať s veľmi malou spotrebou energie. Ale ak ste mimo siete a na napájanie používate generátor, budete potrebovať niečo, čo sa môže spoliehať iba na batérie.

Určite existujú bezpečnostné kamery, ktoré fungujú na batérie, ale musia byť schopné pripojiť sa buď k systému s uzavretým okruhom, kde sa uchovávajú záznamy, alebo k wifi routeru, kde je možné video dáta nahrať do cloudu. Opäť, ak ste na mriežke, nie je to veľký problém. Ale ak je vaša chata mimo siete s malým alebo žiadnym prístupom na internet, možno to nebudete chcieť.

Možnosti určite sú. Môžete si kúpiť kamerový systém, ktorý bude fungovať s nastavením vašej kabíny. Alebo, ak máte rozpočet, s ktorým môžete ísť túto jednoduchú falošnú bezpečnostnú kameru na Amazon, ktorý má LED diódy, vďaka ktorým vyzerá, že nahráva, a má infračervené možnosti. Tieto svetlá beží na AA batérie, ktoré vydržia až rok. Má na sebe drôt, ktorý vyzerá, že ide do steny a pripája sa k zvyšku vášho „systému“.

Jedna vec, ktorá sa mi na tomto fotoaparáte páči, je, že je pomerne výrazný. Ak nainštalujete kameru na hlavné vstupné body domu, votrelci ju uvidia a pravdepodobne sa vašej chatke úplne vyhnú.

Bezpečnostné nálepky pre domácnosť

Táto konkrétna kamera je dodávaná s niekoľkými jasnými nálepkami, ktoré upozorňujú ľudí, že sú zaznamenávané. Tieto nálepky sú skvelé na upútanie pozornosti na fotoaparáty. Ak sa vám nepáčia svetlé, ktoré prichádzajú s falošným fotoaparátom, tieto sú naozaj lacné a zdajú sa mi legitímnejšie.

  Muškárenie v daždi: Dokážete ešte chytiť ryby?

Alarmy dverí a okien

Ak to nepodarí skutočné alebo falošné kamery, často to urobí alarm. Ak chcete, môžete si pred kabínu zaobstarať falošné označenie bezpečnostného systému. Tie sú dostupné aj na Amazone. Môžete tiež získať nejaké skutočné alarmy, ktoré jednoducho umiestnite kamkoľvek chcete.

Keď sa spustí alarm, votrelec netuší, či niekomu volá alebo nie. Do ich situácie to teda pridáva veľký časový tlak. Ak je ťažké dostať sa dnu a teraz sa spustil alarm, väčšina ľudí sa rozhodne, že to nestojí za to riskovať, a vzlietnu. Tu sú typy alarmov, ktoré by som zvážil.

  • Vstupné alarmy – Existujú všetky druhy alarmov vstupu. Páčia sa mi tie jednoduché v štýle magnetu, ktoré zhasnú pri každom otvorení okna alebo dverí. Tu je len príklad jednej možnosti na Amazone. Len pomocou kódu nastavíte budíky pred odchodom a akonáhle sa otvorí okno alebo dvere s týmto alarmom, spustí sa siréna alarmu. Mám ich rád nielen vtedy, keď som preč, ale aj vtedy, keď som tam. Ak sa tam niekto pokúsi vlámať, kým som tam, môžem byť rýchlo upozornený.
  • Alarmy rozbitia skla – No a čo keď neotvoria okno? Čo ak to jednoducho rozbijú? No, častokrát, keď ľudia rozbijú okno, urobia dieru, aby mohli siahnuť a otvoriť dvere alebo okno. Preliezť cez sklenené okno, ktoré ste rozbili, znie ako rýchly spôsob, ako sa nechať rozrezať. Ak však chcete alarm, ktorý sa spustí pri rozbití skla, existujú alarmy určené aj na to. Tu je jeden dostupné na Amazone.

Vezmi im dôvod vlámať sa dovnútra

V skutočnosti existujú len dva dôvody, prečo sa niekto vláme do vašej kabíny, keď ste preč.

  1. Chcú čokoľvek, čo je vo vnútri
  2. Chcú nejaký prístrešok a zdá sa, že je to dobré miesto na drep

Druhého môžeme odradiť už len tým, že sťažíme vlámanie, čomu sme sa už venovali v tomto článku. Ale ak si ľudia myslia, že vo vnútri máte niečo, čo stojí za to vziať, možno budú ochotní akceptovať riziko, že vás chytia. Takže im sťažte vidieť, čo je vo vnútri.

Získajte nejaké závesy alebo žalúzie na všetky okná alebo sklenené dvere

Je to naozaj také jednoduché. Zakryte si okná. Ak ľudia nevidia, čo je vo vnútri, je pravdepodobnejšie, že si dvakrát rozmyslia, či riskujú vlámanie. Najmä ak ste implementovali niektoré alebo všetky ďalšie bezpečnostné opatrenia, o ktorých sme hovorili. používam Blinds.com vždy, keď kupujem žalúzie a zvyčajne objednávam závesy Amazon.com pretože zvyčajne nájdem skvelú cenu za čokoľvek, čo hľadám.

Teraz máte dobrú úroveň zabezpečenia kabíny

Nie je zaručené, že sa vám podarí všetkých udržať vonku. Ale aj keď implementujete len niektoré z týchto tipov, bude to znamenať, že vaša kajuta bude najmenej pravdepodobná, že sa do nej v danej oblasti niekto vláme.