Je ťažké naučiť sa muškárenie?

V poslednej dobe som premýšľal nad muškárením a nad tým, čo by bolo potrebné, aby som si ho zobral ako hobby. Ak ste ako ja a máte podobné otázky, potom sme v tom spolu! Urobil som nejaký prieskum, aby som zistil, čo to znamená, aby som sa stal dobrým v muškárení.

Je ťažké naučiť sa muškárenie? Muškárenie nie je príliš ťažké sa naučiť v porovnaní s baitcastingom. Najvýznamnejším novým konceptom je casting technika. Musíte sa naučiť používať skôr váhu vlasca ako váhu návnady. Keď si túto zručnosť osvojíte, bude to jednoduchšie.

Ak máte záujem naučiť sa nahodiť vlasec na muškárenie, čítajte ďalej. Dám vám aj niekoľko všeobecných tipov, ktoré vám pomôžu v akomkoľvek rybárskom scenári chytiť viac rýb.

Ako nahodiť vlasec pri muškárení:

 1. Držte muškársku tyč, akoby ste niekomu podávali ruku. Položte palec na vrch so zvyškom prstov omotaným okolo tyče. Použite pevný, no uvoľnený úchop.
 2. Začnite sadrovať chrbát. Použite veľa sily a úsilia, aby ste dali sadru dozadu, začnite spredu. Začnite pomaly a potom zrýchlite, keď prút ide ďalej dozadu.
 3. Zastavte sa, keď je vaša linka plne mimo povrchu. To dodá vašej línii impulz na prejazd.
 4. Obsadenie dopredu. Mierte tam, kde dúfate, že pristanete. Začnite pomaly a potom zrýchľujte pri hádzaní. Presuňte všetku svoju energiu do línie rýchlym ťahom.
 5. Prudko zastavte ruku. Vaša tyč by mala stále smerovať mierne nahor. Linka bude naďalej prechádzať.

V porovnaní s normálnym rybolovom to bude veľmi odlišné. Namiesto toho, aby ste sa sústredili na návnadu, musíte preniesť energiu na vlasec.

Akonáhle sa táto zručnosť odlievania naučí, vaša muškárska skúsenosť bude dosť podobná bežnej rybárskej skúsenosti. Ľahko nájdete miestnu muškársku predajňu alebo iné miesto, ktoré vám ponúkne seminár o učení sa základov castingu.

  Musím byť pri rybolove ticho? Odplaší môj hlas ryby?

Tipy, ktoré vám pomôžu chytiť viac rýb:

Niekedy ryby jednoducho nehryzú alebo v okolí nie je dostatok rýb na ulovenie. Pri muškárení však musíte urobiť určité veci, ktoré vám pomôžu získať viac rýb.

Niektoré spôsoby, ako chytiť viac rýb, sú:

 • Nastavte háčik smerom po prúde. Ryby sa budú kŕmiť proti prúdu vody. To zabráni tomu, aby mucha vyletela z tlamy rýb, keď sú navíjané
 • Vyhnite sa vystrašeniu rýb. Veľmi ľahko sa zľaknú a ich vyplašenie ovplyvní množstvo ulovených rýb. Skryť sa za veci a nosiť prirodzené farby.
 • Udržujte vlasec mokrý. Udržujte svoj vlasec vo vode čo najviac. Pohybovať. Obsadenie v rôznych oblastiach.
 • Používajte malé súbory. Malé pilníky, ako sú streamery, nymfy, pakomáre a dryáky, budú najlepšie fungovať na ulovenie väčšieho množstva rýb.
 • Presuňte miesta. Čím viac vody prejdete, tým viac rýb tam bude.

Tieto tipy, aj keď sú jednoduché, vám pomôžu nájsť a chytiť viac rýb. Niekedy to najlepšie, čo môžeš urobiť, je nevzdať sa. Rybárske dni môžu byť ťažké a dlhé, keď ryby nehryzú. Len sa hýbte a zmeňte veci počas celého dňa.

Prineste si správnu výstroj:

Čižmy a muškárske potreby

Často by ste mohli cestovať na slušnú vzdialenosť, aby ste sa mohli vydať na muškárenie. Posledná vec, ktorú by ste chceli, je zabudnúť kuriózne položky pre váš zážitok z muškárenia.

Niektoré z najdôležitejších vecí, ktoré si musíte vziať so sebou na muškársku výpravu, sú:

 • Fly Rod. Toto je časť, ktorej sa držíte pri nahadzovaní a love. Tento prút je možno číslo jedna na zapamätanie pri muškárení.
 • Muškátový navijak. Navijak je ten rotujúci kruh, ktorý vám privedie vašu rybu späť.
 • Fly Line a Backing. Muškárska šnúra je tenký materiál podobný šnúrke, ktorý vidíte stúpať vzduchom.
 • Vodca a Tippet. Toto je časť, ktorá spája koniec vašej mušky s muškou.
 • Súbory. To môže zahŕňať suché mušky, nymfy a streamery.
 • Brodiace čižmy. Pomôžu vám plahočiť sa vodou bez vlhkého oblečenia.
 • Pršiplášť. Toto je ďalšie ochranné opatrenie pre váš odev.
  Kedy bol vynájdený snežný skúter?

S týmto zoznamom položiek budete dobre pripravení vydať sa na muškárske dobrodružstvo. Ostatné veci na zapamätanie sú len typickejšie vybavenie pre vonkajšie aktivity. To zahŕňa opaľovací krém, slnečné okuliare a sprej proti hmyzu.

Čítanie vody:

Čítanie vody je termín, ktorý sa používa, keď rybár hľadá určité vzory a vrecká vo vode, kde sa ryby radi motajú. Ak chcete chytiť viac rýb, musíte byť schopní ryby nájsť.

Keď čítate vodu, nepribližujte sa príliš blízko k oblastiam, ktoré kontrolujete. Stojaca na zatvorenie resp špliechanieaorund môže vystrašiť ryby.

Hľadajte tri veci, ktoré ryby chcú:

 1. Kryt. Toto je akékoľvek miesto, kde sú v bezpečí pred inými predátormi, ako sú buriny, padlé stromy, vegetácia a skaly. V podstate, ak je nejaké miesto, ktoré vyzerá ako dobrý úkryt pre ryby, tam nájdete veľa rýb.
 2. Jedlo. Kdekoľvek pri vode s návnadou alebo hmyzom. Ryby sa často pohybujú tam, kde je jedlo. Namiesto toho, aby ste nahodili vlasec tam, kde pre nich nie je žiadna iná potrava, nájdete viac šťastia pri miešaní návnady s iným krmivom.
 3. Okraje. Hrany medzi hlbokou a plytkou vodou. Uistite sa, že viete, aká je hĺbka vody. Ryby majú tendenciu visieť v priestore medzi sekciami.

Toto sú miesta, kde sa ryby zvyknú zdržiavať. Všetky sú vedené okolo vecí, po ktorých túžia. Aj keď nemusíte jasne vidieť ryby, tieto miesta pravdepodobne majú a veľa rýb.

Čítanie vody je skvelá zručnosť pre každého rybára. Akonáhle budete schopní čítať vodu, môžete robiť presné predpovede, kde sa ryby nachádzajú, a nie hrať hádanie.

Kam ísť na muškárenie:

Najlepším miestom pre začínajúcich muškárov je farmársky rybník alebo iná malá oblasť so stojatou vodou. Tie sa dajú ľahko nájsť vo väčšine štátov a zvyčajne nie sú preplnené.

  Koľko paliva spotrebuje teplovzdušný balón?

Ak však túžite po väčších cenách, je lepšie ísť do väčší telá z voda. Po zvládnutí muškárenia sú niektoré cieľové miesta pre muškárenie:

 1. Rieka Alanak – Bristolský záliv, Aljaška
 2. Jupiter Inlet, Florida
 3. Potter County, Pennsylvania
 4. Glenwood Springs, Colorado
 5. Montauk, New York
 6. Pobrežné močiare, Louisiana
 7. Bozeman, Montana

Tieto lokality sú hodnotené pre svoju krásu a ryby. Je však pravdepodobné, že si nájdete svoje obľúbené miesta na muškárenie, nech ste kdekoľvek. Existuje toľko miest na preskúmanie a muškárenie je jedným z najlepších spôsobov, ako tieto miesta nájsť a obdivovať.

Súvisiace otázky:

Aký je rozdiel medzi muškárením a bežným rybolovom? Hlavným rozdielom medzi muškárením a bežným rybolovom je umiestnenie závažia. Pri pravidelnom love sa závažie umiestni na návnadu, ktorá premietne vlasec na miesto určenia. Pri muškárení váha vlasca prenesie háčik.

Dá sa lietať s obyčajným prútom? Na mušku môžete použiť bežný prút. Musíte však pamätať na muškársku šnúru. Jediný problém, ktorý budete mať, je vrhanie na veľkú vzdialenosť. Nebude možné ísť tak ďaleko, pretože dĺžka a činnosť nebudú rovnaké.

Chytá muškárenie viac rýb? Pri použití bežného prútu zvyčajne chytíte viac rýb. Pretože muškárenie trvá dlho, kým sa naučíte, bude pravdepodobnejšie chytať ryby pomocou bežného rybolovu. Pri bežnom rybolove sa používa jednoduchšia technika.