Je Powerbait považovaný za živú návnadu

Powerbait je jednou z najobľúbenejších rybárskych návnad, a to z dobrého dôvodu. Loví veľa rýb, najmä vysadených pstruhov. Je pravdepodobné, že ste sami nejaké použili. Stále je to moja voľba návnady pri love v deň otvorenia na jar.

Ako sa k rybárčeniu pripája stále viac a viac ľudí a chytia si svoje vlastné poháre Powerbait, vytvárajú sa nové predpisy, ktoré obmedzujú, kedy a kde s ním môžeme loviť. V mnohých potokoch a prírodných jazerách začíname vidieť obmedzenia na živé návnady, ktoré sú určené na zachovanie a ochranu prírodného prostredia a rybolovu.

Začal som sa teda pýtať, či je Powerbait považovaný za živú návnadu? Po hľadaní na internete a preštudovaní definícií z niekoľkých nariadení o rybách a voľne žijúcich živočíchoch si myslím, že som našiel odpoveď.

Nie, Powerbait nie je živá návnada podľa prísnej definície. Živé organizmy, ako sú červy, hmyz a mienky, sú živou návnadou. Niektoré agentúry pre ryby a voľne žijúce živočíchy však môžu zoskupiť živé aj neživé návnady do širokej kategórie „návnady“, ktorá zahŕňa všetko, čo sa používa na prilákanie rýb vôňou alebo chuťou.

Pred odchodom si vždy skontrolujte pravidlá a definície rybolovu vášho štátu. Neexistuje odpoveď, ktorá by vyhovovala všetkým miestam a okolnostiam, a je len na vás, aby ste poznali zákony.

Teraz sa pozrime hlbšie na to, čo je Powerbait a prečo je ťažké vždy vedieť, kedy je legálne loviť.

Z čoho je Powerbait vyrobený

Powerbait je tvarovateľná návnada z cesta vyrobená z PVC plastu a živice na báze oleja. PVC začína ako jemný biely prášok, ktorý sa zahrieva a mieša so živicou, kým sa nedosiahne konzistencia podobná cesto. Potom sa do návnady pridá vôňa, farbivo a niekedy aj trblietavé škvrny, aby bola pre ryby chutná. Výber farieb a príchutí je takmer neobmedzený.

Na tejto návnade nie je naozaj nič prirodzené. Obsahuje všetky umelé ingrediencie vyrobené človekom a vôbec sa nepodobá tomu, čo ryby prirodzene jedia. Čo je potom na tejto návnade, čo ju robí tak afektívnou a populárnou? Tu je rýchly zoznam na zhrnutie, prečo to funguje tak dobre.

Vznáša sa

Väčšina rýb nie sú kŕmidlá pri dne. Ak sa vaša návnada ponorí do buriny alebo leží na dne, ryby ju jednoducho nenájdu. Keď je vybavený klzným záchytným ramenom, obratlíkom a trojnohým nadväzcom, môžete ho ľahko loviť z brehu a umiestniť tam, kde ho ryby nájdu. Ak sa chcete dozvedieť viac o najjednoduchšom spôsobe chytania rýb z brehu, pozrite si môj posledný článok naučiť sa viac.

Čítať  Konečný sprievodca džigom pre Kokanee

Naskladnené pstruhy to milujú

Powerbait je jedna z najlepších návnad na zarybnené pstruhy. Pôvodné populácie pstruhov neexistujú v mnohých mestských jazerách a vyžadujú si každoročné zarybnenie. Tieto ryby rastú v liahňach a sú kŕmené granulami, takže rastú rýchlo. Powerbait verne napodobňuje jedlo, na ktorom vyrastali a zbláznili sa do neho.

Jednoduché použitie a skladovanie

Je ťažké poraziť pohodlie návnady, ktorá sa dodáva vo vreckovej nádobe. Všetko, čo musíte urobiť, je odobrať malú časť a vytvarovať ju na háčik. Žiadne trápenie sa so zvíjajúcimi sa červami alebo klzkými mieňmi. Nie je nezvyčajné použiť jeden pohár na niekoľko výletov po vode.

Veľmi lacné

Za pár dolárov za pohár je to jedna z najdostupnejších dostupných návnad. Trochu to ide ďaleko. Každá ryba, ktorú chytíte, bude stáť len pár drobných.

Môžete si vytvoriť svoj vlastný Powerbait

Powerbait trvalo takmer dve desaťročia, kým sa vyvinul a zdokonalil a je jednoducho tou najlepšou návnadou do cesta na trhu. Replikovanie receptúry Powerbait vo vašej kuchyni pravdepodobne neprinesie rovnaké výsledky.

To však neznamená, že vyšľahanie vlastnej špeciálnej návnady z cesta je nemožné. Rýchle vyhľadávanie receptov na návnady na cesto na Googli prinesie niekoľko dobrých možností. Všetky majú nevýhody v porovnaní s Powerbait, ale domáce odrody môžu byť pozoruhodne účinné.

Väčšina domácich návnad z cesta nebude dobre plávať ani nevydrží tak dlho, ale pridávanie vlastných vôní je zábavný spôsob, ako vyvinúť svoju vlastnú tajnú zbraň na chytanie rýb.

Osobne zisťujem, že to, aby som si vyrobil svoje vlastné, neušetrí veľa peňazí a páči sa mi bezproblémové čistenie Powerbait. Tiež nie každý v domácnosti sa stará o smradľavé vône v kuchyni.

Je Powerbait toxický

Z môjho výskumu som nenašiel žiadne informácie, ktoré by naznačovali, že Powerbait je toxický alebo škodlivý pre ryby. Postupom času sa návnada rozpustí vo vode a ľahko prejde tráviacim systémom rýb. Neposkytuje však žiadne nutričné ​​výhody a nemôže byť použitý ako zdroj potravy pre ryby.

Čítať  Potrebujete rybársky lístok na súkromnom pozemku?

Aj keď to nie je zlé pre ryby, stále nie je určené na konzumáciu pre ľudí alebo domáce zvieratá. Malé množstvá pravdepodobne nebudú bezprostredne nebezpečné, ale vždy zavolajte lekára alebo veterinára, ak si myslíte, že dieťa alebo domáce zviera mohlo požiť Powerbait.

Aký je rozdiel medzi návnadou a živou návnadou

Jednoducho povedané, živá návnada je čokoľvek živé, čo je umiestnené na háčiku, aby prilákalo ryby vôňou alebo chuťou. Najbežnejšou živou návnadou používanou rybármi sú červy. Veľmi účinnými návnadami sú aj malé mienky. Krútenie živej návnady je obzvlášť atraktívne pre zvedavé a hladné ryby.

Na druhej strane návnada zahŕňa neživé atraktanty. Veci ako Powerbait, kukurica, návnada z domáceho cesta, kuracia pečeň a dokonca aj marshmallows sú klasifikované ako návnady. Majte na pamäti, že živá návnada je niekedy umiestnená pod všeobecnú definíciu „návnady“.

Čo je umelá návnada

Tam, kde sa veci trochu zamotajú, je rozdiel medzi umelými návnadami a návnadou. Ako sa návnady a návnady stávajú sofistikovanejšími a lepšími v chytaní príšerných rýb, línie sa rozmazávajú a vstupujeme do šedej oblasti.

Umelá návnada môže byť vyrobená z prírodného alebo umelého materiálu, ktorý zahŕňa vlasy, perie, kov, drevo, sklo, plast, penu, korkovú gumu a iné prírodné a umelé vlákna. Pokiaľ nie je vylepšený vôňou alebo príchuťou, považuje sa za návnadu.

Umelé gumené červy na lov basov, ktoré sú impregnované soľou, ako Yamamoto Senkos, sa považujú za návnadu, pretože priťahujú chuťou. Dokonca aj kovová lyžička na pstruhy sa považuje za návnadu, ak na ňu dáte akúkoľvek formu vône alebo arómy.

Sú umelé návnady lepšie ako návnada

Ak chcete začať búrlivú debatu, túto otázku si treba položiť. Každý rybár bude mať vybranú návnadu alebo návnadu, že prisahá, že chytí najviac a najväčších rýb. Ak by ste však dvom rybárom dali rovnakú návnadu, pravdepodobne budú mať rôznu úroveň úspechu. Je to preto, že rybolov je tiež zručnosť, ktorá sa rozvíja praxou a skúsenosťami.

Existuje mnoho druhov rýb a ešte viac variácií jedla, ktoré jedia. Jeden deň môže ryba uprednostňovať prenasledovanie a konzumáciu miech a na druhý deň sa tá istá ryba rozhodne jesť hmyz. Deň potom nemusí jesť vôbec. Najlepšia návnada alebo návnada je tá, ktorá zodpovedá tomu, čo ryby v ten deň jedia.

Čítať  Wolfrám vs. olovo pre rybolov na ľade: Záleží na tom?

Najúčinnejšia návnada alebo návnada bude tiež tá, ktorú použijete najviac, pretože časom získate dôveru v to, ako ju použiť. Naučiť sa prispôsobiť svoje techniky a prezentácie návnady podmienkam je často dôležitejšie ako konkrétna návnada, ktorú sa rozhodnete použiť.

Ďalšie bežné otázky

Sú lososové vajcia živou návnadou

Pokiaľ som mohol nájsť, vyliečené lososové vajcia, ktoré sú kupované alebo domáce, nie sú živou návnadou. Aj keď nevyliečené živé vajcia môžu byť na niektorých miestach považované za živú návnadu. Pred použitím nevyliečených vajec si vždy skontrolujte miestne rybárske predpisy.

Ako zistím, či je legálne použiť návnadu

Jediným spôsobom, ako s istotou zistiť, či je návnada, vrátane Powerbait, legálna na použitie na presnom mieste, kde lovíte, je skontrolovať miestne predpisy. Nájdite si čas na nájdenie definícií návnady a živej návnady, ktoré stanovuje ministerstvo pre ryby a voľne žijúce živočíchy vo vašom štáte. Každý štát môže mať iné pravidlá.

Ak chcete rýchlo získať prístup k potrebným informáciám, prejdite na našu stránku Stránka Ryby a divoká zver nájsť webovú stránku svojho štátu o rybách a voľne žijúcich živočíchoch.

Môžem použiť návnadu v národných parkoch

Väčšina národných parkov nepovoľuje použitie žiadnej návnady. Povolené sú len umelé návnady a mušky. Niektoré parky však tieto obmedzenia pre určité vodné plochy nemajú.

Jedným z cieľov Správy národného parku je zachovať prirodzený ekosystém krajiny a vody v parku. Na to často existujú samostatné rybárske predpisy, ktoré najlepšie odrážajú požiadavky každého jedinečného prostredia.

Najlepší spôsob, ako zistiť predpisy pre park, v ktorom plánujete rybolov, je navštíviť Rybolov v národnom parku domovskej stránke.

Záver

Niekedy sa zdá, že rybárske predpisy a pravidlá sú z roka na rok mätúce. Je dôležité, aby ste mali prehľad o zmenách, aby ste sa vyhli problémom.

Väčšina jazier, kde dochádza k zarybňovaniu, umožní použitie Powerbait. Každý rok ho používa mnoho tisíc rybárov, aby si na jedálenský stôl položili čerstvé pstruhy. Kým nebude úplný zákaz rybolovu, táto smradľavá, cestovitá dobrota tu zostane.