Je ulica Polaris RZR legálna?

Polaris RZR je populárny UTV a nie je divu, že ľudia chcú, aby bol legálny na ulici. Aké skvelé by to bolo? Aby to bolo na ulici legálne, musíte najprv urobiť niekoľko vecí. Poďme sa ponoriť.

Polaris RZR je na niektorých miestach legálny na ulici a na iných nie. Mnoho štátov dáva zelenú jazde na ceste s týmto UTV. Na RZR je potrebné upraviť určité veci, aby bolo legálne, vrátane všetkých bezpečnostných svetiel, bočných a spätných zrkadiel, predného skla atď. Potrebná je aj registrácia.

Požiadavky sa v jednotlivých štátoch líšia. Asi polovica z 50 štátov povoľuje pouličné legálne UTV. Vrelo odporúčam trochu si preštudovať svoj štát a čo je legálne. Tento článok dúfa, že vám poskytne rýchly prehľad všeobecných vecí, aby ste pochopili, čo môžete očakávať, a pomôže vám rozhodnúť sa, či vynaložiť úsilie alebo nie.

Ktoré štáty povoľujú pouličné legálne RZR?

Niektoré štáty vám umožňujú riadiť UTV na ceste. Existuje mnoho rôznych ustanovení a pravidiel, ktoré platia. Vo všeobecnosti musí fungovať ako auto na ceste. Rozhodol som sa urobiť zoznam štátov, ktoré to umožňujú, s niekoľkými poznámkami. Niektoré z týchto zákonov sú zákony o ATV, ale predpokladám, že zákony o UTV by neboli ďaleko. Ak tu nemôžete nájsť svoj štát, znamená to, že vo vašom štáte nie je legálne. Toto som zostavil z komplexný zoznam zákonov pre každý štát. Poskytol som vám odkaz, ktorý si môžete vyhľadať sami, ak si to želáte.

Názov štátu Poznámky
Arizona Celoštátne licencovanie.
Havaj Povolené, ak sa používa ako poľnohospodárske zariadenie.
Idaho Celoštátne licencovanie. Idaho má mimoštátny program.
Indiana Musí byť starým otcom.
Iowa Nie je zavedený žiadny celoštátny systém. Rôzne kraje majú výnimky.
Kansas Len na rybolov na ľade.
Maine Vyžaduje sa registrácia.
Maryland Žiadne poznámky.
Massachusetts Ak máte menej ako 18 rokov, musíte absolvovať kurz bezpečnosti rekreačných vozidiel. Potrebné sú svetlomety, červené zadné svetlá, červené zadné reflektory a tlmič výfuku. Platia iné malé zákony.
Missouri Vyžaduje sa titul. Vyžaduje sa registrácia. Potrebujete osvedčenie o vlastníctve.
Montana Vozidlo musí byť registrované a licencované. Musí mať predné a zadné svetlá.
Nevada Žiadne poznámky.
New Jersey Musí byť zaregistrovaný. Vyžaduje sa každoročne obnovovať.
Nové Mexiko Závisí od okresu. Od jedného k druhému sa líši.
Severná Karolina Žiadne poznámky.
Oklahoma Obmedzené. Bez celoštátnej licencie. Závisí to od kraja.
Južná Dakota Celoštátne licencovanie.
Tennessee Závisí od oblasti.
Utah Celoštátne licencovanie. Nedá sa prevádzkovať v Salt Lake City ani na I-15 a I-70.
Washington Závisí to od kraja.
Západná Virgínia Obmedzené.
Wisconsin Len na poľnohospodárske účely.

Ako vidíte, niektoré miesta to umožňujú a iné nie. Mnohé štáty vyžadujú určité úpravy, aby boli legálne pre ulice a iné povoľujú použitie na ceste alebo diaľnici iba vtedy, ak sa používa na poľnohospodárske a poľnohospodárske účely. Mnoho štátov dáva právomoc okresom a mestám rozhodnúť sa, čo chcú. Vrelo odporúčam skontrolovať odkaz, ktorý som uviedol vyššie, aby ste sa dozvedeli viac o štáte, v ktorom žijete.

  Narážajú teplovzdušné balóny do seba?

Čo potrebujem, aby bol môj Polaris RZR Street legálny?

 • Bezpečnostné svetlá
 • Nainštalujte zrkadlá
 • Predné čelné sklo
 • Nainštalujte nárazníky a klaksón
 • poistenie
 • Registrácia

UTV skutočne majú väčšinu vecí, ktoré potrebujete, aby boli legálne na ulici. Dodáva sa s bezpečnostnými pásmi, prednými svetlami, zadnými svetlami, brzdovými svetlami a tlmičom výfuku. Sú veci, ktoré im chýbajú a závisí to od štátu. Chcem vám poskytnúť všeobecnú predstavu o tom, ako byť legálny a bezpečný, keď narazíte na spevnenú cestu.

Pár vecí, ktoré budú potrebné, aby ste sa stali legálnejšími a bezpečnejšími, sú spätné zrkadlá pneumatík. Ale to predbieham. Rozdeľme ich do sekcií.

Našťastie UTV prichádzajú s mnohými vecami, ktoré potrebujú, aby boli legálne na ulici.

Všetky bezpečnostné svetlá musia spĺňať požiadavky

Našťastie tieto sú už vo vašom RZR. Musíte sa len uistiť, že sú v súlade s predpismi. Môže to vyžadovať, aby ste si kúpili nové, výkonnejšie svetlá namiesto tých, ktoré máte. Vaše svetlomety musia byť schopné osvetliť 500 stôp pred vami. Kvôli rýchlosti, ktorou pôjdete, potrebujete tak dobré svetlomety, ako sa len dá.

Zadné svetlá musia byť viditeľné zo vzdialenosti 500 stôp za vami. Toto je rozhodujúce. Získajte nejaké svetlé a silné. Môžete si kúpiť svetlá schválené ministerstvom dopravy USA (DOT), aby ste si to uľahčili.

Váš UTV musí mať dostatočne jasné brzdové svetlá. Vyžadujú sa aj smerovky. Uistite sa, že všetky tieto veci sú v dobrom stave a dostatočne výkonné. Polícia vás odtiahne pre nedostatočné bezpečnostné osvetlenie.

Nainštalujte zrkadlá

Myslím, že na toto zabúdam najviac. Podľa Národného úradu pre bezpečnosť cestnej premávky (NHTSA) musíte mať na svojom RZR bočné zrkadlá, aby bolo legálne. Musíte mať buď bočné zrkadlo na strane spolujazdca, alebo mať okrem spätného zrkadla na strane vodiča aj spätné zrkadlo. Hovorím, že si zober oboje. Vďaka tomu budete bezpečnejší a menej náchylní na nehody. Tieto pravidlá sa môžu líšiť v závislosti od vášho štátu. Väčšinou by ste však mali mať všetky tri zrkadlá.

  Koľko vážia táborníci v slzách?

Nasaďte čelné sklo vpredu

Umiestnenie čelného skla na vaše RZR je kľúčové, aby to bolo legálne, pretože to vyžaduje nielen DOT, ale aj NHTSA. Nastavili pravidlá podľa Amerického národného štandardného inštitútu (ANSI). Vyžadujú to tri rôzne organizácie. Musí to byť plné čelné sklo. Viem, že veľa ľudí dostane polovičné čelné sklo predtým, ako sa rozhodnú urobiť to na ulici legálne, a potom to musia zmeniť.

Vymeňte si pneumatiky

Pneumatiky na UTV sú terénne pneumatiky a nemusia spĺňať normy pre DOT. Našťastie si môžete kúpiť pouličné pneumatiky, ktoré sú schválené DOT online. Nemyslím si, že je to až taká veľká vec. Nepoznám veľa ľudí, ktorí sa dostanú do problémov, keď ich nezmenia. Tak si s tým rob čo chceš.

Nainštalujte nárazníky, klaksón atď.

Čo je väčší problém ako pneumatiky, sú nárazníky a klaksón. Musíte mať klaksón pre prípad, že by ste museli niekoho varovať. Je to forma komunikácie vo vozidle. Nárazníky sú určené na vašu ochranu. Uistite sa, že ste zistili, čo je potrebné pre nárazník. Úprimne povedané, ak máte obe tieto veci, potom budete v poriadku. Môžu existovať aj iné malé veci, ktoré sa od štátu vyžadujú na vyjadrenie. Skontrolujte svoj stav, či tam niečo nie je.

Získajte poistenie

O poistení UTV som napísal ďalšie články. Niektoré štáty vyžadujú poistenie a mnohé štátne parky ho vyžadujú tiež. Možno to budete musieť urobiť predtým, ako zaregistrujete svoj UTV na používanie na cestách. Ak máte záujem dozvedieť sa o poistení UTV, kliknite na odkaz, ktorý som uviedol. Mám tu ďalší článok, ktorý sa podrobne venuje rôznym poisťovniam a tomu, čo ponúkajú za poistenie UTV. Skontrolujte si to, aby ste získali lepšiu predstavu.

  Ako pripraviť podmienky na zlaňovanie

Zaregistrujte Vozidlo

Ak chcete jazdiť po ceste, vaša UTV musí byť zaregistrovaná. Väčšina štátov to vyžaduje, ak prevádzkujete vozidlo na verejnej ceste. To neznamená mať titul. Znamená to dostať „OK“ od štátu na prevádzku tohto vozidla na ceste. Akonáhle to urobíte. Dostanete novú ŠPZ.

ŠPZ namontované

Keď dostanete svoju poznávaciu značku. Budete musieť mať zakúpený držiak na poznávaciu značku pre prednú a zadnú stranu vášho UTV. Je to ako auto.

Titul vlastníctva

Niektoré štáty vyžadujú, aby ste mali po ruke vlastnícke právo. To je dôležitejšie, ak ste pretiahnutý. Nevyžaduje sa na všetkých miestach.

Bonus: Hasiaci prístroj

Nemyslím si, že sa to vyžaduje v žiadnom štáte, ale myslím si, že je to dobré bezpečnostné opatrenie. V prípade požiaru si zaobstarajte hasiaci prístroj. Pri autovraku sa to môže stať a vy môžete pomôcť zastaviť to skôr, ako sa to stane príliš veľkým problémom. To je môj návrh. Pamätajte, že to nie je legálna vec.

Existujú štátne špecifické požiadavky na legálnosť ulice RZR?

 • Na Floride vám na UTV stačí jedno zrkadlo.
 • Môžete mať pouličnú legálnu UTV v Utahu na všetkých cestách, ktoré očakávate I-15, I-70, Salt Lake City.
 • Arizona vyžaduje klaksón, ktorý je počuť na vzdialenosť 250 stôp.
 • Mnoho rôznych štátov, ako je Nevada a Washington, uviedlo, že UTV môžu jazdiť iba na cestách s rýchlostným limitom 45 mph alebo menej.
 • V Tennessee môžu UTV jazdiť len po cestách rýchlosťou 35 mph.
 • Michigan vyžaduje stierače a ostrekovače čelného skla.

Potrebujete ďalšie pokyny?

Vo videu nižšie sa dozviete, ako legálne nastaviť váš Polaris RZR vedľa seba.