Je UTV dobrý na jazdu v púšti?

Ak sa pýtate, či sú UTV dobré na jazdu v púšti, potom ste na správnom mieste. Skúmal som túto tému, aby som vám dal najlepšiu možnú odpoveď.

Sú teda UTV dobré na jazdu v púšti? UTV sú dobrou voľbou pre jazdu v púšti. Tieto vozidlá sa často používajú na preteky v púšti a majú dizajn, ktorý dobre funguje v piesku a ťažkom teréne. Väčšina typov UTV funguje dobre v púštnych oblastiach.

Ak máte záujem zistiť tie najlepšie UTV na jazdu v púšti, čítajte ďalej. Ponúknem aj nejaké rady týkajúce sa riadenia UTV a toho, čo si obliecť.

Najlepšie UTV pre jazdu v púšti:

UTV je veľmi vhodný do púštneho terénu.

Ak uvažujete o tom, že sa vydáte na jazdu s UTV do púšte, možno sa vám bude páčiť a možno nie. Každý UTV je postavený inak a obsahuje iné funkcie. Niektoré sú postavené tak, aby zodpovedali terénu púšte, no niektoré sú vhodné do viac mestských oblastí.

Aby sme vám pomohli rozpoznať najlepšie UTV pre jazdu v púšti, poskytol som zoznam niektorých z najlepších špecializované UTV.

 1. Yamaha YXZ 1000R SS SE – Toto UTV je manuálna zmena. Obsahuje športovú radiacu páčku. Ide o ľahký UTV, u ktorého je zaručený kvalitný výkon.
 2. RZR XP 1000 EPS- Táto UTV bola postavená s ohľadom na niekoľko moderných technológií. Má rozhranie s dotykovou obrazovkou, navigáciu, konektivitu a reproduktorový systém.
 3. Kawasaki Teryx – Aj keď to nie je najrýchlejší UTV na trhu, má veľkú kapacitu a užitočnosť. To je užitočné, ak plánujete dlhý deň jazdy v púšti. Všetky potraviny a vodu môžete skladovať v krytom úložnom priestore s objemom 28 galónov. V tomto vozidle možno nevyhráte preteky, ale dostane vás tam, kam chcete.
 4. Polaris ACE 500- Toto je UTV pre jednu osobu. Je menší a lepšie ovládateľný ako ostatné modely. To mu umožňuje ľahko jazdiť cez rôzne terény a chodníky.
UTV Motor HP cena
Yamaha YXZ 1000R SS SE Trojvalec so sklonom 998 cm3 112 22 399 dolárov
RZR XP 1000 EPS Dvojvalec s objemom 999 cm3 110 19 499 dolárov
Kawasaki Teryx V-Twin s objemom 783 cm3 n/a 12 999 dolárov
Polaris ACE 500 500 ccm Prostar 32 6 999 dolárov
  Prečo je beh na spaľovanie tukov lepší ako chôdza

Toto sú najlepšie možnosti UTV pre váš zážitok z jazdy v púšti. Tieto boli použité v púšti a budú môcť ľahko jazdiť v tomto teréne.

Tipy pre riadenie UTV:

Jazda na UTV je super zábavná skúsenosť a oslovuje veľa ľudí. Existuje niekoľko vecí, ktoré by ste mali mať na pamäti skôr, ako vyrazíte. Tieto tipy vám pomôžu vyťažiť z vašej cesty maximum a pomôžu vám zostať v bezpečí a šťastní.

Ak sa budete riadiť každou radou, budete sa baviť pri riadení svojho UTV po celé roky!

 • Nerobte šišky. Toto je bežná chyba, ktorú ľudia robia pri prvom šoférovaní UTV. UTV nie sú stavané na bezpečné vykonávanie šišiek. (Technicky by ste to nemali robiť v žiadnom vozidle, ale UTV sú obzvlášť nevyvážené a nechránené). Môžu sa prevrátiť, ak sa pokúsite urobiť ostré zákruty a drifty.
 • Noste, čo potrebujete, aby ste sa dostali domov. Niektoré dobré veci, ktoré by ste mali mať vo svojom UTV, zahŕňajú nástroje a súpravu prvej pomoci. Hoci zábavné predmety sú skvelé mať vo svojom UTV, uprednostňujte základnú údržbu a bezpečnostné vybavenie.
 • Noste bezpečnostné vybavenie. Bez ohľadu na to, aký bezpečný ste ako vodič, pri riadení UTV existujú nebezpečenstvá. Noste správnu výstroj na ochranu svojho tela. Noste pevnú obuv s blízkou špičkou a slnečné okuliare, aby ste zabránili oslneniu slnkom.
 • Naučte sa a dodržiavajte trailovú etiketu. Mnoho vonkajších chodníkov bude mať zoznam pravidiel, ktoré musia vodiči UTV dodržiavať. Niektoré z nich môžu zahŕňať zostať na pravej strane chodníka, ísť pomaly v blízkosti kempingov, opatrne obchádzať rohy a zostať na vyznačených chodníkoch. Pre každého je to lepší zážitok z jazdy, keď poznáte pravidlá.
 • Míňajte peniaze na bezpečnosť pred rýchlosťou a blingom. Mať luxusne vyzerajúci UTV môže byť skvelý pocit, ale mali by ste minúť peniaze tam, kde sa to počíta. Ak sa vaše vozidlo pokazí, nebude to k ničomu dobré. Nebojte sa, akonáhle budete v bezpečí, môžete si kúpiť tieto veci navyše!
 • Jazdite so skupinou. Ak sú na trase ďalší ľudia, môžete sa pridať k ich skupine. Ak sa vám pokazí UTV, nechcete byť sami a prejsť celú cestu späť po chodníku.
 • Kúpte si správnu veľkosť pneumatík pre váš UTV. Aj keď iné pneumatiky môžu vyzerať chladnejšie, nakoniec zničia váš výkon. Váš UTV je vyrobený s ohľadom na určitú veľkosť pneumatík.
 • Použite nastavenia pozastavenia. Vaše odpruženie je nastaviteľné, takže sa môžete uistiť, že jazdná výška je nastavená správne. Ak ste príliš nízko pri zemi, môžete uviaznuť na drsných miestach chodníka.
 • Skontrolujte tlak v pneumatikách. To je dôležité pri akomkoľvek vozidle, ale najmä pri UTV. Tlak v pneumatikách bude účinok bezpečnosť a výkon vášho UTV.
  Ako teplovzdušné balóny pristávajú jemne?

Tieto prvky budú všetky vám pomôžu mať skvelú a bezpečnú jazdu. Ak to budete mať na pamäti zakaždým, keď pôjdete, budete bezpečnejší a šťastnejší.

Celkovo je dôležité klásť bezpečnosť na prvé miesto, keď pripravujete svoj UTV na výlet. Ale keď ste si istí, že ste v bezpečí, pokojne sa bavte a objavujte vonku vo svojom UTV. UTV neboli stavané na nudný zážitok. Uži si jazdu!

„Vitajte v pekelných púštiach amerického západu – v neľútostnej oblasti, ktorú kedysi statočne prechádzali priekopníci a hraničiari. Prežiť tieto prašné, nespevnené cesty si dodnes vyžaduje viac ako oceľové odhodlanie a zmysel pre smer; na zvýšenie priaznivých šancí je potrebný účelový off-road.“

Čo nosiť na preteky UTV:

Ak chcete vziať svoje UTV do púšte na preteky, je niekoľko vecí, ktoré budete potrebovať.

Váš odev je veľmi dôležitý, najmä v púšti. Podmienky môžu byť drsné a budete sa chcieť uistiť, že ste správne chránení pred pieskom, vetrom a slnkom. Tu je to, čo budete potrebovať:

 • Prilba. Rovnako ako pri každej jazde na UTV potrebujete prilbu. Závodné prilby by mali mať štíty a vložky odolné proti rozbitiu, ktoré sú certifikované, aby nevznietili.
 • Ohňovzdorný vodičský oblek. Keď pretekáte, sedíte nad palivovou nádržou v klietke, pripútaní k sedadlu. Ak by došlo k požiaru, boli by ste vo veľkom nebezpečenstve. Toto opatrenie vám poskytne vrstvu ochrany v prípade núdze.
 • Šoférske topánky. Obuv na šoférovanie vás nielen ochráni pred požiarom, ale pomôže vám zlepšiť jazdu. Pocit z pedálov sa zlepší, ak použijete ľahkú pretekársku obuv.
 • Šoférske rukavice. Ohňovzdorné rukavice sú opäť skvelou voľbou. Vaše rukavice by mali byť tiež určené na preteky a motokáry. Uistite sa, že sú priedušné, aby sa vám ruky príliš nerozpálili a nepotili.
 • Bezpečné nastavenie pretekárskeho auta. Musíte mať klietku so šesťbodovým dizajnom. Ďalej potrebujete štvorbodové pásy, okenné siete, plechovú strechu, dvere, a hasiacim pristrojom.
  Prečo moje ATV spaľuje olej?

Tieto predmety vám môžu v konečnom dôsledku zachrániť život, keď ste na pretekoch v púšti. Ohňovzdorné všetko je to najdôležitejšie, čo môžete pred pretekmi urobiť.

Súvisiace otázky:

Aký je rozdiel medzi ATV a UTV? ATV je terénne vozidlo. ATV sú menšie ako UTV a zvyčajne sú určené pre jedného jazdca. UTV sú úžitkové vozidlá. UTV má kapacitu 2 až 4 osoby. UTV sú častejšie určené pre drsných terén, a ťahanie.

Čo je najlepšie UTV za tie peniaze?

 • Kawasaki Mule SX XC – 8 399 dolárov (dobré na domáce práce na farme)
 • Honda Pioneer 500 – 8 999 dolárov
 • Yamaha Wolverine – 10 999 dolárov
 • Can-Am Maverick Trail 800 – 10 999 USD (skvelý manipulačný stroj)

Môže byť UTV legálne na ulici? UTV sú legálne na ulici takmer v polovici Spojených štátov amerických. Ak však chcete, aby bola vaša ulica UTV legálna v nelegálnom stave, zvyčajne existujú súpravy, ktoré si môžete kúpiť, aby bola vaša ulica UTV legálna. Existuje niekoľko štátov, kde UTV nikdy nemôžu jazdiť na verejných komunikáciách, však.