Je rybolov dronom na Floride legálny? Kompletný sprievodca zákonmi.

Najnovšie pokroky v dronoch možno použiť na niektoré vzrušujúce aktivity, ako je napríklad rybolov. Kým som však bol na Floride, musel som sa uistiť, že som si bol vedomý všetkých zákonov a pravidiel predtým, ako som sa tam pokúsil dronovať ryby.

Podľa International Game Fish Association je lov pomocou dronov povolený, pokiaľ je šnúra pripevnená k dronu iba pomocou zacvakávacieho alebo uvoľňovacieho zariadenia. Potom, čo ryba zasiahne šnúru, mala by sa odpojiť od drona a nechať bitku len medzi rybárom a rybou.

Florida (medzi mnohými ďalšími štátmi) má niektoré veľmi špecifické pravidlá, zákony a nariadenia, ktoré sa vzťahujú na používanie dronov v rámci hraníc ich štátu. Ak sa chcete dozvedieť viac o týchto pravidlách, zákonoch a nariadeniach, pokračujte v čítaní!

Čo je dronový rybolov?

Ako rybár (alebo rybačka – to je správne slovo?) môžem potvrdiť, že ryba, ktorú dúfame, je niekedy mimo dosahu.

Dron vám môže pomôcť dostať vašu líniu do vzdialeností, ktoré ste sami predtým nedokázali.

Ak ste niekedy používali šarkana na rybolov, lov s pomocou dronu bude veľmi podobný.

Hoci na rozdiel od mnohých názorov, lov s dronmi nezahŕňa navíjanie rýb pomocou dronu.

Drony je možné použiť iba na dodanie návnady alebo vlasca rybe, aby ju neťahali alebo nenavíjali bližšie k brehu alebo von z vody.

Okrem toho, že drony pomáhajú dopraviť vlasec a háčik na ryby na väčšiu vzdialenosť, možno ich použiť aj na sledovanie boja medzi vami a rybou. Toto je stránka, ktorú nevidelo veľa ľudí a letecký pohľad na bitku môže byť nielen vzrušujúce, ale aj prospešné, pretože vám pomôže udržať rybu na šnúre.

Pravidlá a predpisy pre rybolov s dronom

V roku 1940 bola vytvorená Medzinárodná asociácia lovných rýb s cieľom vytvoriť súbor pravidiel, ktoré by stanovili pravidlá etického lovu rýb na celom svete.

Existuje iný súbor pravidiel pre sladkovodný rybolov, morský rybolov a muškárenie. Pomáha vytvárať konkrétnejší a jasnejší súbor predpisov pre každý prípad počas rybolovu.

V časti popisujúcej prijateľný rybolov je načrtnuté, ako môžu výložníky, downriggery, roznášače a šarkany získať rybu. Smú sa však použiť len vtedy, ak sa v momente, keď ryba na vlasec udrie, odlepí od zariadenia a už nie je nijakým spôsobom pripevnená.

Po videu, na ktorom je dron používaný podobným spôsobom pri pobreží podobnom tým na Floride, začala International Game Fish Association prehodnocovať etické používanie dronov pri rybolove.

Video zobrazuje dron, ktorý doručuje návnadu do školy tuniakov za príbojom.

Toto kŕmenie tuniakov bolo ďaleko za všetkými mysliteľnými hodmi od rybára; s použitím dronu však dokázal umiestniť návnadu priamo nad kŕmiacu sa rybu.

  Jazda na kajaku v tehotenstve? Sprievodca pre kajak pri prenášaní

Po zasiahnutí jednej z kŕmiacich sa rýb uvidíte, ako sa šnúra odpojí od dronu (čo naznačuje správne použitie uvoľňovacieho alebo cvakacieho zariadenia) a rybár je teraz podrobený skúške, ako navinie veľkého tuniaka cez asi sto stôp príboja. na breh.

Medzinárodná asociácia lovných rýb dospela k rozhodnutiu, že pokiaľ bude dron dodržiavať rovnaké pravidlá a predpisy ako drak, nedochádza k žiadnym neetickým činom.

Používanie dronového rybolovu sa musí riadiť aj štátnymi zákonmi a nariadeniami o dronoch, ako aj zoznamom pravidiel Medzinárodnej asociácie lovných rýb.

Pokračujte v čítaní a zistite, aké zákony platia pre používanie dronov v rámci hraníc štátu Florida.

Floridské zákony o dronoch

Pravidlá a predpisy, ktoré boli zavedené pre používanie dronov na Floride, boli prijaté a sú veľmi podobné zákonom o dronoch v mnohých iných štátoch.

Pred lietaním s dronom by ste si mali byť vedomí toho, ktorý súbor pravidiel sa od vás očakáva a akú dokumentáciu musíte mať: pravidlo Federálneho úradu pre letectvo časť 107 pre malé UAS, špeciálne pravidlo Federálneho úradu pre letectvo pre modely lietadiel, osvedčenie pilota na diaľku alebo federálne osvedčenie o autorizácii.

Uistite sa, že rozumiete pravidlám, ktoré sa vzťahujú na používanie dronu, a že máte správnu dokumentáciu.

Ak lietate s dronom ako komerčný pilot na Floride, musíte dodržiavať časť 107 pravidla pre malé UAS Federálneho úradu pre letectvo. Toto pravidlo obsahuje zoznam prevádzkových obmedzení, zodpovednosti pilota na diaľku a akékoľvek ďalšie požiadavky na lietadlo.

Časť pravidla časti 107 zahŕňa požiadavku na absolvovanie testu Federal Aviation Aeronautical Knowledge na získanie certifikácie pilota na diaľku.

Ak lietate s dronom ako nadšenec (čo znamená, že s dronom lietate len pre zábavu alebo potešenie), musíte svoj dron zaregistrovať na Federálnom úrade pre letectvo.

Od nadšencov sa vyžaduje iba dodržiavanie špeciálnych pravidiel Federálneho úradu pre letectvo pre modely lietadiel.

Tieto pravidlá stanovujú, že s dronom môžete lietať len na rekreáciu alebo zábavu, v nekontrolovanom vzdušnom priestore nesmiete prekročiť nič vyššie ako 400 stôp a že musíte dron neustále vidieť.

Obmedzený vzdušný priestor pre drony platí všade nad kritickou infraštruktúrou nad 400 stôp.

Okrem týchto základných pravidiel nie je dovolené lietať s dronmi v blízkosti iných lietadiel, nad skupinami ľudí, nad akýmikoľvek štadiónmi alebo podujatiami a nesmú zasahovať do žiadnych vozidiel alebo síl núdzovej reakcie.

Ak lietate s dronom ako vládny zamestnanec v štátnych líniách Floridy, môžete tak urobiť buď podľa pravidla Federal Aviation Administrations Part 107, alebo môžete mať federálne osvedčenie o autorizácii.

  Wave Runner vs Jet Ski: Aký je rozdiel?

Štát Florida má potom tri špecifické zákony, ktoré platia pre celý štát a boli napísané a prijaté zákonodarcom štátu.

Prvý zákon (HB 1027) uvádza, že miestne samosprávy nemôžu vytvárať vlastné zákony upravujúce používanie systémov bezpilotných lietadiel (dronov); majú však povolené vytvárať nariadenia a obmedzenia týkajúce sa dronov.

Prvý zákon tiež uvádza, že bezpilotné lietadlá nemožno prevádzkovať na žiadnej kritickej infraštruktúre, ako to definuje Patriot Act z roku 2001, a že bezpilotné lietadlá nesmú byť žiadnym spôsobom, tvarom ani formou vyzbrojované.

Druhý zákon (SB 766) pokračuje v ochrane práv jednotlivca pred používaním dronov. Drony nemožno použiť na fotografovanie alebo natáčanie akéhokoľvek súkromného majetku, vlastníka alebo osoby bez ich súhlasu.

Pre tretí zákon (SB 92) uvádza definíciu dronu a potom vytvára limity, ako ich môžu orgány činné v trestnom konaní používať.

Príslušníci orgánov činných v trestnom konaní môžu používať drony iba vtedy, ak majú na to príkaz, existuje teroristická hrozba alebo ak je potrebné okamžite prijať opatrenia na zabránenie stratám na životoch. Orgány činné v trestnom konaní môžu pri pátraní po nezvestnej osobe použiť aj dron.

Miestne vyhlášky

Na Floride sú len štyri oblasti, ktoré vytvorili vlastné nariadenia regulujúce používanie dronov v ich oblasti.

V meste Bonita Springs nie je povolené lietať s dronmi v komunitnom parku okrem prípadov, keď park nie je obsadený.

S dronmi je potom zakázané lietať do 25 stôp od akýchkoľvek budov, elektrického vedenia, ľudí alebo svietidiel v meste Bonita Springs.

Pred letom s dronom si overte obmedzenia týkajúce sa dronov v miestnych nariadeniach.

V meste Miami nie je povolené lietať s dronmi v okruhu pol míle od športových podujatí alebo iných veľkých podujatí.

Mesto Miami navyše znovu zdôrazňuje, že drony nie sú schopné niesť žiadny typ „odnímateľného nákladu“ alebo zbrane. V rámci mestských hraníc sa na niektoré činnosti vrátane dronu vyžaduje povolenie.

Pred rybolovom v Miami si dôkladne skontrolujte, či nepotrebujete získať špeciálne povolenie pre vodnú plochu, na ktorej lovíte.

V Defuniak Springs nemôžu drony lietať nad majetkom nikoho (verejného ani súkromného) bez súhlasu.

Všetky drony, ktoré sa používajú na komerčné účely, sa musia pred použitím v meste zaregistrovať na policajnom oddelení.

V Orlande na Floride mesto zaviedlo ďalšie obmedzenia týkajúce sa toho, ako blízko môžu drony lietať k ľuďom.

Drony nesmú byť vo vzdialenosti do 500 stôp od akéhokoľvek zhromaždenia viac ako 1000 ľudí. Mestské parky, školy alebo miesta ako Amway Center, Harry P. Leu Gardens, Camping World atď. nemôžu mať drony vo vzdialenosti do 500 stôp.

  Ako zostať v teple pri batohu

Môžete však získať povolenie na prístup do týchto oblastí za 20 až 150 dolárov.

Vysoké pokuty budú platiť pre každého, kto poruší vyššie uvedené nariadenia pre niektoré z miest alebo lokalít.

Ako dronovať ryby (a stále dodržiavať zákon)

Ako sme videli vyššie, pri rybolove s dronom platia určité pravidlá.

Nižšie som opísal, ako môžete dronovať ryby a vyhnúť sa porušovaniu pravidiel alebo zákonov.

Môžete si kúpiť downriggery, uvoľňovacie alebo západkové svorky na pripevnenie k vášmu osobnému dronu alebo si dokonca môžete kúpiť dron vyrobený špeciálne na rybolov.

Najjednoduchšia forma rýchleho uvoľnenia je pripevniť háčik na spodok vášho dronu s otvorom smerom dopredu. To nedovoľuje, aby sa šnúra odpojila od vášho drona, keď udrie ryba, ale skôr nesie šnúru ďalej ako pri bežnom nahodení a umožňuje vám ju pustiť tam, kde chcete.

Pripojte vlasec k háčiku tak, že si vlasec uviažete polovoľným uzlom.

Uistite sa, že háčik, ktorý ste pripevnili, nezasahuje do žiadneho zo senzorov alebo že vlasec nebude prekážať čepeliam vášho dronu.

Nechajte svoj vlasec na cievke a pošlite dron na požadované miesto. Choďte pomaly, aby ste sa uistili, že v línii nevytvárate spleti.

Ak chcete spustiť vlasec, stačí, aby ste s dronom zasúvali, až kým vlasec nespadne. Prineste dron späť na pobrežie a zatvorte šnúru na cievke.

Teraz, keď je váš vlasec vytiahnutý, môžete začať loviť ako zvyčajne (všetky pravidlá, zákony a nariadenia o rybolove stále platia).

Ak sa počas lovu s dronom rozhodnete použiť uvoľňovacie zariadenie, myšlienka je stále relatívne rovnaká.

Pripojíte vlasec k dronu, uvoľníte vlasec z navijaka a vyletíte na miesto, kde chcete, aby sa ryba zahryzla.

Spustite dron, kým nebude buď tesne nad hladinou vody, alebo kým nebude háčik ponorený (závisí to od typu rýb, ktoré sa pokúšate chytiť). Uistite sa, že prestanete púšťať vlasec, keď je vlasec v požadovanej polohe a naviňte nadbytočné uvoľnenie.

Akonáhle ryba zasiahne vašu šnúru, šnúra by sa mala odpojiť od drona. Potom môžete svoj dron vrátiť na breh a pokračovať v rybolove ako zvyčajne.

Bez ohľadu na to, ako sa rozhodnete používať svoj dron na rybolov, vždy si uvedomte všetky špeciálne pravidlá, ktoré sa môžu vzťahovať na pláž alebo oblasť, na ktorej lovíte.

Počas rybolovu sa uistite, že v blízkosti alebo pod vaším dronom nie sú ľudia, budovy alebo elektrické vedenia.

Tiež sa uistite, že nie ste na súkromnom pozemku alebo v štátnom parku Florida.

Uistite sa, že máte správne dokumenty na používanie vášho dronu a správne licencie a štítky na rybolov.

Predovšetkým zabezpečte, aby bolo používanie dronu na vašej rybárskej výprave bezpečné pre vás, ryby a kohokoľvek iného, ​​kto môže byť nablízku.