Je zipsová podšívka zábava? Ako to urobiť lepšie

Všetci sme to aspoň raz počuli: rozprávky o niekom, kto ide na zips a potom povie, že to bola nuda. Uvažovali ste o tom, že by ste si čoskoro naplánovali jazdu na zipline, no nemôžete sa ubrániť otázke, môže to byť nuda alebo je podšívka na zips skutočne zábavná?

Zipsovanie je veľa zábavy! Je to skvelá príležitosť stráviť viac času vonku, spojiť sa s priateľmi a rodinou a vytvoriť si nezabudnuteľné spomienky. Ak chcete, aby bol váš zážitok z lemovania zipsom ešte vzrušujúcejší, odporúčame vyskúšať nové trate so zipsom, najmä strmé s vyššími rýchlosťami.

V tomto článku vám ukážeme, prečo je podšívka na zips všetko, len nie nudná. Najprv si povieme o mnohých spôsoboch, ako je podšívka na zips taká vzrušujúca skúsenosť, potom sa ponoríme do niekoľkých spôsobov, ako ju ešte vylepšiť. To si nebudete chcieť nechať ujsť!

6 dôvodov, prečo je zipsová podšívka taká zábavná

Podšívka na zips vás dostane von

Vedeli ste, že podľa štúdie Outdoor Foundation zverejnenej v roku 2019 ľudia trávia viac času vo vnútri ako kedykoľvek predtým? To je to, čo toto Vonku článok správy. V roku 2018 by priemerný človek chodil von raz týždenne v miere 17,9 percenta.

Nie sú to len dospelí. V článku Outside sa píše, že v roku 2018 sa deti venovali outdoorovým aktivitám o 15 percent menej ako v roku 2012. Ak ste vyrastali a trávili čas neustále vonku, táto správa môže byť obzvlášť skľučujúca.

Tráviť čas vonku je veľmi prospešné. Po pobyte vonku sa možno budete môcť lepšie sústrediť. Táto štúdia z roku 2012 z časopisu Biomedicínska veda o životnom prostredí hovorí, že zápal môžete zmierniť spoznávaním matky prírody.

Množstvo dátovej podpory, vďaka ktorej môžete znížiť hladiny kortizolu počas pobytu vonku, vrátane tejto publikácie z roku 2010 Environmentálne zdravie a preventívna medicína. Dokonca by ste sa mohli cítiť šťastnejšie, keďže slnko je prirodzeným zdrojom vitamínu D, ktorý ovplyvňuje vašu náladu.

Čítať  Sprievodca otáčaním a riadením kajakov

Keď trávite všetok čas za zatvorenými dverami, tieto výhody vám unikajú. Ziplining je šanca dostať sa von a zabaviť sa, niečo, čo nám asi všetkým v živote chýba!

Môžete lepiť cez zipsovú podšívku

Zdieľanie skúseností je osvedčený spôsob, ako zvýšiť svoje puto s niekým. Zatiaľ čo skúsenosti všetkého druhu sú dobré na spájanie, myslíme si, že čím nezabudnuteľnejší je spoločný zážitok, tým užšie môže byť puto. Keď s niekým robíte jedinečnú aktivitu, ako je zips, je to určite celkom spoločný zážitok.

Či už je to s priateľmi, rodinou alebo oboma, môžete sa cítiť bližšie k svojim obľúbeným ľuďom, keď dokončíte jazdu so zipsom. Užite si túto novú úroveň vášho vzťahu!

Rýchlosť je skvelá

Máte radi rýchlosť? Potom je podšívka na zips práve tou aktivitou pre vás. Jedným z najzábavnejších aspektov podšívky na zips je váš potenciál pre vysoké rýchlosti. Aj keď to do značnej miery závisí od usporiadania kurzu zipsového lemovania, najrýchlejšie by ste sa mohli po lane pohybovať rýchlosťou 41 až 50 míľ za hodinu.

Nemusí sa to zdať rýchle, ale verte nám, že je rozdiel medzi jazdou autom rýchlosťou 50 míľ za hodinu a tým, že ste pripojení ku káblovému systému a obklopuje vás iba otvorený vzduch. Vy osobne cítite rýchlosť a pocit letu je taký, aký zažijete len pri podšívke na zips!

Podšívka na zips je zábavou pre celú rodinu

Nájsť aktivity, ktorým by sa mohla venovať celá rodina, nie je vždy jednoduché. Nechcete, aby sa staršie deti nudili, ale chcete tiež upútať pozornosť svojich mladších. Ziplining kontroluje všetky tieto políčka. Nižšia rýchlostná jazda na zipse zabaví menšie aj staršie deti, nehovoriac o tom, že sa potešia aj mama a otec.

Spomienky trvajú celý život

Ak si chcete vziať obyčajnú dovolenku alebo celodenný výlet a urobiť z toho výnimočný, pridajte do itinerára podšívku na zips. Celá jazda medzi krásou prírody, vašou neuveriteľnou výškou a pocitom letu vytvára jeden nezabudnuteľný zážitok.

Čítať  Recenzie Carbon Express Maxima Red 2019

Môžete sa s tým neskôr pochváliť všetkým svojim priateľom

Čo urobil vy robiť tento víkend? Keď táto otázka nevyhnutne príde, budete mať skvelý príbeh, ktorý môžete povedať svojim kamarátom. Môžete podrobne opísať, ako vysoko ste boli, keď ste začali so zipsom, ako rýchlo ste išli a aká vzrušujúca bola jazda. Vaši priatelia budú určite žiarliť. Niekoľkých z nich by ste dokonca mohli inšpirovať, aby si sami vyskúšali podšívku na zips.

Prečo sa tam zastaviť? O svojich skúsenostiach môžete povedať aj svojim spolužiakom alebo kolegom v práci. Budú ohromení, keď im ukážete obrázky a videá z vášho úžasného výletu so zipsom.

Ako urobiť zipsovú podšívku ešte lepšiu

Ziplining je sám o sebe výbuch, ale ak ste jedným z mála ľudí, ktorí stále váhajú, či si naplánovať jazdu, odporúčame vám pozrieť si túto sekciu. Máme veľa návrhov, ako urobiť skvelú jazdu na zipsoch ešte nezabudnuteľnejšou.

Nahrajte sa na GoPro

Zatiaľ čo mnoho spoločností so zipsom ponúka fotografovanie a videá z vašej jazdy (často za príplatok), nezachytia zábery v rovnakom pohľade z prvej osoby, ako keď nosíte GoPro na hlave alebo tele. Odporúčame vám kontaktovať spoločnosť so zipsom a opýtať sa, či sú GoPro povolené skôr, ako si prinesiete svoje.

Ak vám bude povolené nahrávať, budete mať po jazde hodiny zábavy pri prezeraní vašich záberov. Klip môžete zverejniť na sociálnych sieťach alebo ho dokonca pridať na svoj web. Možno si len necháte video pre svoje osobné prezeranie. Či tak alebo onak, svoju jazdu na zipsoch si môžete prežiť kedykoľvek budete chcieť, čo vás skôr ako neskôr bude svrbieť.

Zipline s priateľom

Zapínali ste si zips sólo, teraz to skúste s priateľom, členom rodiny alebo blízkym. Tandemové zipsové lemovanie je vždy super príjemné. Či už vy dvaja zdieľate vozík, alebo jazdíte na paralelných kábloch, takže máte rovnaký zážitok, môžete sa o úžasnosť zipsového obloženia podeliť s jedným z vašich obľúbených ľudí. Čo nemilovať?

Čítať  Prečo môj pás na snežnom skútri škrípe? Ako správne nainštalovať nový remeň

Jazdite na Strmejšej Zip Line

Tí, ktorí hovoria, že podšívka na zips je nudná, si pravdepodobne vybrali kurz s pomerne rovným káblom. Sklon kábla môže ovplyvniť vašu maximálnu rýchlosť, rovnako ako dĺžka vedenia. Majte na pamäti, že preskúmajte spoločnosti s podšívkou na zips s vzrušujúcejšími kurzami. Akonáhle pôjdete strmšou traťou, myslíme si, že zmeníte názor na to, aká je podšívka na zips.

Vyberte si malebné miesto na zips

X

Naším posledným tipom, ako vylepšiť zipsové lemovanie, je rezervovať si jazdu v oblasti hodnej Instagramu. Napríklad v Adventure Parku na Long Islande v New Yorku si môžete vybrať z viac ako tuctu kurzov na zips na rôznych úrovniach obtiažnosti. V noci park ožije osvetlenými lanami a lanami na zips, vďaka ktorým sa vaša jazda nepodobá žiadnej inej.

Na Perfect Day v CocoCay, ktorý je súčasťou Kráľovského Karibiku na Bahamách, uvidíte jedinečný výhľad na ostrov, keď budete jazdiť na zipline, ktorý má 1600 stôp. V Saint John, New Brunswick v Kanade, môžete využiť lanovku na Reversing Rapids, kde vás obklopujú prílivové zátoky, viaceré veže a zvlnené kopce.

Ako môžete povedať, existuje množstvo ihrísk na zips, z ktorých sme práve poškriabali povrch. Či už si chcete naplánovať jazdu na zipsoch v lese alebo tisíce kilometrov ďaleko v cieľovom stredisku, miesto je všetko! Čím krajšie je vaše okolie, tým viac si užijete zážitok z podšívky na zips.

Záverečné myšlienky

Ziplining je vaša jedinečná príležitosť na trvalé spomienky s priateľmi a rodinou. Aktivita je dostatočne rýchla na to, aby nikdy nebola nudná, no nie taká rýchla, aby si ju nemohli užiť aj mladšie deti. Jediný spôsob, ako zažiť vzrušenie z podšívky zipsu, je urobiť to z prvej ruky, takže dúfame, že vás tento príspevok inšpiroval k tomu, aby ste si čoskoro naplánovali jazdu na zipse!