Je schovávačka súťažný šport?

Začiatkom tohto mesiaca sa 80 tímov z celého sveta zúčastnilo najnovšej hry na schovávačku, oficiálne známej ako Majstrovstvá sveta na schovávačku. Trojdňové podujatie sa už po ôsmy deň skončilo 10. septembra 2017. Už po tretíkrát sa podujatie konalo neďaleko opusteného turistického strediska Consonno na úpätí Álp v severnom Taliansku. V hre majú hráči 60 sekúnd na nájdenie úkrytov, potom sa musia vyhnúť tímu pátračov a vrátiť sa na svoju domovskú základňu, ktorá je označená veľkým nafukovacím matracom. Tento rok priniesol domov Zlatý figový list (pomenovaný podľa biblického symbolu skrývania sa) Mucche Arrosto z talianskeho Bergama.

Pripravení alebo nie, sú tu!

Začiatkom 60. rokov postavil gróf Mario Bagno Consonno, čím premenil malú farmársku komunitu na okázalú zbierku eklektických budov a vytvoril to, čo nazval „Las Vegas v Taliansku“.
V roku 1976 oblasť zachvátil zosuv pôdy, ktorý poškodil budovy a prístupové cesty. Consonno sa už nikdy nezotavil a neskôr bol opustený.
„Krása podujatia je v tom, že dospelí sa na víkend opäť stanú deťmi,“ hovorí organizátor podujatia Giorgio Moratti. Majstrovstvá sveta Hide and Seek okrem gigantickej hry na schovávačku ponúkajú aj festival jedla a hudby.

  Prečo toľko ľudí tak baví hrať golf?