Je spanie v hojdacej sieti zlé pre váš chrbát?

Mnoho ľudí si to možno neuvedomuje, ale spanie v hojdacej sieti je tiež možnosťou, ktorú môžete zvážiť, keď idete na výlet. Pri použití vašej hojdacej siete nebudete musieť so sebou nosiť stan ani spací vak. Tieto veci môžete nahradiť hojdacou sieťou a zbaviť sa nadbytočnej hmotnosti!

Ale budete sa musieť vyrovnať so stuhnutosťou, ak budete spať vo svojej hojdacej sieti? Je možné spať v hojdacej sieti a napriek tomu si dobre oddýchnuť? Po dôkladnom výskume som dospel k záveru, že spánok v hojdacej sieti je skvelý a nespôsobí vám bolesti chrbta ani stuhnutosť. Takže vám odporúčam, aby ste to vyskúšali.

Ak sa chcete dozvedieť viac o výhodách a nevýhodách spánku v hojdacej sieti, táto príručka môže byť celkom užitočná, pretože obsahuje všetky informácie, ktoré by ste mali vedieť. Držte sa celého sprievodcu a uvidíte, či je spánok v hojdacej sieti pre vás tým správnym rozhodnutím!

Viac…

Spanie v hojdacej sieti škodí vášmu chrbtu

Aké sú výhody a nevýhody spánku v hojdacej sieti?

Mnoho ľudí by ručilo za spanie v hojdacej sieti bez toho, aby sa nad tým zamysleli. Niektorí však zistili, že spanie v hojdacej sieti má niekoľko nevýhod.

Aby som vám pomohol rozhodnúť sa, či chcete spať v hojdacej sieti alebo nie, vytvoril som zoznam pozitívnych a negatívnych vecí o tejto téme. Dúfam, že kým sa dostanete na koniec zoznamu, budete vedieť, či ste ochotní vyskúšať hojdaciu sieť na spanie. Poďme rovno do toho:

Pros

Poďme najprv do zoznamu plusov a uvidíme, prečo by ste mali zvážiť spanie v hojdacej sieti:

Jednoduchá preprava

Jednou z prvých vecí, vďaka ktorým sú hojdacie siete vhodné na spanie na kempingových výletoch, je to, že sa veľmi ľahko prepravujú. Ak idete na turistiku alebo idete do kempu, budete chcieť sledovať, akú váhu nesiete. Príliš veľká váha vám spôsobí bolesti chrbta a dokonca aj stuhnutosť svalov.

To je dôvod, prečo musíte zvážiť spánok v hojdacej sieti. Na rozdiel od stanu môže byť veľmi ľahký a malý. Nemusíte so sebou nosiť nič viac ako skutočnú hojdaciu sieť a niekoľko popruhov na hojdaciu sieť. Nebudete potrebovať kolíky, veľké plachty do dažďa, spacie vaky ani podložky.

S toľkými možnosťami výberu nepochybujem, že nájdete kvalitnú, ľahkú a priedušnú hojdaciu sieť, ktorú budete nosiť všade so sebou. Investujte do takého, ktorý je dodávaný s moskytiérou a nepremokavou dažďovou muškou. Takto získate úplnú ochranu po celú dobu!

Nie drahé

V porovnaní s väčšinou iných možností prístrešia zistíte, že hojdacia sieť je celkom cenovo dostupná! Stany sú oveľa drahšie ako väčšina hojdacích sietí, zatiaľ čo to isté by som mohol povedať aj o kempingoch alebo iných prístreškoch, ktoré si môžete prenajať.

Ak ste niekto, kto kempuje v zime, budete musieť investovať do špecializovaného stanu alebo iných prístreškov. Ale ak plánujete kempovať iba v lete, môžete si zaobstarať hojdaciu sieť a nič iné. Napriek tomu je tu pár vecí, na ktoré treba myslieť.

Čítať  Aké jedlo si mám priniesť na kempovanie? [Camping Food List]

S hojdacími sieťami neodporúčam zaobstarať si najlacnejší variant. Na spanie v hojdacej sieti budete potrebovať, aby bola pohodlná, s kvalitným, priedušným materiálom a kvalitnými popruhmi na hojdaciu sieť, ktoré vás udržia v bezpečí. Tieto veci môžu pridať na cene, ale v konečnom dôsledku to všetko bude stáť za to!

Pohodlné spanie

Hojdacia sieť vám môže poskytnúť ten najpokojnejší spánok, aký ste kedy mali. Predstavte si hojdanie a vánok v kombinácii so zvukmi spevu vtákov okolo vás, keď si užívate prírodu. Nič nemôže prekonať scenériu a celý zážitok.

Aby toho nebolo málo, hojdaciu sieť využijete nielen na spanie, ale aj na zdriemnutie, sedenie, či relax. Všetko, čo s hojdacou sieťou robíte, vám musí poskytnúť pohodlie, preto vám odporúčam nosiť jednu na všetky vaše cesty. Aj keď v nej nebudete spať, môžete ju využiť na rôzne iné veci!

Jemné hojdanie

Keď bude fúkať vietor, posunie vašu hojdaciu sieť doľava a doprava. Vďaka tomuto jemnému hojdavému pohybu sa budete cítiť ako bábätko v kolíske. Podarí sa vám uvoľniť telo, spomaliť mozgovú činnosť a upadnete do pokojného spánku. Keď sa zobudíte, budete sa cítiť ako úplne nový človek.

To je dôvod, prečo tak milujem kempovanie v hojdacej sieti. Stan, karavan alebo akýkoľvek iný typ prístrešku vám nikdy nebude môcť poskytnúť rovnaký druh zážitku. Nočný spánok v hojdacej sieti bude iný, ale v dobrom slova zmysle. Preto vás vyzývam, aby ste to čo najskôr vyskúšali.

Zápory

Teraz, keď poznáte výhody spánku v hojdacej sieti, mali by ste sa dozvedieť viac aj o jej negatívnych stránkach. Tu je zoznam nevýhod, ktoré môžu vzniknúť pri tomto druhu spánku:

Ťažké nastavenie

Jedna z vecí, ktoré sa mi na hojdacej sieti vždy nepáčili, je jej nastavenie. Pri niektorých typoch hojdacej siete je nastavenie také zložité, že jeho zvládnutie chvíľu trvá. Napriek tomu, keď zvládnete nastavenie, nikdy s ním nebudete mať problémy.

Keď sa nad tým zamyslíte, väčšina typov stanov má tiež zložité nastavenia. Nenechajte sa preto odradiť od toho, aby ste si zaobstarali hojdaciu sieť, v ktorej by ste spali. V konečnom dôsledku je to na vašich preferenciách, no aj tak považujem hojdaciu sieť za lepšiu možnosť, pretože má viac pozitívnych stránok.

Môže spôsobiť stuhnutosť

Ak nie ste zvyknutí sedieť alebo spať v hojdacej sieti, mali by ste vedieť, že bude nejaký čas trvať, kým si na to zvyknete. Prvýkrát, keď v ňom spíte, môžete mať bolesti chrbta alebo stuhnutosť svalov. Neboj sa; je to normálne a neznamená to, že hojdacia sieť škodí vášmu chrbtu.

Ak máte nejaké už existujúce problémy s chrbtom, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom skôr, ako sa rozhodnete spať v hojdacej sieti. Nechcete si zhoršiť zdravie chrbta alebo pridať ďalšie bolesti. Buďte preto opatrní a urobte potrebné preventívne opatrenia!

Čítať  Aký zápach komáre najviac neznášajú? [11 Things Mosquitos Hate]

Ťažké dostať sa dovnútra alebo von

Väčšina ľudí hlásila ťažkosti pri nastupovaní alebo vystupovaní z hojdacej siete. Toto je ďalšia vec, na ktorú treba myslieť – ak máte bolesti chrbta alebo slabé nohy, môžete čeliť rovnakým problémom. V takom prípade pre vás nemusí byť spanie v hojdacej sieti tou najlepšou voľbou.

Napriek tomu, ak si dobre postavíte hojdaciu sieť, nepochybujem o tom, že nebudete mať problémy so sedením alebo vstávaním z nej. Uistite sa, že ho nenastavujete príliš vysoko alebo príliš nízko. Potom myslite na to, aby ste sa pri sedení alebo vstávaní z hojdacej siete mali čoho držať. To sa určite ukáže ako užitočné.

Spanie v hojdacích sieťach škodí vášmu chrbtu

Je spanie v hojdacích sieťach zlé pre váš chrbát?

Spanie v hojdacej sieti nie je zlé pre váš chrbát! To je to, čo väčšina ľudí hlásila a ja som zistil, že je to pravda. Predtým, ako som začal spať v hojdacej sieti, riešil som toľko bolesti krížov, že som si myslel, že so mnou niečo nie je v poriadku. Ale spánok v hojdacej sieti mi pomohol zbaviť sa bolesti raz a navždy!

Ak chcete pokojnejší spánok, nie je nič lepšie, ako chytiť hojdaciu sieť a stráviť v nej noc. Nemusíte ani ísť na výlet – hojdaciu sieť si môžete postaviť na dvore alebo dokonca vo svojom dome. Hojdacia sieť vytvorí okolo vášho tela kolísku, ktorá vám pomôže rýchlejšie zaspať.

Hojdaciu sieť preto neváhajte vyskúšať. Je lepšie vyskúšať a zistiť, či sa vám to páči, ako to nikdy neskúsiť a nikdy vedieť. Verte mi, som si istý, že si ho zamilujete, keď sa v ňom niekoľkokrát vyspíte.

Môžete spať cez noc v hojdacej sieti?

Spomenul som to už niekoľkokrát, ale dovoľte mi to ešte raz zdôrazniť – vždy môžete skúsiť spať cez noc v hojdacej sieti. Odporúčam to, pretože je to najlepší povrch na spanie vôbec. To sa však môže medzi ľuďmi líšiť, takže to nemusí znamenať, že ho budete milovať aj vy.

Nočný spánok v hojdacej sieti má oproti spánku v posteli mnoho výhod. Niektoré z nich si môžete pozrieť v sekcii nižšie. Jednou z mála výhod, ktoré vám posteľ môže poskytnúť, je, že pri spánku v nej získate viac miesta.

Ak chcete zistiť, či je pre vás lepšia posteľ alebo hojdacia sieť, vyskúšajte to aspoň na jednu noc. Môžete sa vrátiť do starých koľají, ak sa vám to nepáči. Ale ak to milujete, môžete to robiť tak dlho, ako budete chcieť!

Zdravotné výhody spánku v hojdacej sieti

Dúfam, že to, čo bolo doteraz povedané, vám pomohlo uvedomiť si, že spánok v hojdacej sieti nie je zlý pre váš chrbát – je to prospešné! Väčšina ľudí je zvyknutá spať v bežnej posteli, ale posteľ môže spôsobiť väčší tlak, čo vedie k bolestiam chrbta a iným problémom.

Čítať  Čo dať pod nafukovací matrac pri kempovaní? [Detailed Guide]

Ak sa chcete týchto problémov zbaviť, vždy sa môžete obrátiť na hojdaciu sieť! Spanie v jednom prináša niekoľko skvelých výhod. Ak neviete, čo to je, všetko sa o nich dozviete v tomto krátkom zozname, ktorý som pre vás vytvoril:

Žiadny tlakový spánok

Namiesto toho, aby ste sa zaoberali všetkými tlakovými bodmi na posteli, môžete prejsť na beztlakový spánok v hojdacej sieti. Áno, hojdacie siete umožňujú telu zataviť sa do látky, zatiaľ čo materiál kopíruje vašu postavu a prispôsobuje sa jej. To je skvelé pre ľudí, ktorí sa zaoberajú bolesťou krku alebo chrbta, pretože môže zmierniť tlak, ktorý vám spôsobuje bolesť.

Ak máte zovretý miechový nerv, môže vám to spôsobovať väčšinu bolesti dolnej časti chrbta. Hojdacia sieť vám v tom tiež pomôže, pretože látka poskytne väčšiu oporu pre chrbát a nohy. To povedie k menšiemu tlaku a menšej bolesti!

Hlbší spánok

Môžete rýchlejšie zaspať a ľahšie dosiahnuť hlboký spánok vo svojej hojdacej sieti. Hlboký spánok je typ spánku, ktorý umožňuje vašej mysli, srdcu a pľúcam spomaliť a dosiahnuť harmóniu. Vďaka tomu sa budete po prebudení cítiť uvoľnenejší a energickejší!

Ak teda chcete pokojnejší spánok, namiesto postele sa obráťte na hojdaciu sieť. Posteľ môže spôsobiť len nespavosť, zatiaľ čo hojdanie v hojdacej sieti pomôže znížiť tlak a uvoľní vás v priebehu niekoľkých minút.

Žiadne hádzanie alebo otáčanie

Pri spaní v nej vás hamaka núti spať len v jednej polohe. Bude to skvelé na zmiernenie bolesti chrbta, pretože si nebudete zaťažovať chrbát všetkým tým hádzaním a otáčaním. Zostanete na jednom mieste, urobíte si pohodlie a strávite noc tým najpokojnejším spánkom vôbec.

Jediná vec, na ktorú treba myslieť, je zaobstarať si veľkú hojdaciu sieť, ktorú si okolo tela obopnete bez toho, aby ste sa cítili nepríjemne. Pri kúpe hojdacej siete skontrolujte jej šírku, dĺžku a nosnosť a uistite sa, že všetko vyhovuje vašim potrebám. Ak to urobíte, môžete ísť!

Zabaliť

Ďakujem, že ste sa pri mne držali tohto sprievodcu. Dúfam, že to, čo som s vami zdieľal, vás presvedčilo, aby ste sa aspoň raz pokúsili spať v hojdacej sieti. Ak sa obávate o zdravie chrbta, pred spaním v hojdacej sieti sa poraďte s lekárom.

Ak ste už niekedy skúšali spať v hojdacej sieti, podeľte sa so mnou o svoje skúsenosti. Rád by som vedel všetko o tom a o type hojdacej siete, ktorú ste použili. Podeľte sa teda o všetky svoje príbehy a odporúčania v komentároch nižšie a ja si ich prečítam čo najskôr!